Sanat

Sanat Haberleri

Özel çocukların ebru heyecanı

Malatya İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğr. Gör. Tahsin Bozdağ tarafından down sendromlu çocuklar için workshop etkinliği düzenlendi.

Gençlik Konseri coşkulu geçti

Malatya Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Gençlik Konseri binlerce Malatyalı genci bir araya getirdi.

Ödüller sahiplerini buldu

Malatya İnönü Üniversitesi'nin düzenlediği 14. Uluslararası Kısa Film Festivali'nin kapanış ve ödül töreni gerçekleştirildi.

Özel çocuklardan fotoğraf sergisi

Malatya Akşemsettin İşitme Engelliler Okulu öğrencilerinin fotoğraf sergisi açıldı.

Kum sanatı gösterisi

Malatya'nın Darende ilçesinde "Kültür Rotamız Olsun, Gençliğe Kanat Olsun" projesi kapsamında kum sanatı gösterisi düzenlendi.

'Taziye' iki yıl sonra sahnede

Malatya İnönü Üniversitesi Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan 'Taziye' isimli tiyatro oyunu Covid-19 nedeniyle iki yıl sonra iki kez sahnelendi.

Hobi olarak başladı sergi açacak

Malatya'da 6 yıl önce arkadaşlarına özenerek karakalem ve yağlı boya çalışmaları yapmaya başlayan lise öğrencisi, eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunmak için gün sayıyor.

Kukla korosu

İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Öğretmenliği Programı öğrencilerince koro müziğini tanıtmak için 2 yıl önce kurulan "Kuklapella" korosu, televizyon ekranlarından ulaşacağı çocuklara müziği sevdirecek.

Fotoğraflar sanatseverlerle buluşturuldu

Malatya Kolektif Fotoğraf Topluluğu tarafında fotoğraf sergisi açıldı.

Canlı heykel gösterisi

8 Mart Dünya Kadınlar gününe özel Malatya'da düzenlenen canlı heykel gösteri ilgi gördü. 'Kadınlar Bir Çiçektir Soldurmayalım' sloganı ile düzenlenen etkinlikte, Kurtuluş Savaşı Kadın Kahramanlarından Nene Hatun'a temsili gül takdimi yapıldı.

Seramik-çini karma sergisi

Malatya İnönü Üniversitesi'nde, Seramik-Çini Karma Sergisi gösterime açıldı.

Unutulmayan şarkılar ve türküler

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi, Yeşilyurt Kent Konseyi ve Yeşilyurt Kültür, Sanat ve Musiki Derneği tarafından düzenlenen 'Unutulmayan Şarkılar ve Türküler' Konserine sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

Yeşilyurt’tan konser

Yeşilyurt Belediyesi, Yeşilyurt Kent Konseyi ve Yeşilyurt Kültür, Sanat ve Musiki Derneği tarafından 24 Şubat 2022 Perşembe günü saat 19:00’da Sabancı Kültür Merkezinde ‘Unutulmayan Şarkılar ve Türküler’ Konseri düzenlenecek.

İşte gençlik işte şölen

Sanatçı Emre Aydın, Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde düzenlenen gençlik şöleninde hayranları ile buluştu.

Nostalji odası

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde yaşayan 65 yaşındaki Ramazan Koşar, 1970'ten bu yana biriktirdiği 900 plak ve 3 bin kasetle oluşturduğu nostalji odasında misafirlerini ağırlıyor.

Din ve Toplum sergisi

Diyanet-Sen’in, FIAP (Fotoğraf Sanatı Uluslararası Federasyonu ) ve TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) onayı ile düzenlediği 2. Uluslararası Din ve Toplum Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren ve sergilemeye layık görülen 54 fotoğraftan oluşan sergi Malatya Park AVM'de açıldı.

Din ve Toplum Sergisi

Diyanet-Sen’in, FIAP (Fotoğraf Sanatı Uluslararası Federasyonu ) ve TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) onayı ile düzenlediği 2. Uluslararası Din ve Toplum Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren ve sergilemeye layık görülen 54 fotoğraftan oluşan sergi Malatya’da sanatseverler ile buluşturuluyor.

Yağan karı sanata dönüştürdü

Malatya'da yaşayan işitme ve konuşma engelli Güzel Sanatlar Eğitmeni, kar yağışını fırsat bilerek evinin bahçesini kardan yaptığı eserlerle müzeye çevirdi.

Kardan 4 metrelik heykel

Malatya'da etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, Malatyalı Heykeltıraş ve arkadaşları kardan dev Tarhunza heykeli yaptılar. Yaklaşık 4 metre yüksekliğindeki kardan heykel görenleri şaşkına çevirdi.

Toplam 257 haber.