Siyaset

Ağbaba da listede Ağbaba da listede
Sorunları dinlediler Sorunları dinlediler
Sorunları dinleyecekler Sorunları dinleyecekler
'Darbecilerin karşısındayız' 'Darbecilerin karşısındayız'
'Hodri meydan' 'Hodri meydan'
'800 bin nüfuslu şehrin ayıbı' ‘800 bin nüfuslu şehrin ayıbı’
'Esnaf Masası' Malatya'ya geliyor ‘Esnaf Masası’ Malatya’ya geliyor
Üreticinin borçları ertelensin Üreticinin borçları ertelensin
Esnaflara öncelik tanınsın Esnaflara öncelik tanınsın
Fatih Erbakan Malatya'da Fatih Erbakan Malatya'da
Erbakan geliyor Erbakan geliyor
Güder kongreye katıldı Güder kongreye katıldı
Hayal kırıklığına uğratmadık Hayal kırıklığına uğratmadık
Saadet'te bayrak değişimi Saadet’te bayrak değişimi
Bu bir sorumluluktur Bu bir sorumluluktur
18 Mart mesajı 18 Mart mesajı
Pakette bir şey yok Pakette bir şey yok
Güzel çalışmalar var Güzel çalışmalar var
Siyaset Haberleri

Ağbaba da listede

Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri, Meclis Başkanlığınca "Gelen Kağıtlar" listesinde yayınlanarak Anayasa ve Adalet Komisyonu Üyelerinden Kurulu Karma Komisyona havale edildi.

Sorunları dinlediler

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak başkanlığındaki CHP Ekonomi Masası Heyeti, Malatya'nın Darende ilçesinde esnafla görüştü.

Sorunları dinleyecekler

CHP Ekonomi Masası üyeleri Malatya’ya geliyor. 'CHP Ekonomi Otobüsü' adı verilen otobüsle Türkiye'yi gezen heyet, 8 Nisan Perşembe günü Malatya’da ziyaretler gerçekleştirip sanayici, esnaf ve çiftçinin sorunlarını dinleyecek.

'Darbecilerin karşısındayız'

Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Hüseyin Söylemez, 103 emekli amiralin açıklamasına tepki göstererek, 'Geleneğimizde vesayete, geleceğimizde darbeye yer yok. Milletimizin yanındayız darbecilerin karşısındayız' dedi.

'Hodri meydan'

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, '103 emekli amiralin darbe imalı bildirisine sert tepki göstererek, 'Dış güçlerin ezik uzantıları, büyüyen Türkiye'nin önünü kesemeyecekler. Bu aziz millet, darbe meraklılarına 15 Temmuz'da olduğu gibi bir kez daha en güçlü cevabı vermeye hazırdır. Hodri meydan' dedi.

20 yıldır tartışılan bina

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 'Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ‘sosyal tesis yapacağız’ diye devraldıkları YİMPAŞ’ı devrederek çok önemli başarıya imza atan Malatya Büyükşehir Belediyesi’ni tebrik ediyorum' dedi.

‘800 bin nüfuslu şehrin ayıbı’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 'Malatya İl Halk Kütüphanesi 3 yıl önce yıkıldı. 800 Bin nüfuslu şehrin halk kütüphanesi 3 yıldır 2 katlı bir konakta ve kongre merkezinde hizmet vermeye çalışıyor' dedi.

‘Esnaf Masası’ Malatya’ya geliyor

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve beraberindekiler MGTC'yi ziyaret etti. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, esnafın her zaman yanında olacaklarını belirten Kiraz, “Oluşturulan ‘Esnaf Masası’, çeşitli illere ziyaretler gerçekleştiriyorlar önümüzdeki hafta bir milletvekili gurubu Malatya’da çalışmalarını yapacaklar. Esnaf odalarını ve esnafları gezerek, bir rapor oluşturacaklar” dedi.

Üreticinin borçları ertelensin

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Tarım Kredi Kooperatiflerine borcu olan çiftçilerin haciz işlemleri ve icra takiplerinin 31 Mart tarihine kadar ertelendiğini belirterek, "1 Nisandan itibaren icra ve haciz işlemleri tekrar başlayacak. Hasat yapmayan çiftçi neyle ödeme yapacak? Üreticinin borç ödemeleri hasat sonrasına bırakılmalıdır" dedi.

Esnaflara öncelik tanınsın

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, sürekli kalabalık ortamda bulunan esnaflara Covid-19 aşısında öncelik tanınmasını istedi.

Ekonomi kötüye gidiyor

Malatya'da yapılan İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Türkiye ekonomisinin kötüye gittiğini ve dış borçlanmada ciddi sıkıntıların yaşandığını belirterek, "Ekonomik göstergelerimiz gerçekten hiç iç açıcı değil. Her yıl 37 milyar dolarlık cari açığımız var. Acı gerçeklerin acı tablosu. Türkiye’de deniz bitti. İktidar sıkıştı. Bir sene içinde iktidar 220 milyar dolar bulmak zorunda" dedi.

Fatih Erbakan Malatya'da

Yeniden Refah Partisi İl Başkanları Toplantısı, Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan'ın katılımıyla Malatya'da gerçekleştirildi.

Erbakan geliyor

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan 29-30 Mart tarihlerinde Malatya'da yapılacak olan Genel Merkez MKYK ve İl Başkanları toplantısı için Malatya'ya geliyor.

Güder kongreye katıldı

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla Ankara Arena Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen AK Parti'nin 7'nci Büyük Olağan Kongresine katıldı.

Hayal kırıklığına uğratmadık

Gündemdeki gelişmeler ve AK Parti'nin yarın yapacağı 7. Olağan Büyük Kongre ile ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Tüfenkci, kongrenin mana derinliği bakımından öneminin büyük olduğunu vurguladı.

Saadet’te bayrak değişimi

Saadet Partisi Malatya İl Gençlik Kolları Başkanı olan Av. Emre Fırat görevini Mehmet Sofuoğlu'na devretti.

Bu bir sorumluluktur

AK Parti Malatya İl Teşkilat Başkanı Ekrem Dağ, il yönetim kurulu üyesi Yazıhan ilçe koordinatörü Fırat Palancı ile birlikte, AK Parti Arguvan ilçe teşkilatına ziyaret gerçekleştirdi.

18 Mart mesajı

Malatya Milletvekili Fendoğlu, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Pakette bir şey yok

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "(Ekonomi Reform Paketi) Bir ekonomi paketi açıklandı. Pakette bir şey yok. Baktığımız zaman sanki geçen hafta pazar günü seçim olmuş yeni bir iktidar gelmiş ve o iktidarın paketiymiş gibi açıklıyorlar" dedi.

Toplam 1713 haber.