Eğitim

EBA'da canlı sınıf dönemi EBA'da canlı sınıf dönemi
LGS ilk dönem müfredatından LGS ilk dönem müfredatından
Mutlaka evde dinlenin Mutlaka evde dinlenin
Okullar tatil edildi Okullar tatil edildi
Yıldırım MTTB'nin konuğu oldu Yıldırım MTTB'nin konuğu oldu
Projenin imzası atıldı Projenin imzası atıldı
Takdire şayan Takdire şayan
Öğrenci ve veliler mağdur Öğrenci ve veliler mağdur
Eğitim verildi Eğitim verildi
Kahve kutusundan enstrüman Kahve kutusundan enstrüman
Gerçekçi çözümler gerekiyor Gerçekçi çözümler gerekiyor
Eğitim Haberleri

EBA'da canlı sınıf dönemi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Kontrol Merkezi ve EBA TV stüdyosunu ziyaret etti. EBA canlı sınıf desteği ve uzaktan eğitim süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, "Entegre uzaktan eğitim yaklaşımıyla EBA Canlı Sınıf uygulamasını devreye alıyoruz." dedi.

LGS ilk dönem müfredatından

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınavın sadece birinci dönem müfredatından yapılacağını bildirdi.

Mutlaka evde dinlenin

Koronavirüs tedbirleri kapsamında okulların tatil edilmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, "Pazartesi gününden itibaren tatile girecek olan çocuklarımıza okuldan kopmaları için, mutlaka evde dinlenmeliler. Ama derslerine de çalışmalarını bol bol kitap okumalarını, bu süreyi iyi değerlendirmelerini istiyoruz" dedi.

Okullar tatil edildi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ilk, orta ve liselerde 16 Mart tarihinden itibaren 1 hafta tatil ilan edileceğini, daha sonra 23 Mart itibarıyla uzaktan eğitimle öğrencilerin eğitimine devam edeceğini açıkladı. Ayrıca, üniversitelerde 16 Mart'tan itibaren 3 hafta süreyle tatil ilan edilecek.

AK Parti'den kütüphaneye 250 kitap bağışı

AK Parti Malatya İl Başkanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Hakları Kulübüne kitap bağışında bulundu.

Türkiye'de okullar tatil edilecek mi? Milli Eğitim Bakanı'ndan açıklama geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının tespit edildiğini açıklamasının ardından gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na çevrildi. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, okulların tatil edilmesine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Telif hakkınız çalınabilir

Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nezih Demirtepe, telif hakkı konusunda çoğu kişinin bilgi sahibi olmadığını belirterek, bu konuda geniş kitleleri bilgilendirmeyi amaçladıklarını söyledi.

107 öğrenciye burs veriyorlar

Malatya İnönü Üniversitesi Vakfı, 107 öğrenciye burs veriyor.

Güzel bir proje

Malatya'da, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Darende Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca hazırlanan, "Gençliğin Nesi Var, Geleceğin Sesi Var Projesi" tamamlandı.

Yıldırım MTTB'nin konuğu oldu

Milli Türk Talebe Birliği(MTTB) Malatya İl Başkanlığı 'Cumartesi Buluşmaları' kapsamında Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Bilal Yıldırım'ı ağırladı.

Bakan Selçuk Malatyalı öğrencileri kabul etti

Malatya'nın Vali Galip Demirel Ortaokulu öğrencilerini kabul eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Kültür ve Turizm Eski Bakanı Güldal Akşit öğrencilerle röportaj gerçekleştirdi.

Depremde mağdur olan gençlere özel öğrencilik hakkı

İnönü Üniversitesi Senatosu, Elazığ depremi nedeniyle mağdur olan gençlere özel öğrencilik hakkı tanınması kararını aldı.

Sınıfta kalma geri geliyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, liselerde sınıf geçme sistemine ilişkin "Velilerimizin 'Tamam, çok güzel', öğretmenlerimizin 'Böyle olursa eğitimde gerçekten büyük bir sıçrama olur', yöneticilerimizin 'keşke' dediği bir yönetmelik geliyor." dedi

Projenin imzası atıldı

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından Fırat Kalkınma Ajansı’na sunulan Malatya ve Elazığ Yerel Basınında İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Projesinin yürütülmesine dair sözleşme Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ve BİK Malatya Şube Müdürü İbrahim Yalınbaş tarafından imzalandı.

okullar tatil edildi

Malatya’da yoğun kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde eğitime 1 gün süreyle ara verildi.

Takdire şayan

Atatürk Ortaokulunda düzenlenen Siyer Yarışmasına katılan görme engelli 11 yaşındaki Ali Özgür Kolaaçık’ın azmi ve Peygambere (Sallallahu Aleyhi Vesellem) olan sevgisi yarışmaya damga vurdu.

Toplam 578 haber.