Video Haber

169 bin dekar sulanacak 169 bin dekar sulanacak
Üretici icralık oldu Üretici icralık oldu
Acılar hala taze Acılar hala taze
AK Parti milletle yürüyor AK Parti milletle yürüyor
6 Şubat'ta açılacak 6 Şubat’ta açılacak
Kadın müftü yardımcılarımız var Kadın müftü yardımcılarımız var
Çınar, çalışmaları inceledi Çınar, çalışmaları inceledi
Yerel esnaftan alışverişe teşvik Yerel esnaftan alışverişe teşvik
Tabureyi alıp yola fırladı Tabureyi alıp yola fırladı
Maaş bordrolarını yaktılar Maaş bordrolarını yaktılar
Madene değil siyanüre karşıyız Madene değil siyanüre karşıyız
Önemli yatırımlar yaptık Önemli yatırımlar yaptık
Galatasaray çeyrek finalde Galatasaray çeyrek finalde
Konutlar teslim ediliyor Konutlar teslim ediliyor
Saygısızlık Saygısızlık
Bayrak töreni Bayrak töreni
Nereden nereye Nereden nereye
3 bin dekar suya kavuşacak 3 bin dekar suya kavuşacak
Ceviz çuvalında eroin Ceviz çuvalında eroin
Video Haber Haberleri

169 bin dekar sulanacak

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya'ya son 2 yılda DSİ tarafından yapılan yatırımlarla 169 bin 740 dekar arazi sulamaya açıldığını bildirdi.

Üretici icralık oldu

Tarım ve hayvancılığın yığınla sorunu olduğunu belirten, TÜM KÖY SEN Malatya Şube Başkanı Ali Gürel, son yıllarda buna bir de çevre ve ekoloji sorununun eklendiğini söyledi. Gürel, "Üreticiler, Tarım Kredi Kooperatifleri ve Ziraat Bankası başta olmak üzere yüksek faizlerle çektikleri kredileri ödeyemez duruma geldi. Aldıkları tarımsal araç gereçlerinin parasını ödeyemedikleri için icralık oluyorlar" dedi.

Acılar hala taze

Elazığ merkezli 6,8 büyüklüğündeki depremde Malatya'nın Doğanyol ilçesinde hayatını kaybedenlerin yakınlarına depremin yıl dönümünden dolayı taziye ziyaretleri yapıldı.

AK Parti milletle yürüyor

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP'nin hakaretten medet uman bir parti haline geldiğini belirterek, "AK Parti milletle yürüyor, vesayetçilere, hainlere ve darbecilere dur diyor. CHP ise sanatçı, işçi, çiftçi, öğretmen, asker, polis kim varsa herkese hakaret etmekten çekinmiyor" açıklamasında bulundu.

6 Şubat’ta açılacak

Malatya ile Sivas arasındaki Karakaya Baraj Gölü üzerinde inşa edilen ve dünya mühendislik literatüründe önemli bir yer edinecek 517,5 metre uzunluğundaki “Tohma Köprüsü” yapım projesi tamamlandı.

Kadın müftü yardımcılarımız var

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Milli Eğitim Bakanlığı kadar önem arz eden bir kurum olduğunu belirterek, “İl Müftülüklerinde kadın müftü yardımcımızın olması çok önemli. 81 ilde müftülüklerimizde kadın müftü yardımcılarımız var. Ailelerimiz, hanımlarımız ve çocuklarımızın sormak yada öğrenmek istediği şeyler için onları karşılayacak kıymetli hocalarımız var” dedi.

Çınar, çalışmaları inceledi

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Yeşilyurt Belediyesi olarak kar yağışının herhangi bir olumsuzluğa sebebiyet vermemesi ve bu doğal güzelliğin sadece kartpostallık görüntülerle güzel anılar bırakması için ilçemizin dört bir tarafında çalışıyoruz dedi.

Yerel esnaftan alışverişe teşvik

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu'nun başlattığı 'Alışverişini yerel esnaftan yap, esnafına sahip çık' kampanyası sonrası bir araya gelen 200'e yakın esnafta 'Malatya Esnaf Dayanışma Grubu' adıyla sosyal medyada düzenledikleri çekilişle halkı yerel esnaftan alışverişe teşvik ediyorlar.

Tabureyi alıp yola fırladı

Malatya'da özlemle beklenen kar sevinçle karşılandı, kent merkezinde uzun süredir beklenen kar yağışı gece saatlerinde etkisini gösterdi.

Maaş bordrolarını yaktılar

Memur maaşına yapılan zammı protesto eden Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyeleri maaş bordrolarını yaktılar. KESK adına bir açıklama yapan Emel Karakuş, "Kamu emekçilerine 2021 yılı için yüzde 3 +3 maaş artışı dayatılan “Toplu Sözleşme” derhal yenilenmeli, satın alma gücümüzdeki azalma ve ekonomik büyüme oranları dikkate alınarak ek zam yapılmalıdır" dedi.

Madene değil siyanüre karşıyız

Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından Hekimhan ilçesine bağlı 6 mahalle de altın madeni aramak için ruhsat verildi. İddiaya göre ruhsatın içeriğinde altın madenini siyanürle ayrıştırma var. Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, ilçede maden aramasına karşı olmadıklarını, siyanürle altın madeni çıkarılmasına karşı olduklarını ve ÇED raporunu asla imzalamayacağını söyledi.

Önemli yatırımlar yaptık

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, AK Parti iktidarı döneminde Türkiye ve Malatya’da büyük bir değişim ve dönüşümün yaşandığını ifade ederek, “Yatırımlarımız artarak devam ediyor. Malatya’nın her noktasına önemli yatırımlar kazandırdık, bundan sonrada kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

125 milyon Euro Hibe

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Malatya Koordinatörü Murat Tunç, IPARD-2 10'uncu başvuru çağrısı kapsamında hayvansal üretim, işleme ve pazarlama sektörü için toplamda 1 milyar 125 milyon TL'lik hibe sağlanacağını söyledi.

Galatasaray çeyrek finalde

Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu'nda Yeni Malatyaspor, sahasında Galatasaray ile karşılaştı. Normal süresi 0-0 sona ererken, uzatmalar da 1-1 bitti. Penaltılarda 7-6, toplamda da 8-7 kazanan sarı-kırmızılılar, çeyrek finale çıktı.

Konutlar teslim ediliyor

Malatya'nın Kale İlçesi'nde, 24 Ocak 2020’de Elazığ’ın Sivrice ilçesi merkezli yaşanan 6,8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle evleri yıkılan vatandaşların konut ihtiyacının karşılanması amacıyla yapımı tamamlanan 309 konuttan 246'sı kura çekilişiyle hak sahiplerine teslim edildi.

Saygısızlık

AK Partili Çalık’tan Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki, 'Kılıçdaroğlu iyice zıvanadan çıkmıştır' dedi.

Bayrak töreni

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un çağrısı üzerine 81 ildeki tüm okullarda bayrak töreni eşliğinde İstiklal Marşı okundu. Malatya'daki tüm okullarda da okunan İstiklal Marşı'na, öğrenciler, öğretmenler ve aileleri evlerinden ya da bulundukları yerlerden eşlik etti.

Nereden nereye

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “20 yıl önce başbakanlık önüne yazar kasa fırlatılan Türkiye’den bugün uzaya 4. haberleşme uydusunu fırlatan Türkiye’ye. Nereden nereye. Vatandaşa yapılan her hizmete ve dünyanın bile imrenerek baktığı projelere karşı çıkan 'İstemezükçüler'i hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz” dedi.

3 bin dekar suya kavuşacak

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya'nın Battalgazi ilçesinde yaklaşık 3 bin dekar araziyi suya kavuşturacak Beypınar Göleti'nin yıllık ekonomiye 3 milyon 675 bin lira katkı sunacağını ve göletin bu yıl ek yatırım programına alınması için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Toplam 575 haber.