Video Haber

Kritik günlerden geçiyoruz Kritik günlerden geçiyoruz
Toplu taşımaya yeni araç Toplu taşımaya yeni araç
NATO'dan çıkılsın üsler kapatılsın NATO'dan çıkılsın üsler kapatılsın
Araç içerisinde silahla vuruldu Araç içerisinde silahla vuruldu
Mahalleli trafik lambası istiyor Mahalleli trafik lambası istiyor
Belirsizlik var Belirsizlik var
Haberler kasıtlı Haberler kasıtlı
Tedbirler üst seviyeye çıkartıldı Tedbirler üst seviyeye çıkartıldı
Hayvan pazarında şaşırtan sakinlik Hayvan pazarında şaşırtan sakinlik
Dumlu karantinaya alındı Dumlu karantinaya alındı
Video Haber Haberleri

Kritik günlerden geçiyoruz

İçişleri Bakanlığının yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında 81 ilde başlattığı denetimler çerçevesinde Malatya'da da il protokolünün katılımı ile denetimler gerçekleştirildi. Vali Aydın Baruş, virüsün yayılımının artış gösterdiği düğün, mevlit ve cenaze sonrası yemeklerde riskli gördükleri taktirde yasaklamalara gidilebileceğini vurguladı.

Toplu taşımaya yeni araç

Malatya Büyükşehir Belediyesi toplu taşımada vatandaşa hizmet vermesi için filosuna 15 araç daha kattı. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bütün araçların yenilendiğini belirterek, hizmete alınan araçların Malatya’ya hayırlı hizmetler yapmasını temenni etti.

NATO'dan çıkılsın üsler kapatılsın

Siyonist işgal rejiminin tarihin çöplüğüne atılması sürecinin hızlandırılması için NATO'dan çıkılması ve üslerinin kapatılması gerektiğine dikkat çeken Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi, hükümetin, NATO üslerini kapatmasıının, Ayasofya'nın ibadete açılmasını taçlandıracağına işaret ettiler.

Araç içerisinde silahla vuruldu

Malatya'da tartıştığı kişi tarafından araç içerisinde tabanca ile bacağında vurulan 1 kişi yaralandı.

Mahalleli trafik lambası istiyor

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesi Gedik Mahallesi sakinleri, mahallenin girişinde Esenlik Market ve benzin istasyonun bulunduğu caddede trafik sinyalizasyon sistemin olmadığından araçların hızlı gittiğini bu durumun kazalara davetiye çıkardığını söylediler. Mahalle sakinleri yetkililerden, caddeye trafik sinyalizasyon sisteminin kurulması talebinde bulundular.

Belirsizlik var

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya, kayısı sezonunu geçirdiğini ama hala TMO'nun kayısı alımıyla ilgili bir belirsizliğin olduğunu belirterek, "Kayısı başlarken, ‘Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) kayısı alacak’ denildi. Doğru bir karar. TMO kayısı almalı ama bunun geciktirilmesi kabul edilemez. Ne zaman aldı, ne zaman alacak?" Biz bunu takip edeceğiz" dedi.

Tepehan’dan gelen görüntüler

Deprem sonrası depremin merkez üssü Malatya'nın Pütürge İlçesi Tepehan’da çıkan toz duman.

Haberler kasıtlı

Diyanet Sen Malatya Şubesi Mehmet Engin, 86 yıl aradan sona yeniden ibadete açılan Ayasofya Camii’nde okuduğu hutbede “Atatürk’e lanet okuduğu” ileri sürülerek bazı internet haber siteleri ve sosyal medya mecralarında hedef alınan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hakkında kasıtlı olarak karalama kampanyası başlatıldığını söyledi.

195 kilo eroin ele geçirildi

Malatya'da narkotik ekiplerince bir kamyonda yapılan aramalarda piyasa değeri 13 milyon TL'nin üzerinde olan 195 kilogram eroin maddesi ele geçirildi. Malatya tarihinde ilk kez bu kadar büyük miktarda eroin maddesi ele geçirilirken, 2 şüpheli gözaltına alındı.

Tedbirler üst seviyeye çıkartıldı

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Hemşerilerimizin destekleriyle sosyal izolasyon, hijyen ve maske kurallarına üst seviyede riayet edilerek bayramı bayram tadında yaşayacağız' diye konuştu.

Yollar akıcı hale getiriliyor

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Deprem ve korona virüs salgını nedeniyle hemşerilerimizin yoğun ilgi gösterdiği kırsal bölgelerimizin ulaşım ağını planlı yatırımlarla daha rahat ve daha konforlu hale getiriyoruz. Kalıcı yatırımlarımızla kırsal yaşam alanlarımıza olan ilgiyi daha da artıracağız' diye konuştu.

Hayvan pazarında şaşırtan sakinlik

Malatya Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, geçtiğimiz yıla göre küçükbaş hayvanlarda yüzde 10 ve 15'lik bir artışı olduğunu söyledi.

Dumlu karantinaya alındı

Malatya'nın Hekimhan ilçesinde bir mahallede Covid-19 salgını nedeniyle karantina uygulaması başlatıldı.

Battalgazi'de asfalt serimi yapıldı

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi, Beydağı Mahallesi Yapraklıpınar Mezrası'ndaki ara sokaklarda sıcak asfalt serimi gerçekleştirdi. Çalışmaları yerinde inceleyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 'Battalgazi Belediyesi olarak asfaltsız bir yolumuzun, alanımızın ve meydanımızın kalmamasını hedeflemiştik. Bu hedefimizi gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz' dedi.

Toplu taşımada denetlensin

Malatya Berber ve Kuaförler Odası Başkanı Ramazan Toptaş, 20 Temmuz 2020'de yayınlanan genelgeyle berberlerde ustura ve jiletle sakal tıraşının, bayan kuaför ve güzellik salonlarında ise makyaj, kalıcı makyaj ve cilt bakımı yasağının kaldırıldığını söyledi. Berber ve kuaförlere yapılan denetimin her alanda yapılmasını isteyen Toptaş, "Keşke toplu taşıma araçları, düğünler, çay ocakları da bizim kadar denetlense" dedi.

Gözyaşları arasında defnedildi

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Onbaşı Emre Büyükyıldırım, memleketi Malatya'da düzenlenen cenaze töreninin ardından gözyaşları arasında defnedildi. 2 ay sonra düğün töreni yapmayı planlayan şehidin resmi nikah kıydığı eşi, şehidin Türk bayrağına sarılı tabutunu bir an olsun bırakmadı.

Biz dilenci değil şerefli gaziyiz

Pandemiden dolayı, kendilerini ziyaret eden olmadığını belirten Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şube Başkanı Halit Ziya Öztürk, şehit ve gaziler arasına mesafe koyulup ayırım yapıldığını söyledi. Derneğin bu süreçte sadece bir kez ilaçlandığını ifade eden Öztürk, "Maske, dezenfekten istedik, gelmedi. Biz kendi yağımızla kavruluyoruz. Biz şerefli gaziyiz, dilenci değiliz. Hiçbir zaman dilenmeyiz" dedi.

Sarıbaş güven tazeledi

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, İYİ Parti Malatya İl Teşkilatı'nın 1. Olağan Genel Kurulu'nda tek listeyle girdiği seçimde güven tazeleyerek, yeniden il başkanlığı görevine seçildi.

Deprem sonrası yeni okul atağı

Geçtiğimiz Ocak ayında yaşanan Sivrice depreminden büyük oranda etkilenen Malatya'da hasarlı okul binaları yıkılarak yerine yenileri yapılıyor. Depreme dayanıksız olduğu belirlenen okul binaları yıkılarak, hayırseverlerin de katkısı ile kente 22 yeni okul yapılacak.

Toplam 425 haber.