Video Haber

Kuraklık endişesi Kuraklık endişesi
Grip aşısı temininde sorun var Grip aşısı temininde sorun var
Prematüre bebekler için etkinlik Prematüre bebekler için etkinlik
Göstericiler giriş-çıkışları kapattı Göstericiler giriş-çıkışları kapattı
9. Malatya Film Festivali başladı 9. Malatya Film Festivali başladı
25 bin ton şeker üretildi 25 bin ton şeker üretildi
Malatya'yı Dünyaya tanıttık Malatya'yı Dünyaya tanıttık
Yaşlılara diyabet anlatıldı Yaşlılara diyabet anlatıldı
Memur unutulmasın Memur unutulmasın
200 bin fidan toprakla buluştu 200 bin fidan toprakla buluştu
Eksik gördüm Eksik gördüm
LÖSEV'den, farkındalık yürüyüşü LÖSEV'den, farkındalık yürüyüşü
Üzüme incire var kayısıya yok mu? Üzüme incire var kayısıya yok mu?
İşçilerden vergi tepkisi İşçilerden vergi tepkisi
Üniversite sanayi işbirliği önemli Üniversite sanayi işbirliği önemli
Sıfır atıkta proje tanıtıldı Sıfır atıkta proje tanıtıldı
Eğer ekonomide güçlü olmasaydık Eğer ekonomide güçlü olmasaydık
Çevre ve tarım kurultayı Çevre ve tarım kurultayı
15 Temmuz işgal girişimiydi 15 Temmuz işgal girişimiydi
Video Haber Haberleri

Kuraklık endişesi

Bu yıl tarımsal kuraklık endişesinin olduğunu söyleyen Ziraat Mühendisleri Odası Malatya Şube Başkanı Ziraat Mühendisi Fevzi Çiçek, “Özellikle kıraç alanlarda geçtiğimiz ay ekimine başlanan halen devam eden hububat ekimlerinde, kuraklığa bağlı olarak sıkıntılar yaşayacağımız endişesini taşımaya başladık" dedi.

Grip aşısı temininde sorun var

Eczanelerde yaşanan grip aşısı sorununa ilişkin açıklamalarda bulunan Malatya Eczacı Odası Başkanı Tahir Özelçi, “Son zamanlarda eczanelerimizde hastalarımızın grip aşısını bulamadığını görüyoruz. Çünkü grip aşısının temininde bir sorun var. Bunun sebebi, döviz kurunun 3,40'ta sabitlenmesi, ithalatçı firmalar bunu getirirken döviz kurundan kaynaklı zarar ettiğini beyan etmesidir" dedi.

Prematüre bebekler için etkinlik

Malatya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi 17 Kasım Dünya Prematüre Günü dolayısıyla prematüre doğumlara dikkat çekmek ve bu alanda farkındalık sağlamak için etkinlik düzenlendi.

Göstericiler giriş-çıkışları kapattı

İran'da benzin zammı nedeniyle devam eden protestolarda başkent Tahran'ın giriş-çıkış yolları göstericiler tarafından trafiğe kapatıldı.

9. Malatya Film Festivali başladı

Bu yıl 9'uncusu düzenlenen 9. Malatya Uluslararası Film Festivali açılış töreni ile başladı.

25 bin ton şeker üretildi

Şeker İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat, Malatya Şeker Fabrikası'nda, 2019 yılı pancar alım kampanyasında bugüne kadar 315 bin ton şeker pancarının tesellüm edildiğini ve bundan 211 bin tonunun işlendiğini söyledi. Murat, “211 ton işlenen şekerden yaklaşık 25 bin ton şeker, 67 bin ton küspe, 8 bin ton da melas üretildi" dedi.

Malatya'yı Dünyaya tanıttık

Malatya Berberler ve Kuaförler Odası tarafından Antalya'da düzenlenen Uluslararası Güzellik Festivaline katılarak fuarda başarı gösteren kuaförlere plaket verildi. Oda Başkanı Ramazan Toptaş, festivalde Malatya'nın kuaförlerini tüm dünyaya tanıttıklarını söyledi.

Yaşlılara diyabet anlatıldı

Dünya Diyabet Günü dolayısıyla bir farkındalık oluşturarak Malatya Huzurevi’ni ziyaret Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi(MAEH) Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Lezzan Keskin, burada kalan yaşlıların kan şekerlerini ölçtü. Keskin, yaşlılara diyabet hakkında bilgiler vererek, yaşlıları diyabet konusunda bilinçlendirdi.

Memur unutulmasın

Türkiye Kamu-Sen Malatya İl Temsilciliği tarafından Merkez Postane önünde 'Memur unutulmasın' sloganı ile protesto yapıldı. Türk Ulaşım-Sen Malatya Şube Başkanı Önder Akgül, “2020 yılı bütçesi, memur ve emeklinin kurban edildiği bütçe değil, memurun bütçesi olsun diyoruz" dedi.

200 bin fidan toprakla buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde Tarım ve Orman Bakanlığının başlattığı 'Geleceğe Nefes' kampanyası çerçevesinde Türkiye genelinde 11 milyon fidan toprakla buluşurken, Malatya'da da yoğun bir katılımla 200 bin fidan dikildi.

Eksik gördüm

Teşkilat ziyaretleri kapsamında İYİ Parti Malatya İl ve İlçe teşkilatlarını ziyaret İYİ Parti Teşkilat İşleri Başkan Yardımcısı Cumali Durmuş, Malatya İl Teşkilatını gençlik açısından biraz eksik gördüğünü belirterek, “Bir siyasi partinin hayat damarları gençlerden oluşur " dedi.

LÖSEV'den, farkındalık yürüyüşü

02-08 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından “Maskemi takarım, farkındalık yaratırım" sloganıyla farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi.

Üzüme incire var kayısıya yok mu?

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) 10 Eylül’den itibaren kuru üzüm ve incir alımına başlaması kayısıda da alım beklentisi doğurdu. Malatya Ticaret Borsası (MTB) Başkanı Ramazan Özcan, TMO'nun üzüm ve incire müdahil olduğuna dikkat çekerek, kayısıya da müdahil olmasını istedi.

İşçilerden vergi tepkisi

TÜRK-İş Sendikalar Konfederasyonu, işçi aylıklarından kesilen vergilere tepki göstererek, Malatya Tren Garı önünde eylem yaptı. Demiryolu Şube Başkanı Hikmet Kazgan, yeni vergi düzenlemesinde çalışanlar lehine değişiklikler yapılmasını istedi.

Üniversite sanayi işbirliği önemli

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından "Kamu Üniversite Sanayi İşbirliğini (KÜSİ) Buluşmaları programı gerçekleştirildi. Programda konuşan Malatya Ticaret Sanayi Odası(MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, ülkelerin gelişiminin tamamen üniversitelerin ve sanayinin işbirliği yapmasından geçtiğini söyledi.

Sıfır atıkta proje tanıtıldı

‘1.Sınıf Atık Getirme Merkezi’ ve ‘Mobil Geri Dönüşüm Aracı’ projeleriyle ülke çapındaki 1.359 Belediye arasında ilk 5’e girerek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ‘Sıfır Atık Yerel Yönetim’ başarı ödülüne layık görülen Yeşilyurt Belediyesi, geri dönüşüm alanında yapılan çalışmaları tanıttı.

Toplam 190 haber.