Eğitim

MTÜ'de yeni fakültelere bu yıl öğrenci alınacak MTÜ'de yeni fakültelere bu yıl öğrenci alınacak
Malatya'da LGS sınavı Malatya'da LGS sınavı
Büyükşehir'den LGS deneme sınavı Büyükşehir'den LGS deneme sınavı
Yeşilyurt Belediyesi, 7'nci millet kıraathanesini açacak Yeşilyurt Belediyesi, 7'nci millet kıraathanesini açacak
Malatyalı 15 öğrenci finalde Malatyalı 15 öğrenci finalde
İnönü Üniversitesi'nde akademik takvim planlandığı şekilde devam ediyor İnönü Üniversitesi'nde akademik takvim planlandığı şekilde devam ediyor
Otel konforunda Otel konforunda
Jandarmadan seminer Jandarmadan seminer
LGS ve YKS için örnek soru çözümleri LGS ve YKS için örnek soru çözümleri
Dil becerileri geliştirilecek Dil becerileri geliştirilecek
LGS öncesi toplantı LGS öncesi toplantı
Eğitim Haberleri

500 yeni öğrenci alınacak

Malatya İnönü Üniversitesi Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Meslek Yüksek Okulu'na bu yıl 500 yeni öğrenci alınacak.

Öğrencilerin tatil 'Arkadaş'ı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ilkokul öğrencilerinin yaz tatilinde okumaları için hazırlanan 'Arkadaş' adlı kitabın Malatya'da da dağıtımına başlanıldı.

YKS’de ikinci gün maratonu

Malatya'da öğrenciler Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ikinci gününde ter dökerken aileleri de okul dışında dua etti.

Covid-19 gölgesinde YKS

Bu yıl tüm dünyayı kasıp kavuran yeni tip korona virüs (Covid-19) gölgesinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Malatya'da da ilk oturum ile başladı. Sosyal mesafe kurallarına uyulan sınavda, veliler bahçe dışında tutuldu.

MTÜ'de yeni fakültelere bu yıl öğrenci alınacak

Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde (MTÜ) Covid-19 ile mücadele kapsamında bu yılki mezuniyet töreni üniversitenin Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden E-mezuniyet ve E-konser şeklinde gerçekleşti. Mezuniyet töreninde Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, yeni kurulan fakültelere bu yıl ilk öğrencilerin alınacağını açıkladı.

Baskil’e yeni bölüm

Fırat Üniversitesine bağlı Baskil Meslek Yüksek Okulu Raylı Sistemler Makinistlik bölümü açıldı.

Malatya'da LGS sınavı

Malatya'da öğrenciler korona virüs (Covid-19) önlemleri altında Liselere Geçiş Sınavı (LGS), başladı. 225 okulda 17 bin 610 öğrencinin ter dökeceği sınavda birinci oturum başlarken, ailelerin de dışarıda heyecanlı bekleyişi sürüyor.

Rahat olun

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Liseye Giriş Sınavı (LGS) adaylarına rahat olmalarını önerdi.

Velilerden plaket

Yeni tip korona virüs (Covid-19) önlemleri döneminde görev yapan öğretmenlere, veliler tarafından teşekkür plaketi taktim edildi.

Büyükşehir'den LGS deneme sınavı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) öncesi deneme sınavı gerçekleştirildi. Sınavda, öğrenciler ter dökerek LGS'ye biraz daha hazırlıklı olma fırsatı yakaladılar.

Görseller kaynak oluyor

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, 6 yıldır düzenledikleri "Görsellerle Hastalıklar" yarışmasından derledikleri görsellerle tıp ve sağlık okuryazarlığı eğitiminde kullanmak amacıyla veri havuzu oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

Yeşilyurt Belediyesi, 7'nci millet kıraathanesini açacak

İlyas Mahallesinde yapımı süren 7.Millet Kıraathanesinde incelemelerde bulunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Okuma alışkanlığı yaşam boyu öğrenmenin temelini teşkil etmektedir. Kitap okumayı hayatımızda vazgeçilmez bir unsur haline getirmeliyiz. İlçemizdeki 7'nci Millet Kıraathanemizi İlyas Mahallemizde hizmete sunacağız' diye konuştu.

Malatyalı 15 öğrenci finalde

Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında Malatyalı 15 öğrenci finale kaldı.

İnönü Üniversitesi'nde akademik takvim planlandığı şekilde devam ediyor

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay, akademik takvimin planlandığı şekilde devam ettiğini, Final sınavları ile ilgili sahte yazılara itibar edilmemesi istedi.

Otel konforunda

Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, 2 bin yataklı öğrenci yurdu inşaatını inceledi.

Jandarmadan seminer

Malatya'da jandarma personelleri tekstil işçilerine "Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi" konulu seminer düzenledi.

LGS ve YKS için örnek soru çözümleri

Malatya Büyükşehir Belediyesi, korona virüs salgını dolayısıyla yapılamayan yüz yüze eğitim yerine başlattığı uzaktan eğitim çalışmasını sürdürüyor.

Dil becerileri geliştirilecek

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen dil eğitiminde uzaktan eğitim sürecinde öğretmenlerin dil öğretiminin geliştirilmesi amaçlanıyor.

LGS öncesi toplantı

Malatya'nın Arguvan ilçesinde, 20 Haziran'da gerçekleştirilecek olan LGS sınavı öncesi alınacak tedbirler masaya yatırıldı.

Toplam 607 haber.