Ekonomi

Ekonomi Haberleri

İçme suyu ve kanalizasyon hattı

Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, içme suyu ve kanalizasyon hattı yaptırılacağını duyurdu.

Akaryakıt alınacak

Elazığ Belediye Başkanlığı, akaryakıt alınacağını bildirdi.

Kayısı yüzleri güldürdü

Malatya, yeni sezon kuru kayısı ihracatının başladığı ağustos ayında satışlarını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 42 artırarak sezona verimli bir başlangıç yaptı. Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, kuru kayısı ihracatında yeni sezonun Ağustos ayında başladığını belirterek, ilk ayda ürünün yüzleri güldürdüğünü söyledi.

Konut yaptırılacak

Elazığ Belediye Başkanlığı, konut yaptırılacağını bildirdi.

Son gün 30 Eylül

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) İl Müdür Vekili Mehmet Kahraman yaptığı açıklamada, 7326 sayılı yapılandırma kanunundan 30 Eylül'e kadar yararlanılabileceğini hatırlatarak, yapılandırma kapsamına giren borçlar, başvuru süresi ve ödeme usulleri gibi bilgilerin kurumdan öğrenilebileceğini söyledi.

Donanımlı gençler yetiştiriyoruz

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, forumda yaptığı konuşmada, 'Gelişen teknolojilere ayak uyduran, donanımlı gençler yetiştiriyoruz' dedi.

Bina inşaatı yaptırılacak

Doğanşehir Belediye Başkanlığı, bina inşaatı yaptırılacağını duyurdu.

Battalgazi'de hizmet seferberliği

Orduzu ve Kaldırım Mahallelerinde devam eden üst yapı çalışmalarını yerinde inceleyen Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 'Battalgazi'mizde hizmet seferberliği ilan ettik ve ilçemizin yarınları çok daha güzel olacak' dedi.

Kekikten verim alındı

Malatya'nın Yazıhan İlçesi'nde deneme amaçlı dikilen ve hasadı tamamlanan kekik bitkisinden beklenen verim alındı. Kekik bitkisinden beklenen verim alınması nedeniyle diğer mahallelerde de Kadın Kooperatifi kanalıyla Kekik yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması yönünde karar alındı.

Temizlik hizmeti alınacak

TCDD Taşımacılık A.Ş. Malatya Araç Bakım Servis Müdürlüğü, temizlik hizmeti alınacağını duyurdu.

Karayolu işleri yaptırılacak

Gölbaşı Belediye Başkanlığı, karayolu işleri yaptırılacağını duyurdu.

Taşınmazlar kiraya verilecek

İnönü Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, kampüs alanında bulunan kantin, kafeterya, fotokopi çekim yerinin kiraya verileceğini duyurdu.

Montalama yaptırılacak

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü, Hane izolasyonu (montalama) yaptırılacağını bildirdi.

Muhtarlar yatırımları gezdi

Battalgazi'de görev yapan bazı muhtarlar, Malatya'nın Battalgazi Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve yapımı devam eden yatırımları gezerek, yakından inceleme fırsatı buldu. Muhtarlar, ilçeye kazandırılan yatırımlar nedeniyle Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'e teşekkürlerini iletti.

Bina inşaatı yaptırılacak

Doğanşehir Belediye Başkanlığı, bina inşaatı yaptırılacağını bildirdi.

Kobilere 116 milyon destek

AK Parti MKYK Üyesi, Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Malatya Müdürlüğü tarafından 2003'ten 2021 yılının ilk 8 ayına kadar olan süreçte KOBİ'lere toplam 116 milyon TL'lik destek verildiğini söyledi.

3 bin 500 gence iş

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya'da hayata geçirilecek Tekstilkent Projesi ile 3 bin 500 gencin istihdam edileceğini bildirdi.

Bina inşaatı yaptırılacak

Darende Belediye Başkanlığı, bina inşaatı yaptırılacağını duyurdu.

OSB için destek talebi

Akçadağ Dayanışma Derneği (AKÇADAĞDER) tarafından Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu'na derneğe ve Akçadağ ilçesine sunduğu katkılardan dolayı plaket takdim edildi.

Toplam 1683 haber.