Yaşam

Gençler işsiz Gençler işsiz
Vali denetimde Vali denetimde
Şehit ve gazi ailelerine ziyaret Şehit ve gazi ailelerine ziyaret
Yüzlerce aileye kurban eti Yüzlerce aileye kurban eti
Kurban Bayramı mesajı Kurban Bayramı mesajı
'Maketi bile duygulandırıyor' ‘Maketi bile duygulandırıyor’
'Yaz Etkinlikleri'ne yoğun ilgi 'Yaz Etkinlikleri'ne yoğun ilgi
Hayvan pazarını gezdi Hayvan pazarını gezdi
Minia Kudüs tırı Malatya'da Minia Kudüs tırı Malatya’da
Erişilebilirlik ertelenemez  Erişilebilirlik ertelenemez 
'Kurbanınız Umut Olsun' ‘Kurbanınız Umut Olsun’
Klima alırken dikkat Klima alırken dikkat
Kurban tedbirleri alındı Kurban tedbirleri alındı
İngiltere'den getirdi İngiltere'den getirdi
Geçmiş olsun Geçmiş olsun
Mavi Tren seferlerine başlıyor Mavi Tren seferlerine başlıyor
Özpolat'a plaket verildi Özpolat'a plaket verildi
Yaşam Haberleri

'Taleplerimiz karşılanmıyor'

Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin, Coronavirus salgını nedeniyle filyasyonda görev yapan din görevlilerin yaşadıkları sorun ve sıkıntılara dikkat çekti. Engin, 'Din görevlilerimizin üzerindeki görev yükünü azaltacak hakkaniyetli bir yönetim sergilenmelidir' dedi.

Gençler işsiz

Malatya Valisi Aydın Baruş Başkanlığında toplanan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında sunum yapan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Vahap Toman, kuruma kayıtlı iş arayanların büyük kısmının genç işsizlerden oluştuğunu belirterek, Haziran ayı sonu itibarıyla 29 bin 303 kişinin iş aradığını ifade etti.

Nerde Kalmıştık

Vahdettin Yiğitcan, yeniden aramızda.

Vali denetimde

Malatya Valisi Aydın Baruş, Darende ve Doğanşehir ilçelerindeki yol kontrol noktalarını ziyaret etti.

Şehit ve gazi ailelerine ziyaret

Emniyet Müdürü Dağdeviren’den şehit ve gazi ailelerine ziyaret.

Yüzlerce aileye kurban eti

Hayırseverlerin bağışladıkları kurbanları hijyenik bir ortamda kesen Malatya Umut Kervanı, önceden tespit edilen yaklaşık 350 aileye dağıtmaya başladı.

Kurban Bayramı mesajı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

‘Maketi bile duygulandırıyor’

Malatyalılar ile buluşan Mescid-i Aksa ile Kubbet-üs Sahra maketini taşıyan Minia Kudüs tırını ziyaret eden siyasi parti ile STK temsilcileri, maketinin bile insanı duygulandırdığını, Kudüs ve Mescid-i Aksa bilincini oluşturduğunu belirttiler.

'Yaz Etkinlikleri'ne yoğun ilgi

Anadolu Gençlik Derneği'nin (AGD) ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik 'Yaz Etkinlikleri' sürüyor. AGD Şube Başkanı Vahdettin Altınova, ülke genelinde 5 Temmuz’da başlayan yaz etkinliklerine, gençlerin bu yılda yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, Kur’an-ı Kerim, ilmihal, akaid, adab-ı muaşeret, çevre bilinci, ilk yardım, akıl ve zeka oyunları gibi yaz etkinliklerinin 20 Ağustos'a kadar devam edeceğini söyledi.

Hayvan pazarını gezdi

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, vatandaşların kurban ibadetleri için her yıl ziyaret ettikleri Canlı Hayvan Pazarındaki son çalışmaları yerinde inceleyerek, kent içi ve kent dışından gelen üreticilerle bir araya geldi.

Minia Kudüs tırı Malatya’da

Yetimler Vakfı ve Filistin Vakfı'nın iş birliği ile hazırlanan Mescid-i Aksa maketini taşıyan Minia Kudüs tırı bugün boyunca Malatya’da olacak.

Erişilebilirlik ertelenemez 

Engellilerin Ulaşımda Hakları Platformu Üyeleri, engellilerin ulaşımda yaşadıkları sıkıntıları gündeme getirerek siyasilere taleplerini ilettiler. Platform üyeleri adına açıklamada bulunan engelli Aktivist Ali Haydar Koyun erişilebilirlik hakkı ertelenemeyeceğini belirterek,  "Herkes gibi engelli bireylerin yaşamın tüm alanlarına katılımı için toplu taşıma araçlarının erişilebilirliği şart " dedi. 

‘Kurbanınız Umut Olsun’

Malatya'da Kurban Bayramı hazırlıklarına başlayan Malatya Umut Kervanı, hayırseverlere "kurban bağışı" çağrısında bulundu.

Klima alırken dikkat

Nida İklimlendirme İşletme Sahibi Makine Mühendisi Abdullah Yeter,  yaz aylarında kullanımı üst seviyelere çıkan klima kullanımı, tercihi ile ilgili uyarılarda bulundu. Yeter, yanlış seçim yüzünden klimaların enerji sarfiyatına ve en önemlisi sağlık problemlerine sebebiyet verdiğini söyledi.

Kurban tedbirleri alındı

Tarım ve Orman Bakanlığı, Kurban Bayramı'nda Covid-19 salgını önlemleri kapsamında kurban satış ve kesim yerleri ile ilgili bir dizi tedbir aldı.

İngiltere'den getirdi

Malatya'da fotoğraf çekmeye dayısının İngiltere'den getirerek hediye ettiği fotoğraf makinesi ile başlayan doğa fotoğrafçısı Salih Kayhan, 30 yıldır fotoğraf tutkusundan vazgeçemiyor.

Geçmiş olsun

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, önceki gün kaynak atölyesindeki patlamada zarar gören esnafı iş yerinde, yaralanan 4 işçiyi de hastanede ziyaret etti.

Mavi Tren seferlerine başlıyor

TCDD, normalleşme süreci ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin bazı istasyonlarına seferlerini 12 Temmuz'da başlatacak.

Camiler şenlendi

Salgın nedeniyle 2 yıldır yüz yüze eğitimin yapılmadığı yaz Kur’an kursları, bugün itibariyle Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde bulunan tüm camii ve Kur’an kurslarında coşkuyla başladı.

Toplam 2951 haber.