Dünya

Keşmir halkı karar vermeli Keşmir halkı karar vermeli
HAK'ın yeni sistemi tanıtılacak HAK'ın yeni sistemi tanıtılacak
Ankara-Tahran seferleri yeniden Ankara-Tahran seferleri yeniden
Zulüm sürüyor Zulüm sürüyor
Gannuşi cumhurbaşkanı adayı Gannuşi cumhurbaşkanı adayı
Türk-Alman ilişkileri tartışılacak Türk-Alman ilişkileri tartışılacak
Kudüs'e destek Kudüs’e destek
Güçlü bir entelektüel ortaklık öngörüyorum Güçlü bir entelektüel ortaklık öngörüyorum
Dram çok büyük Dram çok büyük
AB kararı tanımıyor AB kararı tanımıyor
AB destek verecek AB destek verecek
Avrupa'daki camilerde güvenlik önlemleri artırıldı Avrupa'daki camilerde güvenlik önlemleri artırıldı
Dünya kolektif bir tavır almalı Dünya kolektif bir tavır almalı
Haçlı terörü 49 Müslüman'ı şehit etti Haçlı terörü 49 Müslüman’ı şehit etti
Bu bir vahşettir Bu bir vahşettir
'Gazze'de Engelleri Kaldır' 'Gazze'de Engelleri Kaldır'
İnsanlık dur demeli İnsanlık dur demeli
Şiddetle lanetliyoruz Şiddetle lanetliyoruz
Dünya zulme sessiz Dünya zulme sessiz
Dünya yine kör ve sağır! Dünya yine kör ve sağır!
Dünya Haberleri

Keşmir halkı karar vermeli

Anadolu Gençlik Derneği Adıyaman Şube Başkanı Bedrettin Beyazkaya, Keşmir ile ilgili açıklamada bulundu.

HAK'ın yeni sistemi tanıtılacak

Cumhurbaşkanlığının himayesinde düzenlenen Dünya Helal Zirvesi, 29 Kasım-1 Aralık'ta "Tüm Nesiller İçin Helal: Ailenin ve Gençliğin Önemi" temasıyla İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Ankara-Tahran seferleri yeniden

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Türkiye ile İran arasında demir yoluyla yük ve yolcu taşımacılığının giderek arttığına dikkati çekerek, Ankara-Tahran arasında Trans Asya Tren seferlerinin 14 Ağustos’tan itibaren karşılıklı olarak yeniden başlayacağını bildirdi.

Zulüm sürüyor

Kürecik NATO Üssüne Hayır İnisiyatifi, tarafından iki yıl önce bir saldırı sonucu yaralı bir halde eşiyle birlikte evinden alınarak tutuklanan Nijerya İslami Uyanış Hareketi ve Afrika’daki Kudüs davasının lideri Şeyh İbrahim Zekzeki destek olmak için basın açıklaması gerçekleştirildi.

Gannuşi cumhurbaşkanı adayı

Tunus'ta Nahda Hareketi Şura Meclisi Başkanı Abdulkerim el-Haruni, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylarının partinin lideri Raşid el-Gannuşi olduğunu söyledi.

Türk-Alman ilişkileri tartışılacak

Malatya'da, İnönü ile Almanya'daki Giessen üniversitelerinin iş birliğiyle "7. Transplantasyon ve Türk-Alman İlişkileri Sempozyumu" düzenlendi. İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki sempozyumun açılışında, iki oturum şeklinde yapılacak etkinlikte Türk-Alman ilişkilerinin tartışılacağını söyledi.

Kudüs’e destek

Her yıl Ramazan ayının son cuma günü yapılan ‘Dünya Kudüs Günü’ etkinlikleri kapsamında Malatya’da Dünya Kudüs Günü İnisiyatifi üyeleri ellerinde dövizler ile ABD ve İsrail’e tepki gösterdi.

Güçlü bir entelektüel ortaklık öngörüyorum

Kanada'nın Ankara Büyükelçisi Chris Cooter, "Geçmişte sizden satın aldığımız fındıklardan ve size ne kadar akçaağaç şurubu sattığımızdan konuşurduk. Gelecekte robotik, animasyon teknolojisi, akıllı tarım, kamu yönetimi ve arkeoloji alanlarında kaç Türk bilim insanının eğitim aldığı ve dünyada söz sahibi olmak için kaç tane Kanada ve Türk üniversitesinin bir araya geldiği hakkında konuşacağız" dedi.

Dram çok büyük

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü ve İHH öncülüğünde, Yemen için 214 bin TL’lik nakdi, Suriye için 4 tır gıda yardımı toplandı. İHH Malatya Şube Başkanı Ömer Derin, yapılan bu yardımların problemi çözmeyeceğini belirterek, “İbrahim için su taşıyan karınca misali sadece dostluğumuzu belli edecek. Çünkü Yemen’de de Suriye’de de dram çok büyük. Sadece Yemen’de 85 bin çocuğun açlık ve açlığa bağlı sebeplerle öldüğü konuşuluyor” dedi.

AB kararı tanımıyor

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, AB'nin, İsrail'in Golan Tepeleri üzerindeki egemenliğini tanımadığını bildirdi.

AB destek verecek

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, kayısı depolama tesislerine destek verdiklerini belirtti.

Avrupa'daki camilerde güvenlik önlemleri artırıldı

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde 49 kişinin ölümüne neden olan terör saldırıları, aşırı sağcı söylemin artış gösterdiği Avrupa'da bugün kılınan cuma namazlarında güvenlik önlemlerinin arttırılmasına neden oldu.

Dünya kolektif bir tavır almalı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Başkanı Muharrem Poyraz, Yeni Zelanda’da iki camiye yönelik gerçekleştirilen saldırılara ilişkin bir yazılı açıklama yaptı.

Haçlı terörü 49 Müslüman’ı şehit etti

Yeni Zelanda'da Camide Cuma namazı kılan Müslümanlara vahşice yapılan saldırı sonucu hayatını kaybedenler için Malatya Yeni Cami'de, Cuma namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kılındı. TÜGVA Malatya Şube Başkanı Ahmet Oymak, “Batı, bu katliamın baş sorumlusudur” dedi.

Bu bir vahşettir

Eğitim-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Hüseyin Söylemez, Yeni Zelanda’da camide namaz kılan Müslümanlara yapılan silahlı saldırıya tepki göstererek, “Bu bir vahşettir” dedi.

'Gazze'de Engelleri Kaldır'

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Malatya Şubesi tarafından, Gazze’deki mazlumların yaralarını sarmak için başlattığı tekerlekli sandalye kampanyası, ‘Gazze'de Engelleri Kaldır' temalı etkinlik düzenlendi. Etkinlikte araştırmacı Yazar Demet Tezcan, Gazze ve Filistin ile ilgili sunum yaptı.

Toplam 47 haber.