Kültür

Kayısı festivalinde Rafet El Roman coşkusu Kayısı festivalinde Rafet El Roman coşkusu
Ceviz, Maden ve Kültür Festivali Ceviz, Maden ve Kültür Festivali
Yeşilyurt Lezzet Vadisi ile adını duyuracak Yeşilyurt Lezzet Vadisi ile adını duyuracak
Malatya'nın belgeseli çekilecek Malatya'nın belgeseli çekilecek
Fotokamp sona erdi Fotokamp sona erdi
Dut ve Peynir Festivali Dut ve Peynir Festivali
Anadolu peynirleri Kars'ta tanıtıldı Anadolu peynirleri Kars'ta tanıtıldı
Fotokamp devam ediyor Fotokamp devam ediyor
Fotokamp ateşi yakıldı Fotokamp ateşi yakıldı
Foto kamp başladı Foto kamp başladı
Çalıştay tamamlandı Çalıştay tamamlandı
Sıradan iş yapmıyoruz Sıradan iş yapmıyoruz
Kiraz Festivalinde İlyas Yalçıntaş rüzgarı esti Kiraz Festivalinde İlyas Yalçıntaş rüzgarı esti
Bağcılar'da Kayısı Festivali Bağcılar’da Kayısı Festivali
Arapgir'de fotoğraf çalıştayı Arapgir'de fotoğraf çalıştayı
Malatya festivale hazırlanıyor Malatya festivale hazırlanıyor
25'inci kiraz festivali 25’inci kiraz festivali
Battalgazi'de tarihe yolculuk Battalgazi’de tarihe yolculuk
İki atıyla dünya turu İki atıyla dünya turu
Ünlü Şef ile Türk Mutfağı Ünlü Şef ile Türk Mutfağı
Kültür Haberleri

Kayısı festivalinde Rafet El Roman coşkusu

Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 23. Uluslararası Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivalinin ilk gününde sahne alan Rafet El Roman, Malatyalılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Ceviz, Maden ve Kültür Festivali

Hekimhan Belediyesi tarafından "8. Hekimhan Ceviz, Maden ve Kültür Festivali" düzenlendi.

Yeşilyurt Lezzet Vadisi ile adını duyuracak

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Yeşilyurtumuzun tadına doyulmaz etli ve sulu yemeklerinin yanı sıra sabah kahvaltılıklarını 'Lezzet Vadisi' projemizle daha geniş kesimlere duyuracağız. Yurt içi veya yurt dışından ilçemize gelecek olan misafirlerimizin 'Lezzet Vadisi' kapsamında yöresel ürünlerimizden istifade etmesini istiyoruz' dedi.

Malatya'nın belgeseli çekilecek

Ünlü İtalyan film şirketi Le İridi Digitali, Malatya'nın tarihi yerlerinin belgeselini çekecek.

Fotokamp sona erdi

Malatya'nın Arapgir ilçesinde düzenlenen 5.Uluslararası Malatya Fotokamp etkinliği sona erdi.

Dut ve Peynir Festivali

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesine bu yıl 18’incisi düzenlenen Dut ve Peynir Festivali yoğun katılımla sona erdi.

Anadolu peynirleri Kars'ta tanıtıldı

Kars'ta, Boğatepe Çevre ve Yaşam Derneği ile Susuz Cilavuz Köy Enstitüsü tarafından düzenlenen "Anadolu Peynirleri Kars Buluşması 2019" etkinliğinde 32 ilden 47 peynir sergilendi.

Fotokamp devam ediyor

Arapgir Belediyesi ile Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) tarafından organize edilen 5. Uluslararası Malatya Fotokampına ilk 2 gününde yaklaşık 4 bin kişi katıldı.

Fotokamp ateşi yakıldı

Arapgir Belediyesi ile Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) tarafından organize edilen 5. Uluslararası Malatya Fotokampı Kayaarası Kanyonu'nda başladı.

Foto kamp başladı

Doğa tutkunu ve fotoğraf sanatçıların dört gözle beklediği 4. Uluslararası Malatya Foto Kamp Malatya'nın Arapgir ilçesinde başladı. 4 gün sürecek olan foto kampta doğa tutkunu fotoğrafçılar, adeta doğal bir stüdyo olan Arapgir Kayaarası kanyonda bir birinden eşsiz fotoğraflar çekecek.

Çalıştay tamamlandı

Malatya'da düzenlenen Ulusal Fotoğraf Çalıştayı tamamlandı. Çalıştayda fotoğraf derneklerinin işlevi ve sorunları birçok alt başlık altında tartışıldı.

Sıradan iş yapmıyoruz

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) ve Arapgir Belediyesi tarafından 4-7 Temmuz tarihlerinde beşincisi düzenlenecek, ’Uluslararası Malatya Foto Kampı’na yurt içi ve dışından çok sayıda fotoğraf sanatçısı katılacak. Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, “Sıradan iş yapmıyoruz. Şovmenlik hiç yapmıyoruz. Festivallerimiz iki üç milyonluk yatırımlar gerektirmiyor” dedi.

Kiraz Festivalinde İlyas Yalçıntaş rüzgarı esti

25. Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivalinin davetlisi olarak Malatya'ya gelen son dönemin popüler isimlerinden İlyas Yalçıntaş, konser alanını dolduran binlerce Malatya'lı hayranına unutulmaz bir gece yaşattı. Sunduğu eşsiz müzik ziyafetiyle büyük takdir toplayan genç sanatçı, kendisini Malatyalı sevenleriyle buluşturan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'a teşekkürlerini sundu.

Bağcılar’da Kayısı Festivali

Kayısının tanınırlığını ve üretim hacmini artırmak amacıyla Bağcılar’da 1. Malatya Kayısı Festivali düzenlendi. Etkinlikte bir araya gelen Malatyalılar hem hasret giderdi hem de memleketten getirilerek kendilerine ikram edilen kayısının tadına baktı. Malatyalılardan övgüyle bahseden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Bugüne kadar her alanda hep dostluklarını ve kardeşliklerini gördük” dedi.

Arapgir'de fotoğraf çalıştayı

Yerel STK'lar Hibe Programı çerçevesinde Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği-MAFSAD tarafından yürütülen, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından da desteklenen Come And Join Us/Gel Katıl Bize adlı AB projesi bünyesinde Ulusal Fotoğraf Çalıştayı düzenleniyor.

Malatya festivale hazırlanıyor

Malatya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesince 17-21 Temmuz'da Uluslararası Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali'nin 23'üncüsü gerçekleştirilecek.

Toplam 255 haber.