Sağlık

Korona denetimi Korona denetimi
Kızılay'dan maske uyarısı Kızılay'dan maske uyarısı
Test için başvurular artıyor Test için başvurular artıyor
Evde izole önerisi Evde izole önerisi
Türkiye'nin en büyüğü Türkiye'nin en büyüğü
İhtiyaç sahiplerine şifa oluyor İhtiyaç sahiplerine şifa oluyor
14 ilde korona planlaması 14 ilde korona planlaması
'İnsanlık görevimi yaptım' 'İnsanlık görevimi yaptım'
Sonuçları yıkıcı Sonuçları yıkıcı
Pandemi polikliniği hizmette Pandemi polikliniği hizmette
'Ziyan olmasın şifa olsun' 'Ziyan olmasın şifa olsun'
Bir mahalle karantinaya alındı Bir mahalle karantinaya alındı
Türkiye'nin göz bebeği olacak Türkiye'nin göz bebeği olacak
Onkoloji Hastanesi hizmete başladı Onkoloji Hastanesi hizmete başladı
El birliği ile çalışacağız El birliği ile çalışacağız
İnönü Üniversitesi'nden katkı İnönü Üniversitesi'nden katkı
Sağlık Haberleri

Korona denetimi

İçişleri Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği Korona virüs denetimleri genelgesi kapsamında, Malatya'nın Arguvan ilçesi genelinde, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları ve taksi durakları alışveriş alanları ve lokantalarda denetimler yapıldı.

Kızılay'dan maske uyarısı

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, yeni tip korona virüs (Covid-19) konusunda maske uyarısı yaparak, 'Covid 19'a yakalanınca kabahati başkasına bulmayın. Tedbir önler' dedi.

Test için başvurular artıyor

Yeni tip korona virüs vakalarının artış gösterdiği illerden olan Malatya'da, günde ortalama bin 400 kişiye test yapılıyor. İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, filyasyon ekibinin aldığı testler ile birlikte günlük bin 300-bin 400 test yaptıklarını belirterek 'Bu da iş yükümüzü arttırıyor' dedi.

Evde izole önerisi

Malatya'da Covid-19 testi pozitif çıkanlara evde izole önerisi yapıldı.

Türkiye'nin en büyüğü

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi bünyesinde faaliyetlerine başlayan Onkoloji Hastanesi 3 yılda tamamlandı.

İhtiyaç sahiplerine şifa oluyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlar tarafından kullanılmayan ihtiyaç fazlası ilaçları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

14 ilde korona planlaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, twitter hesabından yaptığı paylaşımda, koronavirüs salgınıyla mücadeleye ilişkin Malatya'nın da aralarında bulunduğu 14 ilin vali, il sağlık müdürü ve halk sağlığı başkanlarıyla video konferans görüşmesi yaptığını, toplantılarda, vaka durumu değerlendirilerek, salgına karşı planlama yapıldığını açıkladı.

'İnsanlık görevimi yaptım'

Malatya'da yeni tip koronavirüs tedavisinin ardından iyileşen ve Türkiye'nin ilk immün plazma donörü olan Gıyaseddin Bakır, hastalığı yenenleri bağışta bulunmaya davet etti.

Sonuçları yıkıcı

Malatya'da yeni tip korona virüs (Covid-19) denetimlerine katılan İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, 'Bir rehavet ortamına doğru gidiş var ancak sonuçları yıkıcı. İnsanlarımızın, sevdiklerimizin, yakınlarımızın kayıplarına yol açıyoruz. Dolayısıyla bu hususta bir toplumsal farkındalığın yeniden oluşturulmasına ihtiyaç var' dedi.

Pandemi polikliniği hizmette

Korona virüs (Covid-19) vaka sayısı artış göstermeye başlayan Malatya'da, Pandemi Polikliniği sayısı 3'e çıkarıldı.

Uzmanlık eğitimini Malatya'da aldı

Yeni tip korona virüsten ölen Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde Psikiyatri Uzmanı olarak görev yapan 35 yaşındaki Dr. Mustafa Özlü'nün uzmanlık eğitimini Malatya'da yaptığı bildirildi. Özlü için Malatya Tabip Odası baş sağlığı mesajı yayımladı.

Kanser hastalarına şifa olacak

Geçtiğimiz günlerde medikal onkoloji servisi ile hizmet vermeye başlayan İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi bünyesindeki Onkoloji Hastanesi, gelişmiş tedavi yöntemleri ve 5 yıldızlı oteli aratmayan konforuyla kanser hastaları için şifa olacak.

Malatya'da korkutan vaka artışı

Malatya'da yeni tip korona virüs vaka sayılarında ciddi artış yaşanıyor. Vali Aydın Baruş, 1 Temmuz sonrası vakaların artışa geçtiğini belirterek, şu ana kadar 44 vatandaşın hayatını kaybettiği Malatya'da vaka sayısının 2 bini geçtiğini ifade etti.

'Ziyan olmasın şifa olsun'

Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği, 'Ziyan Olmasın Şifa Olsun' Kampanyası'nda toplanan 700 bin TL. değerindeki ilaçlar, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere İnsani Yardım Vakfı (İHH) teslim edildi.

Bir mahalle karantinaya alındı

Malatya Valiliği, Battalgazi İlçesi Yenice Mahallesinde Covid-19 vakaları tespit edilmesi nedeniyle29 Temmuz 2020 tarihinden itibaren karantina kararı alındığını açıkladı.

Türkiye'nin göz bebeği olacak

Malatya İnönü Üniversitesi bünyesinde 217 yataklı, her oda tek bir yatak ve en ileri teknoloji donanımıyla yapılan Türkiye'nin en büyük Onkoloji Hastanesi hizmete başladı. İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay, Turgut Özal Tıp Merkezi'nin (TÖTM) karaciğer naklinde dünyanın önemli merkezlerinden biri olduğunu belirterek, Onkoloji Hastanesi'nin, kanser tedavisinde de aynı başarıyı yakalayarak, Türkiye'nin göz bebeği olacağını söyledi.

Onkoloji Hastanesi hizmete başladı

Malatya İnönü Üniversitesi Onkoloji Hastanesi hizmete başladı.

El birliği ile çalışacağız

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin uygulama hastanesi olarak kullanılacağı Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Malatya'nın bir öğrenci kenti, bir sağlık merkezi olması için el birliği ile çalışacağız dedi.

İnönü Üniversitesi'nden katkı

Türkiye Bilimler Akademisi'nin (TÜBA) Covid-19 pandemi sürecindeki bilgi kirliliğini önlemek için disiplinler arası bir anlayışla hazırladığı 'Covid-19 Küresel Salgın Değerlendirme Raporu'nun 6. versiyonu yayınlandı. Rapora Malatya İnönü Üniversitesi öğretim üyeleri de katkıda bulundu.

Toplam 434 haber.