Eğitim

Kardeş okullar buluştu Kardeş okullar buluştu
Sıra ve masalar öğrencilerden Sıra ve masalar öğrencilerden
Öğrenciler hayal ettikleri meslekleri tanıdı Öğrenciler hayal ettikleri meslekleri tanıdı
Başarabileceklerini öğretin Başarabileceklerini öğretin
Akçadağ'da okullar pırıl pırıl Akçadağ'da okullar pırıl pırıl
Hafız sayısı 150 bini geçti maşallah Hafız sayısı 150 bini geçti maşallah
Marmara 8'nci okulunu açtı Marmara 8’nci okulunu açtı
Beyaz önlük heyecanı Beyaz önlük heyecanı
Gençlik varsa biz varız Gençlik varsa biz varız
Hizmet içi eğitim Hizmet içi eğitim
İlköğretim haftası kutlandı İlköğretim haftası kutlandı
Geleceğimiz emin ellerde Geleceğimiz emin ellerde
Öğrenciler makamda Öğrenciler makamda
Saldırı kınandı Saldırı kınandı
Mezun olduğu okula müdür oldu Mezun olduğu okula müdür oldu
Öğrencilere oryantasyon eğitimi Öğrencilere oryantasyon eğitimi
Okula gitmediler Okula gitmediler
173 bin 978 öğrenci için zil çaldı 173 bin 978 öğrenci için zil çaldı
Çözüm masası kuruldu Çözüm masası kuruldu
Eğitim Haberleri

Kayıtlar başladı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin (MTÜ) Sağlık Bakanlığı ile yaptığı işbirliği sonucunda uzaktan eğitim sistemi üzerinden verdiği Beşeri Tıbbi Ürün Tanıtım Temsilcilerine Yeterlilik Belgesi Eğitimi için 3. Dönem kayıtları 29 Kasım 2019 tarihine kadar yapılabilecek.

Kardeş okullar buluştu

Malatya'da Turgut Özal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile Karaköy İlkokulu öğrencileri Kardeş Köy Okulu projesi kapsamında ilk kez buluştu.

Sıra ve masalar öğrencilerden

Malatya'daki Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, yaptıkları sıra ve masalarla kent genelindeki okulların ihtiyacını karşılıyor.

Öğrenciler hayal ettikleri meslekleri tanıdı

Fırat Gençlik Merkezi Gönüllüleri, Gençlik ve Spor Bakanlığının 'Gençlerin İyilik Ağacı' projesi kapsamında Kuyulu Ortaokulu öğrencileri ile birlikte bazı kurum personeli ile bir araya geldi.

Başarabileceklerini öğretin

Malatya Valisi Aydın Baruş, Hasan Akbudak İMKB Lisesi ve Ali Nihat Bozatlı İlkokulu'nu ziyaret etti.

Akçadağ'da okullar pırıl pırıl

Malatya'nın Akçadağ ilçesi'nde faaliyet gösteren Şehit Alper Güde Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'ndeki yenilenme çalışmaları tamamlandı.

Hafız sayısı 150 bini geçti maşallah

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Osman Şahin, Türkiye'deki hafız sayısının 150 bini geçtiğini söyledi.

Marmara 8’nci okulunu açtı

Malatya'da yedi okulu bulunan Marmara Eğitim Kurumları'nın sekizinci okulu Elazığ'da açıldı. Marmara Eğitim kurumlarına bağlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin açılış törenin protokolünün yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Beyaz önlük heyecanı

Turgut Özal Kongre Kültür Merkezinde İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenlendi.

Gençlik varsa biz varız

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Gençlik ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Üyelerini Gedik Kültür Merkezinde ağırladı.

Hizmet içi eğitim

Malatya Büyükşehir Belediyesi, belediyelerdeki hizmet kalitesinin daha da yükseltilmesi için periyodik olarak düzenlediği hizmet içi eğitim çalışmalarına devam ediyor.

İlköğretim haftası kutlandı

Arguvan Kaymakamı Abdullah Şahin, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı İlköğretim Haftası kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.

Geleceğimiz emin ellerde

İlköğretim Haftası dolayısıyla Yeşilyurt Emin Bitlis İlkokul öğretmenleri ve öğrencileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret ettiler. Başkan Gürkan, ziyarete gelen öğrencileri makamında karşıladı.

Öğrenciler makamda

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programı kapsamında Vali Aydın Baruş öğrencileri makamında kabul etti.

Saldırı kınandı

Malatya Yeşilyurt Farabi Ortaokulu'nda bir öğrenci velisinin, silahla okula girerek idarecilerin üzerine yürüdüğü iddiası eğitimcileri harekete geçirdi. Okul önünde eylem yapan eğitim camiası saldırıyı kınadı.

Mezun olduğu okula müdür oldu

Malatya'da 31 yıl önce mezun olduğu okula müdür olarak atanan Suat Kılıç, aynı sınıflarda eğitim gören yüzlerce öğrencisinin geleceğine yön veriyor.

Toplam 553 haber.