Siyaset

Malatya farklı bir öneme sahip Malatya farklı bir öneme sahip
İyi Parti Malatya Yönetimi İyi Parti Malatya Yönetimi
Kiraz mazbatasını aldı Kiraz mazbatasını aldı
Kiraz güven tazeledi Kiraz güven tazeledi
Samanlı görevi devraldı Samanlı görevi devraldı
CHP kongreye gidiyor CHP kongreye gidiyor
'AKP-MHP oylarıyla reddedildi' 'AKP-MHP oylarıyla reddedildi'
Van'a gitseler görecekler Van’a gitseler görecekler
İl Başkanı görevinden ayrıldı İl Başkanı görevinden ayrıldı
Akşener'den taziye ziyareti Akşener'den taziye ziyareti
Havaalanı değil köy garajı Havaalanı değil köy garajı
'Bu bir şehir sevdasıdır' 'Bu bir şehir sevdasıdır'
Paramızı betona gömdünüz Paramızı betona gömdünüz
Sorunlar için çözüm istediler Sorunlar için çözüm istediler
Prim gün sayısı indirilmeli Prim gün sayısı indirilmeli
Çevreyolu başka bahara Çevreyolu başka bahara
Geçici işçiler kadroya alınmalı Geçici işçiler kadroya alınmalı
Yeniden Refah basınla buluştu Yeniden Refah basınla buluştu
Siyaset Haberleri

Malatya farklı bir öneme sahip

Sanayi ve Tekonolji Bakanı Mustafa Varank, Malatyalı İş Adamları Derneği (MİAD) 69. Aylık Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Malatya'nın kendileri için ayrı bir yere ve farklı bir öneme sahip olduğunu söyledi.

İyi Parti Malatya Yönetimi

İyi Parti Malatya İl Yönetim Kurulu belirlendi. İyi Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, “59 kişilik yönetim kurulumuz oluşturduk, aslında çok talep vardı, sınırlı olduğunu için cevap veremedik” dedi.

İnsanların göz göre göre ölümlerini engelleyin

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, AKP döneminde ucuz ölümlerden örnekler vererek, bu ölümlerin sebebini fıtrata bağlamanın sorumluluktan kaçmak olduğunu belirtti.

Kiraz mazbatasını aldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanlığına seçilen Enver Kiraz, yeni yönetim ile birlikte mazbatasını alarak göreve başladı. Kiraz, "Malatya’da yaşayan herkesi kapsayan bir yönetim anlayışıyla Malatyalılara hizmet edeceğiz" dedi.

Kiraz güven tazeledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Malatya İl Teşkilatı’nın 37.Olağan Genel Kurulu’nda tek listeyle girdiği seçimde, 307 oyun 306’sını alarak yeniden il başkanlığı görevine seçildi

Samanlı görevi devraldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanlığında görev değişimi yapıldı. Yaklaşık 3 yıldır MHP Malatya İl Başkanlığı görevi yürüten Bülent Avşar'ın istifa etmesiyle birlikte İl Başkanlığına atanan Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı düzenlenen törenle görevi devraldı.

CHP kongreye gidiyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, CHP Malatya İl Kongresinin 8 Şubat Cumartesi günü saat 10.30 Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirileceğini söyledi.

'AKP-MHP oylarıyla reddedildi'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında deprem araştırma komisyonu kurulmasının AKP-MHP oylarıyla reddedilmesini sert sözlerle eleştirdi. Ağbaba, hazırladıkları Deprem Raporunu da kamuoyuna açıkladı.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları Malatya’da

AK Parti genel başkan yardımcıları, depremden etkilenen Malatya'da incelemelerde bulundu.

Van’a gitseler görecekler

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfekci, deprem vergisi paraları nereye gitti eleştirilerine tepki göstererek, 'Deprem olan her bölgede yapılanlara baksalar deprem paralarının nerelere gittiğini görecekler' dedi.

İl Başkanı görevinden ayrıldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı Bülent Avşar, görevinden ayrıldığını duyurdu.

Akşener'den taziye ziyareti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Elazığ depreminde hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

Havaalanı değil köy garajı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye’de bankamatiği bile olmayan tek havaalanının Malatya Erhaç Havaalanı olduğunu söyledi. Malatya’nın ulaşım sorunlarına dikkat çeken Ağbaba, “Ankara’dan Malatya’ya gelecekler Elazığ’dan geliyor. Havaalanımız adeta köy garajı gibi” dedi.

'Bu bir şehir sevdasıdır'

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Ağrı Belediyesini ziyaret etti.

Paramızı betona gömdünüz

Saadet Partisi Malatya Battalgazi İlçe Başkan Hüseyin Berk, üretime değil, gösterişe ve tüketime dönük yatırımların öncelendiğini söyledi. Berk, “Yıllarca paramızı betona ve asfalta gömdünüz, geldiğimiz nokta ortada” dedi.

Sorunlar için çözüm istediler

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, TBMM'de yaptığı konuşmada, nakliyeci esnafı ile ilgili son zamanlarda yapılan düzenlemelerde bazı aksaklıkların olduğunu ifade ederek dijital takometre uygulamasının tekrar gözden geçirilmesi ve kamyoncu esnafının ucuz mazot başta olmak üzere imkanlarının genişletilmesini istedi.

Toplam 1320 haber.