Sanat

Ağaçları sanata dönüştürüyor Ağaçları sanata dönüştürüyor
Türkü Festivali tanıtıldı Türkü Festivali tanıtıldı
Keban'da fotoğraf çekimi Keban'da fotoğraf çekimi
El Emeği Sergisi El Emeği Sergisi
Resim sergisi Resim sergisi
Türk halk müziği konseri Türk halk müziği konseri
Trikotaj ve mefruşat sergisi Trikotaj ve mefruşat sergisi
Geri dönüşüm sergisi Geri dönüşüm sergisi
'Grup İKM' gönülleri fethediyor "Grup İKM" gönülleri fethediyor
'O İş Bende' ‘O İş Bende’
Emekler görücüye çıktı Emekler görücüye çıktı
500'e yakın film yarışacak 500'e yakın film yarışacak
Kuklalardan koro oluşturuldu Kuklalardan koro oluşturuldu
'Yeşilyurt Çiçek Açtı' 'Yeşilyurt Çiçek Açtı'
Finale kalan filmler belli oldu Finale kalan filmler belli oldu
Çocuklardan sergi Çocuklardan sergi
Arguvan türkü günleri Arguvan türkü günleri
5.Ulusal Arguvan Sempozyumu 5.Ulusal Arguvan Sempozyumu
Fotoğraf sergisi Fotoğraf sergisi
Sanata yatırım yapın Sanata yatırım yapın
Sanat Haberleri

Ağaçları sanata dönüştürüyor

Malatya'da yaşayan 56 yaşındaki Mikail Fırat, yaklaşık 40 yıldır kuruyan ağaç ve dallarını sanat eserlerine dönüştürüyor.

Türkü Festivali tanıtıldı

Malatya’nın türküleriyle meşhur ilçesi Arguvan’da bu yıl 14’üncü kez gerçekleştirilecek Uluslararası Arguvan Türkü Festivali’ne davet çağrısı Kadıköy iskelesinde yapıldı. Halk oyunları ekibinin yaptığı gösterinin ardından davete katılanlar da halay çekti.

Keban'da fotoğraf çekimi

Malatya'nın Arapgir ilçesinde başlayan 5. Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi kapsamında Keban ilçesinde fotoğraf çekimi yapıldı.

El Emeği Sergisi

Battalgazi Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR bünyesinde açılan Hayat Boyu Öğrenme Kurslarında 9 ay boyunca eğitim gören kursiyerler usta öğreticiler ve kursiyerler el emeği göz nuru eserleri sergiledi.

Resim sergisi

Özel Malatya Yeni Hamle Koleji ve Olimpiyat Okulları öğrencilerinin bir yıl boyunca resim atölyelerinde hazırladıkları çalışmalar 3 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenen sergiyle görücüye çıktı.

Türk halk müziği konseri

Ankara Malatyalılar Derneği Halk Müziği Korosu Arapgir'de unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

Trikotaj ve mefruşat sergisi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Özalper Semt Konağı’nca trikotaj ve mefruşat sergisi açıldı.

Geri dönüşüm sergisi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen “Çevre Bilinci Eğitimi ve Sıfır Atık” projesinin uygulama aşamasında “Geri Dönüşüm” sergisi açıldı.

"Grup İKM" gönülleri fethediyor

Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personel Eğitim Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan ve infaz koruma memurlarının yer aldığı müzik grubu, büyük beğeni topluyor.

‘O İş Bende’

Malatyalı Yönetmenin yeni filmi “O İş Bende” vizyona giriyor.

Emekler görücüye çıktı

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtlarında hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen ürünlerin tanıtımı ve satışı yapılan ‘Ürün ve El Sanatları Fuarı’ Malatya’da açıldı. Adalet Bakan Yardımcısı Selahattin Menteş, 302 İşyurtlarında toplam 58 bin 595 hükümlü ve tutuklunun çalışmakta olduğunu söyledi.

500'e yakın film yarışacak

Ulusal ve uluslararası kategoride 500'e yakın kısa filmin yarışacağı "12. Uluslararası İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali" başladı.

Kuklalardan koro oluşturuldu

İnönü Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Programı öğrencileri tarafından koro müziğini her yaştan kişiye tanıtmak amacıyla kuklalardan oluşturulan ve "Kuklapella" adı verilen koro, ilk konserine hazırlanıyor.

'Yeşilyurt Çiçek Açtı'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Yeşilyurt’umuzun baharla birlikte açan çiçeklerinin yöre kültürümüz, doğal yaşamımız ve günlük hayatındaki renklerinin fotoğraf sanatının görsel gücü ile tanıtılmasına katkı sağlamak amacıyla 'Yeşilyurt Çiçek Açtı' temalı ulusal fotoğraf yarışması düzenliyoruz” dedi.

Finale kalan filmler belli oldu

İnönü Üniversitesi 12. Uluslararası Kısa Film Festivali heyecanı tüm hızıyla devam ederken finale kalan filmler belli oldu.

Çocuklardan sergi

Malatya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Malatya Çocuk Evleri Sitesinde koruma ve bakım altında bulunan çocukların el emeği göz nuru ürünleri Malatya Park AVM'de sergilendi.

Toplam 206 haber.