Siyaset

Azerbaycan'ın yanındayız Azerbaycan'ın yanındayız
Sorduk cevap alamadık Sorduk cevap alamadık
Büyükşehir Belediyesine Ziyaret Büyükşehir Belediyesine Ziyaret
Malatya dev eserler gördü Malatya dev eserler gördü
Bakan gişede işlem yaptı Bakan gişede işlem yaptı
Kuzey Çevreyolu eleştirisi Kuzey Çevreyolu eleştirisi
Büyük bir memnuniyet oluştu Büyük bir memnuniyet oluştu
Çalık tebrik etti Çalık tebrik etti
Selçuk yeniden seçildi Selçuk yeniden seçildi
Dalhançer güven tazeledi Dalhançer güven tazeledi
Tüfenkci teşekkür etti Tüfenkci teşekkür etti
Maliyetin altına verilecek Maliyetin altına verilecek
'Vatandaşlara karşı dikleşmedik' 'Vatandaşlara karşı dikleşmedik'
Kapatılması lazım Kapatılması lazım
Her şeyi rant görüyorlar Her şeyi rant görüyorlar
Çalık gençlerle buluştu Çalık gençlerle buluştu
Hayırlı olsun ziyareti Hayırlı olsun ziyareti
Çevre katliamı Çevre katliamı
Samanlı yeniden seçildi Samanlı yeniden seçildi
AK Parti bir kadro hareketidir AK Parti bir kadro hareketidir
Siyaset Haberleri

Azerbaycan'ın yanındayız

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Eylül ayı Meclis Toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Ermenistan'ın hukuksuz saldırıları karşısındaki haklı mücadelesinde kardeşimiz, can Azerbaycan'ın yanındayız' dedi.

Sorduk cevap alamadık

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, monilya hastalığı ile ilgili Tarım İl Müdürlüğüne geçtiğimiz günlerde bazı sorular sorduklarını belirterek, soruların cevabını alamadıkların söyledi. Kiraz, “Monilya hastalığından dolayı Malatya’ya bu yıl 10 milyon TL para gelmişti. Tarım İl Müdürlüğü kamuoyuna çıkıp objektif bir şekilde hesap vermesi gerekiyor” dedi.

Büyükşehir Belediyesine Ziyaret

Bazı temas ve incelemelerde bulunmak üzere Malatya'ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı makamında ziyaret etti.

Malatya dev eserler gördü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Malatya'daki temasları kapsamında AK Parti Malatya İl Teşkilatını ziyaret etti. Burada konuşan Karaismailoğlu, 'Türkiye ve Malatya 18 yılda gerçek hizmet siyasetini gördü, dev projeler ile tanıştı' dedi.

Bakan gişede işlem yaptı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, PTT Malatya Başmüdürlüğünde gişede vatandaşların işlemlerini yaptı.

Kuzey Çevreyolu eleştirisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “2019 da bitirileceği açıklanan Kuzey Çevreyolu için 2020 Eylül ayında ‘Acele Kamulaştırma’ kararı çıkarılması büyük başarı” dedi.

Büyük bir memnuniyet oluştu

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, kayısının TMO tarafından alınmasının kentte üreticiden ihracatçıya kadar tüm kesimlerde büyük bir memnuniyet ve sevinç oluşturduğunu bildirdi.

Çalık tebrik etti

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Gaziantep'te düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde (TEKNOFEST) İnsansız Hava Aracı "Sabit Kanat" kategorisinde Türkiye birincisi olan Hasan Akbudak İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerini ziyaret etti.

Selçuk yeniden seçildi

AK Parti Doğanşehir İlçe Gençlik Kolları kongresi gerçekleştirildi.

Dalhançer güven tazeledi

AK Parti Malatya'nın Arguvan ilçesinde Gençlik Kolları 6. olağan kongresine tek aday olarak yeniden aday olan Ramazan Dalhançer tekrar başkan seçildi.

Tüfenkci teşekkür etti

Ak Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Tüfenkci, TMO'nun kayısı alımı ve Lisanslı Depoların hayata geçirilmesi konularında teşekkür etmek için Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı ziyaret etti.

Maliyetin altına verilecek

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, 'Depremzedeler için yapılan konutlar maliyetinin yüzde 40 altına ve üstelik 20 yıl da faizsiz ve vadeli olarak vatandaşlarımıza teslim edilecek. Hak sahiplerine bu yılsonu itibariyle konutlar teslim edilecek' dedi.

'Vatandaşlara karşı dikleşmedik'

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, vatanına ve bayrağına sahip çıkan sivil toplum kuruluşlarını desteklediklerini bildirip, 'Biz devamlı dik durduk ve vatandaşlara karşı dikleşmedik. Vatanımıza bayrağımıza ezanımıza sahip çıktık' dedi.

Kapatılması lazım

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, Türk Tabipler Birliği'nin kapatılmasını istediklerini belirterek, Buradan tekrar haykırıyoruz, Türk Tabipler Birliği denen derneğin kapatılması lazım dedi.

Her şeyi rant görüyorlar

Kale Belediyesi’nin 2 bin dönümlük tarım arazini imara açma planına tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz "Her şeyi para ve rant olarak gören bu anlayış ne ağacı, ne üretimi ne de çiftçiyi tanıyor" dedi.

Çalık gençlerle buluştu

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Malatya İl Temsilciliğinde gençlerle bir araya geldi.

Hayırlı olsun ziyareti

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, AK Parti Malatya Kadın Kolları Başkanlığı'na getirilen Özlem Pelitloğlu ve yönetimini ziyaret ederek hayırlı olsun temennilerinde bulundu.

Çevre katliamı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Kale Belediyesi’nin 2 bin dönümlük tarım arazini imara açma planına tepki göstererek, “En verimli kayısıların yetiştirildiği bölgeyi beton yığınına çevirmek çevre katliamıdır” dedi.

Samanlı yeniden seçildi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, Malatya İl Teşkilatı'nın 13.Olağan Genel Kurulu'nda, 13 ilçe başkanının önerisi ve Genel Merkezinin takdiri ile tek listeyle girdiği seçimde, delegelerin tamamının oyunu alarak yeniden il başkanlığı görevine seçildi.

Toplam 1489 haber.