Yaşam

Tarihi yapılara önem Tarihi yapılara önem
Baro Başkanı Han'dan Madımak mesajı Baro Başkanı Han'dan Madımak mesajı
Kısıtlama kaldırıldı Kısıtlama kaldırıldı
Karantina kaldırıldı Karantina kaldırıldı
Melekbaba'da yatırımlara hız verildi Melekbaba'da yatırımlara hız verildi
Fizibilite desteği için başvurular başladı Fizibilite desteği için başvurular başladı
Çınar davet etti Çınar davet etti
Öğrencileri yalnız bırakmadı Öğrencileri yalnız bırakmadı
Gıda desteği Gıda desteği
Fideler toprakla buluştu Fideler toprakla buluştu
Yol çalışmasını inceledi Yol çalışmasını inceledi
Üretimler hız kazandı Üretimler hız kazandı
Engelli ailenin misafiri oldu Engelli ailenin misafiri oldu
Şehit Dursun'un adı üstgeçide konuldu Şehit Dursun'un adı üstgeçide konuldu
LGS kurgulanan bir sınavdı LGS kurgulanan bir sınavdı
Yeşilyurt'ta en iyi kiraz ve bahçesi Yeşilyurt'ta en iyi kiraz ve bahçesi
Yaşam Haberleri

Tarihi yapılara önem

Malatya merkez ilçe Yeşilyurt'ta Kadim Çırmıhtı'nın tarihi ve kültürel değerlerini turizme kazandırmak adına Yeşilyurt Belediyesi tarafından yürütülen 'Tarihi Konakların Restorasyonu ve Dönüşümü' projesi beğeni kazanıyor.

Baro Başkanı Han'dan Madımak mesajı

Malatya Baro Başkanı Av. Enver Han, Sivas katliamının yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kısıtlama kaldırıldı

Malatya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, market, pazar, satış yerleri, berber, güzellik salonu, güzellik merkezi ve kuaförlerin çalışma saatlerine yönelik daha önce alınan kısıtlama kararları kaldırıldı.

Karantina kaldırıldı

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında iki mezrada uygulanan karantina kaldırıldı.

Fırat Kalkınma Ajansı'na 6 personel alınacak

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından, 1 Hukuk Müşaviri olarak görevlendirilecek Uzman Personel, 3 Uzman Personel ve 2 Destek Personel alımı gerçekleştirecek.

Melekbaba'da yatırımlara hız verildi

Malatya merkez ilçe Melekbaba Mahallesinde devam eden yol yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Melekbaba mahallemizin hem kendi içindeki araç ve yaya trafiğini modernize etmek hem de merkezle olan ulaşım ağını daha konforlu hale getirmek adına yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor' diye konuştu.

Fizibilite desteği için başvurular başladı

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından TRB1 Bölgesinin (Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli) kalkınmasına ve rekabet gücünün geliştirilmesine yönelik proje havuzunun güçlendirilmesi doğrultusunda uygun yatırım proje önerilerinin fizibilite ve eklerinin hazırlanmasının sağlanması amacıyla 2020 Yılı Fizibilite Desteği Programı başvuruları başladı.

Nefes almak ücretli

Malatya Beydağı Tabiat Parkı’nın girişlerinin ücretlendirilmesi vatandaşların tepkisini çekti. Vatandaşlar, "Pandemi sürecinde yaklaşık 3 ay evdeydik, zaten dışarı çıkamıyorduk. Normalleşme süreciyle birlikte Beydağı Tabiat Parkı’na nefes almaya gittik. Ama nefes almak bile ücretli" diyerek park girişinde alınan ücrete tepki gösterdi.

Çınar davet etti

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Koku' filminin yönetmeni Yasin Çelik ile oyuncu Yunus Emre Yıldırımer'i Kadim Çırmıhtı'da misafir ederek, Yeşilyurt'un tarihsel ve kültürel dokusunu ön plana çıkartmayı hedefleyen 'Lezzet Vadisi' projesi kapsamında tamamlanan ve devam eden yatırım alanlarını gezdirdi.

Öğrencileri yalnız bırakmadı

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) giren öğrencileri ve ailelerini ziyaret ederek, başarılar diledi. Başkan Çınar, öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları için su, maske ve meyve suyu dağıttı.

Gıda desteği

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesi Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, korona virüs önlemleri kapsamında karantinaya alınan Tecde Mahallesi Kubilay ve Turgut Reis sokaklarında ikamet eden vatandaşlara 'Yeşil Gıda Seracılık' alanında üretilen sebzelerden oluşan gıda paketlerini teslim ettiler.

Fideler toprakla buluştu

Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Çukurdere Mahallesinde hizmete giren Gül Parkındaki yenileme çalışmalarını inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' İlçemizin en hareketli bölgelerinden olan Çukurdere Mahallemizin sosyal yaşamına ayrı bir renk ve canlılık kazandıran Gül Parkımız, sosyal donatıları ve yeşil alanlarıyla hemşerilerimize huzurlu ve ferah ortamlar sunuyor' dedi.

Beton bariyer istediler

Battalgazi ilçesi Şifa Mahallesi Karakaş Sokak üzerinde bulunan yaya kaldırımı, araç parkı oldu. Duruma tepki gösteren vatandaşlar, Battalgazi Belediyesi'nin araçların kaldırıma çıkmaması için demir bariyer koyduğunu, bariyerlerin kırıldığı beton bariyer talebinde bulundular.

Yol çalışmasını inceledi

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Esnaflarımızın temiz, hijyenik ve güzel ortamlarda çalışabilmesi için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye devam edeceğiz' dedi.

Üretimler hız kazandı

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'kuru fasulye, nohut ve rulo çim üretiminin yanı sıra bölgenin iklimine göre ekilecek yeni ürünlerin teknik özelliklerinin değerlendirildiği Tarımsal Üretim-ARGE sahasında yaptığı incelemede, Verimli topraklarımızdan bereketli, doğal ve taze ürünler almaya devam ediyoruz' dedi.

Engelli ailenin misafiri oldu

Otizm hastası Hiranur ve Miraç Aydın kardeşlerin 'salıncak' hayalini gerçekleştiren Malatya'nın Battalgazi İlçesi Belediye Başkanı Osman Güder, Aydın ailesinin çay davetini geri çevirmeyerek evlerine misafir oldu.

‘Sevinçleri dünyaya değer’

Malatya'da yaşayan otizmli Hiranur ve Miraç Aydın kardeşlerin 'salıncak' hayali, belediye tarafından gerçekleştirildi. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 'Çocukların sevinci dünyalara değer. Çocuğunun mutluluğunu gören ailenin mutluluğu da insanların sevincine sevinç katıyor' dedi.

Şehit Dursun'un adı üstgeçide konuldu

Malatya'nın Darende ilçesinde, 1998 yılında devriye esnasında PKK'lı teröristler tarafından pusuya düşürülerek şehit edilen Jandarma Onbaşı Dursun Gökçe'nin ismi, üstgeçitte konuldu.

LGS kurgulanan bir sınavdı

Eğitim Uzmanı Dr. Özcan Mercan, Liselere Geçiş Sınavı'nın (LGS) bu yıl seçmekten ziyade eleme üzerine kurgulanan bir sınavla karşı karşıya geldiklerini iddia etti.

Toplam 2393 haber.