Yaşam

Yaşam Haberleri

İspendere de izcilik kampı

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi tarafından Medeniyetin Kalbi Battalgazi'de izcilik faaliyetlerini yaygınlaştırmak, çocuk ve gençlere izcilik konusunda farkındalık kazandırmak amacıyla 3 günlük İspendere İzcilik Şifa kampının startı verildi.

Öğrencilere hobi bahçeleri

Malatya İnönü Üniversitesi'nde öğrencilerin yıl içerisinde yoğun ders streslerini üzerinden atmaları, kaynaşmaları, boş zamanlarını değerlendirmelerini sağlamak amacıyla hobi bahçelerini öğrencilere tahsis edildi.

Havuz hizmette

Malatya'da serinlemek isteyenler için Açık Olimpik Yüzme Havuzu yaz dönemi açılışı 28 Haziran'da gerçekleştirilecek.

Çavuşoğlu gençlerle buluştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Malatya'da gençlerle bir araya geldi.

Işkın otu kökü tezgahta

Tunceli ve Bitlis'in yüksek kesimlerinde kazma yardımıyla toprak altından çıkarılan ve şifa deposu olarak bilinen ışkın otu kökü Elazığ’da tezgahtaki yerini aldı.

Engellilere “Etkiniz” eğitimi

Türkiye’nin değişik illerinden Adıyaman’a gelen engellilere, engelli haklarıyla ilgili eğitim verildi.

Taze sebze-meyve satın alınacak

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimliği, taze sebze-meyve satın alacağını duyurdu.

Yorgunluğu konserle attılar

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yüksek Öğretim Kurumu Sınavı'na (YKS) giren gençlerin sınav stresini atlatabilmeleri amacıyla 'Yaz Konserleri' çerçevesinde Canbay ve Wolker konseri düzenledi. Büyükşehir Belediyesi yanında düzenlenen konsere katılan on binlerce genç, doyasıya eğlendi.

Vahap Küçük anıldı

LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük'ün 2 yıl önce hayatını kaybeden babası Vahap Küçük için anma programı düzenlendi.

Kırmızı ve beyaz et satın alınacak

Darende Hulusi Efendi Devlet Hastanesi, kırmızı ve beyaz et satın alacağını duyurdu.

Hayal dünyalarını resmettiler

Aksa Elektrik’in düzenlediği “Senin Enerjin Senin Resmin” yarışmasının kazananları belli oldu. Aksa Elektrik’in Türkiye genelinde 5, 6, 7 ve 8. sınıf düzeyinde eğitim gören çocuklara yönelik düzenlediği geleneksel “Senin Enerjin Senin Resmin” yarışması, bu yıl dördüncü kez gerçekleşti. Çocukların gözünden yenilenebilir enerjiye dikkat çekilen projede, küçük ressamlar güneş enerjisini kendi hayal dünyalarındaki gibi resmetti.

Öz evlatlarından ayırmıyorlar

Malatya'da yaşayan 2 çocuk sahibi Yaşbay çifti, 13 yıl önce koruyucu aile olarak yurttan aldıkları kız çocuğunu kendi öz evlatlarından ayırmayarak mutlu bir yaşam sürüyor.

Marka kurmanın ilk şartı cesaret

5 yıl önce kurduğu moda markası By Yasa ile büyük başarı elde eden, bugün geldiği noktada sınırları aşıp ürünlerini yurtdışına da gönderen Yeliz Yasa, kendi markasını kurmak isteyen gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.

Gıda ürünleri satın alınacak

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimliği, gıda ürünleri satın alacağını duyurdu.

Şiddetli fırtına uyarısı

 Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Malatya ve çevresi için fırtına uyarısında bulundu.

Nemrut Dağı'ndan müzik aleti

Adıyaman Üniversitesinde Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Sultan Bilget Güçlüer ile Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Araştırma Görevlisi Öznur Yıldırım tarafından hazırlanan ‘Seramik Okarina’ sergisinin açılışı yapıldı.

Esnafa 41 bin ton şeker

Adıyaman Lokantacılar Tatlıcılar ve Pastacılar Esnaf Odası tarafından esnafa ucuz şeker dağıtıldı.

Atık topladılar

Malatya'da, Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneğince (ÇEKUD) 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Battalgazi Beydağı Tabiat Parkı'nda atık toplandı.

Ekmek satın alınacak

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimliği, ekmek satın alacağını duyurdu.

Toplam 3217 haber.