Video Haber

Üretici desteklensin Üretici desteklensin
İşsizlikle beraber yoksulluk başlayacak İşsizlikle beraber yoksulluk başlayacak
Yılanın balık avı kamerada Yılanın balık avı kamerada
'Bayram namazı' açıklaması 'Bayram namazı' açıklaması
Trafik kazaları mobese kameralarına yansıdı Trafik kazaları mobese kameralarına yansıdı
Alınan tedbirler sonuç verdi Alınan tedbirler sonuç verdi
Milli mücadelenin 101. yıl dönümü Milli mücadelenin 101. yıl dönümü
Sağlıkçılardan fedakarlık Sağlıkçılardan fedakarlık
Ücretsiz sınav deneme seti Ücretsiz sınav deneme seti
Malatyalı kuaförler işbaşı yaptı Malatyalı kuaförler işbaşı yaptı
Yetim çocuklar sevindirildi Yetim çocuklar sevindirildi
Üretimi ayakta tutacak politikaları uygulayacağız Üretimi ayakta tutacak politikaları uygulayacağız
Gençler Hz. Yusuf'u örnek alacak Gençler Hz. Yusuf'u örnek alacak
Video Haber Haberleri

Üretici desteklensin

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Ticaret Sanayi Odası'nı(MTSO) ziyaret etti. Ziyarette konuşan Ağbaba, korona salgınıyla birlikte işsizliğin beraberinde yolsuzluğu artacağını iddia ederek, "Vergi ertelemeyle, kredi vermekle bu iş çözülemeyecek. Mutlaka üretim yapan yerlerin desteklenmesi gerekiyor" dedi.

Esnafın borcunu devlet karşılasın

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin ziyaret etti. Ziyarette konuşan Ağbaba, pandemi sürecinde İç İşleri Bakanlığı genelgesi ile en az 252 bin 690 iş yerinin faaliyetleri geçici olarak durdurulduğunu belirterek, hükümet işyeri sahiplerine bugüne kadar hiçbir nakdi destekte bulunmadığını iddia etti. Ağbaba, "Faaliyetleri durdurulan iş yerlerinin kira, fatura ve vergi borçları bu süreçte hükümet tarafından karşılanmalıdır" dedi.

Haftalar sonra ilk cuma namazı heyecanı

Korona virüs tedbirleri kapsamında camilerin cemaatle ibadete kapatılmasının ardından Malatya'da ilk cuma namazı havadan görüntülendi. Camilerin ve belirlenen noktaların bahçelerinde cuma namazı kılınırken, sosyal mesafe kurallarına da uyulduğu görüldü.

İşsizlikle beraber yoksulluk başlayacak

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı Malatya milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye’nin öncelikle çözülmesi gereken sorunlarının olduğunu vurgulayarak, "Korona’dan sonra işsizlikle beraber bir yoksulluk başlayacak. Bu sorunların çözülmesi gerekiyor. Türkiye maalesef gerçek gündemi değil, yapay gündemleri tartışmaya devam ediyor" dedi.

Yılanın balık avı kamerada

Malatya'nın Arapgir ilçesinde yılanın balık avı, kameraya yansıdı.

'Bayram namazı' açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kovid-19 tedbirleri kapsamında, camilerde bayram namazı kılınamayacağını hatırlatarak, isteyenin evinde bayram namazı ya da nafile niyetiyle iki veya dört rekatlık kuşluk namazı kılabileceğini bildirdi.

Trafik kazaları mobese kameralarına yansıdı

Malatya'da meydana gelen trafik kazaları mobese kameralarına yansıdı. Şehrin farklı yerinde bulunan mobese kameralarına yansıyan kaza görüntülerinde dikkatsizlik ve kurallara uyulmadığı görüldü.

Alınan tedbirler sonuç verdi

Malatya Valisi Aydın Baruş, kentte 16 Mayıs'tan itibaren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarında önemli azalma başladığını belirterek, "Hiç pozitif vaka görülmeyen günler yaşadık. Geldiğimiz süreçte normalleşme süreci çerçevesinde bazı esnemeler olacağını ön görüyoruz. Bu esneme uygulamalarını rehavete kapılmaya sebep olmaması gerekiyor" dedi.

Şoför esnafına maske ve hijyen malzemesi dağıtıldı

Malatya Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından 3 bin araç sahibine hijyen malzemesi ve maske dağıtımı gerçekleştirildi. Malatya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şevket Keskin, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs'e (Covid-19) karşı şoför esnafı ve müşterilerini korumak için hijyen malzemeleri ve maske dağıtımı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Milli mücadelenin 101. yıl dönümü

Malatya'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız ve Milli Mücadelemizin 101. yıl dönüm dolayısıyla sosyal mesafeye uyulup, maske takılarak anıta çelenk sunuldu.

İş yapamaz hale geldik

Malatya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ramazan Toptaş, 3 meslektaşlarının Covid-19 testinin pozitif çıkmasının sanki kendilerinin virüsü halka bulaştırdığı gibi lanse edilmeye çalışılmasına sert tepki gösterdi. Söylentilerden dolayı iş yapamaz hale geldiklerini belirten Toptaş, "İlk işe başladığımızda çalışıyorduk ama şimdi iş tamamen durdu, çok kötü durumdayız" dedi.

15 sağlıkçı işsiz kaldı

Malatya Halk Sağlığı Laboratuvarı’nda görev yapan 15 sağlık çalışanı ihalenin feshedilmesi ve laboratuvarın Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine (MAEH) devredilmesiyle işten çıkarılacak.

Kararı kabul etmiyoruz

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Malatya Şube Başkanı Hasan Akdemir, TCDD insanların can derdine düştüğü bu ortamda kurumda olmayan bir uygulama ile 'Rotasyon' adı altında hiçbir gerekçe göstermeden 60 çalışanın sürgün edildiğini öne sürerek, sürgün kararının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Sağlıkçılardan fedakarlık

Dünyayı kasıp kavuran korona virüs ile mücadelede en ön safta yer alan sağlıkçılar, Ramazan ayını evlerinden uzakta geçiriyor. Kendilerine tahsis edilen misafirhanelerde kalan sağlık kahramanları, ailelerini tehlikeye atmamak için evlerine gitmiyor. Sürecin bir an önce sona ermesi için vatandaşların evde kalmasını isteyen sağlıkçılar, aileleri ile görüntülü görüşerek hasret gideriyor.

14 yaş altı çocuklar ilk kez sokağa çıktı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 14 yaş altı çocuklar, uzun bir aradan sonra ilk defa sokağa çıktı.

Ücretsiz sınav deneme seti

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde öğrencilere ücretsiz sınav deneme seti dağıtıldı.

Toplam 364 haber.