Video Haber

Toplu taşımada yeni dönem Toplu taşımada yeni dönem
Hizmet gelmiyor Hizmet gelmiyor
Ahilik Haftası Etkinlikleri Ahilik Haftası Etkinlikleri
İlköğretim haftası kutlandı İlköğretim haftası kutlandı
'Karaciğer Günleri' Çalıştayı 'Karaciğer Günleri' Çalıştayı
'Türkiye İttifakı'na ihtiyaç var' ‘Türkiye İttifakı’na ihtiyaç var’
Malatya'ya süt toplama merkezi Malatya'ya süt toplama merkezi
Talepleri önemsiyoruz Talepleri önemsiyoruz
Öğrencilerin ödül heyecanı Öğrencilerin ödül heyecanı
Malatya'da ilk kenevir hasadı Malatya'da ilk kenevir hasadı
Keşmir'e destek Keşmir'e destek
Taleplerimiz olacak Taleplerimiz olacak
Bağış adı altında para alınıyor Bağış adı altında para alınıyor
Okul kıyafetlerini seçerken dikkat Okul kıyafetlerini seçerken dikkat
Sanayi sitesi kaldırılsın Sanayi sitesi kaldırılsın
Cumhurbaşkanı Malatya'ya geliyor Cumhurbaşkanı Malatya'ya geliyor
Piyasalarda yaprak kımıldamıyor Piyasalarda yaprak kımıldamıyor
Malatya  Başkan'la  buluşacak Malatya Başkan’la buluşacak
Elinizi vicdanınıza koyun Elinizi vicdanınıza koyun
Yetiştiricilere fosforlu yelek Yetiştiricilere fosforlu yelek
Video Haber Haberleri

Toplu taşımada yeni dönem

Yeni dönemde şöförlere yaka kartı ve tek tip kıyafet zorunluluğu getireceklerini belirten Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, “Bundan sonra minibüs şoförlerimiz kravatlı ve kumaş pantolon giyecek. Spor ayakkabısı, terlik, eşofman gibi kılık kıyafet giyilmesine asla izin vermeyeceğiz" dedi.

Hizmet gelmiyor

Malatya Battalgazi İlçesi Battalgazi Mahalle Muhtarı Mehmet Boğa, mahallenin bir çok sorununun belirterek, , seçimin üzerinden 6 ay geçmesine rağmen mahalleye herhangi bir hizmet yapılmadığını söyledi.

Ahilik Haftası Etkinlikleri

32.Ahilik Kültür Haftası ve Ahilik Bayramı nedeniyle Malatya’da çeşitli kutlama etkinlikleri gerçekleştirildi. Battalgazi Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programda konuşan Malatya Valisi Aydın Baruş, Ahilik Kültürü'nü yeni nesillere anlatmak ve aktarmak amacıyla Ahilik Kültürü Haftası'nı idrak ettiklerini söyledi.

İlköğretim haftası kutlandı

Malatya'da İlköğretim Haftası Tevfik Memnune Gültekin İlkokulunda çeşitli etkinliklerle kutlandı. Okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte konuşan Malatya Valisi Aydın Baruş, 2019-2020 öğretim yılında 714 resmi ve 146 özel okulda olmak üzere toplam 7 bin 868 derslikte, 13 bin 602 öğretmen ve 173 bin 978 öğrencinin eğitim göreceğini söyledi.

'Karaciğer Günleri' Çalıştayı

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakli Enstitüsü tarafından "Karaciğer Tümörü Günleri" kapsamında "Hepatosellüler Karsinom Kongresi ve TARE (Transarteriyel Radyo embolizasyon) Workshop Çalıştayı düzenlendi.

‘Türkiye İttifakı’na ihtiyaç var’

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 29 Büyükşehir Belediye Başkanının bir araya gelmesinin Türkiye İttifakı için önemli olduğuna dikkat çeken AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Türkiye İttifakı, 7 bölge, 81 il ve 80 milyon nüfusumuzun tüm inisiyatifi bir araya gelip, Türkiye'nin güçlenmesi ve beraberce yol yürümesi için atılmış çok önemli bir adım" dedi.

Malatya'ya süt toplama merkezi

2019 Yılı Fizibilite Desteği Projesi kapsamında Malatya Ticaret Borsası (MTB) ile Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) arasında “Malatya’da Soğuk Zinciri ve Süt Toplama Merkezleri Fizibilite Çalışması” projesi imzalandı.

Talepleri önemsiyoruz

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi. Çınar, öncelikle halkın taleplerini dinlediklerini belirterek, "Halkın isteklerini not ederek, isteklerine göre projeler geliştiriyoruz" dedi.

Öğrencilerin ödül heyecanı

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesinde bulunan Necatibey Ortaokulu'ndan mezun olup, Liseye Geçiş Sınavında (LGS)Türkiye'de ve Malatya'da derece yapan öğrencilere ödül verildi.

Malatya'da ilk kenevir hasadı

Malatya'da izinli olarak yetiştirilen kenevir de ilk hasat gerçekleştirildi.

Keşmir'e destek

Kürecik NATO Üssüne Hayır İnisiyatifi tarafından Soykan Meydanında NATO'ya ve Üslerine Hayır temalı basın açıklaması düzenlendi. Açıklamada, Keşmirli Müslümanlara destek verilirken Siyonist İsrail'in İslam ülkelerine yaptığı son saldırılar şiddetle kınandı

Taleplerimiz olacak

AK Parti MKYK üyesi Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatyalıları, 8 Eylül Pazar Günü Malatya'ya teşekkür ziyaretinde bulunacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz Meydanında düzenleyeceği mitinge davet etti. Çalık, Erdoğan’dan Malatya ile ilgili taleplerinin olacağını söyledi.

Bağış adı altında para alınıyor

Okul aile birlikleri ve bazı okul müdürlerinin servisçi esnaflarından bağış adı altında paralar alındığı iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Malatya Servis Şoförleri Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Apaçık, “Malatya'da hiç bir ilkokul ve ortaokul 'da alınmıyor bağış dahi kabul edilmiyor. Ancak liselerde halen bu dava devam ediyor" dedi.

Okul kıyafetlerini seçerken dikkat

Yeni eğitim öğretim yılı öncesinde okul kıyafeti seçiminde pamuklu ürünleri tercih etmeleri konusunda velileri uyaran esnaflar, okul kıyafeti alırken giysilerin sağlıklı kumaşlardan olmasına dikkat edilmesi gerektiğini ifade ettiler.

Sanayi sitesi kaldırılsın

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesi Kiltepe Mahalle Muhtarı Celal Demirtaş, Yeni Sanayi Sitesi’nin Kiltepe Mahalle’sine yapılacak yatırımlara engel teşkil ettiğini belirterek, Yeni Sanayi Sitesi’nin şehir içinden kaldırılmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Malatya'ya geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin yerel seçimlerde yüksek oranda oy aldığı illere yönelik ziyaret programı kapsamında 8 Eylül günü Malatya’ya gelecek. Cumhur’un Başkanı'nın 8 Eylül Pazar günü Malatya'da çeşitli açılış törenlerine katılacağı açıklandı.

Toplam 135 haber.