Yaşam

Şehitliklerde hüzün hakim Şehitliklerde hüzün hakim
Kısmi olarak kapandık Kısmi olarak kapandık
Başkan çalışmaları inceledi Başkan çalışmaları inceledi
Jandarma'dan kapıda teslim Jandarma’dan kapıda teslim
Talepleri dinliyor Talepleri dinliyor
Başkan teşekkür etti Başkan teşekkür etti
Seyir terasını inceledi Seyir terasını inceledi
Malatya'da sessizlik Malatya'da sessizlik
Kapanma öncesi yoğunluk Kapanma öncesi yoğunluk
'Tedavi destek paketi' 'Tedavi destek paketi'
'Ödeyecek gücüm yok' 'Ödeyecek gücüm yok'
Jandarma denetimde Jandarma denetimde
Yeni yaşam alanlar Yeni yaşam alanlar
Kursiyerlerle bir araya geldi Kursiyerlerle bir araya geldi
Kızılay'ı ziyaret etti Kızılay'ı ziyaret etti
Konutlar hızla yükseliyor Konutlar hızla yükseliyor
'Şimdi çıkıp gelecek gibi' 'Şimdi çıkıp gelecek gibi'
Yaşam Haberleri

Şehitliklerde hüzün hakim

Malatya'da Yeşiltepe Şehir Mezarlığındaki Şehitlikte, yakınlarının kabirlerini ziyaret eden bazı vatandaşlar, Kur'an-ı Kerim okuyarak, dua etti.

Kayısıyı don vurdu

9-10 Mayıs tarihleri arasında hava sıcaklığının düşmesinden kaynaklı birçok ilçedeki kayısının zirai don nedeniyle zarar gördü. Ziraat Mühendisleri Odası Malatya Şube Başkanı Fevzi Çiçek, uzun zamandır bu tarihte görülmeyen bir hasarla karşı karşıya gelindiğini söyledi.

Kısmi olarak kapandık

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı İhsan Çolak ve yönetim kurulunu ziyaret etti.

Başkan çalışmaları inceledi

Kale Belediye Başkanı Murat Koca, ilçe merkezinde geçtiğimiz aylarda yapımına başlanan 3500 m2 yoğunlukta ve 5 katlı belediye hizmet binasında incelemelerde bulundu.

Jandarma’dan kapıda teslim

Malatya'da jandarma ekipleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında, tam kapanma uygulaması dolayısıyla 65 yaş üstü vatandaşların maaşlarını ve sosyal yardımlarını evlerinde teslim etti.

Talepleri dinliyor

Hizmet Belediyeciliği ile Gönül Belediyeciliğini pekiştirerek vatandaşların her türlü talebinin yerine getirilmesine özen gösteren Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, çat kapı gerçekleştirdiği ev ziyaretleri ile vatandaşların evine misafir olarak taleplerini dinliyor.

Başkan teşekkür etti

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, sabahın erken saatlerinden gece yarılarına kadar 'Daha Temiz, Daha Güzel Bir Yeşilyurt' için görev yapan Temizlik İşler Müdürlüğü personeliyle bir araya gelerek, fedakarca yürüttükleri hizmetlerden dolayı teşekkürlerini sundu.

İhtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyorlar

AK Parti Battalgazi İlçe Başkanlığı, ramazan ayı dolayısıyla kırsal mahallelerdeki ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü yardımlarla güldürüyor.

Seyir terasını inceledi

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Millett Bahcesi ve seyir terasında yaptığı incelemede, Beylerderesi Şehir Parkımız, 7'den 70'e herkese hitap edecek sosyal yaşam alanlarını içerisine alacak dev bir yatırımdır dedi.

Malatya'da sessizlik

Malatya'da cadde ve sokaklar boş kaldı.

Kapanma öncesi yoğunluk

Malatya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanacak 'tam kapanma' öncesinde şehir merkezinde yoğunluk yaşandı.

'Tedavi destek paketi'

Birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun üst seviyede olduğu Yeşilyurt Belediyesinin büyük bir aile olduğunu ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, korona virüs testi pozitif çıkan personellerin yanında yer alarak, her türlü desteği verdiklerini söyledi.

'Ödeyecek gücüm yok'

Abdulgaffar Mahallesi'nde yaşayan Serdar Kısacık, kalp hastası olan annesine ve epilepsi hastası olan kız kardeşine bakmak için çalışmadığını savunarak, "SGK, bana 9 bin lira Genel Sağlık Sigortası borcu çıkarttı. Parayı ödeyecek gücüm yok. Ben de rahatsızım. Hastaneye gidip tedavi olamıyorum. Her yere başvurdum ve bir sonuç alamadım. Valiliğe başvurdum, görüşemedim. Artık sesimi duyurmak için Valiliğinin önüne gidip, kendimi yakmayı bile düşünüyorum" dedi.

Jandarma denetimde

Malatya'da İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerini denetledi.

Davulcular da dertli

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde Ramazan ayında sahurda davul geleneğini devam ettiren davulcular, iki yıldır pandemiden dolayı bahşiş toplayamadıkları için yetkililerden destek beklediklerini dile getiriyorlar.

Yeni yaşam alanlar

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Beylerderesi Şehir Parkı 2.Etabındaki Millet Bahçesi alanında gerçekleşen düzenleme çalışmalarını inceledi. İnceleme sırasında açıklama yapan Çınar, 'Beylerderesi'nde hizmete sunacağımız millet bahçemiz, diğer sosyal, sportif ve kültürel mekanlarımızla, kentimize yeni yaşam alanları kazandırıyoruz' dedi.

Kursiyerlerle bir araya geldi

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Kiltepe Meslek Edindirme Merkezimizde devam eden sanatsal ve meslek edindirme kurslarımız sayesinde her yaştan vatandaşımızın sosyal ve kültürel yönlerinin gelişmesine katkı sunuyoruz' diye konuştu.

Kızılay'ı ziyaret etti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, beraberinde Genel Sekreter Cemal Nogay, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ile birlikte İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay'ı makamında ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Konutlar hızla yükseliyor

'Yeşil Töpsöğüt Konutları' inşaat alanını inceleyen Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeni dönem vaatlerimizden olup inşaatı hızla devam eden Yeşil Topsöğüt Konutlarımız, modern şehirleşme esaslarına uygunluğuyla Yeşilyurt'un geleceğine bırakacağımız kıymetli eserlerimiz arasında yerini alacaktır' diye konuştu.

Toplam 2885 haber.