Teknoloji

İnönü Üniversitesi'nde kişisel veri titizliği İnönü Üniversitesi'nde kişisel veri titizliği
Teknolojik atak Teknolojik atak
Bilimsel kurs vurgusu Bilimsel kurs vurgusu
Proje dikkat çekti Proje dikkat çekti
İş birliği protokolü İş birliği protokolü
Devrim proje dijital hastane Devrim proje dijital hastane
Yazılım alınacak Yazılım alınacak
Öğrencilerden Bilim Fuarı Öğrencilerden Bilim Fuarı
Tamamen yerli üretim Tamamen yerli üretim
Destek hakkı kazandılar Destek hakkı kazandılar
Malatya'da geliştirildi Malatya'da geliştirildi
Tebrikler yağıyor Tebrikler yağıyor
Malatya'da geliştirildi Malatya'da geliştirildi
Yıl boyu açık kalacak Yıl boyu açık kalacak
Aktif karbona Covid talebi Aktif karbona Covid talebi
Milli teknoloji hamlesine destek Milli teknoloji hamlesine destek
İstişare toplantısı İstişare toplantısı
Malatya'dan 5 proje bölge birincisi Malatya'dan 5 proje bölge birincisi
Teşvik amaçlı e kurs Teşvik amaçlı e kurs
Teknoloji Haberleri

İnönü Üniversitesi'nde kişisel veri titizliği

Malatya İnönü Üniversitesi, hizmet içi eğitimi düzenleyerek, kişisel veri konusuna titiz davrandığını gösterdi.

Teknolojik atak

Malatya İnönü Üniversitesi'nde, 'Kaynak Teknolojileri Sanal Simülasyon Laboratuvarı'nın kurulumu tamamlandı. Hibrit ve Elektrikli Araçlar Teknolojisi Sanal Simülasyon Laboratuvarı' ise 60 iş günü içerisinde tamamlanarak yeni eğitim-öğretim yılında faaliyete geçecek.

Bilimsel kurs vurgusu

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, araştırmalar okulunun açılışında yaptığı konuşmada, bilimsel ve akademik alanlarda düzenlenen kursların öğrenciler için anahtar niteliğinde olduğunu vurguladı.

Proje dikkat çekti

Geliştirdiği projeyle Amerika'da düzenlenen Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarı'nda dünya birinciliği elde eden Malatyalı lise öğrencisi Feridun Balaban'ın çalışması, uluslararası firmaların dikkatini çekti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de görüşen Balaban, çalışmalarını devlet desteği ile geliştirmeyi hedefliyor.

İş birliği protokolü

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) ile Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü arasında 'Kamu-Üniversite-Sanayi İş birliği' protokolü imzalandı. İmzalanan protokol ile 'Yüksek Teknoloji ve İnovasyon', 'Dijital Dönüşüm ve Sanayi Hamlesi', 'Girişimcilik', 'Beşeri Sermaye' ve 'Altyapı' olmak üzere 5 ana bileşen doğrultusunda sanayi ve teknoloji alanlarında 2023 hedeflerine katkı sağlanması planlandı.

Devrim proje dijital hastane

Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Türkiye Verimlilik Vakfı'nca düzenlenen 3. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı'nda projeleri ve ürünleri ile sahne aldı.

Yazılım alınacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, masaüstü bilgisayar, aksesuarları ve yazılımları satın alınacağını bildirdi.

Öğrencilerden Bilim Fuarı

Malatya'da öğrenciler tarafından Bilim Fuarı açıldı.

Tamamen yerli üretim

Malatya Teknopark'ta, yüksek hassasiyete sahip sensörlerle donatılmış şarj edilebilir, vücut ve ortam sıcaklığı, kandaki oksijen seviyesi ile nabız değerlerini ölçebilen cihaz geliştirildi. 9 aylık çalışma sonucu geliştirilen yerli ateş, nabız ve kan oksijen düzeyi tespit eden cihazın, Turgut Özal Tıp Merkezinde kullanılmaya başlandığı bildirildi.

Destek hakkı kazandılar

Malatya İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden 7 öğrencinin projesi, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen '2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında destek hakkı kazandı.

MASKİ'den kolaylık

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, aboneleri bundan sonra E-Devlet üzerinden işlemlerini yürütebilecekler.

Malatya'da geliştirildi

Malatya Teknokent firması tarafından pandemi sürecinde kullanılabilmesi amacıyla yerli ve milli ateş ölçer geliştirildi.

Tebrikler yağıyor

Yaptığı projeyle dünya birincisi olan Malatyalı öğrenci Feridun Balaban'a sosyal medyada tebrikler yağıyor.

Malatya'da geliştirildi

Malatyalı girişimci virüsleri kripton gazı içerikli ultraviyole lambayla yok eden cihaz geliştirdi.

Yıl boyu açık kalacak

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından kurulan Dijital Gösterim Merkezini ziyaret etti. Gürkan, ziyarette merkezde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Aktif karbona Covid talebi

Malatya İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Önal, Aktif karbona Covid-19 pandemisi nedeniyle talep attığını belirterek, Türkiye'de henüz üretilemeyen aktif karbona yılda yaklaşık 75 milyon dolar para verildiğini bildirdi.

Milli teknoloji hamlesine destek

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, havacılık, uzay ve teknoloji alanında yetişmiş insan ihtiyacını karşılamak ve geleceğin yıldızlarını yetiştirmek amacıyla başlatılan Milli Teknoloji Hamlesine Yeşilyurt Belediyesi olarak tam destek verdiklerini bildirdi.

İstişare toplantısı

Bingöl'de kurulması planlanan Teknokent için Malatya İnönü Üniversitesi Teknokent'te istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Malatya'dan 5 proje bölge birincisi

Lise öğrencileri arasında düzenlenen ve Malatya'dan 12 branştan davet edilen 31 projeden 5 proje bölge birincisi, 1 proje bölge ikincisi, 1 proje bölge üçüncüsü oldu. Malatya bölge birincisi olan projeler, 24-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacak Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

Toplam 92 haber.