Yaşam

'Büyüleyici Vadiyi Seyrediyorum' 'Büyüleyici Vadiyi Seyrediyorum'
Yolları kim yapacak Yolları kim yapacak
Hayırlı olsun ziyareti Hayırlı olsun ziyareti
1000 yaşlıya evde aşı 1000 yaşlıya evde aşı
Horata için ilk adım Horata için ilk adım
Gül suyu dağıttı Gül suyu dağıttı
Çınar sanatçıları ağırladı Çınar sanatçıları ağırladı
Alternatif yol Alternatif yol
'Kiraz ve Vişne Bahçesi' 'Kiraz ve Vişne Bahçesi'
Ağaç kesimine tepki Ağaç kesimine tepki
Terör örgütü vahşilik yaptı Terör örgütü vahşilik yaptı
TDV kurban eti dağıttı TDV kurban eti dağıttı
Örnek daireyi inceledi Örnek daireyi inceledi
Dizi setini ziyaret etti Dizi setini ziyaret etti
Hayırlara vesile olsun Hayırlara vesile olsun
Beraberliğimize vesile olsun Beraberliğimize vesile olsun
Kayısıda ilkbahar uyarısı Kayısıda ilkbahar uyarısı
İdlib için yardım toplandı İdlib için yardım toplandı
557 ton atık toplandı 557 ton atık toplandı
Üs Komutanı Valilikte Üs Komutanı Valilikte
Yaşam Haberleri

'Büyüleyici Vadiyi Seyrediyorum'

Akçadağ Belediyesi ile Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) arasında 'Büyüleyici Vadiyi Seyrediyorum 2' projesinin imza töreni düzenlendi. Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, projenin tamamlanmasıyla birlikte vadi adrenalin tutkunlarının daha fazla rağbet edeceği turizm ve ziyaret eden sporcuların artacağı bir çekim merkezi haline dönüşeceğini söyledi.

Yolları kim yapacak

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin (MEAH) etrafında bulunan yol ve kaldırımlar köstebek yuvasına dönmüş vaziyette. Malatya'nın merkezinde yer alan ve günün hemen hemen her saati yoğun olan MEAH'ın etrafında bulunan kırık ve sökülmüş kaldırımlar ve bozuk yollar vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

Hayırlı olsun ziyareti

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya 7. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Albay Zeki Koltukoğlu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

1000 yaşlıya evde aşı

Malatya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında 1000 yaşlıya evinde CoronaVac aşısının ilk dozu uygulandı.

Horata için ilk adım

Malatya'nın turizmine katkıda bulunmak üzere çalışmalar gerçekleştiren Malatya Büyükşehir Belediyesi, Fırat Kalkınma Ajansı ile birlikte 'Horata'nın Tanıtımı ve Turizme Kazandırılması Projesini' hazırlayarak hayata geçiriyor.

Gül suyu dağıttı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, mübarek üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandili dolayısıyla Mescid-i Takva Camii'nde okunan Mevlid-i Şerif programına katılan vatandaşlara kandil simidi, gül suyu ve lokum ikram etti.

Çınar sanatçıları ağırladı

Çekimleri Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde devam eden 'Gırift' dizi ekibini Emanet Çarşısı-Doğal Ürünler Pazarında misafir eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Sinema ve dizi gibi sanatsal yapımlarla Yeşilyurt'umuzun sosyal ve kültürel zenginliklerini daha geniş kesimlere ulaştırmaktayız diye konuştu.

Alternatif yol

Çilesiz Mahallesi Şehit Yunus Kıroğlan Caddesinde gerçekleşen yol açma ve genişletme çalışmalarını inceleyen Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Yeşilyurt'umuzun bütün bölgelerine ulaşımı rahatlatmak adına alternatif yol güzergahlarımızın sayısını hızla artırmaktayız' dedi.

'Kiraz ve Vişne Bahçesi'

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, pazar payını yükseltmek amacıyla Gündüzbey ve Fatih Mahallelerindeki 25'er dönümlük alanlarda 'Kiraz ve Vişne Bahçesi' projesine başladıklarını söyledi.

Ağaç kesimine tepki

Malatya'nın Battalgazi ilçesi Nuriye Mahallesi Mimar Sinan Caddesi'nde bulunan ağaçların sokak kısıtlaması olan hafta sonunda belediye ekipleri tarafından kesilmesine vatandaşlar tepki gösterdi.

Terör örgütü vahşilik yaptı

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Malatya İl Başkanı Mehmet Sağdıç, Pençe Kartal-2 Harekat bölgesinde 13 sivil vatandaşın şehit edilmesi ile ilgili olarak, "Yıllardır ülkemizin birlik ve dirliğini bozmak,işgale açık hale getirmek; kürt savunuculuğu sıfatıyla her türlü vandallık ve caniliği yapan PKK terör örgütü bir vahşilik daha yapmış ve 13 vatandaşımızı şehit etmiştir" dedi.

TDV kurban eti dağıttı

Malatya Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Malatya Şubesi iş birliğinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara hayırseverlerce bağışlanan adak, akika ve şükür kurbanlarının etleri dağıtıldı.

Örnek daireyi inceledi

Yeşilyurt'u geleceğe taşıyacak tüm yatırımlarda olduğu gibi Yeşil Topsöğüt Konutlarının inşaat aşamalarını da yakından takip eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Özer ile birlikte yapımı tamamlanan örnek daireyi gezip, inşaat çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Dizi setini ziyaret etti

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yapımcı ve Yönetmenliğini Malatya'lı Haydar Işık'ın yaptığı, Selahattin Taşdöğen, Ümit Acar, Wilma Elles, Ayberk Yılmaz, Ayşin ve Mazhar Alaca gibi sanatçıların rol aldıkları polisiye-dram temalı 'Gırift' dizisinin setini ziyaret etti.

Hayırlara vesile olsun

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 3 aylar nedeniyle yayımladığı mesajında, Allah'ın rahmet, mağfiret ve bereketinin yoğun olduğu, kalplerimizin ve gönüllerimizin doyum mevsimi olan mübarek üç aylara girmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz ifadelerini kullandı.

Beraberliğimize vesile olsun

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, üç ayların başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kayısıda ilkbahar uyarısı

Kayısı ağaçlarında ilkbahar ilaçlama programı ile ilgili yazılı açıklamada bulunan Malatya İl Tarım ve Orman Müdürü Tahir Macit, kayısı ağaçlarında her yıl görülen hastalık ve zararlılarla bilinçli ve etkili mücadele yapılması gerektiğini söyledi.

İdlib için yardım toplandı

Gençlik ve Spor Bakanlığının Türkiye genelinde "Kardeşin Isınır Dünya Isınır" sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında İdlib için yardım toplandı.

557 ton atık toplandı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Geride bıraktığımız 2020 yılı içerisinde 557 ton kağıt karton ambalaj atığı toplayarak 9 bin 469 adet ağacın kesilmesine engel olduk' diye konuştu.

Toplam 2795 haber.