Video Haber

MHP heyeti borsayı ziyaret etti MHP heyeti borsayı ziyaret etti
Babacan geliyor Babacan geliyor
Kısa zamanda ibadete açılacak Kısa zamanda ibadete açılacak
Yıkım kararı kafa karıştırdı Yıkım kararı kafa karıştırdı
Battalgazi'de Atlı dönemi Battalgazi'de Atlı dönemi
Pancar üretimi artıyor Pancar üretimi artıyor
Harabe evde yaşam mücadelesi Harabe evde yaşam mücadelesi
İşçi servisi devrildi 14 yaralı İşçi servisi devrildi 14 yaralı
Kuraklık endişesi Kuraklık endişesi
Malatya'nın hedefi sağlık başkenti Malatya'nın hedefi sağlık başkenti
'Doğal ilaç Alıç'ta hasat başladı 'Doğal ilaç Alıç'ta hasat başladı
TKDK desteğiyle 3 bin istihdam TKDK desteğiyle 3 bin istihdam
Ne gibi bir yol izlenecek Ne gibi bir yol izlenecek
Tek hayali akülü araba Tek hayali akülü araba
İlk ders rektörden İlk ders rektörden
Üretim merkezi olacağız Üretim merkezi olacağız
Malatya'da  patates hasadı Malatya'da patates hasadı
Azerbaycan'a destek Azerbaycan'a destek
Video Haber Haberleri

MHP heyeti borsayı ziyaret etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) heyeti, Malatya Ticaret Borsa (MTB) Başkanı Ramazan Özcan ve yönetim kurulunu ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Babacan geliyor

DEVA Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş, 24 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan DEVA Partisi Malatya İl Kongresi'ne Genel Başkan Ali Babacan'da katılacağını belirterek, Malatyalıları kongreye davet etti.

Kısa zamanda ibadete açılacak

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, 24 Ocak'ta meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde hasar gördükten sonra güçlendirme çalışması yapılan Malatya'daki tarihi Hacı Yusuf Taş Camisi'nde(Yeni Cami) incelemelerde bulundu. Demircan, caminin, restorasyon sürecinin devam ettiğini, en kısa zamanda camiyi, ibadete açmak istediklerini söyledi.

Yıkım kararı kafa karıştırdı

Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü'ne ait tarihi taş binalara depreme dayanıksız raporu verilmesini eleştiren Malatya Tarım Platformu (MATHAP) Başkanı İhsan Akın, taş yapıların çürük olduğuna inanmadığını söyledi.

Battalgazi'de Atlı dönemi

DEVA Partisi Malatya Kongreleri devam ediyor. Deva Partisi Doğanşehir Kurucu İlçe Başkanı olarak görevlendirilen Göksel Atlı tarafından kuruluşu gerçekleştirilen Deva Partisi Battalgazi İlçe Başkanlığı ilgili mevzuatlar gereği ilk kongresini gerçekleştirdi.

Pancar üretimi artıyor

Kayısı üretim merkezlerinden önde olan ilçelerinden Malatya'nın Darende ilçesinde kayısıya alternatif olarak diğer ürünlerin üretimi de git gide artıyor. Bunlardan biri olan pancar üretiminde söz sahibi hale gelen Darende'de bu yıl 30 bin ton dolayında pancar rekoltesi bekleniyor.

Harabe evde yaşam mücadelesi

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde harabe bir evde tek başına yaşayan Abuzer Çevik, yetkililerden ve hayırseverlerden yardım istedi. Çevik, "Evim harabe gibi, duvarlarda çatlaklar var. Evin içerisinde fareler, bazen yılanlar bile oluyor. Dış kapısı kapanmıyor, yaptıracak ya da yeni bir eve çıkacak durumum da yok" dedi.

İşçi servisi devrildi 14 yaralı

Malatya'da işçi servisinin devrilmesi sonucu 14 kişi yaralandı.

Kuraklık endişesi

Malatya Ziraat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Fevzi Çiçek, içinde bulunduğumuz dönem itibariyle mevsim normallerinde yağış olmadığına dikkat çekerek, "Beklentimiz önümüzdeki dönemde inşallah normal mevsim yağışlarına dönmesi. Şu an için yıl bazında tarımsal kuraklıktan bahsetmek ya da tarif etmek mümkün değil. Ancak içinde bulunduğumuz dönem itibariyle kurak bir periyot içerisindeyiz" dedi.

Malatya'nın hedefi sağlık başkenti

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Malatya’nın 2023 hedefleri çerçevesinde Turgut Özal Tıp Merkezi ile birlikte ‘sağlık turizmi başkenti olsun’ diye önemli adımlar atmış vaziyetteyiz” dedi.

'Doğal ilaç Alıç'ta hasat başladı

Malatya'nın Hekimhan ilçesinde 'Doğal ilaç' olarak adlandırılan alıçların hasadı sürüyor. Köylüler tarafından toplanan alıçlar, belediye tarafından kurulan tesiste tamamen doğal olarak üretilip vatandaşların alımına sunuluyor.

TKDK desteğiyle 3 bin istihdam

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’da son 9 yılda 426 girişimcinin doğdukları bölgelerde TKDK desteğiyle 150 milyon lirası hibe 300 milyon liralık yatırım yaptığını ve 3 bin kişiye istihdam sağladığını söyledi.

İmara uyulsun

Malatya'nın Battalgazi ilçesi İzzetiye Mahallesi Mücelli Caddesi üzerinde bulunan Kitabe Sokağı’nda iddialara göre, imarda yol görülmesine rağmen yolun yarısına daha önceden yapılmış bir bina işgal etmiş durumda. Bu yolu kullanan otopark sahipleri, imara uyulmasını ve yolun genişletilmesini talep ediyor.

Ne gibi bir yol izlenecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ilkokullar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocukların okullarında yüz yüze eğitimin 12 Ekim Pazartesi başlayacağını açıkladı. Bakan Selçuk’un yüz yüze eğitimin detaylarına ilişkin yaptığı açıklamaları değerlendiren Eğitim-Sen Malatya Şube Başkanı Kazım Albayrak, kamuya ait okullarda yeterli önlemlerin alınamadığı, okullarda vaka çıkması durumunda ne gibi bir yol izleneceğine dair bir belirsizliğin olduğunu söyledi.

Sadıkoğlu'ndan AK Parti'ye ziyaret

Malatya Ticaret Ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca'ya yeni yerlerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Tek hayali akülü araba

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesi Dilek Mahallesinde yaşayan ve kangren nedeniyle ayağı kesilen Turan Okyay, bir akülü araca ihtiyacı olduğunu maddi imkânları buna el vermediği hayırseverlerin desteğini beklediğini söyledi.

İlk ders rektörden

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi, 82 öğrenci ve 44 akademisyen kadrosu ile eğitim, araştırma ve uygulama faaliyetlerine başlarken, ilk derse Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut katıldı.

Üretim merkezi olacağız

Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu (TKDK) Malatya İl Koordinatörü Müdürü Murat Tunç, pandemi sürecinde 3 çağrı ve bu çağrılarla ilgili birçok proje aldıklarını belirterek, şu anda bu projeleri incelediklerini ve olumlu olan projelerle sözleşmeler imzalayıp yatırımlara başlayacaklarını söyledi. Tunç, Malatya’nın her geçen gün bir kademe daha atlayarak üretimin merkezi olma hedefine gittiğini belirtti.

Malatya'da patates hasadı

Kayısı başkenti Malatya'da çiftçilerin alternatif ürüne yönlendirilmesi amacıyla 4 yıl önce başlatılan patates ekimi gün geçtikçe artıyor. Darende ilçesinde ekimi yapılan patateslerin hasadına başlanılırken, üretimin bu yıl verimli olduğu belirtildi.

Toplam 490 haber.