Eğitim

Tüm tedbirler alındı Tüm tedbirler alındı
Özel okullar masaya yatırıldı Özel okullar masaya yatırıldı
Servis fiyatlarına düzenleme Servis fiyatlarına düzenleme
Büyükşehir'den işaret dili eğitimi Büyükşehir'den işaret dili eğitimi
Uluslararası konferans başladı Uluslararası konferans başladı
Malatya'da öğrencilere hediye Malatya'da öğrencilere hediye
Yüz yüze eğitim başladı Yüz yüze eğitim başladı
MEB'de devir-teslim töreni MEB'de devir-teslim töreni
Millet Kütüphanesi ihaleye çıkıyor Millet Kütüphanesi ihaleye çıkıyor
Arguvan'a ilk kadın müdür Arguvan'a ilk kadın müdür
MTÜ ev sahipliği yapacak MTÜ ev sahipliği yapacak
Okullara korona denetimi Okullara korona denetimi
Tatlı'ya tatlı veda Tatlı'ya tatlı veda
Üniversite adaylarıyla buluştu Üniversite adaylarıyla buluştu
Duanızı bekliyorum Duanızı bekliyorum
Ali Tatlı görevden alındı Ali Tatlı görevden alındı
Kursiyer olmak için ter döktüler Kursiyer olmak için ter döktüler
Rol model uygulamalar geliştirdik Rol model uygulamalar geliştirdik
Başarılı öğrencilere hediye Başarılı öğrencilere hediye
İnönü'de eğitim online İnönü'de eğitim online
Eğitim Haberleri

Tüm tedbirler alındı

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Sultangazi Şube Müdürlüğü görevinden Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Battal Kanbay, yeni eğitim-öğretim yılının başlaması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kanbay, okullarda tüm tedbirlerin alındığını ve şimdiye kadar herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını dikkat çekerek, okulların sokaklardan daha güvenli olduğunu belirtti.

Özel okullar masaya yatırıldı

Malatya'da özel okullar masaya yatırılarak, yeni eğitim öğretim yılında yapılması gerekenler ele alındı.

Servis fiyatlarına düzenleme

Geçtiğimiz Mart ayından bu yanan ekonomik olarak ciddi zorluklar çeken öğrenci servisi esnaflarına ekonomik olarak destek verilmesi gerektiğini belirten Malatya Minibüsçü ve Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, öğrenci servisleri fiyatlarını da açıkladı.

Büyükşehir'den işaret dili eğitimi

Malatya Büyükşehir Belediyesi engelli bireylerle daha kolay iletişim kurulabilmesi ve bu konuda farkındalık oluşturulması amacıyla Büyükşehir Belediyesi personellerine yönelik olarak işaret dili eğitimi gerçekleştiriliyor.

Uluslararası konferans başladı

Pandemi döneminde de bilimsel ve akademik çalışmalarını kesintisiz sürdüren Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nin (MTÜ) ev sahipliğini yaptığı 3. Uluslararası Fiziksel Kimya ve Fonksiyonel Malzemeler Konferansı başladı.

Malatya'da öğrencilere hediye

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Mehmet Emin Bitlis İlkokulunda düzenlenen 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi açılış programına katılarak çocuklara kırtasiye malzemesi, dezenfektan seti, kayısı ve maske hediye etti.

Yüz yüze eğitim başladı

Malatya'da Mart ayında verilen aranın ardından bugün okullar ana sınıfı ve birinci sınıflar için kapılarını açtı. Korona virüse karşı tüm önlemlerin alındığı okullarda, ilk gün çocukları yalnız bırakmayan Vali Aydın Baruş, öğrencilere maske ve sosyal mesafe kurallarına uymalarını istedi.

MEB'de devir-teslim töreni

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Battal Kanbay, görevi Ali Tatlı'dan devralarak mesaiye başladı.

Millet Kütüphanesi ihaleye çıkıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilecek olan Millet Kütüphanesinin ihalesi Eylül ayı içerisinde yapılacak.

Arguvan'a ilk kadın müdür

Malatya'nın Arguvan ilçesinde bulunan Şehit Tuncay Göksu Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne ilk kez kadın bir müdür atandı. Göreve başlayan Semra Atalmış, ilk görevi ise okulun Covid-19 kurallarına uygun hazırlamak oldu.

MTÜ ev sahipliği yapacak

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) pandemi döneminde de bilimsel ve akademik çalışmalarını kesintisiz sürdürerek 22-24 Eylül 2020 tarihleri arasında 3. Uluslararası Fiziksel Kimya ve Fonksiyonel Malzemeler Konferansına ev sahipliği yapacak.

Okullara korona denetimi

Malatya'nın Arguvan İlçesinde korona virüs tedbirleri kapsamında eğitime açılacak olan okullar denetlendi.

Tatlı'ya tatlı veda

Malatya'da yaklaşık 6 yıldır görev yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı'ya İl Müdürlüğü tarafından veda yemeği programı düzenlendi.

Üniversite adaylarıyla buluştu

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının başlamasıyla pandemi kurallarına uygun bir şekilde açılan üniversite hazırlık kursunu ziyaret etti. Öğrencilere yeni başlangıçlarının hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Gürkan, başarılar diledi.

Duanızı bekliyorum

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Battal Kanbay, hafta içi göreve başlayacak.

Ali Tatlı görevden alındı

Milli Eğitim Bakanlığında görevlendirilen Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı'nın yerine, İstanbul Sultangazi Milli Eğitim Şube Müdürü Battal Kanbay atandı.

Kursiyer olmak için ter döktüler

Malatya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezlerinin (MABEM) Etüt ve Rehberlik etkinliklerinden faydalanmak isteyen öğrenciler için seçme sınavı düzenledi.

Rol model uygulamalar geliştirdik

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, üniversitenin 2020-2021 akademik yılı güz döneminde öğretim faaliyetlerinin uzaktan eğitim-öğretim yöntemleri ile yürütüleceğini açıklayarak, 'Eğitimlerimiz üniversitemizin kendi yazılım ve sistemi üzerinden yürütülecektir' dedi.

Başarılı öğrencilere hediye

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Semt Konakları ve Eğitim Merkezlerinde dereceye giren öğrenciler, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret etti.

Toplam 686 haber.