Video Haber

Tedbirleri artırdık Tedbirleri artırdık
Malatya'ya katkı sunacağız Malatya'ya katkı sunacağız
Destek bekliyoruz Destek bekliyoruz
Altun'dan videolu uyarı Altun'dan videolu uyarı
Eşit davranılsın Eşit davranılsın
Hijyene dikkat edelim Hijyene dikkat edelim
Akif'i saygıyla anıyoruz Akif'i saygıyla anıyoruz
TV programına tepki TV programına tepki
TMO 14 bin 135 ton arpa sattı TMO 14 bin 135 ton arpa sattı
Güder'den Yıldırım'a ziyaret Güder'den Yıldırım'a ziyaret
Hayatı değiştiren kadınlardır Hayatı değiştiren kadınlardır
Malatya tek yürek Malatya tek yürek
Video Haber Haberleri

Tedbirleri artırdık

Malatya Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Büyükelçi, halkın temel gıdası olan ekmeği üreten iş yerlerinde hijyen tedbirlerinin olağanüstü durumda olduğunu belirterek, "Artık fırınların içerisine de müşteri almıyoruz. Müşterilerimizin ekmekle teması kesinlikle yok" dedi.

Malatya'ya katkı sunacağız

Sporcu ordusuyla Malatya'ya katkı sunacaklarını dile getiren Malatya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Mahmut Cücemen, yetenekli sporcularla Malatya'nın sporuna yön vereceklerini söyledi.

Erbaş dua etti

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, koronavirüsün son bulması için dua etti.

Destek bekliyoruz

Koronavirüs salgını dolayısıyla kamu sağlığı için berber, güzellik merkezi, kuaför gibi iş yerlerinin geçici bir süreliğine kapatılmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Malatya Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası...

Malatya virüse hazır mı?

Çin'de ortaya çıkan ve kısa sürede küresel bir salgın haline gelen yeni tip koronavirüse halk nasıl bakıyor ne kadar bilgi sahibi? Malatya sokaklarında vatandaşlara koronavirüsü ile ilgili alınan önlemler ve neler düşündüklerini sorduk. Detaylar video haberimizde.

Altun'dan videolu uyarı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, videolu paylaşımında koronavirüsle ilgili resmi açıklamaların takip edilmesi uyarısında bulundu.

Fiyatlar aşırı arttı

Maske, dezenfektan, eldiven gibi malzemelerin fahiş fiyat artışları ve alınan sağlık tedbirleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Malatya Eczacılar Odası Başkanı Ebru Sönmez, eczacıların ürün temininde aşırı bir fiyat artışı ile boğuşmak zorunda kaldığını belirterek, yaşanan fiyat artışının sorumlusunun eczacılar olmadığını söyledi.

Yurdun yıkım anı kameralara yansıdı

Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkımına karar verilen Eski Battalgazi Öğrenci Yurdu, geçtiğimiz günlerde hiç bir güvenlik tedbiri alınmadan, çökertilerek yıkıldı. Yıkım vatandaşın kameralarına yansıdı.

Vatandaş duyarsız

Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Üyesi Tahir Özelçi, Sağlık Bakanlığının, bütün ülkeleri etkisi altına alan koronavirüse karşı yeterince tedbir alarak, vatandaşa duyurduğunu belirterek, "Fakat bizim eczanelerde gördüğümüz kadarıyla koronavüris tehlikesi vatandaşlarımız tarafından yeterince algılanamamıştır. Halkımız, tedbirleri günlük hayatına yeteri kadar sokamamıştır" dedi.

Eşit davranılsın

Malatya Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Hacı Karanfil, koronavirüs önlemleri kapsamında işletmelerin kapatılması kararını desteklediklerini, ancak bir çelişkinin olduğunu söyledi.

Berberlerde koronavirüs önlemi

Malatya Berber ve Kuaförler Odası Başkanı Ramazan Toptaş, koronavirüse karşı berber ve kuaförleri hijyen konusunda bilgilendirdiklerini belirterek, Mümkün olduğu kadar tek kullanımlık havlu, penuvar, usturalar kullansınlar. Diğer usturalarımızı da zaten dezenfekte ediyorlar onu kullansınlar. Özellikle eldivenle çalışmalarını tavsiye ediyoruz" dedi.

Virüslere karşı aromatik yağ

Koronavirüse karşı aromatik yağların önemine dikkat çeken Eczacı Oktay Aykol, doğal ve insan vücuduna dost olan aromatik yağların bağışıklık sistemimizi güçlendirdiğini söyledi. Aykol, "Alkol bazlı dezenfektelere bu kadar yüksek fiyatta para vermenin anlamı yok. Aromatik yağlar hem ucuz hem etkili, insan vücudu ve doğaya dost ürünler" dedi.

Futbolcuların gönlünü yapmazsan futbolcularda oynamaz

Süper Lig’de 25 haftalık bölümde 6 galibiyet, 7 beraberlik, 12’de mağlubiyet yaşayan BtcTurk Yeni Malatyaspor, topladığı 25 puanla 13.sırada yer alıyor. 10 haftadır galibiyete hasret takımı Malatya halkına sorduk. Sizce BtcTurk Yeni Malatyaspor, bu sezon küme mi düşer ligde mi kalır? Detaylar video haberimizde.

Hijyene dikkat edelim

Çin'de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan yeni tip Koronavirüsten (Kovid-19) korunmak için kişisel hijyen konusunda uyarıda bulunan Sağlık-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, "Sağlık Bakanlığının yayınladığı kurallara azami derecede uymamız gerekiyor. Temizliğe, hijyene daha fazla dikkat edelim" dedi.

Akif'i saygıyla anıyoruz

Malatya 'da İstikll Marşının kabul edilişinin 99. yıldönümü törenle kutlandı. Törende, İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy saygıyla anıldı.

TV programına tepki

Din görevlilerini kötü gösteren TV programına sert tepki gösteren Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin, yalanlarını örtbas etmek isteyen tiplerin imam kılığına girerek, özel TV programlarında rol almasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Toplam 306 haber.