Gündem

Gündem Haberleri

Keskin'den şampiyonuna plaket

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Arnavutluk'un Başkenti Tiran' da gerçekleştirilen Global Fashıon Progress (GFB) Kuaför Uluslararası Yarışmalarında takım halinde şampiyon olan Şener Eroğlu'nu tebrik ederek plaket takdim etti.

İlçemizin her köşesi ayrı değerli

Malatya Battalgazi'nin daha yaşanabilir bir ilçe olması adına 3 yılı aşkın süredir birçok vizyonel projeleri hayata geçirdiği ve bu anlamda büyük takdir topladığı bildirilen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya Muhtarlar Derneği Başkanı Şahin Demirci ve yönetim kurulu üyelerini konuk etti.

Şehit aileleri unutulmadı

Malatya'nın Arguvan ilçesinde şehit aileleri unutulmayarak ziyaret edildi.

Gürkan YİMPAŞ’ı inceledi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yenileme çalışmalarının devam ettiği YİMPAŞ binasında incelemelerde bulunarak, yenileme çalışmalarını yürüten personellerle bir araya geldi.

Güder kurban bağışında bulundu

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) sürdürdüğü vekaletle kurban organizasyonu olan "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" kampanyasına bu yılda bağış yaparak destek verdi.

718 mahallede belediyemizin şantiyeleri var

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Hanımınçiftliği ve Orduzu bölgelerinde çalışmaları tamamlanan alt yapı ve yol çalışmalarını inceledi.

Göçmenlere kapatıldı

İçişleri Bakanlığı idaresindeki Göç İdaresi aralarında Malatya’nın da içinde bulunduğu 58 ilde 781 mahallenin daha yabancı ikametine kapatıldığını açıkladı. Daha önce 7 mahallenin yabancı ikametine kapatıldığı Malatya’da 9 mahalle daha sığınmacı yoğunluğunun mevcut nüfusun yüzde 25’ini geçtiği için yabancı kaydına kapatıldı.

Koruyucu aileler günü kutlandı

2021 yılında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle ilan edilen Koruyucu Aile Günü, Malatya'da şenlik havasında kutlandı.

Millet Bahçesi çalışmaları hızlandı

Malatya'nın Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, Vahap Küçük Millet Bahçesi 2. etap çalışmalarını yerinde inceledi.

Malatya hareketli bir bölge

Malatya'nın Hekimhan ilçesinde 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İnönü Üniversitesi Öğretim Görevlisi Vehbi Aluçlu, Malatya’nın hareketli bir bölgede olduğunu bu fay hattı üzerinde çok büyük bir deprem beklemediklerini belirterek, “Bölgede bizi daha çok ilgilendiren deprem Sincik, Çelikhan, Erkenek, Gölbaşı. Burası kırılırsa Malatya çok etkilenecek” dedi.

Biz bir aileyiz

HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz ve HAK-İŞ Malatya Şube Başkanı Bünyamin Geleri Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a nezaket ziyaretinde bulundular.

İnce'den Danıştay'a tepki

Malatya Minibüsçüler Odası Başkanı Mesut İnce, Danıştay 8. Dairesinin 2021/5662 Esas kararı doğrultusunda, Okul Servis Araçları Yönetmeliğinde, 31579 sayılı Resmi Gazetede yapılan bazı değişikliklerin yürütmesinin durdurulduğunu belirterek, kararın düzeltilmemesi halinde binlerce servisçi esnafının mağdur edileceğini söyledi.

41 aile 46 çocuğa koruyuculuk yapıyor

Malatya'da 41 aile, 46 çocuğa koruyuculuk yapıyor.

İnönü Üniversitesi 165 personel alacak

Malatya İnönü Üniversitesi'ne ağırlık sağlık görevlisi olmak üzere toplam 165 sözleşmeli personel yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın alınacak.

Yeni bir yaşam alanı kuruluyor

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yeni yaşam alanıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada 'Karakavak ile Bostanbaşı'nın birleşme noktasında ki yaklaşık 10 dönümlük alana inşa edeceğimiz yeni yaşam alanıyla birlikte bölgemizin cazibesini artıracağız' diye konuştu.

Yaralı asker unutulmadı

Kuzey Irak'ta yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu'nda yaralanan ve hastanede tedavisinin ardından evinde tedavisi devam eden Uzman Çavuş Yalçın Bilgili unutulmadı.

Festival istişare toplantısı

Bu yıl 25’incisi düzenlenecek olan Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali öncesi fikir alışverişinde bulunmak, her kesim ve kesitten geniş bir katılımın sağlanması için istişare toplantılarına devam ediliyor. Malatya Valisi Hulusi Şahin başkanlığında Kayısı Festivali için STK-Sendika ve Amatör Spor Kulüpleriyle bir araya gelindi.

Ücretsiz yararlanma uzatılsın

Saglik Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingol, sağlık çalışanlarının 30 Haziran 2022 tarihinde sona erecek olan toplu taşımadan ücretsiz yararlanma hakkının uzatılmasını istedi. Bingöl, “Toplu taşımadan ücretsiz yararlanma hakkı sağlık çalışanlarına vefa borcudur” dedi.

Bin 400 aileye yardım

Türk Kızılay Malatya Şubesi tarafından 2020 yılında yaşanan depremden etkilenen ve maddi durumun iyi olmayan bin 400 aileye Kurban Bayramı öncesinde 500’er liralık alış veriş kartı dağıtıldı.

Toplam 8499 haber.