Eğitim

Projenin imzası atıldı Projenin imzası atıldı
Takdire şayan Takdire şayan
Öğrenci ve veliler mağdur Öğrenci ve veliler mağdur
Eğitim verildi Eğitim verildi
Kahve kutusundan enstrüman Kahve kutusundan enstrüman
Gerçekçi çözümler gerekiyor Gerçekçi çözümler gerekiyor
BİK'in projesi kabul edildi BİK'in projesi kabul edildi
10 ilkokula kitap seti 10 ilkokula kitap seti
Öğrencilere 'Finansal okuryazarlığı' eğitimi veriliyor Öğrencilere 'Finansal okuryazarlığı' eğitimi veriliyor
Rektörler çalıştayı tamamlandı Rektörler çalıştayı tamamlandı
Başarı çok çalışmaktan geçer Başarı çok çalışmaktan geçer
Kardeş okullar buluştu Kardeş okullar buluştu
Sıra ve masalar öğrencilerden Sıra ve masalar öğrencilerden
Öğrenciler hayal ettikleri meslekleri tanıdı Öğrenciler hayal ettikleri meslekleri tanıdı
Başarabileceklerini öğretin Başarabileceklerini öğretin
Eğitim Haberleri

Bakan Selçuk Malatyalı öğrencileri kabul etti

Malatya'nın Vali Galip Demirel Ortaokulu öğrencilerini kabul eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Kültür ve Turizm Eski Bakanı Güldal Akşit öğrencilerle röportaj gerçekleştirdi.

Depremde mağdur olan gençlere özel öğrencilik hakkı

İnönü Üniversitesi Senatosu, Elazığ depremi nedeniyle mağdur olan gençlere özel öğrencilik hakkı tanınması kararını aldı.

Sınıfta kalma geri geliyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, liselerde sınıf geçme sistemine ilişkin "Velilerimizin 'Tamam, çok güzel', öğretmenlerimizin 'Böyle olursa eğitimde gerçekten büyük bir sıçrama olur', yöneticilerimizin 'keşke' dediği bir yönetmelik geliyor." dedi

Projenin imzası atıldı

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından Fırat Kalkınma Ajansı’na sunulan Malatya ve Elazığ Yerel Basınında İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Projesinin yürütülmesine dair sözleşme Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ve BİK Malatya Şube Müdürü İbrahim Yalınbaş tarafından imzalandı.

okullar tatil edildi

Malatya’da yoğun kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde eğitime 1 gün süreyle ara verildi.

Takdire şayan

Atatürk Ortaokulunda düzenlenen Siyer Yarışmasına katılan görme engelli 11 yaşındaki Ali Özgür Kolaaçık’ın azmi ve Peygambere (Sallallahu Aleyhi Vesellem) olan sevgisi yarışmaya damga vurdu.

Öğrenci ve veliler mağdur

Malatya'nın ilk proje okulu olan Yeşilyurt ilçesindeki Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesinde yaşanan atama skandalının mağdurunun öğrenciler ve veliler olduğu iddia edildi.

Eğitim verildi

Malatya Berberler ve Kuaförler Odası tarafından düzenlenen, "Geleneksel 6'ıncı Güzellik Resitali" ile mesleğin uzmanları Malatya'da berber ve kuaförler ile buluştu. Zeynep Görgen, türban ve tasarım konusunda, Özlam Harbelioğlu ise, microblading konusunda eğitimler verdi.

Kahve kutusundan enstrüman

Malatya'da Fatih Anadolu Lisesi öğrencileri, çevre kirliliği ve geri dönüşüme dikkati çekmek amacıyla atık kahve kutusundan tasarladıkları ve "Curalin" olarak adlandırdıkları enstrümanla konserler veriyor.

Gerçekçi çözümler gerekiyor

2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk yarı döneminin sona ermesi nedeniyle bir açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Hüseyin Söylemez, 'Köklü sorunlara gerçekçi çözümler gerekiyor' dedi.

BİK'in projesi kabul edildi

Basın İlan Kurumu (BİK) Malatya Şube Müdürlüğü tarafından Fırat Kalkınma Ajansı’na sunulan Malatya ve Elazığ Yerel Basınında İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Projesi kabul edildi.

10 ilkokula kitap seti

Türkiye'nin en büyük dış kaynak sağlayıcı şirketlerinden CMC Turkey, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında yeni yıl hediyesi olarak müşterileri adına K12 Vakfı'nın 'Okuma Ağacı Kampanyası'na destek oldu. Şirket, en büyük lokasyonu olan Malatya Yazıhan'da 10 ilkokula kitap seti dağıttı.

Öğrencilere 'Finansal okuryazarlığı' eğitimi veriliyor

Son yıllarda artan bir vurgu ile ülkelerin politika ve stratejilerine yön veren yeni bir kavram olarak ön plana çıkan Finansal Okuryazarlığı eğitimi Malatya'da Mercan Kolejinde öğrencilere eğitim olarak veriliyor.

Rektörler çalıştayı tamamlandı

Üniversitelerin ortak sorunlarını belirlemek amacıyla İnönü Üniversitesi'nin ev sahipliğinde ve Yüksek Öğretim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Muammer Yaylalı'nın Koordinatörlüğünde düzenlenen “Rektörler Çalıştayı” tamamlandı.

Başarı çok çalışmaktan geçer

İnönü Üniversitesi ve işbirliği ile eğitim fakültesi öğrencilerine yönelik düzenlenen seminere katılan Mercan Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özcan Mercan, 'Başarı çok çalışmaktan geçer' dedi.

Kayıtlar başladı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin (MTÜ) Sağlık Bakanlığı ile yaptığı işbirliği sonucunda uzaktan eğitim sistemi üzerinden verdiği Beşeri Tıbbi Ürün Tanıtım Temsilcilerine Yeterlilik Belgesi Eğitimi için 3. Dönem kayıtları 29 Kasım 2019 tarihine kadar yapılabilecek.

Toplam 568 haber.