Eğitim

Rektör Kızılay'dan öğrencilere tercih önerileri Rektör Kızılay'dan öğrencilere tercih önerileri
İnönü Üniversitesi'ne 29 öğretim üyesi alınacak İnönü Üniversitesi'ne 29 öğretim üyesi alınacak
YKS tercih süresi uzatıldı YKS tercih süresi uzatıldı
Diplomalarını aldılar Diplomalarını aldılar
Muhtarlar teşekkür etti Muhtarlar teşekkür etti
'Telafide Bende Varım' ‘Telafide Bende Varım’
10 öğretim üyesi alınacak 10 öğretim üyesi alınacak
Tercihiniz Malatya olsun Tercihiniz Malatya olsun
Afet eğitim çadırı kuruldu Afet eğitim çadırı kuruldu
Narkotik  semineri Narkotik semineri
45 yeni okul 45 yeni okul
Battalgazi'ye modern bir okul daha Battalgazi'ye modern bir okul daha
Büyükşehir belge aldı Büyükşehir belge aldı
İyi eğitim vurgusu İyi eğitim vurgusu
'Biz Anadolu'yuz' 'Biz Anadolu'yuz'
'Unutmadık, unutmayacağız' 'Unutmadık, unutmayacağız'
Mezuniyet coşkusu Mezuniyet coşkusu
İnönü'de mezuniyet coşkusu İnönü'de mezuniyet coşkusu
350 milyon TL'lik yatırım 350 milyon TL'lik yatırım
Mezuniyet heyecanı Mezuniyet heyecanı
Eğitim Haberleri

Rektör Kızılay'dan öğrencilere tercih önerileri

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, bir radyo, bir de televizyon yayınlarında yaptığı konuşmada, üniversite tercihi yapacak öğrencilerin öncelikle sevdikleri bölümleri seçmeleri gerektiğini belirterek, üniversite tercihinde ise köklü, insan kaynağı zengin, akademik kadrosu güçlü, gelenekleri ve üniversite kültürü olan üniversiteleri tercih etmelerini tavsiye etti.

İnönü Üniversitesi'ne 29 öğretim üyesi alınacak

Malatya İnönü Üniversitesi'ne sınavla 29 öğretim üyesi alınacak.

YKS tercih süresi uzatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangın ve sel felaketleri sebebiyle, 5-13 Ağustos olarak belirlenen YKS 2021 tercih tarihlerinin 20 Ağustos’a uzatıldığını bildirdi.

Diplomalarını aldılar

Hacı Hasan Kovuk Mesleki Eğitim Merkezi’nde fark derslerini tamamlayıp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi diploması almaya hak kazanan çırak, kalfa ve ustalara Mesleki Lise Diplomaları için tören düzenlendi. Malatya’da ilk defa çırak, kalfa ve usta belgeleri ile fark derslerini tamamlayan 138 kişi mesleki lise diploma sahibi oldu.

Muhtarlar teşekkür etti

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde bulunan muhtarlar, Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay'ı makamında ziyaret ederek eğitime sunduğu katkılar nedeniyle hem teşekkür etti, hem de desteklerini sundu.

‘Telafide Bende Varım’

Malatya'da 30 bin öğrencinin katıldığı telafi eğitiminde bin 629 faaliyet gerçekleştirilecek.

10 öğretim üyesi alınacak

Malatya Turgut Özal Üniversitesi 10 öğretim üyesi alımı yapacağını duyurdu. Son başvuru tarihi 17 Ağustos 2021 olarak açıklandı.

Tercihiniz Malatya olsun

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) başarılı olan ve tercih yapacak olan öğrencileri tebrik ederek, öğrencilerin tercihlerini Malatya'ya yapmaları konusunda davette bulundu.

Afet eğitim çadırı kuruldu

Battalgazi Belediyesi ve Malatya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından vatandaşlardaki afet bilicini arttırmak amacıyla belediye hizmet binası önüne 'Afet Eğitim' çadırı kuruldu. Farkındalığı geliştirmek amacıyla kurulan eğitim çadırını ziyaret eden vatandaşlara, bölgede yaşanabilecek doğal afetlerde yapılması gerekenler ile ilgili geniş kapsamlı bilgilendirmeler yapılıyor.

Narkotik semineri

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, sahada uyuşturucu satıcılarına yönelik son yılların en büyük mücadelesi verilirken, diğer yandan özellikle annelerin narkotik konuların da bilinçlenmesi için seminerler sürdürülüyor.

45 yeni okul

Malatya'da, 24 Ocak 2020'de merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki deprem ve sonrasındaki sarsıntılarda hasar gören okullar yeni sezona hazırlanırken, 45 yeni okul projesi de hayata geçiriliyor.

Battalgazi'ye modern bir okul daha

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 24 Ocak depreminde Battalgazi'deki bazı okulların hasar görmesinin ardından Malatyalı iş adamı Mehmet Ali Aydınlar tarafından ilçeye yaptırılan 24 derslikli Mehmet Ali Aydınlar Malatya Lisesi okul inşaat çalışmalarını inceledi.

Büyükşehir belge aldı

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılan tetkik ve denetimler sonucunda, Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin TS ISO EN 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesini almaya hak kazandığı bildirildi.

İyi eğitim vurgusu

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, 'Pandemi sürecinde öğrencilerimiz uzaktan eğitimle de olsa çok kaliteli, etkili ve iyi bir eğitim aldılar' dedi.

'Biz Anadolu'yuz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan ve İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen Biz Anadolu'yuz projesi kapsamında Kayseri`den Malatya'ya gelen 45 öğrenci ve görevli öğretmenleri tarafından Malatya Turgut Özal Üniversitesi'ne (MTÜ) ziyaret gerçekleştirildi.

'Unutmadık, unutmayacağız'

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle, 'Unutmadık Unutmayacağız' konulu online söyleşi programı düzenlendi.

Mezuniyet coşkusu

Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde (MTÜ) Ziraat Fakültesi ile Akçadağ, Arapgir, Battalgazi, Darende Bekir Ilıcak, Doğanşehir Vahap Küçük, Hekimhan Mehmet Emin Sungur, Kale Turizm ve Otel İşletmeciliği ve Yeşilyurt Meslek Yüksekokullarında mezun olan 692 öğrenci için 3. mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

İnönü'de mezuniyet coşkusu

Malatya İnönü Üniversitesi'nde 2020-2021 eğitim öğretim yılında dereceye giren öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi. İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay 'Tıp fakültesi mezuniyetinde okunan yemin metninde milletimizin değerleriyle örtüşmeyen ifadeler için inceleme başlatıldı' dedi.

350 milyon TL'lik yatırım

Son dönemlerde birçok alanda ciddi yatırımlar alan Malatya, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın girişimleriyle, eğitim alanında 350 milyon liralık yeni bir yatırım için ilk adımı attı. Başkan Gürkan, Bilkent Üniversitesi yerleşkesinin çalışmalarının Çarşamba günü itibariyle başlayacağını söyleyerek, Malatya kamuoyuna müjdeyi verdi.

Toplam 971 haber.