Siyaset

Laf değil hizmet üreteceğiz Laf değil hizmet üreteceğiz
Engelleri aştık Engelleri aştık
Çalık'tan yatırım çağrısı Çalık’tan yatırım çağrısı
Mavi trenimiz gitti Mavi trenimiz gitti
Tehdide pabuç bırakmayız Tehdide pabuç bırakmayız
Adaleti üstün kılacağız Adaleti üstün kılacağız
Çiftçi perişan Çiftçi perişan
Gazilerimiz yararlanmalı Gazilerimiz yararlanmalı
Teklif komisyonda kabul edildi Teklif komisyonda kabul edildi
Adaletin modası geçmez Adaletin modası geçmez
Erbakan geliyor Erbakan geliyor
İslam dünyası sahipsiz İslam dünyası sahipsiz
İyi ki kapanmamış İyi ki kapanmamış
Malatya'da bölge toplantısı Malatya'da bölge toplantısı
İnsanımız hakkını arıyor İnsanımız hakkını arıyor
Saadet kongreye gidiyor Saadet kongreye gidiyor
Terfi problemini dile getirdi Terfi problemini dile getirdi
Modern köleliğe karşıyız Modern köleliğe karşıyız
Milletvekili Çalık KADEM'de Milletvekili Çalık KADEM'de
Önemli bir yatırım Önemli bir yatırım
Siyaset Haberleri

Laf değil hizmet üreteceğiz

Yeniden Refah Partisi 1'inci Olağan Kongresini değerlendiren Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım, ülkemizin, milletimizin, ümmetin ve insanlığın geleceğinin burada olduğunu belirterek, “Laf değil hizmet üretmek için gecemizi gündüzümüze katarak canla, başla çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Engelleri aştık

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Türkiye’de çok önemli yatırımlar yapıldı, bu yatırımlar yapılırken de AK Parti hükümetlerinin önüne çok ciddi engeller çıkartıldı. Bu engellerin hepsi ile mücadele ettik. Terör örgütlerinin hepsi ile tek tek mücadele ettik” dedi.

Çalık’tan yatırım çağrısı

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, alt yapısı bitirilen Darende Organize Sanayi Bölgesine yatırımcılara davette bulundu. Çalık, “Bütün işlemlerimiz bitmiş vaziyette. Yatırımcıları bekliyoruz. Darende bütün yatırımcılarına kapılarını açmış vaziyette” dedi.

Mavi trenimiz gitti

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya milletvekili Veli Ağbaba, Malatyalıları hızlı tren konusunda kimsenin kandırmaya hakkı olmadığını belirterek, “Maalesef bu dönemde Malatya’ya hızlı trenin geleceği yok. Hızlı tren konuşuluyordu, mavi trenimiz gitti. Hatlar azaldı" dedi.

Tehdide pabuç bırakmayız

(Bu makale Büyükşehir belediyesinin 25.10.2019 tarihinde Nethaber gazetesi yazı işleri müdürlüğüne gönderdiği yazıya binaen yazılmıştır.)

Adaleti üstün kılacağız

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanlığı, olağan kongresini tamamlamasının ardından Malatya basını ile bir araya geldi. Yıldırım, Yeniden Refah Partisi’nin yapıcı siyaset ve muhalefet anlayışı ile hakkı ve adaleti üstün kılacağı bir vizyon ile var olacağını söyledi.

Çiftçi perişan

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Tarım Kredi Kooperatiflerinden dolayı çiftçilerin icralık olduğunu dile getirerek, “Çiftçinin durumu perişan. Çiftçi ekemez üretemez duruma gelmiş. Ürünü para etmiyor icra ile karşı karşıya. Bunu duyan kimse yok" dedi.

Gazilerimiz yararlanmalı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, ÖTV'siz engelli araç alımından tüm gazilerimiz yararlanmalıdır' dedi.

Teklif komisyonda kabul edildi

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ve bazı AK Partili milletvekillerinin imzasını taşıyan Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Adaletin modası geçmez

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, 'Milli Görüş dediğiniz şeyin modası çoktan geçtiğini' savunan art niyetlilere, “Milli Görüşün modası kıyamete kadar geçmeyecektir. Çünkü adaletin, kul haklarının modası geçmez" dedi.

Erbakan geliyor

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte gazetemizi ziyaret etti. Teşkilat çalışmalarına hız verdiklerini belirten Başkan Yıldırım, 77 il 670 ilçede teşkilatlanmaların tamamlandığını söyledi. Yıldırım, “20 Ekim Pazar günü Sayın Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın katılımıyla il kongremizi gerçekleştireceğiz” dedi.

İslam dünyası sahipsiz

Saadet Partisi’nin Malatya Battalgazi ilçesinin kongresine katılan Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, İslam dünyasının içinde yaşadığı durumu “Sahipsizlik” olarak değerlendirdi. Tongüç, “İslam Birliği’nin kurulmasını sağlanmalı. O nedenle üzerimizde büyük bir yük var” dedi.

İyi ki kapanmamış

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Malatya Şeker Fabrikasının kapanmamış olmasının ne kadar doğru olduğunu bugün bir kez daha görüyoruz. Fabrikamız çalışırken, Yazıhan Ovamızda da şeker pancarı üretiliyor” dedi.

Malatya'da bölge toplantısı

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Suriye'nin toprak bütünlüğünden yanayız' dedi.

İnsanımız hakkını arıyor

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, kuruma, 3 yıl önce 5 bin olan başvurunun bugün 20 bini geçtiğini belirterek, "Bu çok güzel bir şey. İnsanımız haklarını öğreniyor ve hakkını arıyor. İdarede de önemli düzelmeler var" dedi.

Saadet kongreye gidiyor

Saadet Partisi (SP) 7'inci Battalgazi ilçe olağan kongresi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç’ün katılımıyla 13 Ekim Pazar Günü saat 13.30’da Malatya Öğretmenevi Farabi Toplantı Salonunda gerçekleşeceği bildirildi.

Toplam 1266 haber.