Teknoloji

'Güvercin drone' şaşırtıyor 'Güvercin drone' şaşırtıyor
KOSGEB desteğiyle kurdu KOSGEB desteğiyle kurdu
Yeni sosyal medya düzenlemesi Yeni sosyal medya düzenlemesi
Gençlerin yanındayız Gençlerin yanındayız
Yarışma başladı Yarışma başladı
Öğrencilere sosyal medya uyarısı Öğrencilere sosyal medya uyarısı
Kavşak düzenleme çalışması Kavşak düzenleme çalışması
5'te bir maliyetle üretildi 5'te bir maliyetle üretildi
Yüksek teknolojiye geçiş şart Yüksek teknolojiye geçiş şart
OSB'ye 'Mini Teknopazar' OSB’ye ‘Mini Teknopazar’
Türkiye'de başka örneği yok Türkiye’de başka örneği yok
Teknolojiyi doğru kullanın Teknolojiyi doğru kullanın
Basketbol müsabakaları sona erdi Basketbol müsabakaları sona erdi
Kaliteli hizmet veriyoruz Kaliteli hizmet veriyoruz
Akçadağ'a Güneş Enerjisi Santrali Akçadağ’a Güneş Enerjisi Santrali
Mimikler analiz edilecek Mimikler analiz edilecek
Malatyalı mucit destek bekliyor Malatyalı mucit destek bekliyor
Teknoloji Haberleri

'Güvercin drone' şaşırtıyor

1876'dan günümüze üretilen fotoğraf makinelerinin 44 kategoriye ayrıldığı müzede en yoğun ilgi 76 parçadan oluşan "casus makine"lere gösteriliyor.

KOSGEB desteğiyle kurdu

Malatya'da öğrencilerinin staj ve istihdam sorununun çözümüne katkı sağlamak isteyen İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Ali Arı, KOSGEB desteğiyle yazılım firması kurdu.

Yeni sosyal medya düzenlemesi

Sosyal Medya ve Strateji Derneği Başkanı Orhan Atak, mecliste yasalaşması beklenen sosyal medya düzenlemesi ile ilgili yaptığı açıklamada, 'Vesayet odaklarının ve terörün beslendiği sosyal medya kullanımı, bu mecrayı bir bataklığa çevirmeden bizzat TBMM'de yapılacak yeni düzenlemelerle kurutulmalıdır' dedi.

MİMSAN, İnegöl OSB’ye tesis kurdu

Atıktan Enerji alanında Türkiye’nin lider markası Mimsan, İnegöl OSB’nin 2010 yılında kurulan Çamur Kurutma Tesisi’ndeki arıtma çamurunu kurutmak üzere kullanılan doğalgazlı sistemin yerine, MİMSAN’ın “Dolaşımlı Tip Akışkan Yataklı Kazan” teknolojisiyle bertaraf tesisini kurarak, OSB’nin yıllık enerji giderlerinden 3 Milyon TL tasarruf sağlayacak.

MİMSAN-İnönü iş birliği

İnönü Üniversite ile MİMSAN arasında imzalanan protokol ile İnönü Üniversite'sinin Bilimsel Araştırma Merkezi ile Petrol Analiz Laboratuvarı başta olmak üzere, MİMSAN'ın ihtiyaç duyduğu bütün laboratuvar analizleri İnönü Üniversite’si tarafından karşılanacak.

Gençlerin yanındayız

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, girişimcilerin inovasyona dayalı projelerini desteklemek ve yönlendirmek amacıyla İnönü Üniversitesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Teknokent’i ziyaret etti. Sadıkoğlu, “MTSO olarak bizler her zaman girişimci gençlerimizin yanındayız” dedi.

Yarışma başladı

Lise öğrencilerini bilimsel çalışmalara teşvik etme amacıyla düzenlenen 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Malatya'da başladı. 4 gün sürecek olan yarışmada dereceye giren projeler ise Türkiye'yi uluslar arası arenada temsil edecek.

Malatyalı öğrenciler geleceğe hazırlanıyor

Malatya'da öğrenciler, geleceklerine yön verecek teknoloji eğitimleri alıyorlar.

Öğrencilere sosyal medya uyarısı

Malatya'da güvenlik güçleri tarafından öğrencilere yönelik düzenlenen seminerde, 'Sosyal Medya ve İnternet Bağımlılığı' konusunda önemli uyarılarda bulunuldu. Uzmanlar, özellikle sosyal medya bağımlığının her geçen gün arttığını belirterek, yapılan paylaşımlarda dikkatli olunması istenildi.

Kavşak düzenleme çalışması

Malatya Büyükşehir Belediyesi Güngör caddesinde değişim, dönüşüm ve yenileme çalışmaları kapsamında kavşak düzenleme çalışmaları yapıyor.

5'te bir maliyetle üretildi

İnönü Üniversitesi Malatya Teknopark'ta bir firma, mikroskoplarda numune incelemek için kullanılan lamların üzerine bilgi yazan ve ithal edilen cihazı, üniversite sanayi iş birliğiyle 5'te bir maliyetle üretti.

Yüksek teknolojiye geçiş şart

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, "Ülkemizin yüksek teknoloji grubuna geçiş hedefine odaklanması gerekmektedir. Türkiye düşük teknolojideki oranını gittikçe azaltıyor" dedi.

OSB’ye ‘Mini Teknopazar’

İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde Teknokent tarafından 2. Organize Sanayi Bölgesinde ‘Mini Teknopazar’ projesi hayata geçirilecek.

Türkiye’de başka örneği yok

Malatya Fotoğraf Makinesi Müzesinde sergilenen ve ilk yerli fotoğraf makinelerinden biri olma özelliği taşıyan 130 yıllık fotoğraf makinesi büyük ilgi görüyor.

Teknolojiyi doğru kullanın

Yedi Hilal Derneği Malatya Şubesi tarafından ‘Teknolojiyi Doğru Kullanıyorum’ projesi hayata geçirildi. Proje de, 12-18 yaş arası gençlerin teknoloji bağımlılığından uzak tutularak sosyal yaşama uyum sağlanması hedefleniyor.

Basketbol müsabakaları sona erdi

Okullar arası Genç Kızlar Basketbol Müsabakaları 11-13 Aralık tarihleri arasında Merkez Spor Salonunda yapıldı. Birbirinden çekişmeli geçen müsabakalar sonunda şampiyonluk ipini Özel Malatya Doğa Anadolu Lisesi göğüsledi.

Kaliteli hizmet veriyoruz

Malatya Türk Telekom İl Müdürü Yusuf Kaplan, ürünlerini tüketiciye birebir ulaştıran, mimari ve dekoratif iyileştirmenin yanı sıra teknolojik olarak çok kaliteli hizmet sunduklarını söyledi.

Akçadağ’a Güneş Enerjisi Santrali

Akçadağ Belediyesi, Bahri Mahallesi’nde yapılacak olan Güneş Enerji Santralinin ihalesini gerçekleştirdi.

Mimikler analiz edilecek

Malatya Teknopark'ta yapay zeka konusunda çalışan bir firma, insanların hislerini yüz mimiklerinden anlık olarak analiz edebilen sistem geliştirdi.

Toplam 51 haber.