Sağlık

13 kişiye 11 bin TL ceza 13 kişiye 11 bin TL ceza
Zor bir süreç Zor bir süreç
Grip aşısı geldi Grip aşısı geldi
Ankara'ya sevk edildi Ankara'ya sevk edildi
Denetimler devam ediyor Denetimler devam ediyor
Hastaneye doktor takviyesi Hastaneye doktor takviyesi
Bir mahalle karantinaya alındı Bir mahalle karantinaya alındı
Malatya'da Covit -19 denetimi Malatya'da Covit -19 denetimi
Hasan Dündar dua bekliyor Hasan Dündar dua bekliyor
İnönü 500 kursiyer alacak İnönü 500 kursiyer alacak
Kanser hastasına umut oldu Kanser hastasına umut oldu
Kayısı  çalışmaları ödül getirdi Kayısı çalışmaları ödül getirdi
Eczacılara danışın Eczacılara danışın
Ayşenur yardım bekliyor Ayşenur yardım bekliyor
Kendinize zaman ayırın Kendinize zaman ayırın
'Sağlık için, hepimiz için' denetimi 'Sağlık için, hepimiz için' denetimi
Velilerimizin endişesi olmasın Velilerimizin endişesi olmasın
Sağlık Haberleri

Kovid-19 aşısı TÖTM’de deneniyor

Çin'den getirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde gönüllü sağlık çalışanları üzerinde denenmeye başlandı.

13 kişiye 11 bin TL ceza

Malatya'da yapılan kontrollerde, maske takmayanlara ceza kesiliyor. Denetim kapsamında, 13 şahsa maske takmamaktan 11 bin 700 TL para cezası uygulandı.

O bakışlar çok şey anlatıyor

Malatya'da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele ederken hastalığa yakalanan Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erdal Aktürk, kendisinin de tedavi ettikleri hastaların da çok zorlu süreçler yaşadığını anlattı.

43 çocuğa ilik nakli

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Çocuk Kemik İliği Nakli Merkezi, 43 çocuk hastayı nakille sağlığına kavuşturdu.

Zor bir süreç

Salgın hastanesine dönüştürülen Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli doktorların en büyük yardımcısı hemşireler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede hastaları iyileştirebilmek için büyük çaba sarf ediyor.

Grip aşısı geldi

Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği girip aşısı Malatya'ya geldi. Depolarda bulunan aşılar, talep eden vatandaşlara e-nabız sistemine göre vurulmaya başlanacak.

Ankara'ya sevk edildi

Korona virüs testi pozitif çıkan Adıyaman’ın Kahta İlçe Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, ambulans uçakla Ankara Şehir Hastanesine sevk edildi.

Denetimler devam ediyor

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde, yeni tip korona virüs (Covid-19) denetimleri yapılıp, kurallara uyanlara teşekkür edilirken, uymayanlar ise ikaz ediliyor

Hastaneye doktor takviyesi

Malatya'nın Darende ilçesindeki Hulusi Efendi Devlet Hastanesi'ne 5 doktorun atama yapılmasıyla, hastanedeki doktor açığı önemli ölçüde giderildi

Bir mahalle karantinaya alındı

Malatya'da bir mahalle yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Malatya'da Covit -19 denetimi

Malatya'da Eylül ayı ortalarında düşüşe geçen yeni tip korona virüs vakaları bugünlerde tekrar artışa geçti.

Hasan Dündar dua bekliyor

Malatya Akademi Düşünce Topluluğu üyelerinden işadamı Hasan Dündar, dua bekliyor.

İnönü 500 kursiyer alacak

Malatya İnönü Üniversitesi tarafından Okul Sağlığı Hemşireliği Sertifika Eğitimi düzenlenecek.

Kanser hastasına umut oldu

Türk Kızılay Gaziantep Kan Merkezi Bölge Müdürü Dr. Halis Uzunkaya'nın kök hücre bağışı, 5 yıl sonra Malatya'da kan kanseri bir hastaya umut oluyor.

Kayısı çalışmaları ödül getirdi

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut'a 13'üncüsü düzenlenen Yılın Enleri Zirvesinde 'Yılın en iyi akademik girişimciliğe katkı sunan kadın ödülü' takdim edildi.

Eczacılara danışın

Malatya Eczacılar Odası Başkanı Ebru sönmez, ilacın ve sağlığa ilişkin ürünlerin eczacı danışmanlığında halka sunulması gerektiği belirtilerek, "İlaca ve sağlığa dair tüm ürünlerin satışının tek doğru adresi sadece ve sadece eczanelerdir. 5 yıllık eğitim ile birlikte mesleki tecrübeleriyle halk sağlığını önceleyen, ekonomik çıkarları ikinci plana atan eczacıların en güvenilir sağlık danışmanı oldukları aşikardır" dedi.

Ayşenur yardım bekliyor

Malatya'da yaşayan Yavuz ailesi, dünyada sadece 4 ailede görülen 'Nasopalpebral Lipoma Coloboma' denilen göz çevresinde şekil bozukluğu hastalığı ile mücadele ediyor. Ailenin en küçük ferdi olan 4 yaşındaki Ayşenur'un tedavisi için 75 bin TL'ye ihtiyacı bulunuyor.

Kendinize zaman ayırın

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınının neden olduğu psikolojik sorunların tedavisi amacıyla açılan Pandemi Psikososyal Destek Birimi, bu süreçten etkilenen hastaların yanında oluyor.

'Sağlık için, hepimiz için' denetimi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Denetleme ekipleri, İçişleri Bakanlığınca 'Sağlık İçin, Hepimiz İçin' sloganıyla yayınlanan genelge doğrultusunda kent genelinde esnaflar ve toplu taşıma araçlarını denetleniyor.

Toplam 544 haber.