Sanat

Resim yarışması Resim yarışması
Yaza damgasını vuracak Yaza damgasını vuracak
Tarihi figürler duvarda Tarihi figürler duvarda
Portrelerini hediye etti Portrelerini hediye etti
Büyük yetenek Büyük yetenek
El yapımı gramofon var El yapımı gramofon var
'Günlerden bir gün' sahnelendi 'Günlerden bir gün' sahnelendi
Kadın astsubaylar sergi açtı Kadın astsubaylar sergi açtı
GESAM sergi açtı GESAM sergi açtı
350 bin ziyaretçi ağırladı 350 bin ziyaretçi ağırladı
'Teze cami' ihtişamını koruyor ‘Teze cami’ ihtişamını koruyor
Türk dizi film sektörüne övgü Türk dizi film sektörüne övgü
Makarnadan köprü yaptılar Makarnadan köprü yaptılar
Nemrut Dağı'nda piyano konseri Nemrut Dağı’nda piyano konseri
Kayseri Kalesi'nin tanıtımı yapıldı Kayseri Kalesi’nin tanıtımı yapıldı
Malatya'ya hitap edecek Malatya’ya hitap edecek
Ağaçları sanata dönüştürüyor Ağaçları sanata dönüştürüyor
Türkü Festivali tanıtıldı Türkü Festivali tanıtıldı
Keban'da fotoğraf çekimi Keban'da fotoğraf çekimi
El Emeği Sergisi El Emeği Sergisi
Sanat Haberleri

Resim yarışması

Fırat Elektrik Dağıtım AŞ'nin (Fırat EDAŞ), İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Haftası kapsamında "İş Güvenliği İçin El Ele" sloganıyla çalışanların çocukları arasında düzenlediği İSG konulu resim yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Yaza damgasını vuracak

Şarkı yarışmasında performansı ile gündeme gelen ve pop-rock müziği seslendiren Yasmin Çetin DJ Tet ile birlikte Girdap isimli tekli çalışma için ları için kamera karşısına geçti.

Tarihi figürler duvarda

İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğr. Grv. Necmi Karkın, bir grup gönüllü öğrenciyle birlikte İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin duvarlarına tıp dünyasında yer alan tarihi figürleri çizdi. Karkın, tıpla ilgili görselleri ve tarihsel bilgileri insanlara estetik bir şekilde göstermeyi amaçladığını söyledi.

Portrelerini hediye etti

Malatya'da lise bir öğrencisi, okullarına trafik eğitimi için giden jandarma personelinin portresini karakalemle çizerek hediye etti.

Büyük yetenek

Malatya'da lise öğrencisi doğuştan yetenekli ressam İbrahim Eyüp Özkaya, tarafından Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Gözükara ve Jandarma Astsubay Murat Dilek'e resimlerini karakalem portresi ile çizerek hediye etti.

El yapımı gramofon var

Malatya'daki "Radyo ve Gramofon Müzesi", bünyesindeki nostaljik materyallerle ziyaretçilerini tarihi yolculuğa çıkarıyor.

'Günlerden bir gün' sahnelendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, 'Günlerden bir gün' tiyatro gösterisi sahnelendi.

Kadın astsubaylar sergi açtı

Malatya'da, jandarma bünyesinde çalışan kadın astsubayların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile eğitim alanında yaptığı çalışmalar ile 24 Ocak tarihinde meydana gelen depremden sonra yapmış olduğu iyileştirme çalışmaların yer aldığı fotoğraf sergisi açıldı.

GESAM sergi açtı

Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) tarafından düzenlenen "Büyükşehir-Gündem" konulu sergilerin 19'uncusu Malatya'da açıldı.

350 bin ziyaretçi ağırladı

Malatya'da, birçok tarihi olay ve anı ölümsüzleştiren fotoğraf makinelerinin bulunduğu "Fotoğraf Makinesi Müzesi"ni, açıldığı günden bu yana 350 bini aşkın kişi ziyaret etti.

‘Teze cami’ ihtişamını koruyor

Malatya'da, Sultan 2. Abdülhamid'in yapımına destek verdiği, halk arasında "teze cami" olarak bilinen tarihi Hacı Yusuf Taş Camisi, ilk günkü ihtişamını koruyor.

Türk dizi film sektörüne övgü

Yönetmen, oyuncu ve senarist Müfit Can Saçıntı, Türkiye'de dizi film sektörünün önemli bir atak yaptığını belirterek, hiçbir sektörün başaramadığını Türk televizyon ve dizilerinin başardığını söyledi.

Makarnadan köprü yaptılar

Elazığ Fırat Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde okuyan öğrenciler makarnadan köprü yaptı.

Nemrut Dağı’nda piyano konseri

Devasa heykellere ev sahipliği yapan Nemrut Dağı zirvesinde verilen piyano konserinde ‘çocuk felcine’ dikkat çekildi.

Kayseri Kalesi’nin tanıtımı yapıldı

2013 yılında dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı olan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki tarafından Kayseri Kalesi'nde başlatılan restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından yoğun bir katılımla tanıtımı yapıldı.

Malatya’ya hitap edecek

Malatya'da 15-19 Kasım'da düzenlenecek "9. Malatya Uluslararası Film Festivali"nin hazırlıkları sürüyor. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Bu yıl, geçen yıllardan farklı olarak festival kapsamındaki etkinliklerin büyük kısmı Malatya halkına yönelik olacak” dedi.

Ağaçları sanata dönüştürüyor

Malatya'da yaşayan 56 yaşındaki Mikail Fırat, yaklaşık 40 yıldır kuruyan ağaç ve dallarını sanat eserlerine dönüştürüyor.

Türkü Festivali tanıtıldı

Malatya’nın türküleriyle meşhur ilçesi Arguvan’da bu yıl 14’üncü kez gerçekleştirilecek Uluslararası Arguvan Türkü Festivali’ne davet çağrısı Kadıköy iskelesinde yapıldı. Halk oyunları ekibinin yaptığı gösterinin ardından davete katılanlar da halay çekti.

Keban'da fotoğraf çekimi

Malatya'nın Arapgir ilçesinde başlayan 5. Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi kapsamında Keban ilçesinde fotoğraf çekimi yapıldı.

Toplam 222 haber.