Video Haber

Milli üretim artırılmalı Milli üretim artırılmalı
Küçükbaşta fiyat artışı yok Küçükbaşta fiyat artışı yok
Şehit Bozkurt mezarı başında anıldı Şehit Bozkurt mezarı başında anıldı
Cezmi Kartay'da Korkutan Yangın Cezmi Kartay’da Korkutan Yangın
Yeşilyurt'ta 'Açık Kapı Projesi' Yeşilyurt’ta ‘Açık Kapı Projesi’
Tek isteği sıcak bir yuva Tek isteği sıcak bir yuva
Diyanet-Sen rekor yeniledi Diyanet-Sen rekor yeniledi
Kurbanlık fiyatları belli oldu Kurbanlık fiyatları belli oldu
Korktuğumuz için yayınlamadık Korktuğumuz için yayınlamadık
Arama kurtarma ve tahliye eğitimi Arama kurtarma ve tahliye eğitimi
Tebrik ziyareti Tebrik ziyareti
Kayısı Sempozyumu başladı Kayısı Sempozyumu başladı
Gerçek açığa çıkarılsın Gerçek açığa çıkarılsın
Ceviz Festivali 13- 14 Temmuz'da Ceviz Festivali 13- 14 Temmuz’da
Ağbaba'dan 50 Kuruş Tepkisi Ağbaba’dan 50 Kuruş Tepkisi
LGS Tercih Standı Kuruldu LGS Tercih Standı Kuruldu
5'inci çobanlık kursu açıldı 5’inci çobanlık kursu açıldı
60 saniyede bugün 60 saniyede bugün
Mezara gidecek sırlarım var Mezara gidecek sırlarım var
Video Haber Haberleri

Milli üretim artırılmalı

Yaşanan ekonomik sıkıntıların yerli üretimin önemini gösterdiğine dikkat çeken Ziraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir, “Yerli ve milli sanayimizin gelişmesiyle birlikte süreci atlatacağımıza ve karlı çıkacağımıza canı gönülden inanıyorum” dedi.

Küçükbaşta fiyat artışı yok

Küçükbaş kurbanlık fiyatları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Malatya Damızlık Koyun Keçi Birliği Başkanı İhsan Akın, fiyatların geçen yıllarla aynı durumda olduğunu belirterek, “Koyun canlı ağırlıklı olarak 16 ile 17 lira civarında görülüyor. Kuzu, oğlak, yaşını doldurmuş hayvanlarda ise canlı ağırlıklı olarak fiyatları 20 ila 22 lira arasında değişiyor” dedi.

Şehit Bozkurt mezarı başında anıldı

15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ)’nün darbe girişimini engellemek için çıktığı Ankara Kızılay’da son çektiği videonun ardından dakikalar sonra helikopterden açılan ateş sonucu şehit düşen Fuat Bozkurt’un Yeşiltepe Şehir Mezarlığındaki kabri başında anıldı.

Cezmi Kartay’da Korkutan Yangın

Battalgazi ilçesinde bulunan 4 katlı bir otelin çatı katında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin kısa sürede müdahalesiyle tamamen söndürülen yangında ölen ya da yaralanan olmadı.

Yeşilyurt’ta ‘Açık Kapı Projesi’

İçişleri Bakanlığı tarafından bürokrasinin azaltılması, vatandaşla en üst düzeyde iletişim kurulması, taleplerin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi amacıyla uygulanan ‘Açık Kapı Projesi’ projesi Yeşilyurt’ta hayata geçirildi.

Tek isteği sıcak bir yuva

Malatya’nın Battalgazi ilçesinde doğuştan yürüme engelli 55 yaşındaki Hakan Köşkli, bir iş merkezinin bodrum katında zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor. Esnafın desteği ve iki ayda bir kaymakamlıktan aldığı aylıkla ayakta kalmaya çalışan engelli adamın, tek isteği sıcak bir yuvaya kavuşmak.

Diyanet-Sen rekor yeniledi

Resmi Gazete’ de yayımlanan 2019 yılı kamu görevlileri üye sayıları tebliğine göre 83 bin 652 üye sayısı ile bu yılda hizmet kolunda yetkili sendikanın Diyanet-Sen olduğunu kaydeden Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin, “Yüzde 67.04 sendikalaşma oranı ile bütün kamu görevlileri arasında sendikalaşma oranı en yüksek sendika olma rekorunu da yeniledi” dedi.

Kurbanlık fiyatları belli oldu

Birlik olarak üreticilerle görüşerek büyükbaş kurbanlık et fiyatlarını tespit ettiklerini belirten Malatya İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Taneli, geçen yıla göre yem girdilerinde yüzde yüzlük bir artış yaşanmasına rağmen kurbanlık fiyatlarında bir artış olmadığını söyledi.

Korktuğumuz için yayınlamadık

2 Temmuz 1993 yılında Sivas'ta yaşanan olaylara ilişkin çarpıcı itiraflarda bulunan Gazeteci Cüneyt Özdemir, olayların yaşandığı dönemde Sivas'a gittiklerini ve bir dosya hazırladıklarını söyledi. Özdemir, hazırladıkları dosyayı korktukları için yayınlayamadıklarını belirtti.

Arama kurtarma ve tahliye eğitimi

Afetlerde arama kurtarma ve tahliye eğitiminin açılış programı gerçekleştirildi. Burada konuşan Milli Eğitim Bakanlığı İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanı Abdülhamit Karataş, düzenlenen hizmet içi eğitimin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesini kapsadığını belirterek, “Bu bölgelerimizde yaşanan doğal afet ve olağanüstü şartlar da dikkate alarak düşündüğümüzde bu eğitimler bir kat daha fazla öne arz etmektedir” dedi.

Tebrik ziyareti

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, son olarak aynı anda 5 ayrı karaciğer naklini aynı anda başarıyla gerçekleştiren İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakil Enstitüsü’ne tebrik ziyaretinde bulundu.

Kayısı Sempozyumu başladı

17. Uluslararası Kayısı Islahı ve Yetiştiriciliği Sempozyumu 25 ayrı ülkeden akademisyenlerin katılımı ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi ve Kayısı Araştırma Enstitüsü'nün ev sahipliğinde Malatya'da başladı.

Gerçek açığa çıkarılsın

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) Genel Başkanı Ramazan Beyhan, 26 yıl önce, Sivas Madımak ve Erzincan Başbağlar’da katliam yaşandığını belirterek, “Failleri ve azmettiricileri etkin bir şekilde soruşturulmayan bu olayların adil yargılanma hakkına riayeti esas alan, bağımsız ve tarafsız bir yargılamaya dayalı olarak irdelenip açığa çıkarılması gerekmektedir” dedi.

Ceviz Festivali 13- 14 Temmuz’da

Hekimhan ilçesinde her yıl düzenlenen Ceviz, Maden ve Kültür Festivali’nin 8’incisi bu yıl 13- 14 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılacak.

Ağbaba’dan 50 Kuruş Tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, kayısıda hasat sezonunun başlamasıyla birlikte meyve suyu için alınan kayısının taban fiyatının 50 kuruş belirlenmesine sert tepti göstererek, “Kayısı üreticisi 13 kilogram meyve sululuk kayısı karşılığında 1 litre mazot alabilecek” dedi.

LGS Tercih Standı Kuruldu

Yeşilyurt Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) Liseye Giriş Sınavı’na (LGS) giren öğrencilerin sağlıklı bir şekilde tercih yapabilmelerine yardımcı olmak için Malatya Park AVM’nin ikinci katında bilgilendirme standı açtı.

Toplam 84 haber.