Diğer

Hayvan sayısında düşüş yok Hayvan sayısında düşüş yok
Yeni kimlikler ilk olarak sağlık sistemine entegre edilecek Yeni kimlikler ilk olarak sağlık sistemine entegre edilecek
Hayvan sayısı artacak Hayvan sayısı artacak
Dolu etkili oldu Dolu etkili oldu
Yeşilyurt adından söz ettirecek Yeşilyurt adından söz ettirecek
Müze BİK Dergisinde Müze BİK Dergisinde
Somuncu Baba'da ziyaretçi yoğunluğu Somuncu Baba’da ziyaretçi yoğunluğu
e-ticaretle dünyaya açılacak e-ticaretle dünyaya açılacak
Bu yıl sıkıntı yaşanmayacak Bu yıl sıkıntı yaşanmayacak
Tarım için sigorta şart Tarım için sigorta şart
Levent Vadisi Milli Park olma yolunda Levent Vadisi Milli Park olma yolunda
MTÜ ev sahipliği yapacak MTÜ ev sahipliği yapacak
Fahri Kayahan anıldı Fahri Kayahan anıldı
Kitap fuarı açılıyor Kitap fuarı açılıyor
Berberler şikayetçi Berberler şikayetçi
Tarım seferberliği Tarım seferberliği
Her yönüyle arıcılık Her yönüyle arıcılık
Dünya 3'üncüsü oldu Dünya 3’üncüsü oldu
Akçadağ'da kar yağışı etkili oluyor Akçadağ’da kar yağışı etkili oluyor
Kapanan demir yolu için çalışmalar sürüyor Kapanan demir yolu için çalışmalar sürüyor
Diğer Haberleri

Hayvan sayısında düşüş yok

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Malatya İI Koordinatörü Murat Tunç, son 15 yılda Türkiye'de, büyükbaş hayvan sayısında yüzde 62, küçükbaş hayvan sayısının ise, yüzde 42 arttığını belirterek, “Bu bizim için yeterli mi, değil mi? Onu sorgulamamız lazım” dedi.

Yeni kimlikler ilk olarak sağlık sistemine entegre edilecek

E-devlet sistemi gereği sağlık, güvenlik ve daha pek çok bilgi yeni kimliklerdeki çiplerde saklı olarak korunuyor. Yeni kimliklerle güvenli ve hızlı bir şekilde doğrulama işlemi yapabilen cihazların ilk olarak sağlık sistemine entegre edilmesi öngörülüyor. Cihazlar kullanıma alınınca doktorlar tek tıkla hastalarının sağlık geçmişlerine ulaşabilecek ve hasta bilgilerinin korunması güvenceye alınacak.

Hayvan sayısı artacak

Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, 4 yıl içerisinde küçükbaş hayvan sayısının 100 milyona çıkarılması projesi kapsamında Antalya’da küçükbaş hayvancılık şurası ve istişare toplantısına katıldıklarını söyledi.

Dolu etkili oldu

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde dolu etkili oldu.

Yeşilyurt adından söz ettirecek

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Yeşilyurt, dev eğitim yatırımıyla ülke çapında isminden söz ettirecektir” dedi.

Müze BİK Dergisinde

Malatya'da, kent mimarisine uygun inşa edilen ve Türkiye’nin en büyüğü olma özelliği taşıyan Radyo ve Gramofon Müzesi Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından yayınlanan derginin 52'nci sayısında yer aldı.

Somuncu Baba’da ziyaretçi yoğunluğu

Anadolu'da inanç turizmin önemli merkezlerinden Malatya'nın Darende ilçesindeki Somuncu Baba Külliyesi'nde ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

e-ticaretle dünyaya açılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan projeyle engelli ve yaşlıların yaptıkları ürünler e-ticaretle dünyaya açılacak.

Bu yıl sıkıntı yaşanmayacak

Malatya Derme Sulama Birliği Başkanı DSİ Mühendisi Ömer Faik Şireci, Battalgazi ve Yeşilyurt muhtarlarıyla birlikte DSİ 9 Bölge 92 Şube Müdürlüğünce Karlık ve Şerefhan derelerinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Tarım için sigorta şart

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), tarım faaliyetlerinin sigortasız sürdürülmesinin artık mümkün olmadığını vurgulayarak, mevcut iklim koşullarında tarımsal faaliyetlerin sürdürülebilmesi için sigortanın şart olduğunu açıkladı.

Levent Vadisi Milli Park olma yolunda

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan Levent Vadisi ve Levent Kanyonunun Milli Park olarak kabul edilmesi amacıyla, ‘Levent Vadisi Ön Etüt ve Envanter Çalışması Projesi’ kapsamında bölgede incelemelerde bulunuldu.

MTÜ ev sahipliği yapacak

Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerini kapsayan 5. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı Malatya Valiliği, Malatya Turgut Özal Üniversitesi ve Fırat Kalkınma Ajansı işbirliği ile 26-28 Eylül 2019 tarihlerinde Malatya Turgut Özal Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Toplam 817 haber.