Siyaset

Kahtalı: 'Muhalefet yangınları çıkaranlara hesap sormuyor, algı yapıyor' Kahtalı: 'Muhalefet yangınları çıkaranlara hesap sormuyor, algı yapıyor'
'Siyaset kurumunun namus borcu' 'Siyaset kurumunun namus borcu'
Tüfenkci sorunları dinledi Tüfenkci sorunları dinledi
Söyleşiye katıldı Söyleşiye katıldı
Destekler rahatlattı Destekler rahatlattı
TMO alım yapacak mı? TMO alım yapacak mı?
Provokasyona tepki Provokasyona tepki
Nefret diline tepki Nefret diline tepki
Kahtalı esnafı gezdi Kahtalı esnafı gezdi
Kadın Kolları Büyükşehir'de Kadın Kolları Büyükşehir'de
Çakır Kuluncak'ta Çakır Kuluncak’ta
İstişare toplantısı İstişare toplantısı
'Büyük yatırımlar yaptık' 'Büyük yatırımlar yaptık'
'İz bırakan çalışmalar' 'İz bırakan çalışmalar'
'İŞKUR mucizesi' 'İŞKUR mucizesi'
İstişare toplantısı İstişare toplantısı
Elmalı Mahallesi'ni ziyaret etti Elmalı Mahallesi'ni ziyaret etti
Çalık Doğanşehir'de Çalık Doğanşehir'de
Esnafın taleplerini dinledi Esnafın taleplerini dinledi
400 kişiye istihdam imkanı 400 kişiye istihdam imkanı
Siyaset Haberleri

Kahtalı: 'Muhalefet yangınları çıkaranlara hesap sormuyor, algı yapıyor'

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Türkiye'deki orman yangınları üzerinden muhalefetin algı çalışması yaptığını ifade ederek, 'Bütün ekipler orada canla başla seferber olmuş vaziyette ancak muhalefet bunu görmüyor ve yangını çıkaranlardan hesap sormuyor. Bunun üstüne bir de algı yaparak vatandaşın aklını karıştırmaya çalışıyorlar' dedi.

'Siyaset kurumunun namus borcu'

Malatya Baro Başkanı Av. Enver Han, Malatya Adliyesi'nin ciddi manada sorunlu ve kanayan bir yara haline geldiğini belirterek, Yeni Adliye binasının siyaset kurumunun namus borcu ve görevi olduğunu söyledi. Han, ‘Malatya Yeni Adliye binasının projesi onaylanmıştır. Sadece ihaleye çıkması gerekmektedir. Biz 10 yıldır sorun yaşıyoruz. Malatya'da siyaset kurumu bu sorunu bir an önce çözüme kavuşturmalıdır’ dedi.

Tüfenkci sorunları dinledi

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya'nın Doğanyol ve Pütürge ilçelerini ziyaret ederek, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

Söyleşiye katıldı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Malatya Şubesi'nin düzenlediği 'Açık Hava Söyleşi' programının konuğu olan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Kendini her alanda geliştiren, idealist ve hedefleri olan, dinamik ve güçlü bir hayata sahip vizyon sahibi gençlerimizle birlikte güçlü ve müreffeh bir geleceği hep birlikte inşa edeceğiz' dedi.

Destekler rahatlattı

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Kapalı Çarşı'yı ziyaret ederek, esnafı dinledi. Kahtalı, ‘Pandemi süreci gerek hükümetimizin gerekse yerelde belediyelerimizin verdiği destekler bir nebze de olsa vatandaşımızı ve esnafımızı rahatlattı’ dedi.

TMO alım yapacak mı?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 2021 yılı kayısı hasadının bitmesine sayılı günler kala TMO’nun bu sezon ki alım duyurusu yapmadığını belirterek, ‘Toprak Mahsulleri Ofisi diğer bölgelerde ürün alım fiyatlarını açıklamışsa, Malatya’da da açıklanmalıdır. Bundan sonra açıklamanın ne anlamı olacak bunu da sormak lazım. Taban fiyattan vazgeçtik, kayısı alımı yapıp yapmayacaklarını daha açıklamadılar’ dedi.

Provokasyona tepki

AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, orman yangınlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, Muhalefet her meseleyi hükumete karşı bir provokasyon olarak kullanmayı fırsat biliyor' dedi.

Nefret diline tepki

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, CHP'nin siyasi rant sağlamak için her türlü olayı nefret siyasetine çevirdiğini belirterek, Yalan ve provokasyon üzerinden yalan üretenler, bu vatana ihanet etmektedirler' dedi.

Kahtalı esnafı gezdi

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, esnaf gezisinde yaptığı açıklamada, 'Pandemiden sonra, o kapanmadan sonra ki esnafımızın durumunu gayet iyi gördüm' dedi.

Kadın Kolları Büyükşehir'de

AK Parti Malatya Kadın Kolları Başkanı Özlem Pelitoğlu ve Kadın Kolları Yürütme Kurulu üyeleri, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı makamında ziyaret ederek, saha çalışmamaları ve hizmetlerin uygulaması aşamasında istişarelerde bulundular.

Çakır Kuluncak’ta

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Kuluncak İlçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

İstişare toplantısı

AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci’nin Başkanlığında 15 mahallenin başkanlarıyla istişare toplantısı yapıldı.

'Büyük yatırımlar yaptık'

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Pütürge ilçesini ziyarette, Türkiye'nin savunma sanayi yatırımlarını hatırlatarak, 'Kendi göbeğini kesen ülke seviyesine geldik. Özellikle savunma sanayisinde büyük yatırımlar yaptık' dedi.

'İz bırakan çalışmalar'

AK Parti Battalgazi İlçe Teşkilatı, Battalgazi Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan bazı yatırım alanları ve yapımı devam eden proje alanlarını gezdi. Gezi programının ardından teşkilat üyeleri ile bir araya gelen Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 'Battalgazi'de iz bırakan çalışmalara imza atıyoruz. İllere yapılan yatırımları, biz ilçemize kazandırdık dedi.

'İŞKUR mucizesi'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya İŞKUR Müdürlüğü’nün pandemi döneminde işsiz sayısını en az 23 bin kişi azaltarak bir mucize gerçekleştirdiğini belirtti.

İstişare toplantısı

Malatya'nın gastronomi alanında UNESCO'nun Yaratıcı Şehirler Ağı'na dahil edilmesi için Fırat Kalkınma Ajansı'nda (FKA) teknik istişare toplantısı düzenlendi.

Elmalı Mahallesi'ni ziyaret etti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Doğanşehir ilçesine bağlı Elmalı Mahallesi sakinlerini ziyaret etti.

Çalık Doğanşehir'de

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya'nın Doğanşehir ilçesindeki tütün üreticilerini ziyaret etti.

Esnafın taleplerini dinledi

Gündüzbey ve Banazı Mahallelerinde ki esnafları ziyaret eden Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' Ekonominin can damarı olan yerel esnafımıza her daim sahip çıkıyoruz. Onların cana yakınlığı, samimiyeti ve güler yüzü, hizmet aşkımızı artırmaktadır' diye konuştu.

Toplam 1853 haber.