Eğitim

Çınar, gençlerle araya geldi Çınar, gençlerle araya geldi
Hizmet içi eğitim  devam ediyor Hizmet içi eğitim devam ediyor
İlköğretim haftası kutlandı İlköğretim haftası kutlandı
Geleceğimiz emin ellerde Geleceğimiz emin ellerde
Öğrenciler makamda Öğrenciler makamda
Saldırı kınandı Saldırı kınandı
Mezun olduğu okula müdür oldu Mezun olduğu okula müdür oldu
Öğrencilere oryantasyon eğitimi Öğrencilere oryantasyon eğitimi
Okula gitmediler Okula gitmediler
173 bin 978 öğrenci için zil çaldı 173 bin 978 öğrenci için zil çaldı
Çözüm masası kuruldu Çözüm masası kuruldu
İlk binde 130 imam hatipli var İlk binde 130 imam hatipli var
Malatya ev sahibi Malatya ev sahibi
Projeye yoğun ilgi Projeye yoğun ilgi
Sıkıntılar artıyor Sıkıntılar artıyor
294 araştırmacı bildiri gönderdi 294 araştırmacı bildiri gönderdi
Kırtasiyecileri tercih edin Kırtasiyecileri tercih edin
Ücretsiz tiyatro Ücretsiz tiyatro
Sahip çıkan yok Sahip çıkan yok
Personele eğitim verildi Personele eğitim verildi
Eğitim Haberleri

Çınar, gençlerle araya geldi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Gençlik ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Üyelerini Gedik Kültür Merkezinde ağırladı.

Hizmet içi eğitim devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, belediyelerdeki hizmet kalitesinin daha da yükseltilmesi için periyodik olarak düzenlediği hizmet içi eğitim çalışmalarına devam ediyor.

İlköğretim haftası kutlandı

Arguvan Kaymakamı Abdullah Şahin, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı İlköğretim Haftası kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.

Geleceğimiz emin ellerde

İlköğretim Haftası dolayısıyla Yeşilyurt Emin Bitlis İlkokul öğretmenleri ve öğrencileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret ettiler. Başkan Gürkan, ziyarete gelen öğrencileri makamında karşıladı.

Öğrenciler makamda

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programı kapsamında Vali Aydın Baruş öğrencileri makamında kabul etti.

Saldırı kınandı

Malatya Yeşilyurt Farabi Ortaokulu'nda bir öğrenci velisinin, silahla okula girerek idarecilerin üzerine yürüdüğü iddiası eğitimcileri harekete geçirdi. Okul önünde eylem yapan eğitim camiası saldırıyı kınadı.

Mezun olduğu okula müdür oldu

Malatya'da 31 yıl önce mezun olduğu okula müdür olarak atanan Suat Kılıç, aynı sınıflarda eğitim gören yüzlerce öğrencisinin geleceğine yön veriyor.

Öğrencilere oryantasyon eğitimi

İnönü Üniversitesi yeni kayıt yaptıran öğrenciler için 'Öğrenci Oryantasyon programı' düzenliyor. 23 Eylül'de başlayacak olan program farklı birimlere yönelik olarak bir hafta boyunca sürecek.

Okula gitmediler

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Malatya’da başlarken, Mustafa Avni Cüre İlkokulu’nda sınıf öğretmenleri değişen minik öğrenciler derse girmedi.

173 bin 978 öğrenci için zil çaldı

Malatya'da yaz tatilinin ardından yaklaşık 174 bin öğrenci ve 13 bini aşkın öğretmen, 2019-2020 yeni eğitim öğretim yılına bugün çalan ilk ders ziliyle başladı.

Çözüm masası kuruldu

Adıyaman'ın Gölbaşı Belediyesi bünyesinde öğrenci çözüm masası kuruldu.

İlk binde 130 imam hatipli var

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "İmam hatipli öğrencilerimiz sadece nicel olarak değil nitel olarak da çok büyük mesafe alıyor. 2019 YKS'de ilk binde 130 imam hatipli öğrencimiz başarıya imza atmış bulunuyor." dedi.

Malatya ev sahibi

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, 16. İmam Hatipliler Kurultayı'nın Malatya'nın ev sahipliğinde yapacağını söyledi.

Projeye yoğun ilgi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şubesinin ortak projeleri olan “Okumak Güzeldir” projesi geniş bir kitleye ulaşarak, yoğun ilgi gördü.

Sıkıntılar artıyor

Yaklaşan 2019–2020 eğitim öğretim yılını değerlendiren Eğitim-Sen Malatya Şube Başkanı Kazım Albayrak, eğitim ve öğretimde birçok temel sıkıntıların olduğunu belirterek, yaşanan sıkıntıların artarak devam ettiğini söyledi.

294 araştırmacı bildiri gönderdi

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, üniversitenin ev sahipliğinde 26-28 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek 5. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansına 294 araştırmacı tarafından bildiri gönderildiğini açıkladı.

Toplam 544 haber.