Video Haber

Vali, karne alan öğrencilerle kartopu oynadı Vali, karne alan öğrencilerle kartopu oynadı
Öğrencilere tatil tavsiyeleri Öğrencilere tatil tavsiyeleri
Kamu-Sen bordro yaktı Kamu-Sen bordro yaktı
Kendine yeten bir ülkeyiz Kendine yeten bir ülkeyiz
Bu evde bir terslik var Bu evde bir terslik var
Siyaset Akademisi başlıyor Siyaset Akademisi başlıyor
Tahran'da rejim karşıtı gösteri Tahran'da rejim karşıtı gösteri
Çocuğa yardım kamerada Çocuğa yardım kamerada
Gazetecilerden anlamlı protesto Gazetecilerden anlamlı protesto
Sorunları biliyoruz Sorunları biliyoruz
Ekonomi basını da vurdu Ekonomi basını da vurdu
Yerel basın sıkıntıda Yerel basın sıkıntıda
Hiç yoktan iyi Hiç yoktan iyi
Malatya bizi tanır Malatya bizi tanır
Adaletsizlik son bulsun Adaletsizlik son bulsun
NATO üsleri kapatılsın NATO üsleri kapatılsın
Tütüncüler eylemde Tütüncüler eylemde
Yem fiyatları yüzde 100 arttı Yem fiyatları yüzde 100 arttı
2020'nin ilk bebeği Azra oldu 2020'nin ilk bebeği Azra oldu
Gıda denetimleri yoğunlaştı Gıda denetimleri yoğunlaştı
Video Haber Haberleri

Vali, karne alan öğrencilerle kartopu oynadı

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Malatya'da da öğrenciler yarıyıl tatiline girdi. 170 bin 860 öğrencinin karne heyecanı yaşadığını kentte Vali Aydın Baruş, ilkokul öğrencileriyle kartopu oynayarak çocukların heyecanına ortak oldu.

Öğrencilere tatil tavsiyeleri

Çocuk Psikiyatrisi Uzman Dr. Ömer Uçur, yarıyıl tatiline giren öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Öğrencilerin tatil yapmalarıyla birlikte bol bol kitap okumaları, manevi yönlerini de geliştirmeleri gerektiğini belirten Uçur, bu hususta anne ve babalara önemli görevlerin düştüğünü söyledi.

Kamu-Sen bordro yaktı

Kamu-Sen Malatya İl Temsilciliği, memur maaşına yapılan yüzde 4'lük zammı protesto etmek amacıyla toplanarak maaş bordrolarını yaktı. Kamu-Sen Malatya İl Temsilcisi Çetin Türkyılmaz, “TUlK'in resmi rakamlarına göre yıl gıda fiyatlarına ,9, mutfak tüpü ,6, doğalgaz ", elektrik ,3 zamlanmışken maaşlara %4 zam yapmak, adeta memur ve emeklilerle alay etme demektir" dedi.

Kendine yeten bir ülkeyiz

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, Türkiye'nin tarımsal üretimde dünyada 7 ile 10'uncu sıra arasında yer aldığını söyledi. Türkiye'nin yılda ortalama 22 milyon ton buğday ürettiğini söyleyen Güldal, çiftçinin ekim tercihiyle bağlantılı olarak bu miktarın zaman zaman düştüğünü ifade etti. Güldal, “Türkiye buğday üretiminde kendi kendine yeten bir ülke ancak un ticaretinde dünyanın lideri” dedi.

Bu evde bir terslik var

Malatya'da genç bir girişimci tarafından yaptırılan ters ev, özellikle fotoğraf meraklılarının ilgisini çekiyor. Tüm eşyaların ters olarak dizayn edildiği eve gelenlerin adeta başı dönüyor.

Siyaset Akademisi başlıyor

AK Parti Genel Merkez AR-GE Başkanlığı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi'nin 19'uncu dönem çalışmaları başladı. AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Siyaset Akademisi'nin 19'uncu dönem çalışmaları başladığını belirterek, bu yılın temasının, 'Siyaset Akademide başlar' olduğunu söyledi.

Tahran'da rejim karşıtı gösteri

İran'ın başkenti Tahran'da düşürülen uçakta hayatını kaybedenler için düzenlenen anma, rejim karşıtı gösteriye dönüştü.

Çocuğa yardım kamerada

Malatya'da kağıt toplayan çocuğa bir kişinin yardım etmesi kamerada.

Gazetecilerden anlamlı protesto

Malatya’da "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla düzenlenen programda kendisine konuşma hakkı verilmeyen Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC) Başkanı Fatih Avcı ile beraber yaklaşık 40 gazeteci, programı terk etti.

Sorunları biliyoruz

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla AK Parti MKYK üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, gazetemize ziyaret etti. Tüfenkci, Net Haber Gazete'sinin fedakarca milletin sesi olduğunu vurgulayarak, sorumluluklarını başarıyla yerine getirdiğini söyledi.

Ekonomi basını da vurdu

Saadet Partisi(SP) Malatya İl Başkanı Osman Marasalı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla kahvaltı da buluştu. Burada konuşan Marasalı, basının, ekonomiden sıkıntılardan dolayı günden güne kan kaybettiğini söyledi.

Yerel basın sıkıntıda

Gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Hanifi Evren, yerel basının sıkıntıda olduğuna dikkat çekerek, şartların düzeltilmesini istedi.

Hiç yoktan iyi

SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisine yapılan yüzde 6,5'lik zammı değerlendiren Tüm İşçi Emekliler Dul ve Yetimler Derneği (TÜMİŞDER), Malatya Şube Başkanı Mehmet Tangüner, yüzde15 civarında bir zam talep ettiklerini belirterek, “Biz biraz daha fazla bekliyorduk. Yüzde 6,5 verdiler. Biz bundan da memnunuz. Tabi hükümetin fazla bir imkanı olmadığı için veremediler. Hiç yoktan iyidir" dedi.

Malatya bizi tanır

İYİ Parti Malatya İl Başkanlığına atanan Süleyman Sarıbaş, basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Burada konuşan Sarıbaş, Malatya siyasetine yabancı olmadığını söyledi.

Adaletsizlik son bulsun

Sağlık-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizliğe değinerek, "Döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizliğin son bulmasını istiyoruz. Artık miadını dolduran döner sermaye sisteminin değiştirilerek, adil, sağlık çalışanlarının beklentilerine uygun ve sürdürülebilir bir sistemin getirilmesini istiyoruz" dedi.

NATO üsleri kapatılsın

Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi tarafından Malatya Soykan Meydanı'nda 'NATO'ya ve Üslerine Hayır' temalı basın açıklaması düzenlendi. İnisiyatif üyeleri adına açıklama yapan Aktivist Oğuz Arslan, ABD'nin Türkiye'deki İncirlik ve Kürecik başta olmak bütün üslerin kapatılması gerektiğini söyledi.

Toplam 245 haber.