Video Haber

Muafiyet söz konusu değil Muafiyet söz konusu değil
Son yolculuğuna uğurlandı Son yolculuğuna uğurlandı
Tek isteği akülü araç Tek isteği akülü araç
Öğrencilere sürpriz hediye Öğrencilere sürpriz hediye
10 milyonluk yatırım 10 milyonluk yatırım
e-Ticaret yerele ulusalın kapılarını açıyor e-Ticaret yerele ulusalın kapılarını açıyor
Covid-19 vakaları artıyor Covid-19 vakaları artıyor
Asfalt sorunu çözülüyor Asfalt sorunu çözülüyor
Özel bir eser olacak Özel bir eser olacak
Bir grup zevat kendini ifşa etti Bir grup zevat kendini ifşa etti
Sokaklar yine boş kaldı Sokaklar yine boş kaldı
'Şaka değil soykırım' 'Şaka değil soykırım'
Kaynarca farklı olacak Kaynarca farklı olacak
Restorasyon çalışmaları sürüyor Restorasyon çalışmaları sürüyor
Köşe bucak dezenfekte ediliyor Köşe bucak dezenfekte ediliyor
Garip Battalgazi'de Garip Battalgazi'de
Kudüs işgal altında Kudüs işgal altında
Zarar ediyorsa özelleştirilsin Zarar ediyorsa özelleştirilsin
Video Haber Haberleri

Muafiyet söz konusu değil

İçişleri Bakanı Soylu, "Sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili kimsenin genel muafiyeti söz konusu değildir. 'Ben kamu görevlisiyim, avukatım, çiftçiyim' deyip gün boyu kısıtlamalardan muaf olduğunu sanan olursa buna kesinlikle müsaade etmiyoruz." dedi.

Şaka gibi

Yeşilyurt ilçesi Kaynarca Mahallesi Gelincik Sulama Kooperatifi Başkanı Mahmut Yılmaz, kooperatife bağlı olan kanalın üzerine yanlış yapılan 1/5000'lik imar çalışması ile kanalın üzerine arsa konulduğunu, sulama kanalı üzerine verilen arsalardan dolayı 4 bin dönüm arazinin sulama sıkıntısıyla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Son yolculuğuna uğurlandı

Irak'ın kuzeyinde bulunan Başika üs bölgesine gerçekleştirilen roketli saldırı sonucu şehit olan 27 yaşındaki Topçu Uzman Çavuş Hacı Halil Kızılay, memleketi Malatya'nın Hekimhan ilçesinde düzenlenen cenaze töreninin ardından gözyaşları arasında defnedildi.

Tek isteği akülü araç

Yeşilyurt İlçesi Yaka Mahallesinde yaşayan 75 yaşındaki Ahmet Balal, yürüyemediği için yıllardır vücudunda taşıdığı sonda ile ihtiyacını gidermeye çalışıyor. Güneş ışığına hasret kalan Balal, hayırseverlerden yaşamını kolaylaştıracak akülü sandalye istiyor.

Öğrencilere sürpriz hediye

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen 'İnancım' adlı bilgi yarışmasının ödül törenine katıldı. Başkan Güder, 'Yarışmaya katılan ve dereceye giren gençlerimizi tebrik ediyorum' diyerek, öğrencilere müjde verdi.

10 milyonluk yatırım

Battalgazi'ye daha hızlı ve kaliteli hizmet için araç filosunun genişliğine büyük önem veren Malatya'nın Battalgazi Belediyesi, satın aldığı 5 adet iş makinesi ile araç parkı filosuna güç kattı. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 5 adet iş makinesinin 2'sini teslim aldıklarının altını çizerek, 10 milyonluk yatırımı ilçeyle buluşturmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.

e-Ticaret yerele ulusalın kapılarını açıyor

Türkiye'de e-ticaret yapan işletme sayısı 2020'de Kovid-19 salgınında alınan tedbirlerin de etkisiyle yüzde 275 artarak 256 bin 861'e çıkarken, e-ticaret platformları küçük işletmelerin ulusal markaya dönüşmesine olanak sağladı.

Covid-19 vakaları artıyor

Korona virüs vakalarının her geçen gün arttığı Malatya'da yoğun bakım doluluk oranları da oldukça yüksek seviyelere çıktı. Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erdal Aktürk, günlük 30'a yakın vakanın yatışının yapıldığını belirterek vatandaşları tedbirler konusunda uyardı.

45 kişi gitti 2 kişi döndü

CHP Yeşilyurt Meclis Üyesi Günnur Tabel, Yeşilyurt Belediyesi'nin, 'Malatya Kişisel Gelişim Dünyası Derneği' üyeleri ile birlikte, 15 Şubat 2020 ile 27 Şubat 2020 tarihleri arasında, Almanya'da faaliyet gösteren 'Mega Kilit GMBH' şirketi tarafından düzenlenen "Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek" adlı proje kapsamında Almanya'ya 45 kişilik gezi düzenlediği, bu gezi katılan 45 kişiden belediyenin iki elemanı dışındaki 43 kişinin ülkeye dönmediğini öne sürdü.

Asfalt sorunu çözülüyor

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte 'Kırsalda asfaltsız yol kalmayacak' hedefiyle çıktığı bu yolda dur durak bilmeden çalışmalarını sürdüren Malatya'nın Battalgazi Belediyesi, Hasırcılar Mahallesinde toplam 10 kilometrelik sathi kaplama asfalt çalışmalarına başladı.

Özel bir eser olacak

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' İnşaatı devam eden Yeni Belediye Hizmet Binamız, Yeşilyurt'umuzun marka değerine yakışacak olup, gelecek nesillere emanet edeceğimiz özel bir eser olacaktır' dedi.

Bir grup zevat kendini ifşa etti

Malatya'da, 104 emekli amiralin gece yarısı bildirisine tepki gösteren sivil toplum kuruluşları, 'Hodri meydan' diyerek imzası bulunan kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sokaklar yine boş kaldı

Korona virüs vaka sayılarının yüksek olduğu iller arasında yer alan Malatya'da yaklaşık 1 ay sonra yeniden uygulanmaya başlanan hafta sonu kısıtlamaları nedeniyle sokaklar boş kaldı.

'Şaka değil soykırım'

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği, Dünyada “şaka günü” olarak farklı bir biçimde hatırlanan 1 Nisan’da “Şaka Değil Soykırım” başlığı altında tüm dünyaya toplama kamplarının kapatılması için çağrıda bulundu. Genç İHH Sözcüsü Bilal Durman, Çin'in Doğu Türkistan'da Müslüman Uygur Türklerine yönelik baskıları sona erene kadar tüm dünyanın Çin mallarını boykot etmesi gerektiğini söyledi.

Kaynarca farklı olacak

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Özcan, Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürü Hasan Özaltun ve Kaynarca Mahalle Muhtarı Mehmet Güner ile birlikte inşaatı devam eden sosyal tesis ve park alanında incelemelerde bulundu.

Restorasyon çalışmaları sürüyor

Malatya'nın Battalgazi ilçesinin Eskimalatya Mahallesi'nde bulunan ve vatandaşlar tarafından 'Korku Ocağı' olarak ta bilinen 'Koca Vaiz Baba Türbesi' ile tarihi Ulu Cami'de, onarım ve restorasyon çalışmaları aralıksız şekilde devam ediyor.

Köşe bucak dezenfekte ediliyor

Malatya'nın Battalgazi İlçesi'nde Covid-19 salgınına karşı hijyen ve dezenfekte çalışmalarına ara vermeden devam eden Battalgazi Belediyesi, Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı korona virüs haritası üzerine çalışmalarına hız vererek, ilçedeki iş yerlerinde ve okullarda kapsamlı dezenfeksiyon çalışmaları başlattı.

Garip Battalgazi'de

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya'ya gelen 22. Dönem AK Parti Milletvekili ve Yazar-Şair-Ressam Recep Garip'i konuk etti.

Kudüs işgal altında

İsrail'in, Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da Filistinlilere ait ev ve yapıları çeşitli gerekçelerle yıktığını, her yıl yüzlerce Filistinliyi evsiz bıraktığını belirten Genç İHH Malatya Derneği Üniversite Sorumlusu Furkan Şakir, Topraklarından hukuksuz bir şekilde zorla koparılan Filistinli aileler, Siyonist yerleşimcilerin işgali ve açtığı davalar nedeniyle yıllardır İsrail'in zorunlu göç tehdidiyle karşı karşıya bulunuyor" dedi.

Toplam 646 haber.