Eğitim

Kurslar devam ediyor Kurslar devam ediyor
TED Box sınavları Malatya'da TED Box sınavları Malatya'da
'İş sağlığı ve güvenliği' eğitimi 'İş sağlığı ve güvenliği' eğitimi
Zam yetersiz Zam yetersiz
Tercih desteği Tercih desteği
Kalkınma desteği Kalkınma desteği
Arguvan'da bayrak töreni Arguvan'da bayrak töreni
Koronayı çocuklara açıklayın Koronayı çocuklara açıklayın
Önceliğimiz çocuklar Önceliğimiz çocuklar
Genç Memur Sen'in plaket Genç Memur Sen'in plaket
Bu zorlu süreci atlatacağız Bu zorlu süreci atlatacağız
Kan verdi tablet dağıttı Kan verdi tablet dağıttı
Eğitim istişaresi Eğitim istişaresi
Öğrencilere tablet desteği Öğrencilere tablet desteği
Sınıflandırma kaldırılsın Sınıflandırma kaldırılsın
Tablet ihtiyaçları giderildi Tablet ihtiyaçları giderildi
Öğretim üyeleri alınacak Öğretim üyeleri alınacak
Öğrencilere tablet dağıtıldı Öğrencilere tablet dağıtıldı
'Tabletini Getir Hediyeni Götür' ‘Tabletini Getir Hediyeni Götür’
Eğitim Haberleri

Kurslar devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, bağlı Kernek Külliyesi Engelliler Merkezi'nde engellilere yönelik halı dokuma, ahşap yakma, bilgisayarlı muhasebe ve bağlama kursu eğitimlerine devam ediyor.

TED Box sınavları Malatya'da

TED Malatya Koleji Özel Okulları hafta içinde yoğunlaştırılmış ders programlarının yanı sıra hafta sonları da TED Box Sınav uygulamasına geçiyor.

'İş sağlığı ve güvenliği' eğitimi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından belediye personellerine 'İş Sağlığı ve Güvenliği' eğitim semineri düzenlendi.

Zam yetersiz

2021 yılı için memur maaşlarına yapılan zam oranlarıyla ilgili konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi Hüseyin Söylemez, zam oranının yetersiz olduğunu söyledi. Seyyanen zam yapılmasını talep eden Söylemez, "Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı, vergide adalet için oran sabitlenmeli, matrah artmalı" dedi.

Tercih desteği

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı Engelli Koordinasyon Merkezi tarafından EKPSS sınavına giren engelliler için tercih destek merkezi oluşturuldu.

Kalkınma desteği

Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu. Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli'ye yapılacak 22 milyon TL'lik yatırım için 16.5 milyon TL'lik destek vermeyi planladıklarını ifade etti.

Arguvan'da bayrak töreni

Covid-19 pandemi sürecinde okulların kapalı olmasından dolayı bayrak törenini özleyen Malatya'nın Arguvan ilçesindeki İmam Hatip Ortaokulu ile Atatürk İlkokulu idareci ve öğretmenleri bayrak töreninde bir araya geldi.

Koronayı çocuklara açıklayın

Malatya İnönü Üniversitesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Serpil Pekdoğan, Covid-19 sürecinde okula gidemeyen ve evde kalan çocuklarla bol bol sohbet edilmesi gerektiği konusunda uyarararak, evde yapılacak çeşitli aktivitelerin çocukların kendi öz bakım ve becerilerini yerine getirebilmeleri açısından da önemli olduğunu kaydetti.

Önceliğimiz çocuklar

Malatya Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Kuluncak Çok Programlı Anadolu Lisesinin bilgisayar laboratuvarı ve Z kütüphanesinin açılışına katıldı.

Genç Memur Sen'in plaket

Genç Memur Sen Malatya İl Başkan Yardımcısı Muhammed Karmış, Malatya ve tüm ilçelerinin sosyal medya hesaplarının Türkiye'de ilk olarak tamamlanmasından ötürü Türkiye 1'nciliği plaketi aldı.

Bu zorlu süreci atlatacağız

Malatya Valisi Aydın Baruş, ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet ve bilgisayar dağıttı.

Kan verdi tablet dağıttı

Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu İyilik Kanımızda Var kan bağışı programına katılarak kan bağışında bulunurken, tablet dağıtım programlarına da katıldı.

Eğitim istişaresi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay'ı makamında ziyaret ederek, eğitim çalışmaları hakkında istişarede bulundu.

Öğrencilere tablet desteği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 'Eğitime destek' kampanyası çerçevesinde gönderilen tabletler Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan tarafından Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay'a teslim edildi.

Sınıflandırma kaldırılsın

Eğitim-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Hüseyin Söylemez, öğretmenler arasındaki sınıflandırmaların kaldırılmasını isteyerek, 'Öğretmenlik Meslek Kanunu bir an önce çıkarılmadan sorunların tükenmesi de mümkün görünmüyor' dedi.

Tablet ihtiyaçları giderildi

Malatya Beydağı Gençlik Merkezi tarafından 6 gencin EBA uyumlu tablet ihtiyacı giderildi.

Öğretim ve araştırma görevlisi alınacak

İnönü Üniversitesi 7 Öğretim Görevlisi ve 3 Araştırma Görevlisi alacak.

Öğretim üyeleri alınacak

Malatya İnönü Üniversitesi'ne 13 öğretim üyesi alınacak. Öğretim üyeliği ile ilgili başvuru 14 Ocak'a kadar yapılacak.

Öğrencilere tablet dağıtıldı

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Ülke genelinde 18 yılda 336 bin 355, Malatya'da ise 5 bini aşkın yeni derslik yapıldı." açıklamasında bulundu.

Toplam 789 haber.