Siyaset

Prim gün sayısı indirilmeli Prim gün sayısı indirilmeli
Çevreyolu başka bahara Çevreyolu başka bahara
Geçici işçiler kadroya alınmalı Geçici işçiler kadroya alınmalı
Yeniden Refah basınla buluştu Yeniden Refah basınla buluştu
Çalık esnafı gezdi Çalık esnafı gezdi
Sarıbaş'a hayırlı olsun ziyaretleri Sarıbaş'a hayırlı olsun ziyaretleri
Yerli tütüne kaçak muamelesi Yerli tütüne kaçak muamelesi
Yarın da kanaldan geçecekler Yarın da kanaldan geçecekler
Türkiye'ye alışacaklar Türkiye’ye alışacaklar
AK Parti'nin hükmünü yetirmiş söylemi AK Parti’nin hükmünü yetirmiş söylemi
Kesintiye tepki Kesintiye tepki
Şimşek atandı Şimşek atandı
Barış için gidiyoruz Barış için gidiyoruz
Örnek başarı Örnek başarı
CHP'de ilçe kongreleri sürüyor CHP'de ilçe kongreleri sürüyor
Hizmete devam Hizmete devam
TMO kayısı alacak TMO kayısı alacak
Doğanşehir'de Kenan Erdem seçildi Doğanşehir'de Kenan Erdem seçildi
Boyraz'a hayırlı olsun ziyareti Boyraz'a hayırlı olsun ziyareti
CHP'de Aslan güven tazeledi CHP'de Aslan güven tazeledi
Siyaset Haberleri

Prim gün sayısı indirilmeli

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, TBMM Genel Kurulu 42. Birleşiminde söz alarak, “Esnafın sorunlarını dile getirip, Esnafın pirim gün sayısı indirilmelidir” dedi.

Çevreyolu başka bahara

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba sordu, Ulaştırma Bakanlığı gerçeği itiraf etti; “54 Km’lik Kuzey Çevreyolu’nun bugüne kadar sadece 13 km toprak işleri seviyesi tamamlandı, TCDD üstgeçit yapmayı hala değerlendiriyor!, bitim 31.12.2021.”

Geçici işçiler kadroya alınmalı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TÜRKŞEKER’e ait fabrikalarda 15-20 yıldır geçici olarak çalışan işçiler dururken, dışarıdan daimi işçi alımının ciddi sıkıntılar yaratacağını belirterek, mevcut işçilerin de kadrolu yapılmasını istedi.

Yeniden Refah basınla buluştu

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla kahvaltı da buluştu. Burada konuşan Yıldırım, gazetecilerin, ilkeli ve objektif habercilik anlayışı ile görev yaptığını söyledi.

Çalık esnafı gezdi

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, kentte esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Sarıbaş'a hayırlı olsun ziyaretleri

İYİ Parti Malatya İl Başkanlığına atanan Süleyman Sarıbaş'a, sivil toplum kuruluşları temsilcileri hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Yerli tütüne kaçak muamelesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Çok uluslu şirketlerin baskısıyla yerli tütüne kaçak tütün muamelesi yapılıyor. Dünyada başka örneği yoktur ki bir ürünü ekmek serbest, satmak yasak olsun. AKP sayesinde bunu da gördük” dedi.

Yarın da kanaldan geçecekler

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Kanal İstanbul’u Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın liderliğinde yapacağız. Karşı oldukları üçüncü köprüden geçen ve üçüncü havaalanından uçan CHP’liler, yarın da Kanal İstanbul’dan geçecektir” dedi.

Türkiye’ye alışacaklar

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ve partili yöneticilerle birlikte Battalgazi ilçesinin Tandoğan Mahallesinde çat kapı ziyaretlerde bulundu.

AK Parti’nin hükmünü yetirmiş söylemi

Geçen aylarda AK Partinin 18. Kuruluş yıl dönümü kutlandı.

Kesintiye tepki

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, 1 milyon 750 bin küçük esnaf ve serbest meslek erbabının yılbaşından itibaren sigorta primlerinin üzerine aylık yüzde 2 Ahilik Fonu Kesintisi ödemeye başlayacağını belirterek duruma tepki gösterdi.

Şimşek atandı

Malatya İl gençlik Kolları Başkanı Muhammed Said Kurhan tarafından Yeniden Refah Partisi Malatya İl Binasında yapılan toplantıda, Battalgazi ilçe gençlik Kolları başkanlığına Nevzat Şimşek atandı.

Barış için gidiyoruz

TBMM'de kabul edilen Libya'ya asker gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti Malatya milletvekili Ahmet Çakır, “Biz her zaman barıştan yana olduğumuzu, barış için var olduğumuzu bu yönde çaba harcadığımızı açıklıyoruz. Oraya savaş için değil barış için gidiyoruz" dedi.

Örnek başarı

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Malatya Şeker Fabrikası tüm Türkiye’ye örnek bir başarı gösteriyor. Yazıhan Boztepe Recai Kutan Barajı’nın bitirilmesi ile birlikte sulanan Yazıhan Ovası’nda yaklaşık 200 bin ton pancar üretildi. Fabrikada işlenen pancarın yaklaşık 50’si Yazıhan’da üretildi” dedi.

CHP'de ilçe kongreleri sürüyor

CHP Yazıhan ilçe kongresinde, mevcut başkan Şahmurat Çalışkan güven tazeledi.

Hizmete devam

AK Parti Malatya İl Başkanlığı'nda düzenlenen Halk Günü programına, nöbetçi milletvekili olarak AK Parti MKYK üyesi Malatya milletvekili Öznur Çalık katıldı. Burada konuşan Çalık, Malatya'ya 21 katrilyon yatırım yaptıklarını belirterek, “Malatya’mıza ve ülkemize hizmet etmeye, yeni yatırımlar getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Toplam 1304 haber.