Gündem

2 bin 850 metre rakımda çalışma 2 bin 850 metre rakımda çalışma
Süper Hizmet Masası yoğun tempoda Süper Hizmet Masası yoğun tempoda
Şehir çöplüğe döndü Şehir çöplüğe döndü
Mersedes Kadir'in mezarı yaptırıldı Mersedes Kadir'in mezarı yaptırıldı
Türkü diyarında 500 beste Türkü diyarında 500 beste
Kuzey'de sorun çözülüyor Kuzey'de sorun çözülüyor
Sokak hayvanlarına şefkat eli Sokak hayvanlarına şefkat eli
Her nöbete dua ile başlıyorlar Her nöbete dua ile başlıyorlar
Adaylığını açıkladı Adaylığını açıkladı
Malatya basınına teşekkür Malatya basınına teşekkür
Jandarma sahip çıktı Jandarma sahip çıktı
Onkoloji Hastanesine tam not Onkoloji Hastanesine tam not
Teknokent için başvuruları başladı Teknokent için başvuruları başladı
Kayısı ikramlı teşekkür Kayısı ikramlı teşekkür
Kronik hastalar işe çağrıldı Kronik hastalar işe çağrıldı
Ürettiklerini satacaklar Ürettiklerini satacaklar
Kanalizasyon sorunu çözüldü Kanalizasyon sorunu çözüldü
Bisikletli denetim yaptılar Bisikletli denetim yaptılar
Keyfi dağıtıldı Keyfi dağıtıldı
Otobüste uykuya yenik düştü Otobüste uykuya yenik düştü
Gündem Haberleri

2 bin 850 metre rakımda çalışma

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Hava Kuvvetleri Komutanlığı 219 nolu Hava Radar Kıta Komutanlığı irtibat, erişim ve ulaşım yolundaki çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. 2 bin 850 metre rakımda çalışma yapıldığı belirtildi.

Süper Hizmet Masası yoğun tempoda

Malatya Büyükşehir Belediyesi Süper Hizmet Masası, son 9 aylık süreçte toplam 100 bin 537 kişiye başta rehberlik olmak üzere çeşitli konularda hizmet verdi.

Şehir çöplüğe döndü

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Yeşilyurt Belediyesi arasında yaşandığı iddia edilen reklam panoları tartışmasıyla ilgili konuşan Malatya Radyocular Derneği Başkanı Sinan Cavlak, yanlışlar üzerine bina edilmiş bir kavganın Malatya’ya faydasının olmayacağını söyledi.Cavlak, "Reklam panoları tartışması, Malatya’da reklam kartelinin kim olduğunu ortaya çıkarmıştır. Şehir açık hava reklam çöplüğüne dönmüş durumda" dedi.

Mersedes Kadir'in mezarı yaptırıldı

Malatya'nın sevilen yüzü, 18 Nisan 2020 tarihinde KOAH hastalığından vefat eden ve herkesi derinden üzen Mersedes Kadir'in mezarı yaptırıldı.

Türkü diyarında 500 beste

Türkü Diyarı olarak bilinen Malatya'nın Arguvan ilçesinde Abdullah Kılıç, yaklaşık 500 beste yaparak sanatçılardan ilgi istedi.

Kuzey'de sorun çözülüyor

Malatya’da şehir trafiği ile şehirlerarası trafiği birbirinden ayıracak ve ulaşımı rahatlatacak 53,5 kilometre uzunluğundaki Malatya Kuzey Çevreyolu projesinde kamulaştırma sorunu Cumhurbaşkanlığı kararıyla çözülüyor.

Sokak hayvanlarına şefkat eli

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yeniköy Geçici Bakımevi ve Kısırlaştırma Merkezi, başta sokak hayvanları olmak üzere bütün hayvanlara çok yönlü hizmet veriyor.

Her nöbete dua ile başlıyorlar

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri bu yılın ilk 9 ayında 2 bin 441 olaya kısa süre içerisinde müdahale ederek vatandaşların can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi için çaba gösterdi. İtfaiye ekipleri, her nöbete dua ile başlıyorlar.

Adaylığını açıkladı

Avukat Onur Demez, önümüzdeki ay gerçekleştirilecek Malatya Barosu Başkanlığı'na adaylığını kamuoyuna duyurdu. Demez, 'Demokrasi ve hukukun üstünlüğü ile bağımsız savunma ve yargı bağımsızlığı mücadelesini meslektaşlarımızla omuz omuza sürdürdük, sürdürmeye de gönüllüyüz' dedi.

Malatya basınına teşekkür

Malatya'nın 6. Bölge teşvikleri kapsamından çıkarılması sonrasında kararda değişiklik için Ankara ve İstanbul'da önemli girişimlerde bulunan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Cumhurbaşkanının eski teşvik sistemine geri dönülmesi talimatının ardından Malatya basınına sürece katkılarından ötürü teşekkür etti.

Jandarma sahip çıktı

Malatya'da devriye gezen jandarma ekipleri yaralı bir şahın buldu.

Onkoloji Hastanesine tam not

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ve Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Onkoloji Hastanesinde inceleme yaptı.

Teknokent için başvuruları başladı

Malatya İnönü Üniversitesi Teknokent firmaları için iş başvurusu alınmaya başladı.

Kayısı ikramlı teşekkür

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kayısı ikram etti.

Kronik hastalar işe çağrıldı

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Malatya Şube Başkanı Sakine Doğan, Malatya'da kronik hastalığı bulunan sağlık personellerinin göreve çağrıldığını, göreve çağrılan ve kronik hastalığı bulunan 3 sağlık personelinin Covid-19'a yakalandığını öne sürdü.

Ürettiklerini satacaklar

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Sümer Park içerisinde bulunan 14 dükknın tadilatını tamamlayarak üretici ile vatandaşı buluşturacak 'Üretici Pazarı' projesini hayata geçirdi.

Kanalizasyon sorunu çözüldü

Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü'nün çalışmaları kapsamında, Battalgazi İlçesinde 7 mahallenin kanalizasyonunu doğu kolektörüne bağlanarak akarsulara kanalizasyon sularının karışmasının önüne geçilmiş oldu.

Bisikletli denetim yaptılar

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Zabıta Daire Başkanlığı tarafından belediye binası önünde bisikletli denetim programı düzenlendi.

Keyfi dağıtıldı

Malatya'nın Akçadağ ilçesi'nde sivil toplum örgütlerinden monilya hastalığı kapsamında kayısı üreticilerine yapılan destekleme ödemelerine ilişkin ortak açıklama yaptı.

Toplam 5094 haber.