Gündem

Polisten kan bağışı Polisten kan bağışı
Bir mahalle daha karantinaya alındı Bir mahalle daha karantinaya alındı
'5 Bin Çam 5 Bin Çınar' etkinliği '5 Bin Çam 5 Bin Çınar' etkinliği
Kış lastiğine talep arttı Kış lastiğine talep arttı
Çalışmalar tamamlandı Çalışmalar tamamlandı
İlahiyat Camii tamamlandı İlahiyat Camii tamamlandı
Kış lastiği uygulaması Kış lastiği uygulaması
Çiftçilerin yüzü güldü Çiftçilerin yüzü güldü
Kısıtlamanın detayları belli oldu Kısıtlamanın detayları belli oldu
Hafta sonları kesintisiz yasak Hafta sonları kesintisiz yasak
Mutlaka kış lastiği taktırın Mutlaka kış lastiği taktırın
Başkan Çınar, yatırımları inceledi Başkan Çınar, yatırımları inceledi
Droneli denetim Droneli denetim
Malatya sessizliğe büründü Malatya sessizliğe büründü
Gündem Haberleri

Polisten kan bağışı

Pandemi nedeniyle kan stoklarının azalması üzerine Malatya Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 103 personel kan bağışında bulundu.

‘En delikanlı başkan’

Malatya Attarlar Esnaf Odası Başkanı Sinan Cavlak, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle tedbir amaçlı işyeri kapanan esnafa bin 500 TL destek verdiğini, bunun Malatya’daki belediyelere örnek olması gerektiğini söyledi. Cavlak, “Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin en delikanlı belediye başkanı çıktı” dedi.

MOTAŞ'tan otobüs düzenlemesi

Malatya Büyükşehir Belediyesi MOTAŞ Genel Müdürü Cemal Erkoç yaptığı açıklamada, 65 yaş ve üstü vatandaşların toplu taşıma araçlarına bindiği anda sistemin devreye gireceğini ve kartlarının iptal olacağını duyurdu. Erkoç ayrıca, kısıtlamadan muaf tutulan vatandaşlar için de ek otobüs seferleri düzenlediklerini kaydetti.

Ekonominin durmasına izin vermedik

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, korona virüse karşı dünyanın önde gelen ülkelerinin bile aciz kaldığını belirterek, Türkiye, güçlü sağlık altyapısıyla ve güçlü ekonomik yapısıyla en az zararla bu süreci yöneten ülkelerden biri olmuştur dedi.

Bir mahalle daha karantinaya alındı

Malatya'da bir mahalle, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı. Arguvan ilçesine bağlı Narmikan Mahallesi İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya alındığı bildirildi.

'5 Bin Çam 5 Bin Çınar' etkinliği

Malatya İnönü Üniversitesi'nde 'Geleceğe Nefes Ol-5 Bin Çam 5 Bin Çınar' fidan bağışı kampanyasında ilk fidanı Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay dikti.

Kış lastiğine talep arttı

1 Aralık’tan itibaren yük ve yolcu taşıyan araçlarda kullanılması zorunlu hale gelen kış lastiği uygulaması esnafın yüzünü güldürdü. Lastik Bayisi Sahibi Bedri Altınkaynak, dün başlayan kış lastiği uygulamasının, kış lastiğine olan ilgiyi yükselttiğini söyledi.

Çalışmalar tamamlandı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Meclisi, Aralık Ayı 1.Oturum Toplantısıyla 2020 yılı çalışmalarını tamamlarken, son toplantıda komisyon raporları ve teklifler görüşülerek karara bağlandı.

İlk günden 5 sürücüye ceza

Birçok şehre gitmede önemli güzergahlardan olan Malatya'nın Darende İlçesinde ticari araçlarda kış lastiği denetimi başlarken, ilk günde 5 sürücüye ceza kesildi.

İlahiyat Camii tamamlandı

Malatya İnönü Üniversitesi İlahiyat Camii`nde ilk namaz kılınarak ibadete açıldı. Yaklaşık üç yılda tamamlanan İlahiyat Camii'nde resmî açılışı ileriki günlerde yapılacak.

Kış lastiği uygulaması

Malatya Yeşilyurt ve Battalgazi Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Trafik Timleri tarafından Kış lastiği ve Covid-19 uygulaması yapıldı.

Çiftçilerin yüzü güldü

Malatya'da sabaha karşı başlayan ve aralıklarla devam eden yağmur çiftçileri sevindirdi.

Kısıtlamanın detayları belli oldu

Hafta içi saat 21.00-05.00 arası, hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma kısıtlamasının detayları belli oldu.

Hafta sonları kesintisiz yasak

Erdoğan, 'Hafta içi her gün gece saat 21:00 ile sabah 05:00 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Hafta sonları cuma akşamı 21.00'den Pazartesi sabahı saat 05.00'e kadar kesintisiz devam edecek' dedi.

Mutlaka kış lastiği taktırın

Malatya'daki lastik ustaları, ticari araçlarda zorunlu kış lastiği uygulamasının 1 Aralık'ta başlayacağını hatırlatarak, sürücülere uyarılarda bulundu. Can ve mal güvenliği için kış lastiği önerildi.

Başkan Çınar, yatırımları inceledi

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Hoca Ahmet Yesevi, Cumhuriyet ve Yeşilkaynak Mahalle Muhtarıyla birlikte, Hoca Ahmet Yesevi Mahallesinde ki yol yenileme hizmetlerinin yanı sıra yapımı tamamlanan Kentsel Dönüşüm bölgesinde incelemelerde bulundu.

Droneli denetim

Malatya'da sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı saatlerde polis ekipleri cadde ve sokaklarda drone ile denetim yaptı.

Malatya sessizliğe büründü

İçişleri Bakanlığının genelgesiyle hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması tüm yurtta olduğu gibi Malatya'da da saat 20.00'da başlarken, yasağa dakikalar kala işlek caddeler sessizliğe büründü.

Deprem riskine karşı yeni bina önerisi

Turgut Özal Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ülker, 'Vatandaşlar bir bina alacaksa yeni yapıları tercih etmeli, çok eski yapılarda depremi iyi karşılayan binalarımız var ama bunların yapıldığı yıllardaki yönetmeliğe ve beton kalitesine bakmak lazım' dedi.

Toplam 5429 haber.