Eğitim

Eğitim-Bir-Sen'de yarıyıl değerlendirmesi Eğitim-Bir-Sen'de yarıyıl değerlendirmesi
BİK'in projesi kabul edildi BİK'in projesi kabul edildi
10 ilkokula kitap seti 10 ilkokula kitap seti
Öğrencilere 'Finansal okuryazarlığı' eğitimi veriliyor Öğrencilere 'Finansal okuryazarlığı' eğitimi veriliyor
Rektörler çalıştayı tamamlandı Rektörler çalıştayı tamamlandı
Başarı çok çalışmaktan geçer Başarı çok çalışmaktan geçer
Kardeş okullar buluştu Kardeş okullar buluştu
Sıra ve masalar öğrencilerden Sıra ve masalar öğrencilerden
Öğrenciler hayal ettikleri meslekleri tanıdı Öğrenciler hayal ettikleri meslekleri tanıdı
Başarabileceklerini öğretin Başarabileceklerini öğretin
Akçadağ'da okullar pırıl pırıl Akçadağ'da okullar pırıl pırıl
Hafız sayısı 150 bini geçti maşallah Hafız sayısı 150 bini geçti maşallah
Marmara 8'nci okulunu açtı Marmara 8’nci okulunu açtı
Beyaz önlük heyecanı Beyaz önlük heyecanı
Gençlik varsa biz varız Gençlik varsa biz varız
Hizmet içi eğitim Hizmet içi eğitim
İlköğretim haftası kutlandı İlköğretim haftası kutlandı
Geleceğimiz emin ellerde Geleceğimiz emin ellerde
Öğrenciler makamda Öğrenciler makamda
Eğitim Haberleri

Eğitim-Bir-Sen'de yarıyıl değerlendirmesi

2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk yarı döneminin sona ermesi nedeniyle bir açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Hüseyin Söylemez, 'Köklü sorunlara gerçekçi çözümler gerekiyor' dedi.

BİK'in projesi kabul edildi

Basın İlan Kurumu (BİK) Malatya Şube Müdürlüğü tarafından Fırat Kalkınma Ajansı’na sunulan Malatya ve Elazığ Yerel Basınında İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Projesi kabul edildi.

10 ilkokula kitap seti

Türkiye'nin en büyük dış kaynak sağlayıcı şirketlerinden CMC Turkey, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında yeni yıl hediyesi olarak müşterileri adına K12 Vakfı'nın 'Okuma Ağacı Kampanyası'na destek oldu. Şirket, en büyük lokasyonu olan Malatya Yazıhan'da 10 ilkokula kitap seti dağıttı.

Öğrencilere 'Finansal okuryazarlığı' eğitimi veriliyor

Son yıllarda artan bir vurgu ile ülkelerin politika ve stratejilerine yön veren yeni bir kavram olarak ön plana çıkan Finansal Okuryazarlığı eğitimi Malatya'da Mercan Kolejinde öğrencilere eğitim olarak veriliyor.

Rektörler çalıştayı tamamlandı

Üniversitelerin ortak sorunlarını belirlemek amacıyla İnönü Üniversitesi'nin ev sahipliğinde ve Yüksek Öğretim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Muammer Yaylalı'nın Koordinatörlüğünde düzenlenen “Rektörler Çalıştayı” tamamlandı.

Başarı çok çalışmaktan geçer

İnönü Üniversitesi ve işbirliği ile eğitim fakültesi öğrencilerine yönelik düzenlenen seminere katılan Mercan Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özcan Mercan, 'Başarı çok çalışmaktan geçer' dedi.

Kayıtlar başladı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin (MTÜ) Sağlık Bakanlığı ile yaptığı işbirliği sonucunda uzaktan eğitim sistemi üzerinden verdiği Beşeri Tıbbi Ürün Tanıtım Temsilcilerine Yeterlilik Belgesi Eğitimi için 3. Dönem kayıtları 29 Kasım 2019 tarihine kadar yapılabilecek.

Kardeş okullar buluştu

Malatya'da Turgut Özal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile Karaköy İlkokulu öğrencileri Kardeş Köy Okulu projesi kapsamında ilk kez buluştu.

Sıra ve masalar öğrencilerden

Malatya'daki Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, yaptıkları sıra ve masalarla kent genelindeki okulların ihtiyacını karşılıyor.

Öğrenciler hayal ettikleri meslekleri tanıdı

Fırat Gençlik Merkezi Gönüllüleri, Gençlik ve Spor Bakanlığının 'Gençlerin İyilik Ağacı' projesi kapsamında Kuyulu Ortaokulu öğrencileri ile birlikte bazı kurum personeli ile bir araya geldi.

Başarabileceklerini öğretin

Malatya Valisi Aydın Baruş, Hasan Akbudak İMKB Lisesi ve Ali Nihat Bozatlı İlkokulu'nu ziyaret etti.

Akçadağ'da okullar pırıl pırıl

Malatya'nın Akçadağ ilçesi'nde faaliyet gösteren Şehit Alper Güde Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'ndeki yenilenme çalışmaları tamamlandı.

Hafız sayısı 150 bini geçti maşallah

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Osman Şahin, Türkiye'deki hafız sayısının 150 bini geçtiğini söyledi.

Marmara 8’nci okulunu açtı

Malatya'da yedi okulu bulunan Marmara Eğitim Kurumları'nın sekizinci okulu Elazığ'da açıldı. Marmara Eğitim kurumlarına bağlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin açılış törenin protokolünün yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Beyaz önlük heyecanı

Turgut Özal Kongre Kültür Merkezinde İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenlendi.

Gençlik varsa biz varız

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Gençlik ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Üyelerini Gedik Kültür Merkezinde ağırladı.

Toplam 559 haber.