Dünya

Güçlü bir entelektüel ortaklık öngörüyorum Güçlü bir entelektüel ortaklık öngörüyorum
Dram çok büyük Dram çok büyük
AB kararı tanımıyor AB kararı tanımıyor
AB destek verecek AB destek verecek
Avrupa'daki camilerde güvenlik önlemleri artırıldı Avrupa'daki camilerde güvenlik önlemleri artırıldı
Dünya kolektif bir tavır almalı Dünya kolektif bir tavır almalı
Haçlı terörü 49 Müslüman'ı şehit etti Haçlı terörü 49 Müslüman’ı şehit etti
Bu bir vahşettir Bu bir vahşettir
'Gazze'de Engelleri Kaldır' 'Gazze'de Engelleri Kaldır'
İnsanlık dur demeli İnsanlık dur demeli
Şiddetle lanetliyoruz Şiddetle lanetliyoruz
Dünya zulme sessiz Dünya zulme sessiz
Dünya yine kör ve sağır! Dünya yine kör ve sağır!
ABD'nin YPG planı hatalıydı ABD’nin YPG planı hatalıydı
Güvenli bölgenin güvenliğini kim sağlayacak Güvenli bölgenin güvenliğini kim sağlayacak
Doğu Türkistan Sergisi Doğu Türkistan Sergisi
Müslümanların durumu içler acısı Müslümanların durumu içler acısı
İnsanlık suçu işleniyor İnsanlık suçu işleniyor
Türkiye için dua ediyoruz Türkiye için dua ediyoruz
Türkiye'ye teşekkür ettiler Türkiye’ye teşekkür ettiler
Dünya Haberleri

Güçlü bir entelektüel ortaklık öngörüyorum

Kanada'nın Ankara Büyükelçisi Chris Cooter, "Geçmişte sizden satın aldığımız fındıklardan ve size ne kadar akçaağaç şurubu sattığımızdan konuşurduk. Gelecekte robotik, animasyon teknolojisi, akıllı tarım, kamu yönetimi ve arkeoloji alanlarında kaç Türk bilim insanının eğitim aldığı ve dünyada söz sahibi olmak için kaç tane Kanada ve Türk üniversitesinin bir araya geldiği hakkında konuşacağız" dedi.

Dram çok büyük

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü ve İHH öncülüğünde, Yemen için 214 bin TL’lik nakdi, Suriye için 4 tır gıda yardımı toplandı. İHH Malatya Şube Başkanı Ömer Derin, yapılan bu yardımların problemi çözmeyeceğini belirterek, “İbrahim için su taşıyan karınca misali sadece dostluğumuzu belli edecek. Çünkü Yemen’de de Suriye’de de dram çok büyük. Sadece Yemen’de 85 bin çocuğun açlık ve açlığa bağlı sebeplerle öldüğü konuşuluyor” dedi.

AB kararı tanımıyor

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, AB'nin, İsrail'in Golan Tepeleri üzerindeki egemenliğini tanımadığını bildirdi.

AB destek verecek

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, kayısı depolama tesislerine destek verdiklerini belirtti.

Avrupa'daki camilerde güvenlik önlemleri artırıldı

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde 49 kişinin ölümüne neden olan terör saldırıları, aşırı sağcı söylemin artış gösterdiği Avrupa'da bugün kılınan cuma namazlarında güvenlik önlemlerinin arttırılmasına neden oldu.

Dünya kolektif bir tavır almalı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Başkanı Muharrem Poyraz, Yeni Zelanda’da iki camiye yönelik gerçekleştirilen saldırılara ilişkin bir yazılı açıklama yaptı.

Haçlı terörü 49 Müslüman’ı şehit etti

Yeni Zelanda'da Camide Cuma namazı kılan Müslümanlara vahşice yapılan saldırı sonucu hayatını kaybedenler için Malatya Yeni Cami'de, Cuma namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kılındı. TÜGVA Malatya Şube Başkanı Ahmet Oymak, “Batı, bu katliamın baş sorumlusudur” dedi.

Bu bir vahşettir

Eğitim-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Hüseyin Söylemez, Yeni Zelanda’da camide namaz kılan Müslümanlara yapılan silahlı saldırıya tepki göstererek, “Bu bir vahşettir” dedi.

'Gazze'de Engelleri Kaldır'

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Malatya Şubesi tarafından, Gazze’deki mazlumların yaralarını sarmak için başlattığı tekerlekli sandalye kampanyası, ‘Gazze'de Engelleri Kaldır' temalı etkinlik düzenlendi. Etkinlikte araştırmacı Yazar Demet Tezcan, Gazze ve Filistin ile ilgili sunum yaptı.

İnsanlık dur demeli

Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Mehmet Bingöl, Mısır’da darbeci Sisi’nin masum insanları idam etmesine sert bir şekilde tepki göstererek, “Firavunlaşan Sisi cuntasının idamlarını durdurmak için insanlık ayağa kalkmalıdır” dedi.

Şiddetle lanetliyoruz

Mısır’daki idamlara tepki gösteren Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Muharrem Poyraz, “Henüz hayatlarının baharında olan masum ve suçsuz olan bu gençlere reva görülen idam kararını şiddetle telin ediyor, Mısır mahkemelerince verilen ve infazı beklenen idam kararlarının bir an önce durdurulmasını istiyoruz” dedi.

Dünya zulme sessiz

Milli Türk Talebe Birliği Malatya (MTTB) İl Başkanı Mehmet Sağdıç, Mısır’da darbeyle yönetime gelen Sisi’nin masum insanları katletmesine tepki gösterdi.

Toplam 40 haber.