Siyaset

Siyaset Haberleri

Bakan Koca ile istişare

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı ziyaret ederek, Malatya'daki sağlık yatırımlarıyla ilgili istişarede bulundu.

Anayasaya aykırı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 696 Sayılı KHK ile taşerondan kadroya geçen işçilerin res’en emekli edilmesinin anayasaya aykırı olduğunu belirtti.

Artışa kim dur diyecek

Döviz kurundaki artış birçok sektörde olduğu gibi berber ve kuaförleri de ekonomik olarak olumsuz yönde etkiledi. İthal edilen tüm ürünlerin fiyatı arttı. Kozmetik ürünleri de bundan nasibini aldı. Malatya Berber ve Kuaförler Odası Başkanı Ramazan Toptaş, kozmetik ürünlerine gelen fahiş zamların esnafı bitirme noktasına getirdiğini belirterek, “Kozmetik fiyatlarında sürekli bir artış var. Fahiş artışa kim dur diyecek” dedi.

Yanlışlardan dönün

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Sultansuyu Harasının Malatya için çok önemli bir değer olduğunu ifade ederek, işletme yapılan yanlışlardan dönülmesi gerektiğini söyledi.

Malatya iyi bir noktada

Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu'nu ziyaret eden Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Malatya İl Müdürü Tekin Kutlu, kayıt dışı istihdamın önlenmesi konusunda Malatya'nın iyi bir noktada olduğunu söyledi.

Bu mu sizin adaletiniz!

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım, Malatya’daki belediyelerde çalışan KHK’lı personelin maaşlarının enflasyon karşısında eridiğini belirterek, “Aynı işi yapan kadrolu mühendisin maaşı ile taşeron maaşı arasında yüzde 250 fark, tekniker arasında yüzde 225 fark, memur arasında yüzde 200 fark var. 657 sayılı kanuna tabi memurun sahibi devlet de 696 sayılı KHK personelinin sahibi kim? Soruyoruz! Bu mu sizin adaletiniz? Böyle adalet olmaz” dedi.

Acilen önlem alınmalı

Saadet Partisi Malatya İl Başkanlığı, üreticinin ve tarım sektörünün problemlerini dile getirmek için geçtiğimiz gün düzenlediği Çiftçi Buluşması’nın sonuç bildirgesini kamuoyuyla paylaştı. Bildirgede, tarımın acilen önlem alınması gereken çok ciddi bir güvenlik meselesi haline geldiği vurgulandı.

Bakkal esnafının talepleri iletildi

Malatya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Nejdet Özyalın, aynı zamanda Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu Başkanı da olan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’i ziyaret ederek, bakkal esnafının şekere ulaşımı konusu başta olmak üzere sorun ve talepleri aktardı.

SGK yeni binasında

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Malatya İl Müdürü Tekin Kutlu, 2 yıl önce temelleri atılan SGK il binasının tamamlandığını ve yeni yerinde hizmet vermeye başladığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Esnaf ziyareti

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı ve TESK Yönetim Kurulu Üyesi Şevket Keskin, beraberinde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkan Vekili Burhan Aksak ile birlikte esnaf ziyaretinde bulundu.

Hayırlı olsun

Malatya eski Valisi Ulvi Saran, Malatya Valiliğine atanan Hulusi Şahin'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Başkan STK’ları gezdi

AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, Malatya’da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret etti.

Vali göreve başladı

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Malatya'ya atanan Vali Hulusi Şahin, göreve başladı.

Tiyatro izletiyor!

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mustafa Canbay, ülkenin yönetilemediğini, yönetilemediği içinde, iktidarın, gerçek gündem olan derin ekonomik krizi unutturmak adına günü kurtarma tiyatrolarını izlettiğini söyledi.

Vali 19 Mayıs’ı kutladı

Malatya Valisi Hulusi Şahin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Fendoğlu'ndan 19 Mayıs mesajı

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, 19 Mayıs mesajında, 'Türk milleti tarih sahnesine çıktığından beri bağımsız yaşamanın dışında ikinci bir yol ve tercih tanımamıştır' dedi.

Farkındalık yürüyüşü

Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 15-21 Mayıs Aile Haftası çerçevesinde farkındalık oluşturmak için kortej yürüyüşü düzenlendi.

Farkındalık oluşturacağız

SGK Malatya İl Müdürü Tekin Kutlu, Sosyal Güvenlik Haftası(SGK) dolayısıyla yaptığı açıklamada, bu yılın ana temasının kayıt dışı istihdamla mücadele olduğunu vurgulayarak, “Toplumun tüm kesimlerinde sigortalı çalışmaya destek verilmesi konusunda farkındalık yaratmak istiyoruz. Kayıt dışı istihdamın genişlemesi, bir taraftan çalışanların güvencesiz kalmasına yol açarken, diğer taraftan da kayıtlı istihdam aleyhinde haksız rekabete yol açmaktadır” dedi.

AK Parti danışma toplantısı

AK Parti Malatya İl Başkanlığı tarafından 'Daraltılmış İl Danışma Meclisi' toplantısı gerçekleştirildi.

Toplam 2318 haber.