Yaşam

Vatandaş çözüm istiyor Vatandaş çözüm istiyor
Hepimize lazım olabilir Hepimize lazım olabilir
Mahalle ziyaretleri sürüyor Mahalle ziyaretleri sürüyor
Muhtarlar plaket verdi Muhtarlar plaket verdi
Yarıyıl karneleri dağıtıldı Yarıyıl karneleri dağıtıldı
Benim kulübüm Yeşilay Benim kulübüm Yeşilay
Miting ve yürüyüş alanları belirlendi Miting ve yürüyüş alanları belirlendi
Protokol imzalandı Protokol imzalandı
Başkanlar 'Kış Sohbetleri'nde buluştu Başkanlar 'Kış Sohbetleri'nde buluştu
Çeyrek asırlık meslek aşkı Çeyrek asırlık meslek aşkı
Doğaya yiyecek bırakıldı Doğaya yiyecek bırakıldı
Çağrıların yüzde 85'i asılsız Çağrıların yüzde 85’i asılsız
Dev yatırım Dev yatırım
Kentsel ve Mimari dokunun korunması ödülü Mehmet Çınar'a Kentsel ve Mimari dokunun korunması ödülü Mehmet Çınar'a
Hayvanlara şefkat eli Hayvanlara şefkat eli
39'uncu şube törenle açıldı 39'uncu şube törenle açıldı
Yaşam Haberleri

Vatandaş çözüm istiyor

Malatya Yeşilyurt İlçesine bağlı mahalle muhtarları, başıboş sokak köpeklerinden dolayı günde en az on kişinin kendilerini aradıklarını belirterek, Büyükşehir Belediyesinden ve Yeşilyurt Belediyesinden konuya bir çözüm bulmasını istediler.

Hepimize lazım olabilir

Malatya'da, Yeşilyurt Ziraat Odasınca kan bağışında bulunuldu.

Mahalle ziyaretleri sürüyor

Malatya Valisi Aydın Baruş, mahalle ziyaretlerini sürdürdü.

Kendini amatöre adadı

Malatya'nın Darende ilçesinde sağlık memuru olarak devlet hastanesinde görev yapan Kahraman Doğan, 20 yılı aşkın süredir amatör futbol maçlarında görevalıyor.

Doğan’a taziye ziyareti

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Cem Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan’a vefat eden ağabeyi Mazlum Doğan için başsağlığı dileklerinde bulundu.

Muhtarlar plaket verdi

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren ve Yönetim Kurulu üyeleri Yeşilyurt Sosyal Yardımlaşma Vakfı personellerine teşekkür ederek onların şahsında Vakfın Müdiresi Sevgi Şahin'e çalışmalarından dolayı plaket verdi.

Yarıyıl karneleri dağıtıldı

Malatya'nın Darende ilçesinde de yarıyıl karneleri dağıtıldı.

Benim kulübüm Yeşilay

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Malatya Şubesi ve İnönü Genç Yeşilay Topluluğu, Cahide Nebioğlu Ortaokulu ve Öğretmenler Ortaokulunda “Yeşilay kimdir ne iş yapar” ve “Bağımlılık ile mücadele” konularında farkındalık oluşturmak amacı ile “Benim Kulübüm Yeşilay” projesini gerçekleştirdi.

Miting ve yürüyüş alanları belirlendi

Malatya Valiliği, 2020 yılında Malatya’da yapılacak toplantı alanlarını ve yürüyüş güzergahlarını belirledi. Malatya Valiliğinden yapılan açıklamada, 2020 yılı için İlimizde Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Güzergahı ve Miting Alanı olarak kullanılacak yerlerin belirlendiği ifade edildi.

Protokol imzalandı

Huzur Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (HUZUR-SEN) üyeleri, Malatya Büyükşehir Belediyesi tesislerinden indirimli yararlanacak.

Başkanlığa Topal seçildi

Malatya'daki sigorta acentelerini bünyesinde toplayan Malatya Büyükşehir Sigorta Acenteleri Derneği (MABÜSAD) ilk olağan kongresini yaptı. İki adayın yarıştığı kongrede, Mehmet Ali Topal 13 oy farkla MABÜSAD başkanlığına seçildi.

Başkanlar 'Kış Sohbetleri'nde buluştu

Malatya'nın Akçadağ ilçesi'nde düzenlenen 'Kış Sohbetleri' programının 3'üncüsü İkinciler Mahallesi'nde gerçekleştirildi.

Çeyrek asırlık meslek aşkı

Mesleğime aşığım. Tekrar dünyaya gelsem yine ayakkabı tamircisi olmayı isterim.

Doğaya yiyecek bırakıldı

Malatya Gençlik Federasyonu tarafında düzenlenen "Doğadaki Hayvanlara Yiyecek Bırakalım" etkinliği kapsamında yaban hayvanları Beydağı eteklerine yiyecek bırakıldı.

Çağrıların yüzde 85’i asılsız

2019 yılında il ambulans servisine 572 bin çağrı geldiğini belirten Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, gelen çağrıların 73 bini vaka olarak gerçekleştiğini, asılsız ihbarlarda bir önceki yıla göre yüzde 10 bir düşüş yaşandığını söyledi.

Dev yatırım

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 8 aylık görev süresince Malatya'ya 10 yıllık hizmet yaptıklarını söyledi. Gürkan, "MASKİ 2020 yılı içerisinde Malatya tarihinin en büyük yatırımı olan yaklaşık 320 milyonluk yatırım yapacak. Malatya'da bu Cumhuriyet tarihinin rekorudur" dedi.

Toplam 2065 haber.