Ekonomi

Deneme ekim yüzleri güldürdü Deneme ekim yüzleri güldürdü
Montalama yaptırılacak Montalama yaptırılacak
Kayısıda lideriz Kayısıda lideriz
Madeni yağ alınacak Madeni yağ alınacak
Mahalle ilk kez asfalt yolla tanıştı Mahalle ilk kez asfalt yolla tanıştı
Tarımsal faaliyetleri inceledi Tarımsal faaliyetleri inceledi
Başarımız artacak Başarımız artacak
Pastörize süt alınacak Pastörize süt alınacak
İklimi değişikliklerinin etkisi İklimi değişikliklerinin etkisi
Boru alınacak Boru alınacak
Teşvikler  fabrika sayısını arttırdı Teşvikler fabrika sayısını arttırdı
7 sokağa 2 milyon yatırım 7 sokağa 2 milyon yatırım
TMO alıma hazır TMO alıma hazır
Malzeme ve işçilik hizmeti Malzeme ve işçilik hizmeti
Ekmekte fiyat ayarlaması Ekmekte fiyat ayarlaması
Taylar satışa çıkarıldı Taylar satışa çıkarıldı
Kayısı cep yakıyor Kayısı cep yakıyor
'Faizsiz 100 bin TL istiyoruz' 'Faizsiz 100 bin TL istiyoruz'
Üreticiye ek gelir Üreticiye ek gelir
Besiciler kara kara düşünüyor Besiciler kara kara düşünüyor
Ekonomi Haberleri

Deneme ekim yüzleri güldürdü

Malatya'da deneme ekimi yapılan yem bitkisi çiftçinin yüzünü güldürdü.

Montalama yaptırılacak

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü, hane izolasyonu (montalama) yaptırılacağını bildirdi.

Kayısıda lideriz

Dünyada fındıktan kiraza, incirden kayısıya kadar çeşitli ürünlerin üretiminde ilk sırada yer alan Türkiye, geçen yıl bitkisel üretimini salgınının olumsuz etkilerine rağmen bir önceki yıla göre yüzde 7,6 artırmayı başardı. Türkiye, dünya kayısı üretiminin yaklaşık yüzde 21'ini gerçekleştirerek bu alanda birinci durumda bulunuyor.

Madeni yağ alınacak

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, madeni yağ satın alacağını bildirdi.

Mahalle ilk kez asfalt yolla tanıştı

Malatya'nın Kale ilçesine bağlı Akça Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, yıllar sonra yollarına asfalt yapılmasının mutluluğunu yaşıyor.

Tarımsal faaliyetleri inceledi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Fevzi Çiçek, Malatya Pancar Ekiciler Kooperatifi Müdürü Abdullah Ertan, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları ve Yeşilyurt Belediyesi Birim Müdürleriyle birlikte Cumhuriyet Örnekköy'deki Tarımsal Üretim ve AR-GE Sahasında devam eden arpa hasadını yerinde inceledi.

Başarımız artacak

Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında gösterilen Baykan Denim Konfeksiyon A.Ş'yi tebrik eden Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Malatya'daki üretim alanlarımızın gelişimi için gösterdiğimiz gayretlerin sanayimizin önünü açacağına ve önümüzdeki yıllarda İSO 500 gibi ulusal başarı sıralamalarında daha fazla firmanın Malatya'yı temsil edeceğine inanıyoruz' dedi.

Pastörize süt alınacak

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimliği, pastörize süt satın alınacağını bildirdi.

İklimi değişikliklerinin etkisi

İklim değişikliğinin bitkisel üretime etkisini ortaya koymak, bu konuda farkındalık oluşturmak ve gerekli stratejileri oluşturmak amacıyla Malatya'da Doğu Anadolu Bölge Toplantısı yapıldı. Toplantıda, iklim değişikliği, gıda güvenliği ve tarım konularına temas edilip, iklim değişikliklerinin tarıma etkisini anlatıldı.

Boru alınacak

Adıyaman İl Özel İdaresi, muhtelif cins ve çapta boru alınacağını bildirdi.

Teşvikler fabrika sayısını arttırdı

Malatya'da faaliyet gösteren tekstil fabrikalarında teşvikler sonrasında binlerce istihdam meydana gelirken, Türkiye ekonomisine de katkıda bulunuluyor. Yatırım ve istihdam için getirilen teşvikler sonrası kentteki fabrika sayısı da arttırdı.

7 sokağa 2 milyon yatırım

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, sıcak asfalt serim seferberliği kapsamında Göztepe Mahallesinin toplam 7 sokağını sıcak asfaltla buluşturdu. Çalışmalar kapsamında 4 bin ton sıcak asfalt serimi yapıldı.

TMO alıma hazır

Türkiye'nin Avrupa Birliği nezdinde coğrafi işaret tesciline sahip üçüncü ürünü olan Malatya kayısısında hasat kentin Kale ilçesinde başladı. Kayısının Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından alınmasının Malatya için bir milat olduğunu belirten AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ‘Kayısı fiyatlarımız şuan iyi gidiyor. TMO kapıda, kayısıları almaya hazır ve Malatya çiftçimizi asla darda bırakmadı ve bırakmayacak. Bunu bütün firmalar bilsinler ve üreticilerimizin elindeki kayısıları ucuza almaya asla kalkmasınlar’ dedi.

Malzeme ve işçilik hizmeti

Malatya Şeker Fabrikası Müdürlüğü, malzeme ve işçilik hizmeti alınacağını bildirdi.

Ekmekte fiyat ayarlaması

Malatya'da ekmekte fiyat ve gramaj ayarlaması yapılmasından sonra halk ekmek olarak bilinen belediye ekmeğinde de fiyat ayarlaması gerçekleştirildi.

Taylar satışa çıkarıldı

Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü tarafından yetiştirilen taylar, Bursa’daki Karacabey Tarım İşletmesinde satışa sunulacak.

Kayısı cep yakıyor

AB tescilli Malatya kayısısı, en pahalı meyvelerin başında geliyor. Pahalı meyve olarak bilinen muz fiyatından da yüksek olan hediyelik yaş kayısı 15-17 TL arasında satılıyor.

'Faizsiz 100 bin TL istiyoruz'

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin ve oda başkanlarını ziyaret ederek, bir araya geldi. Yapılan toplantının  ardından esnaf ziyaretinde bulunuldu.

Üreticiye ek gelir

‘Dünyanın kuru kayısı başkenti’ olarak nitelendirilen Malatya'da Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamında hayata geçirilen süt toplama merkeziyle üreticinin gelir yelpazesi genişleyecek.

Toplam 1471 haber.