Siyaset

'Militan'a tepki ‘Militan’a tepki
Kongreye davet Kongreye davet
Depremler ihtiyacı arttırdı Depremler ihtiyacı arttırdı
Hizmet kalitesi düştü Hizmet kalitesi düştü
Adalete ihtiyaç var Adalete ihtiyaç var
Kaplan'a tepki Kaplan'a tepki
Yaraları sardık Yaraları sardık
Tüfenkci'den destek Tüfenkci'den destek
Başkan sahada Başkan sahada
Hizmetler sürecek Hizmetler sürecek
Yeni yönetim belli oldu Yeni yönetim belli oldu
Çalışmalar sürüyor Çalışmalar sürüyor
Başkanlığa Özhüsrev atandı Başkanlığa Özhüsrev atandı
Sahte üye suçlaması Sahte üye suçlaması
Tüfenkci esnafı gezdi Tüfenkci esnafı gezdi
2 milyon esnaf faydalandı 2 milyon esnaf faydalandı
'Bu yol bitmez' ‘Bu yol bitmez’
Trafik rahatlayacak Trafik rahatlayacak
Algılarla iş yapıyorlar Algılarla iş yapıyorlar
'Hayaller 2 bin gerçek 100' ‘Hayaller 2 bin gerçek 100’
Siyaset Haberleri

‘Militan’a tepki

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun vali ve kaymakamlarla ilgili "militan" sözüne ilişkin, "Bu, şirazeden çıkmış, gözü dönmüş vicdani ve ahlaki hiçbir sınırı olmayan, ölçüsüz bir sözdür. Devlet düşmanı, millet düşmanı terör örgütlerinin ve uzantılarının istediği bir sözdür" açıklamasında bulundu.

Kongreye davet

AK Parti Malatya İl Gençlik Kolları Başkanı iken görevi devir edecek olan ve il yönetim kurulu üyeliğine getirilen Ömer Akın, 8 Şubat'ta yapılacak olan gençlik kolları il kongresine herkesi davet etti.

Depremler ihtiyacı arttırdı

Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Türkiye'de son dönemlerde artan depremler nedeniyle inşaat mühendislerine ihtiyacın da arttığını belirterek, 'Toplumun doğayla iç içe, daha sağlıklı, daha güvenli yapılarda yaşamını sürdürebilmelerinde inşaat mühendisliği mesleği ve mühendisler belirleyici role sahip olmuştur' dedi.

Hizmet kalitesi düştü

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba “Büyükşehir Yasası ile hizmet kalitesi ve hızı düştü. 8 yıl sonra yanlış yaptıklarını kendileri de anladı. Hayata geçirilecek ‘kırsal mahalle’ uygulamasından tüm mahalleler yararlandırılmalı, vatandaşın çilesi az da olsa azaltılmalı” dedi. Ağbaba, CHP’li belediyelerin kendi bölgelerinde bu yönde çalışmalara başladığını kaydetti.

Adalete ihtiyaç var

Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı Mehmet Koç, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz'ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Koç, ülkenin barışa, huzura, adalete ve güvene ihtiyacı olduğunu belirterek, "Bu çok bariz bir şekilde kendini gösteriyor. Son dönemde bazı gazetecilere ve siyasetçilere saldırılar olduğunu görmekteyiz" dedi.

Kaplan'a tepki

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, HDP eski Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik, "Çok yakında AKP başkanına muhteşem bir jübile düşünüyoruz. Gidişi muhteşem olacak" paylaşımına tepki gösterdi.

Yaraları sardık

24 Ocak 2020'de Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen, Malatya'nın da etkilendiği depreminin yıl dönümünde konuşan Ak Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Elazığ ve Malatya'nın etkilendiği deprem felaketinde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Depremin birinci yıldönümünde evleri zarar gören vatandaşlarımızı sıcak yuvalarına kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz dedi.

Tüfenkci'den destek

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya Teknopark'ı ziyaret ederek, Teknopark firmaları ile istişarelerde bulundu.

Başkan sahada

Malatya'nın Akçadağ ilçe Belediye Başkanı Ali Kazgan mahallelerde yaptığı toplantılarla vatandaşların sorunlarını yerinde dinleyip çözüm üretiyor.

Hizmetler sürecek

AK Parti Malatya Milletvekilleri Hakan Kahtalı ve Ahmet Çakır, Akçadağ İlçesi'nde temaslarda bulundu. Milletvekili Kahtalı ve Çakır, AK Parti Akçadağ İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti.

Yeni yönetim belli oldu

AK Parti Malatya'nın Battalgazi İlçe Kadın Kolları Başkanlığı'na yeniden atanan Ebru İnanç, yönetim kurulu listesini açıkladı.

Çalışmalar sürüyor

Ak Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, sanayi esnasını ziyaretinde, esnafa sunulan destek paketi ve yapılması planlanan yeni sanayi sitesiyle ilgili bilgilendirmede bulundu.

Başkanlığa Özhüsrev atandı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Malatya il Gençlik Kolları Başkanlığı'na Muhammed Sinan Özhüsrev atandı.

Sahte üye suçlaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, AK Parti’nin kişilerden habersiz olarak yüzlerce kişiyi partisine üye yaptığını savunarak, “Bir kişinin partiye üye olması kişinin tercihidir. Kişinin bilgisine başvurulmadan beyanı, üyelik formu doldurulup, kimlik fotokopisi ve imzası alınmadan üye yapılması sahtekârlıktır” dedi.

Tüfenkci esnafı gezdi

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, esnafı ziyaret etti.

2 milyon esnaf faydalandı

Ak Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, taksici esnafını ziyaretinde, esnafa sunulan destek paketiyle ilgili bilgilendirmede bulundu.

‘Bu yol bitmez’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 2021 Yılı Yatırım Programında Malatya’ya ayrılan payın ödenek, yatırımların devamı için değil durması anlamına geldiğini belirterek, “837 milyon liralık Kuzey Çevreyoluna 10 Milyon 370 bin lira ayırmak, Malatyalılarla dalga geçmektir. Yıllar biter, bu yol bitmez” dedi.

Trafik rahatlayacak

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Tüfenkci , trafiği rahatlatma adına çalışmalar yapıldığını belirterek, 'Hanımınçiftliği bölgesine yapılacak olan viyadüğün de ihalesi yapıldı. İnşallah yer tespiti ile beraber oradaki en büyük sorunu da çözerek, şehrin trafiğini rahatlatacak bir alternatifi daha bölgemize kazandırmış olacağız' dedi.

Algılarla iş yapıyorlar

Ak Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, yatırımlar ve istihdam sayıları üzerinden yapılan eleştirilere cevap vererek, 'Çorbada tuzu olmayanlar lafla, algılarla iş yapıyor dedi.

Toplam 1636 haber.