Siyaset

Bu bir bayrak yarışı Bu bir bayrak yarışı
Yeni Adliye Binası Yeşiltepe'ye Yeni Adliye Binası Yeşiltepe’ye
Hesap sorulmalı Hesap sorulmalı
Personel mağdur ediliyor! Personel mağdur ediliyor!
Ağbaba meclise taşıdı Ağbaba meclise taşıdı
Emsal kabul edilmeli Emsal kabul edilmeli
Huzur kazanacak Huzur kazanacak
Siyasi anlayış değişmeli Siyasi anlayış değişmeli
Çocuklar bize birer emanet Çocuklar bize birer emanet
Beraberce yol almaya sonuna kadar kararlıyız Beraberce yol almaya sonuna kadar kararlıyız
Malatya'da Ekrem İmamoğlu için afiş Malatya'da Ekrem İmamoğlu için afiş
İşsiz sayımız Katar nüfusunun 3 katı İşsiz sayımız Katar nüfusunun 3 katı
DSP'li Meclis üyesi partisinden istifa etti DSP'li Meclis üyesi partisinden istifa etti
MHP Milletvekili Fendoğlu'ndan Tarih dersi çıkışı MHP Milletvekili Fendoğlu'ndan Tarih dersi çıkışı
Esnaf ve sanatkar her zaman milli ve yerli duruş sergiledi Esnaf ve sanatkar her zaman milli ve yerli duruş sergiledi
Teşekkürlerimiz hizmet olarak yansıyacak Teşekkürlerimiz hizmet olarak yansıyacak
Partimizi yaşanabilir Türkiye'yi kurmak için kurduk Partimizi yaşanabilir Türkiye'yi kurmak için kurduk
Fatih Erbakan geliyor Fatih Erbakan geliyor
Bayram ikramiyesi 1260 TL olsun Bayram ikramiyesi 1260 TL olsun
Kaderine terk edilmiş Kaderine terk edilmiş
Siyaset Haberleri

Bu bir bayrak yarışı

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Makamlar esnasındayken görev yapmak, sorumluluklar almak ve sorumluluklarımızı yerine getirmek bizim boynumuzun borcu. Ama en önemlisi; sorumluluklar, makamlar gittikten sonra da davaya, lidere, partiye, memlekete sahip çıkacak adımları atabilmektir” dedi.

Yeni Adliye Binası Yeşiltepe’ye

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Yeni Adliye binasının Yeşiltepe bölgesinde yapılması konusunda ortaya çıkan görüşün ağırlıkta olduğunu bildirdi.

Hesap sorulmalı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, iktidar partisinin Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkaranlardan hesap sorması gerekirken, şimdi şehit annelerine hesap sorulduğu iddiasında bulundu.

Personel mağdur ediliyor!

Saadet Partisi (SP) Malatya İl Başkanı Osman Marasalı, Malatya Büyükşehir Belediyesinde tasarruf tedbirleri adı atında personelin mağdur edildiğini iddia etti. Marasalı, “4-5 bin lira maaş alan insanlara asgari ücret teklif edilmesi sadece ve sadece verimsizliği getirir, tasarrufu getirmez” dedi.

Ağbaba meclise taşıdı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Emek Büroları Genel Koordinatörü Veli Ağbaba, mevsimlik tarım işçilerinin sorunlarının tespiti ve çözümü için meclis araştırma önergesi verdi. Türkiye’de mevsimlik iş için göç edenlerin aileleri ile birlikte yaklaşık 500 bin kişi olduğunu kaydeden Ağbaba, her iki mevsimlik işçiden birinin doğduğu andan itibaren mevsimlik tarım için seyahat ettiğini belirtti.

Emsal kabul edilmeli

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 29 Kasım 2015’te Hekimhan ve Kuluncak’ta büyük hasara yol açan depremin üzerinden 3,5 yıl geçtiğini belirterek, “Bugüne kadar depremzedelere ne bir tek kuruş maddi yardım yapıldı, ne de bir ev yapıldı. Mahkeme tarafından ‘o yer’ kavramı hukuka aykırı bulunduğu için depremzedelere derhal konut yardımına başlanmalıdır” dedi.

Huzur kazanacak

MHP Malatya İl Başkanı Bülent Avşar, İstanbul seçimleri ile ilgili, 'İstanbul'un geleceği ihanet şebekelerine teslim edilmemelidir. Binali Yıldırım başkan olduğunda, İstanbul kazanacaktır, umut kazanacaktır, huzur kazanacaktır' dedi.

Siyasi anlayış değişmeli

Malatya Demokratik Dönüşüm Platformu ve İstanbul Politik Araştırmalar Enstitüsü iş birliğince, ‘İstanbul Seçimleri ve Yeni Siyaset’ adlı panel düzenlendi. Panelde konuşan Gazeteci Yazar Levent Gültekin, Türkiye’nin yeni bir siyaset anlayışına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Çocuklar bize birer emanet

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Sevgi Evlerinde kalan çocukların birer emanet olduğunu belirterek, onlara en iyi şekilde sahip çıkılmakta olduğunu söyledi.

Beraberce yol almaya sonuna kadar kararlıyız

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Yazıhan ilçesinde katıldığı iftar yemeğinde, “Beraberce yol almaya sonuna kadar kararlıyız” dedi.

Malatya'da Ekrem İmamoğlu için afiş

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Yönetimi tarafından CHP Malatya yeni İl binasına Ekrem İmamoğlu'nun Ramazan Bayramıyla ilgili mesajının yer aldığı afiş asıldı.

İşsiz sayımız Katar nüfusunun 3 katı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Türkiye’de gerçek işsiz sayısı 8.5 milyona ulaştı. Bu rakam 97 ülkenin nüfusundan daha fazla. Katar nüfusunun 3 katı. İktidar ekonomiyi, işsizliği, krizi konuşmuyor, partileri dağılmasın diye kimi nereye atayacağıyla uğraşıyor. Türkiye, çiftlik cumhuriyetine dönüştü” dedi.

DSP'li Meclis üyesi partisinden istifa etti

Malatya'nın Arguvan ilçesinde DSP'den Belediye Meclis üyesi seçilen Ersoy Eren, DSP'nin 23 Haziran'da CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na destek vermemesi nedeniyle partisinden istifa ettiğini duyurdu.

MHP Milletvekili Fendoğlu'ndan Tarih dersi çıkışı

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, TBMM Genel kurulunda söz alarak yaptığı konuşmada Tarih Dersi zorunlu dersler içerisinde kalsın dedi.

Esnaf ve sanatkar her zaman milli ve yerli duruş sergiledi

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Kasap Pazarı bölgesindeki esnafları ziyaret etti.

Teşekkürlerimiz hizmet olarak yansıyacak

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, 3 ayrı iftar programı ile Gençlik Kollarını etkinliğine katıldı.

Toplam 1201 haber.