Siyaset

Çınar Ankara'da Çınar Ankara'da
Bu bir bitiş değil Bu bir bitiş değil
Aynur Oğuzhan Görevden Alındı Aynur Oğuzhan Görevden Alındı
Yaylacıları dinledi Yaylacıları dinledi
Siyaset Haberleri

Süreci başlattık

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Askeri Hastanenin olduğu alana yeni adliye binasını yapacaklarını belirtti.

Bükte güven tazeledi

İYİ Parti Battalgazi İlçe Kongresi dün, parti il binasında yapıldı. Kongrede mevcut başkan Nurettin Bükte, güven tazeleyerek yeniden İYİ Parti Battalgazi İlçe Başkanı oldu.

Kimse memnun değil

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Yeni köy garajı öyle bir yere yapılmış ki ne şoför memnun ne esnaf memnun ne de köylü memnun. Kimsenin memnun olmadığı bir yerde bu işi diretmenin, uzatmanın bir anlamı yoktur” dedi.

Başkanlığa Özcan seçildi

İYİ Parti Yeşilyurt İlçe Kongresi dün, parti il binasında yapıldı. Kongrede, 93 oy alan Mehmet Özcan, İYİ Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı oldu.

Doğanşehir'de Zelyurt dönemi

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde vefat eden Belediye Başkanı Vahap Küçük'ün yerine belediye başkan vekili olarak görev yapan Durali Zelyurt, yapılan seçim sonucunda başkan oldu.

Tek derdimiz davamız

AK Parti Malatya'nın Battalgazi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Harun Erdem, oturma yerine hizmet için çaba gösterdiklerini belirtip, 'Cumhurbaşkanımız gecesini gündüzüne katarken bizlerin oturup hiçbir şey yapmaması mümkün değildir, böyle bir şeyi de asla kabul etmiyoruz' dedi.

Bir kap su bir kap mama bırak

Sokak hayvanlarına yönelik toplumsal duyarlılığı arttırmak amacıyla AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığınca 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması düzenlendi.

Esnaf umudunu yitirmiş

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Battalgazi bölgesi Devlet Hastanesi civarındaki esnafların sorunlarını dinledi. Burada konuşan Kiraz, hastanenin kapalı olması dolayısıyla hastane civarındaki birçok esnafın f içler acısı bir halde olduğunu belirterek, 'Ekonomik olarak bunalmış durumdalar. 300 bin nüfuslu bir ilçenin 7 yıldır hastanesiz bırakılmasının yanı sıra hastane civarındaki bütün esnaflar neredeyse iflas etmiş durumda' dedi.

Yasalaşırsa mağduriyet giderilir

Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, amme alacakları ile ilgili olarak TBMM'ye verdikleri kanun teklifinin yasallaşması halinde birçok mağduriyetin giderebileceğini bildirdi.

Malatya'ya yatırım müjdesi

Ak Parti Malatya Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Bülent Tüfenkci, Malatya'ya yatırım müjdesi vererek, 'Ulaştırma Bakanımızın talimatıyla Malatya lokomotiflerin bakım merkezi yapılacak. İnşallah önümüzdeki 3 ay içerisinde bunun müjdesini Malatyalılarla paylaşmış olacağız' dedi.

Verim usulü sisteme geçilsin

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TARSİM sistemine güvenin her geçen yıl azaldığını belirterek, son 3 yıl içinde poliçe sayısında yüzde 25’lik düşüş görüldüğünü söyledi. Ağbaba, 'Verim usulü sigorta sistemine geçilmez ise, çok yakında TARSİM’e sigorta yaptıran üretici kalmayacak' dedi.

Yeni sistem çare olmadı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Emek Büroları Koordinatörü Veli Ağbaba, yeni hükümet sistemi ile birlikte işçilerin yaşadığı sıkıntıları gözler önüne seren bir rapor hazırladı. İki yılda istihdamın 3.1 milyon kişi azaldığını söyleyen Ağbaba, iş bulma umudu kalmayanların sayısının da 1 milyonu geçtiğini vurguladı.

Erdoğan'ın etrafını boşalttılar

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, esas iktidar sahiplerinin Tayyip Erdoğan'ın etrafını boşalttığını iddia etti. Sarıbaş, “Bu süreç Efkan Ala ile başladı. AK Parti’nin kurucu babalarını siyasetten uzaklaştırdılar. Evrensel değerleri savunan Bülent Arınç ve Abdullah Bey gibiler birer birer gittiler" görüşünü savundu.

Çınar Ankara'da

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt'un sosyal, kültürel ve tarihsel kimliğini güçlendirecek yeni yatırımların yanı sıra kentsel dönüşüm, tarımsal hizmetler, ilçenin alt ve üst yapısına yönelik yeni dönem yatırımlarının takibi için gittiği Ankara'da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Üye seferberliği

AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, ilçe genelinde üyelik seferberliği başlattıklarını belirterek, “40 bin olan üye sayımızı üç aya kadar 55 bine çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

Her alanda reformlar yaptık

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Sağlıkta, sosyal güvenlikte, eğitimde, ulaşımda yapmış olduğumuz reformlar gibi ekonomi alanında yapmış olduğumuz çalışmalarda takdire şayandır” dedi.

Baroları bölmeyin

Malatya Baro Başkanı Enver Han, yeni barolar kurulmasına ilişkin yapılan çalışmanın geri çekilmesini istedi. Enver Han, 'Bu projenin bir kere daha gündeme getirilmemek üzere, tamamen geri çekilmesini; ülkemizde özgürlükler, eşitlik, adalet, hoşgörü ve hukuk devleti ilkesinin yerleşmesini talep ve temenni ediyoruz' dedi.

Bu bir bitiş değil

AK Parti Malatya İl Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan, yürütmüş olduğu İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini bıraktığını açıkladı.

Aynur Oğuzhan Görevden Alındı

AK Parti Malatya İl Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan,Genel Merkezi tarafından görevden alındı.

Toplam 1384 haber.