Kültür

Kemal Sunal, 3 Temmuz'da anılacak Kemal Sunal, 3 Temmuz'da anılacak
Taşhoron Kilisesi restore ediliyor Taşhoron Kilisesi restore ediliyor
Kütüphaneye Covid-19 ayarı Kütüphaneye Covid-19 ayarı
Battalgazi Belediyesi veznelerinde vergi yoğunluğu Battalgazi Belediyesi veznelerinde vergi yoğunluğu
Tarihi yapılar restore ediliyor Tarihi yapılar restore ediliyor
Müzeyi 120 bin ziyaretçi gezdi Müzeyi 120 bin ziyaretçi gezdi
Kahtalı kış sohbetlerinde Kahtalı kış sohbetlerinde
Halk Müziği Konseri ilgi gördü Halk Müziği Konseri ilgi gördü
Tek hayali şahsi bir müze Tek hayali şahsi bir müze
Arapgir standını gezdiler Arapgir standını gezdiler
Arapgir her mevsim ayrı güzel Arapgir her mevsim ayrı güzel
Tarihi saray yemekleri Tarihi saray yemekleri
Kültür Haberleri

Kemal Sunal, 3 Temmuz'da anılacak

Malatya'nın değeri ünlü oyuncu merhum Kemal Sunal, memleketi Malatya'da anılacak. Yapılacak anma etikliği için konuşan Altın Kayısı Sanat Derneği Başkanı İbrahim Şahin Uyumaz, 'Virüs tedbirlerini göz önünde bulundurarak 3 Temmuz' da Hürriyet Parkında Kemal Sunal'ı anma etkinliği düzenleyeceğiz' diyerek tüm Malatyalıları etkinliğe davet etti.

Kahve Konağı'nda 500 farklı obje sergilenecek

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Medeniyetimizde farklı bir yere sahip olan, günlük yaşamın ve sosyal hayatın bir değerli bir parçası kahve kültürünü yansıtan 500 farklı objenin yer aldığı 44 Yıl Hatır Kahve Konağımız, geleneksel desenlerden oluşan iç ve dış mimari yapısı ve dinlenme alanlarıyla Yeşilyurt'umuzun tarihsel kimliğine güçlü değerler katacaktır' dedi.

Sezai Yılmaz Kütüphanesi açıldı

Malatya'nın Arguvan İlçesinde, Prof. Dr. Sezai Yılmaz Kütüphanesi'nin açılışı yapıldı

Malatya güzel bir şehir

Yönetmenliğini Malatyalı Yasin Çetin'in yaptığı 'Koku' adlı filmin başrol oyuncusu olan ve aynı zamanda Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde de oynayan Yunus Emre Yıldırımer, Battalgazi ilçesi Belediye Başkanı Osman Güder'i ziyaret etti.

Taşçıoğlu anısına kütüphane

Türkiye'deki ilk korona virüsü hastasını muayene eden doktor olarak bilinen ve Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Cemil Taşçıoğlu anısına Malatya'nın Battalgazi ilçesi Belediyesi tarafından Niyazi Mısri Sosyal Bilimler Lisesi'nde kütüphane açıldı.

Film için senaryo hazır

Bir süre önce hayatını kaybeden 'Mercedes Kadir' lakaplı Fatih Kaydı'nın hayatını beyaz perdeye taşımak için ilk adım atıldı. Senaryosu yazılan filmde Mercedes Kadir'i oynayacak isim ise halk tarafından seçilecek.

Taşhoron Kilisesi restore ediliyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, restorasyon çalışmaları devam eden Taşhoron Kilisesi'nde incelemelerde bulundu.

Kütüphaneye Covid-19 ayarı

Malatya İnönü üniversitesi Kütüphanesi'nin kullanımı ile ilgili Covid-19 mücadelesi kapsamında düzenleme yapıldı. Yapılan düzenleme ve kurallara uymayanların ise kütüphaneden yararlanamayacağı duyuruldu.

Battalgazi Belediyesi veznelerinde vergi yoğunluğu

Emlak ve çevre vergilerinde birinci taksit ödemelerinin son gününe yaklaşılırken, Malatya'nın Battalgazi ilçesi Belediyesi veznelerinde yoğunluk yaşanıyor.

Tarihi yapılar restore ediliyor

Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 24 Ocak'ta meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde hasar gören 17 tarihi yapı restore edilerek ayağa kaldırılıyor.

Köklerimizle bağ kuruyoruz

Malatya'da gönüllü olarak Anadolu hikayeleri anlatan "Masal öğretmenleri", yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında evden çıkamayan küçüklere internet aracılığıyla ulaşarak yeni neslin iyi vakit geçirmesini sağlıyor.

İhale süreci başladı

Taşhoron Kilisesi'nin restorasyonu için ihale süreci başladı.

Asırlardır devam eden gelenek

Malatya'nın Darende ilçesinde kış şartlarının çetin geçtiği Ocak ve Şubat’ta mahalle halkının bir evde toplanıp pişmaniye yapma geleneği asırlardır birlik ve beraberlik içinde yaşatılıyor.

Müzeyi 120 bin ziyaretçi gezdi

Malatya 2023 Fotoğraf Makinesi Müzesi'ni 2019 yılında 120 bin ziyaretçi gezdi.

Kahtalı kış sohbetlerinde

AK Parti Malaya Milletvekili Hakan Kahtalı Kış Sohbetleri Programı'na konuk oldu.

Halk Müziği Konseri ilgi gördü

Malatya'nın Arapgir ilçe Belediyesi tarafından düzenlenen Türk Halk Müziği Konseri ilgi gördü.

Tek hayali şahsi bir müze

Malatya'da uzun yıllar müzisyenlik yapan Lütfü Acıbucu, eski bir ev anahtarı ile başladığı antika merakını kendine dükkan açarak sürdürdü. Şimdiye kadar topladığı antika müzik eserlerini sergileyen Acıbucu'nun tek hayali ise şahsi bir müze kurmak.

Arapgir standını gezdiler

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan Ankara'daki Türkiye Kooperatifler Fuarı'ndaki Arapgir standına ziyaret.

Arapgir her mevsim ayrı güzel

Malatya'nın Arapgir ilçesi eşsiz doğal güzelliğiyle görenleri kendine hayran bırakıyor.

Toplam 308 haber.