Ekonomi

Buğday ucuz Buğday ucuz
Konut satışında büyük düşüş Konut satışında büyük düşüş
Hilton'la yolumuz ayrıldı Hilton’la yolumuz ayrıldı
Kayısı İçin Hedef Pazar Uzak Doğu Kayısı İçin Hedef Pazar Uzak Doğu
MAŞTİ'de kayısı yoğunluğu MAŞTİ'de kayısı yoğunluğu
Kayısı için kitapçık Kayısı için kitapçık
Et üreticilerinden tepki Et üreticilerinden tepki
Üretici sevindi Üretici sevindi
Fiyatlar makul Fiyatlar makul
Fırsatlar anlatıldı Fırsatlar anlatıldı
Kayısıda fiyat 90 kuruş oldu Kayısıda fiyat 90 kuruş oldu
Şampiyon Şirketler Gurubu 40'ıncı yılını kutladı Şampiyon Şirketler Gurubu 40'ıncı yılını kutladı
MEGŞAŞ ekmeğe zam yaptı MEGŞAŞ ekmeğe zam yaptı
Hazineye borcumuz yok Hazineye borcumuz yok
Rekoltede sıkıntı yok Rekoltede sıkıntı yok
Sezonun ilk ihracatı Sezonun ilk ihracatı
Türk balı ağızları tatlandırdı Türk balı ağızları tatlandırdı
Üretici zarar ediyor Üretici zarar ediyor
Iğdır'da kayısı hasadı yüz güldürdü Iğdır'da kayısı hasadı yüz güldürdü
Taksit sayıları artırıldı Taksit sayıları artırıldı
Ekonomi Haberleri

Buğday ucuz

Yeni mahsulün gelmesiyle birlikte piyasaların canlandığını belirten Buğday Pazarı esnafları, “Son bir yıldır ekonomik şartların oluşturduğu nedenlerden dolayı her şey 5 katına çıktı. Buğday fiyatlarıyla da karşılaştırırsak buğday ucuz” diye konuştular.

Konut satışında büyük düşüş

Konut satışları Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 48,6 oranında azalarak 61 bin 355 oldu. Malatya’da 2019 Haziran ayında 478 konut satıldı.

Hilton’la yolumuz ayrıldı

Malatya Girişim Grubundan yapılan açıklamada, gruba ait otel ve kongre merkezini 6 yıldır işleten Hilton Markası ile yollarının ayrıldığı belirtildi.

Kayısı İçin Hedef Pazar Uzak Doğu

Dünya kuru kayısı üretiminin yüzde 85'inin yapıldığı Malatya'dan Uzak Doğu pazarına daha fazla ürün gönderilmesi için çalışmalar sürüyor.

MAŞTİ'de kayısı yoğunluğu

Malatya Şehirler Arası Otobüs Terminali'nde (MAŞTİ) şu sıralar yolcu otobüsleri, yolcudan çok kayısı taşıyor.

Kayısı için kitapçık

Uzun bir aradan sonra Kayısı Festivalinin yeniden yapılacağı Malatya'da, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren hazırladıkları kitapçıklarla il dışından gelen misafirlere kayısının yararlarını anlatacaklarını söyledi.

Et üreticilerinden tepki

Malatya Canlı Hayvan Pazarı Dernek Başkanı Ramazan Kırma, ithal edilen et ve hayvanların bütün Türkiye'yi etkilediğini belirterek, İnşallah yetkiler bunla ilgili duyarlı olur, dışarıdan gelen ithal ete hayvan ithalatına son verirler' dedi.

Üretici sevindi

Bu yıl kirazın kalitesine göre fiyatının üreticiyi sevindirdiğini kaydeden Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz, “Çiftçimiz bu yıl ürettikleri kirazdan memnundu. İşçilik maliyetleri çok yüksek olmasına rağmen kayısıya göre kiraz kazançlı oldu” dedi.

Fiyatlar makul

Malatya Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Ümit Emre, yerli ürünlerin artması, mevsim şartlarının normal seyir etmesiyle birlikte ürün bolluğunun, tezgâhlarda yer alan sebze ve meyve fiyatlarının düşebileceği son noktaya kadar düştüğünü söyledi.

Fırsatlar anlatıldı

Bahreyn Manama Ticaret Müşaviri Doç. Dr. Güzin Bayar tarafından Malatya'daki iş dünyası temsilcilerine Bahreyn ve diğer Körfez ülkelerindeki pazar fırsatları anlatıldı.

Kayısıda fiyat 90 kuruş oldu

Malatya'da meyve suyu yapımında kullanılan konsantre kayısıda kilogram başı fiyat 90 kuruşa çıktı.

Şampiyon Şirketler Gurubu 40'ıncı yılını kutladı

Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO'su Alpaslan Baki Ertekin, Türkiye de mobilya sektörü son 6 ayda yüzde iki buçuk küçüldü ama bizim marklarımız yüzde 44 büyüdü dedi.

MEGŞAŞ ekmeğe zam yaptı

Malatya'da ekmekte fiyat karmaşası yaşanırken, Malatya Büyükşehir Belediyesi MEGSAŞ ekmek fabrikası 85 kuruşa satılan ekmeğe, 25 kuruş zam yaparak 1 TL on kuruştan satacak.

Hazineye borcumuz yok

Hazine ve Maliye Bakanlığının Haziran ayı verilerine göre, en çok borcu olan belediyeler listesinde Kocaeli birinci, Adana ikinci ve Muğla Büyükşehir Belediyesi üçüncü sırayı aldı. Malatya Büyükşehir ile Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyesi ise en çok borçlu belediyeler listesinde yer almıyor.

Rekoltede sıkıntı yok

Malatya Ticaret Borsası Haziran Ayı Meclis Toplantısında konuşan Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özcan, bu yılki kayısı rekoltesinin ihracata yetecek kadar olduğunu söyledi.

Sezonun ilk ihracatı

Dünya kuru kayısı üretiminin yüzde 85'inin yapıldığı Malatya'da hasadına başlanan kayısıda yeni sezonun ilk ihracatı Almanya'ya gerçekleştirildi.

Toplam 630 haber.