Gündem

Tarımda yapay zeka Tarımda yapay zeka
Yeşilyurt'tan güneş enerji santrali Yeşilyurt'tan güneş enerji santrali
Festival başladı Festival başladı
Malatya'da sporevi yok Malatya'da sporevi yok
Yeşilyurt vatandaşı dinliyor Yeşilyurt vatandaşı dinliyor
Yeşilyurt modeli Yeşilyurt modeli
Başkana kredi yetkisi Başkana kredi yetkisi
İstişarelerde bulundu İstişarelerde bulundu
Elektrik kesintisi isyan ettirdi Elektrik kesintisi isyan ettirdi
6 aylık trafik değerlendirmesi 6 aylık trafik değerlendirmesi
Güder, şampiyonları ağırladı Güder, şampiyonları ağırladı
Malatya çekimleri tamamlandı Malatya çekimleri tamamlandı
Kayısı Festivali başladı Kayısı Festivali başladı
Aldanmış bir kesim var Aldanmış bir kesim var
Kurbanlar 90 ülkeye Kurbanlar 90 ülkeye
İş yerleri süslendi İş yerleri süslendi
Hayırlı olsun Hayırlı olsun
Evi ziyaretçi akınına uğruyor Evi ziyaretçi akınına uğruyor
Battalgazi'de 15 Temmuz Battalgazi'de 15 Temmuz
Yeşil alanların bakımı yapılıyor Yeşil alanların bakımı yapılıyor
Gündem Haberleri

Tarımda yapay zeka

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, 2019-2023 döneminde tarımda dijitalleşme yaparak, yapay zeka ile veriye dayalı iş modelleri geliştirileceğini belirtti.

Yeşilyurt'tan güneş enerji santrali

Yeşilyurt'un üç ayrı noktasına Güneş Enerji Santrali kuracaklarını söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Enerji maliyetlerimizi düşürmenin yanı sıra yenilebilir enerjiden istifade edebilmek amacıyla Güneş Enerji Santrali yatırımlarına hız verdik dedi.

Festival başladı

Malatya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 23'üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali önceki gün kortej yürüyüşü ile başladı. Dün ise, ‘Güneşin Altın Yumurtası’ Kayısı Festivali Mişmişpark Fuar alanında düzenlenen törenle start aldı.

Malatya'da sporevi yok

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, TBMM'de yaptığı konuşmada Malatya'da ki amatör spor kulüplerinin sorunlarını dile getirdi.

Yeşilyurt vatandaşı dinliyor

Yeşilyurt'u geleceğe taşıyacak proje ve yatırımlar için toplumun tüm kesimlerinin görüş ve önerilerini almayı ihmal etmeyen Yeşilyurt Belediyesi, ilçeyi 2023 vizyonuna ulaştıracak yeni dönem yatırımları için sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri, muhtarlar ve mahalle sakinlerinin talep ve önerilerini almaya devam ediyor.

Yeşilyurt modeli

Yerli ve milli üretimi destekleyecek tarımsal projelere ağırlık veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yazıhan ilçesinde oluşturulan domates üretim alanında incelemelerde bulundu. Başkan Çınar, tarımsal kalkınmada Yeşilyurt modeli oluşturmak adına yatırımlarına devam ettiklerini söyledi.

Başkana kredi yetkisi

Battalgazi Belediye Meclisi, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'in başkanlığında olağanüstü toplandı. Toplantıda, gündem ile ilgili maddeler görüşülerek karara bağlandı.

İstişarelerde bulundu

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ve beraberindeki heyet, Doğanyol ve Pütürge ilçesini ziyaret ederek çeşitli istişarelerde bulundu.

Elektrik kesintisi isyan ettirdi

Malatya'nın Arguvan ilçesinde yaşanan elektrik kesintilerine tepki gösteren muhtarlar, yetkililerden sorunlarına çözüm istediler.

6 aylık trafik değerlendirmesi

Malatya Vali Aydın Baruş başkanlığında, 2019 yılının ilk 6 aylık trafik değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Güder, şampiyonları ağırladı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Türkiye Jimnastik Şampiyonası ve Türkiye Yüzme Şampiyonası'nda derece yapan Sessiz Adımlar Spor Kulübü ve Yol Arkadaşlarım Spor Kulübü sporcuları ile bir araya geldi.

Malatya çekimleri tamamlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Roma Kültür ve Tanıtma Müşavirliğince desteklenen proje kapsamında, İtalyan devlet kanalı RAI 3'de yayımlamak üzere, Malatya'nın turistik değerlerinin tanıtımına yönelik çekimler tamamlandı.

Kayısı Festivali başladı

Bu yıl 23'ncüsü düzenlenen Uluslararası Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali, kortej yürüyüşüyle başladı.

Aldanmış bir kesim var

İhvan Strateji ve Araştırma Derneği Başkanı Av. Zeki Taşkıran, af yasasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Taşkıran, Cumhurbaşkanı’nın tabiriyle, “ibadet kısmı” dediğimiz aldanmış, bilmeden kıyıdan köşeden dahil olmuş mağdur bir toplum kesiminin olduğunu söyledi. Taşkıran, “Af, sadece suç bazında değil, hatalı ve eksik yargılamaları da kapsamalı” dedi.

Kurbanlar 90 ülkeye

Çeyrek asrı aşan bir süredir kurban organizasyonu gerçekleştiren İHH, yardımseverlerin hibe edeceği kurbanları dünyanın 90 ülke ve bölgesine ulaştıracak.

İş yerleri süslendi

Uzun yıllar sonra Malatya'da yeniden Uluslararası Kayısı Festivalinin yapılacak olması şehri hareketlendirdi. Festivali kapsamında bu yıl ilk kez yapılacak olan Malatya Vitrin Yarışması kapsamında da kentteki iş yerleri süslendi.

Toplam 1028 haber.