Teknoloji

Teknoloji Haberleri

Battalgazi'de dijital dönem

Dijitalleşmeye yönelik atılımlarını aralıksız sürdüren Malatya'nın Battalgazi Belediyesi, yetki ve sorumluluk alanında bulunan işyerlerinde hayata geçirdiği sistem ile ilçede dijital bir dönemin startını verdi.

Havelsan Malatya'da

Malatya'da, Havelsan teknolojileri ile insan kaynağı ekibinden işe alım ve kariyer rehberliği konularında bilgi verilecek.

Yeşilyurt'ta dijital dönüşüm

Dijital Dönüşüm ve E-İmar Sistemi tanıtım toplantısında konuşan Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'İlçemizde 'Dijiyurt Yeşilyurt' sloganıyla başlattığımız teknoloji alt yapımızda ki yenileme hizmetlerimize Dijital Dönüşüm ve E-İmar programını da ekleyerek, vatandaşlarımızın belediye hizmetlerinden daha hızlı, kolay, etkin ve kaliteli bir şekilde yararlanmasını sağlıyoruz' dedi.

Geleceğin mühendisleri

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, geleceğin inşaat mühendisleri ile buluşmasında, ''İstanbul'da düzenlenecek olan 'Beton Kano' yarışması için hazırlıklarını sürdüren İnönü Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi öğrencilerimize her türlü desteği veriyoruz' diye konuştu.

Sanal firewall yazılım hizmeti alınacak

Yeşilyurt Belediye Başkanlığı, sanal firewall yazılım hizmeti alacağını duyurdu.

Fırat EDAŞ Cepte

Hizmet bölgesinde kaliteli ve kesintisiz enerji arzı sunma hedefiyle 7/24 çalışan Fırat Elektrik Dağıtım AŞ. (Fırat EDAŞ), abonelerine daha hızlı ve kolay işlem yapabilmeleri için sunduğu ‘Fırat EDAŞ Cepte’ uygulamasını yeniledi. Yenilenen uygulama ile sorunların hızlı çözümü ve müşteri memnuniyetinin artırılması hedefleniyor.

Dijitalin geleceği konuşuldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı, girişimciler ve yapay zeka uzmanlarının da davet edildiği Forum Metaverse etkinliğinde, dijital dünyanın geleceği konuşuldu. Bixos'un kurucu Ceo'su Mikail Emre Çalışkan yaptığı değerlendirmede, 'Gelecek onu tasarlayanlara aittir'' dedi.

E-imar başvuru sistemi açıldı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi İmar İşler Müdürlüğü, vatandaşların imar işlemlerini internet üzerinden daha hızlı ve daha pratik yapmasına destek olmak amacıyla e-imar başvuru sistemini hizmete sundu.

Projeler görücüye çıktı

Malatya'da 16.Ortaokul Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması bölge sergisi törenle açıldı.

Projeler bilim fuarında sergiledi

Malatya Şehit Ekrem Toktamış Anadolu Lisesi'nde ilk defa Bilim Fuarları sergisi düzenlendi. Şehit Ekrem Toktamış Anadolu Lisesi'nde iki gün açık kalan Bilim Fuarları sergisinde 19 proje yer aldı.

Muş ile teknoloji işbirliği

Malatya İnönü Üniversitesi Teknokent Malatya Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve Muş Alparslan Üniversitesi TTO arasında iş birliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokol ile Malatya TTO, Muş Alparslan Üniversitesi TTO'ya üniversite sanayi iş birliği, fikri sınai mülkiyet hakları, girişimcilik, eğitim organizasyonları gibi birçok alanda mentörlük desteği verecek.

Yapay zeka çağrısı

İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ertuğrul Kılıç, yapay zekayla ilgili tıp öğrencilerine önerilerde bulundu.

Ödüller sahiplerini buldu

Malatya'da lise öğrencileri araştırma projeleri bölge yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Teknokent ve teknoparkların önemi

Malatya Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Fatih Kocamaz, verdiği konferansta, teknokent ve teknoparkların önemini anlatarak, 'Teknokent ve teknoparklar yeni ürünler, yeni teknolojiler, yeni yazılım ve yeni süreçleri üretmeyi amaçlar' dedi.

102 proje yarıştı

Malatya'da 53. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Malatya Bölge Yarışması ve Sergisi sona erdi.

9 İl’den 102 proje sergilendi

Malatya'da, öğrencilerin yaptıkları bilimsel çalışmaların yer aldığı bölge sergisi törenle açıldı. 9 il'den 102 proje bölge sergisinde yer aldı.

Bilişim sarf malzemesi alınacak

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü, bilişim sarf malzemesi alacağını duyurdu.

İnternette veri odaklı meslekler

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Arş. Gör. Dr. Sadullah Çelik,seminerde yaptığı konuşmada, internette Büyük Veri odaklı yeni mesleklerin günümüzde oldukça popüler olduğunu belirterek, bu meslekleri icra edenlerin çok yüksek paralar kazandıklarını vurguladı.

İnönü 'Kariyer Fuarı'nda

Malatya İnönü Üniversitesi'nin farklı bölümlerinden 600'ü aşkın öğrenci 'Yetenek Her Yerde' temasıyla Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayesinde ve Elazığ Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 'Güneydoğu Kariyer Fuarı'na (GÜDKAF'22) katıldı.

Toplam 161 haber.