Yaşam

Artık 'HES kodu' ile girilecek Artık 'HES kodu' ile girilecek
Mağdur edildik Mağdur edildik
Seracılığı öğrenip sertifika aldılar Seracılığı öğrenip sertifika aldılar
Yol çalışmalarını inceledi Yol çalışmalarını inceledi
Yeşiltepe'de çalışmaları inceledi Yeşiltepe'de çalışmaları inceledi
Dolandırıp kaçtı Dolandırıp kaçtı
Gazetemize ödül Gazetemize ödül
Makinistin ailesine yardım Makinistin ailesine yardım
Bu ülkenin kahramanı bitmez Bu ülkenin kahramanı bitmez
Sıkıntıları çözmeye çalışıyoruz Sıkıntıları çözmeye çalışıyoruz
Kaymakam göreve başladı Kaymakam göreve başladı
Torunlarına gelir oldu Torunlarına gelir oldu
Sıvat dağıtımına başlandı Sıvat dağıtımına başlandı
Tedbirler denetlendi Tedbirler denetlendi
Korkutan deprem Korkutan deprem
Yeni bir paket bekliyoruz Yeni bir paket bekliyoruz
Ahilik yaşatılmalı Ahilik yaşatılmalı
Yaşam Haberleri

Artık 'HES kodu' ile girilecek

Malatya'daki tüm kamu kuruluşlarına ait binalar, çalışan sayısı 50 ve üzeri olan fabrikalar ile banka, PTT ve konaklama tesislerine girişlerde HES kodu zorunluluğu getirildi.

Mağdur edildik

İnönü Üniversitesi Petrol Analiz Laboratuvarı’nda 4D kadrolu işçi statüsünde çalışan 5 kişi, üniversite yönetiminin laboratuvarın gelirinin olmaması nedeniyle işçilerin ücretlerini ödenemeyeceğini gerekçe göstererek işten çıkarıldığı iddia edildi. İşten çıkarılarak mağdur edildiklerini belirten işçiler, kendileriyle birlikte çalışan diğer personellerin farklı birimlere kaydırıldığını sadece 5 kişinin çıkarılmasının manidar bulduklarını belirterek, yetkililerden yaşadıkları sıkıntıya çözüm bulunmasını talep ettiler.

Seracılığı öğrenip sertifika aldılar

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi, İŞ-KUR, Yeşilyurt İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Yeşilyurt İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliği ile Gündüzbey Yeşilkonak'ta gerçekleşen 'Seracılık Dikim İşçiliği' kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlerin sertifikaları düzenlenen törenle takdim edildi. Başkan Çınar, bilinçli tarım uygulamalarıyla bölgeye örneklik teşkil eden hizmetlerde bulunduklarını söyledi.

Muhtar isyan etti

Battalgazi ilçesi Battalgazi Mahallesi’ne Ramazan ayında asfalt yenileme çalışması yapıldı. Mahallede bulunan Çatalköprü ve Ebedi Sokağı'na MASKİ tarafından alt yapı yapılacağından 5 aydır asfalt dökülmemesi mahalle muhtarını isyan ettirdi. MASKİ’nin kötü yönetildiğini ve yetersiz kaldığını iddia eden Muhtar Mehmet Boğa, "Hani hizmet belediyeciliği. Hizmet sadece lafta mı kalıyor. Vatandaşı niye bu kadar mağdur ediyorlar. Biz hem MASKİ'den hem de büyükşehir belediyesinden memnun değiliz" dedi.

Adalet Bakanlığı 1.200 Hakim ve Savcı Adayı Alacak

Adalet Bakanlığı 1.200 Hakim ve Savcı Adayı Alacak.

Yol çalışmalarını inceledi

Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Yakınca Mahallesi Oğuz Kağan Caddesindeki yol yapım ve onarım çalışmalarını inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Yakınca mahallemizi prestij seviyesi yüksek, kent estetiğine değer katan yatırımlarımızla daha güzel ve değerli hale getiriyoruz' dedi.

Yeşiltepe'de çalışmaları inceledi

Yeşiltepe Sosyal Tesisleri ve Halı Sahanın inşaat çalışmalarını inceleyen Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Yeşiltepe Sosyal Tesisleri ve Halı Saha projemiz, sosyal donatıları, yeşil alanları, halı sahası, aydınlatmaları ve oyun parkıyla Yeşiltepe'mizin gelişimine büyük katkılar sunacaktır' diye konuştu.

Dolandırıp kaçtı

İnşa ettikleri apartmandaki aynı daireleri birden fazla vatandaşa satarak dolandırdığı öne sürülen müteahhit firma, ortadan kayboldu. Malatya'nın farklı yerlerinde konut inşa eden bir inşaat firması, iddiaya göre daire yapmak üzere anlaştığı vatandaşlardan topladığı paralarla ortadan kayboldu. Vatandaşlar parasını ödeyerek sözleşmelerini teslim aldığı dairelerin, başka kişilere de satıldığını öğrenince dolandırıldıklarını anladı. Firma yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyleyen mağdurlar, yetkililerden yardım bekliyor.

Gazetemize ödül

12 yıldır geleneksel olarak düzenlenen ve Türkiye’nin ilk ve tek Spikerler Platformu Kırmızı Türk Spiker Dünyası’nın organize ettiği, 2. Altın Kayısı Ödülleri 2. kez Malatya'da düzenlendi. Gazetemiz, en iyi yerel gazete editörü ödülüne layık görüldü.

Makinistin ailesine yardım

Malatya'daki tren kazasında hayatını kaybeden makinistin ailesine yardım.

Bu ülkenin kahramanı bitmez

Terörle mücadelede sağ bacağını ve gözünü kaybeden, vücudundaki şarapnel parçalarını yıllardır büyük onurla taşıyan Komando Onbaşı Serdar Koç, "Bu ülkenin kahramanı bitmez" dedi.

Türkiye’de Sivil Toplum Kuruluşları ve Sorun Alanları

Sivil toplum, büyük ölçüde politik toplumun, başka bir ifadeyle devletin ve ekonomik alanın dışında kalan, toplumsal gruplar tarafından doldurulan alanı ifade etmek üzere kullanılan bir kavramdır.

Sıkıntıları çözmeye çalışıyoruz

Malatya Platformu Genel Başkan Yardımcısı aynı zamanda Battalgazi Sosyal Yardımlaşma Müdür Yardımcısı Murat Maskar, Malatya Platformu olarak kamu kurum ve kuruluşları ziyaret edip bilgi alışverişinde bulunduklarını belirterek, Malatya'nın eksikliklerini iş adamlarına iletip, sorunları çözmeye çalıştıklarını ifade etti.

Kaymakam göreve başladı

Malatya'nın Hekimhan ilçesine atanan Kaymakam Muhammed Öztaş, göreve başladı. Öztaş, ilçeye güzel hizmetler vermeye çalışacaklarını söyledi.

Torunlarına gelir oldu

Malatya'nın Darende ilçesinde 1969 yılında kayısıya alternatif olarak deneme amaçlı dikilen Antep fıstığı ağaçları, şimdi üreticilere ek gelir kaynağı oldu.

Sıvat dağıtımına başlandı

Malatya'da İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla beton sıvat dağıtımına başlandı.

Tedbirler denetlendi

Malatya'nın Darende ilçesinde polis ekipleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerini denetledi.

Korkutan deprem

AFAD'ın aktardığı son dakika bilgisine göre, Malatya'nın Pütürge ilçesinde 3.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 3.8 olarak kayıtlara geçti.

Yeni bir paket bekliyoruz

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “Esnafımız da işini kaybedince işsizlik maaşından yararlandırılan işçiler gibi pandemi sürecinde işsizlik maaşı gibi bir ödemeden yararlandırılmalı. İnsanların karnını doyuramazsanız mutlu edemezsiniz, huzur ve güveni sağlayamazsınız. Ahilik Haftası kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan ve hükümetimizin değerli bakanlarından yeni bir destek ve katkı paketi müjdesini bekliyoruz” dedi.

Toplam 2484 haber.