Yaşam

Özel çocuklar unutulmadı Özel çocuklar unutulmadı
Depremzede zor durumda Depremzede zor durumda
Sorunlar konuşuldu Sorunlar konuşuldu
Sevgi her engele şifadır Sevgi her engele şifadır
Kurallara uyalım Kurallara uyalım
Mesai saatleri değişti Mesai saatleri değişti
Semt pazarı ve yaşam merkezi Semt pazarı ve yaşam merkezi
40 bisikletçi pedal çevirdi 40 bisikletçi pedal çevirdi
İhtiyaçları gideriliyor İhtiyaçları gideriliyor
Akif Çelik hakka yürüdü Akif Çelik hakka yürüdü
Şahnahan Deresi'nin çehresi değişiyor Şahnahan Deresi'nin çehresi değişiyor
Erdem okullarında yetişiyorlar Erdem okullarında yetişiyorlar
İHH'dan kışlık giysi İHH'dan kışlık giysi
Yaşam seviyesini artırdık Yaşam seviyesini artırdık
Çınar'dan sürpriz ziyaret Çınar'dan sürpriz ziyaret
Poskıran'da yol sevinci Poskıran'da yol sevinci
Yeşilyurt çalışmaları hızlandırdı Yeşilyurt çalışmaları hızlandırdı
Bahçebaşı Parkı hizmete girdi Bahçebaşı Parkı hizmete girdi
Erkeklik değil korkaklık Erkeklik değil korkaklık
Yaşam Haberleri

Özel çocuklar unutulmadı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve Eşi Semra Çınar ziyaretlerde bulundu.

Depremzede zor durumda

Pütürge Ziraat Odası Başkanı Kürşat Ayaydın, Pütürge ilçesinde yağan kar nedeniyle kış mevsimin çok çetin geçtiğini, evleri yapılamayan depremzedelerin zor durumda kaldığına dikkat çekti.

Sorunlar konuşuldu

HÜDA PAR Malatya İl Başkanı Mehmet İlker Dönmezer, Malatya Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Eren'i ziyaret ederek, toplumun içinde bulunduğu manevi eksikliğin ve bozulmanın nedenleri ve çözüm önerileri üzerine bilgi alışverişinde bulundu.

Sevgi her engele şifadır

3 Aralık Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Naile Altuntaş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün, engellilerin yaşamın her alanında, toplumsal ve sosyal hayatın tüm kademelerinde yer aldığını gösteren önemli bir farkındalık günü olduğunu belirterek, sevginin her engele şifa olduğuna inandıklarını söyledi.

Vaka sayıları arttı

Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, son 4-5 gündür biraz da mevsimsel gribin etkisi ile pandemi polikliniklerine başvuru talebinin arttığını belirterek, "Vaka sayılarımız da bununla orantılı olarak bir miktar artıyor. Eylül ayında yaptığımız pikten sonra Ekim ayının ortalarına doğru bir düşüş yaşadık. Şimdi tekrar Eylül ayındaki rakamlara yaklaşmak üzereyiz" dedi.

Kurallara uyalım

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, İl Sağlık Müdürü Recep Bentli'yi ziyaret etti.

Mesai saatleri değişti

Koronavirüs önlemleri kapsamında yeni genelge dün akşam yayınlandı. Sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili alınan kararların yanı sıra mesai saatleri ile ilgili de düzenleme yapıldı. Kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatlerinin 10.00 - 16.00 olarak belirlenmesi kararlaştırıldı.

Semt pazarı ve yaşam merkezi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Semt Pazarı, Sosyal Yaşam Alanları, Restaurantı ve Spor Mekanlarına sahip Çilesiz Semt Pazarı ve Yaşam Merkezi'nin Yeşilyurt'un gelişen kimliğine farklı ve özel değerler katacağını söyledi.

40 bisikletçi pedal çevirdi

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü organizasyonuyla bir araya gelen 40 bisikletçi, Kadim Çırmıhtı'nın tarihi konakları, mesire alanları, kültürel ve doğal güzelliklerinin etrafında pedal çevirip, eşsiz zenginliklerin tadını çıkardılar. Tarihi noktaları ve Yeşilyurt Belediyesinin yatırım alanlarını gezdiler.

İhtiyaçları gideriliyor

'Gönül Belediyeciliği' hizmetleriyle vatandaşların iyi ve zor anlarında yanlarında olmaya özen gösteren Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi, Aşağıbağlar, Abdulgaffar ve Cemal Gürsel mahallelerindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırmak üzere hazırladığı 2.200 adet kıyafet kolisini mahalle muhtarlarına teslim etti.

Akif Çelik hakka yürüdü

Covid-19 testi pozitif çıkan ve uzun süreden beri Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Gazeteci Akif Çelik bu sabah hayatını kaybetti. Çelik'in cenazesi Malatya Şehir Mezarlığında gözyaşları arasında ebediyete uğurlandı.

Şahnahan Deresi'nin çehresi değişiyor

Şahnahan Deresi'ni, Organize Sanayi Bölgesinden akan atık suyun oluşturduğu kirlilik ve kötü kokudan arındırlarak, çevresi daha güzel görünüme kavuşturuluyor.

Erdem okullarında yetişiyorlar

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, hizmete sunulan Erdem Okullarında gelecek nesillerin yeticeğini belirterek, Geleceğe bırakılacak en kıymetli ve değerli yatırım, kendini iyi ifade edebilen, dürüst, çalışkan, özgüveni yüksek, okuyan, ahlaki ve milli değerlere sahip karakterli nesillerdir dedi.

İHH'dan kışlık giysi

Elazığ'da, İHH İnsani Yardım Derneği yaklaşan kış mevsimi dolayısıyla 2 bin dezavantajlı aileye kışlık giysi yardımında bulundu.

Yaşam seviyesini artırdık

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Kiltepe Mahallesi Gülnebi ve Dede Korkut Caddelerinde uyguladıkları 'Sokak Sağlıklaştırma' projesiyle, bölgedeki yaşam seviyesini artırdıklarını söyledi.

Çınar'dan sürpriz ziyaret

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Bir Tablet Bağışla, Eğitimin Kalbine Dokun' temalı Tablet Bağış Kampanyasının 1.Etap Tablet Dağıtım Kura çekilişinde, bin 535 öğrenci arasından 400'ün içerisine giren öğrencileri evlerinde ziyaret ederek, tabletlerini teslim etti.

Poskıran'da yol sevinci

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Pütürge İlçesini ziyaret ederek Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı tarafından ilçede yapılan çalışmaları inceledi.

Yeşilyurt çalışmaları hızlandırdı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Cevatpaşa Mahallesindeki Hava Lojmanlarında doğalgaz ve alt yapı çalışmaları tamamlanan yollarda devam eden yol yenileme ve düzenleme çalışmalarını inceledi.

Bahçebaşı Parkı hizmete girdi

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesine yaşam alanları kazandırmaya devam eden Yeşilyurt Belediyesi, Bahçebaşı Mahallesinde yapımını tamamladığı, çocuk oyun grupları, spor aletleri, oturma grupları ve çevre düzenlemesiyle bölgeye farklı bir güzellik kazandıran Bahçebaşı Parkını düzenlenen törenle vatandaşların hizmetine sundu.

Toplam 2648 haber.