Video Haber

'28 Şubat kimlik savaşıydı' '28 Şubat kimlik savaşıydı'
Minare şiddetli fırtına ile yıkıldı Minare şiddetli fırtına ile yıkıldı
Çalık başkan yardımcılığına seçildi Çalık başkan yardımcılığına seçildi
Bilimsel çalışmalar topluma sunulmalı Bilimsel çalışmalar topluma sunulmalı
Öğrenciler bilimsel çalışmalara dahil edilecek Öğrenciler bilimsel çalışmalara dahil edilecek
Öğrencilerimiz ülkemizi temsil edecek Öğrencilerimiz ülkemizi temsil edecek
Paylaşımlı bisiklet Paylaşımlı bisiklet
Malatya'ya çok önemli yatırımlar oldu Malatya'ya çok önemli yatırımlar oldu
Karabulut'a hayırlı olsun ziyareti Karabulut’a hayırlı olsun ziyareti
Akçadağ tanıtılacak Akçadağ tanıtılacak
Evkur Yeni Malatyaspor'da hedef 3 puan Evkur Yeni Malatyaspor’da hedef 3 puan
Çalık, 200 öğrencilik yurdun temel atma törenine katıldı Çalık, 200 öğrencilik yurdun temel atma törenine katıldı
Adaletli olmalıyız Adaletli olmalıyız
187 bin öğrenci ders başı yaptı 187 bin öğrenci ders başı yaptı
Kabaklı sahne aldı Kabaklı sahne aldı
Türkiye büyümeye devam ediyor Türkiye büyümeye devam ediyor
Konsere yoğun ilgi Konsere yoğun ilgi
Akademisyenler çalıştaya katıldı Akademisyenler çalıştaya katıldı
Tasarruf çağrısı Tasarruf çağrısı
Özel pullar sergilenecek Özel pullar sergilenecek
Video Haber Haberleri

'28 Şubat kimlik savaşıydı'

Malatya'nın Arapgir ilçesinde 28 Şubat sürecinde öğretmenliği bırakmak zorunda kalan Emine Özdemir, sürecin başörtü savaşı olmadığını dikkat çekerek, “Bir başörtü savaşı değildi, açık mı kapalı mı üzerinden değil bir kimlik savaşıydı. Zor bir süreçti. Bu süreçten bazılarımız yıkılarak bazılarımız da daha güçlenerek kalktık. Ümit ediyorum toplumun büyük bir kısımı güçlenerek kalkmıştır” dedi.

Minare şiddetli fırtına ile yıkıldı

Adıyaman’da etkili olan şiddetli yağış ve fırtına bir cami minaresinin yıkılmasına sebep oldu. Yıkılan minare yan tarafta bulunan sağlık merkezinin bahçesindeki ambulansı hurdaya çevirdi.

Çalık başkan yardımcılığına seçildi

AK Parti Malatya Milletvekili, MKYK Üyesi, TBMM Nüfus ve Kalkınma Grubu Başkanı Öznur Çalık, Kanada’da yapılan genel kurulda Avrupa Parlamenterler Forumu Başkan Yardımcılığı'na seçildi.

Bilimsel çalışmalar topluma sunulmalı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, “Elimizdeki kaynakların ürüne ve topluma hizmete dönüştürülmesi bizlerin en önemli görevidir, kalitenin göstergesidir. Ne kadar çıktılarınız var ve bu çıktıları, bilimsel çalışmaları nasıl topluma hizmete sunuyorsunuz? Bu sorunun cevabı çok önemli” dedi.

Öğrenciler bilimsel çalışmalara dahil edilecek

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, “Türkiye’nin ekonomisinin daha iyi noktalara ulaşması tarımdan geçiyor. Tarımın gelişmesi de ancak üniversitelerimizin katkısı ile olur, akademisyenlerimizin çalışmaları ile olur” dedi. Rektör Prof. Dr. Karabulut, akademisyenlerden bilimsel çalışmalara mutlaka öğrencileri de dahil etmelerini istedi.

Öğrencilerimiz ülkemizi temsil edecek

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, İstanbul’da düzenlenen Malatya Tanıtım Günlerine katıldı.

Paylaşımlı bisiklet

Malatya Teknopark'ta faaliyet gösteren bir firma tarafından yerli ve milli yazılımla geliştirilen dördüncü nesil paylaşımlı bisiklet "Unibike", kullanıcılarına ekonomik ve sağlıklı yaşamın yanı sıra büyük kolaylık sağlıyor.

Malatya'ya çok önemli yatırımlar oldu

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, "Bizler siyasiler olarak 16 yıldır AK Parti iktidarları döneminde yaklaşık 19,1 katrilyonluk yatırım ve desteği Malatya'mıza getirdik. Genel hükümet bütçesinden almış olduğumuz yatırımlarla birlikte yerel yönetimlerimizin de Malatya'ya çok önemli yatırımları oldu. Bu yatırımlarımıza devam ederken istişare kültürünü çok daha fazla kullanmamız gerektiğini, meslek örgütleri ve odalarımızla daha fazla bir araya gelmeyi arzu ediyorum" dedi.

Karabulut’a hayırlı olsun ziyareti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı ve beraberinde MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’u ziyaret ederek, göreve başlamasından dolayı hayırlı olsun temennisinde bulundular.

Akçadağ tanıtılacak

Akçadağ Belediyesi, İnönü Üniversitesi ile Extrem Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü işbirliğinde Levent Vadisi Uluslararası Doğa Sporları Festivali’nin ikincisi 27-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

Evkur Yeni Malatyaspor’da hedef 3 puan

Spor Toto Spor Lig’de 3 haftadır galibiyet özlemi çeken Evkur Yeni Malatyaspor’da futbolcular, bu hafta kendi sahalarında oynayacakları Çaykur Rizespor maçını kazanarak kötü gidişata dur demek istiyor.

Çalık, 200 öğrencilik yurdun temel atma törenine katıldı

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük’ün ilçeye yaptırdığı Doğanşehir Hüsne Küçük Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi’nin yanına yaptıracağı 200 öğrencilik Yıldız Küçük Öğrenci Yurdu’nun temel atma törenine katıldı.

Toplam 57 haber.