Sağlık

Mali krizi hastaya yansıtmadık Mali krizi hastaya yansıtmadık
700 bin hastaya ayakta tedavi hizmeti 700 bin hastaya ayakta tedavi hizmeti
TÖTM'de bir ilk daha TÖTM’de bir ilk daha
27 yaşındaki damla ikinci kez hayata tutundu 27 yaşındaki damla ikinci kez hayata tutundu
Şehit yakınları ve gazilere özel hizmet Şehit yakınları ve gazilere özel hizmet
Acı kayısı çekirdeği gıda takviyesi oluyor Acı kayısı çekirdeği gıda takviyesi oluyor
TÖTM kök hücre naklinde iddialı TÖTM kök hücre naklinde iddialı
Türkiye'nin göz bebeği Türkiye’nin göz bebeği
Bağımlılıkla mücadele için pedal çevirdiler Bağımlılıkla mücadele için pedal çevirdiler
Fitoterapi eğitimi Fitoterapi eğitimi
Yanık ünitesi bölgenin umudu Yanık ünitesi bölgenin umudu
İç hastalıkları kongresi İç hastalıkları kongresi
Uluslararası diş hekimliği kongresi Uluslararası diş hekimliği kongresi
Malatya'ya inme merkezi Malatya’ya inme merkezi
İnce bağırsak nakliyle hayata tutundu İnce bağırsak nakliyle hayata tutundu
Battalgazi Devlet Hastanesine Battalgazi Devlet Hastanesine
Aşı faaliyetleri sürüyor Aşı faaliyetleri sürüyor
Afgan çocuğa ilik nakli Afgan çocuğa ilik nakli
Organ bağışını arttırmalıyız Organ bağışını arttırmalıyız
Organ bağışı bekliyor Organ bağışı bekliyor
Sağlık Haberleri

Mali krizi hastaya yansıtmadık

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi (TÖTM) Başhekimi Prof. Dr. Ali Beytur, 2018 yılı Ağustos ayında dövizde başlayan dalgalanmanın en fazla sağlık sektörünü etkilediğini söyledi. Beytur, ilaçta ve tıbbi sarf malzemede tamamen dışa bağımlı olduğumuza dikkat çekerek, yaşanan sıkıntılara ve hastanenin zarar etmesine rağmen hiçbir hastayı geri çevirmediklerini ifade etti.

700 bin hastaya ayakta tedavi hizmeti

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi (TÖTM) Başhekimi Prof. Dr. Ali Beytur, geçen yıl 700 bin hastaya ayakta tedavi hizmeti verdiklerini söyledi.

TÖTM’de bir ilk daha

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde ilk kez pankreas nakli yapıldı. İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Turgut Özal Tıp Merkezinde yapılan organ nakillerin içerisine pankreas naklini de dahil ettiklerini belirterek, “Başarı bundan sonra pankreas nakli ile devam edecek” dedi.

27 yaşındaki damla ikinci kez hayata tutundu

Malatya'da yaşayan 27 yaşındaki Damla Türker, 3 yıl önce babasının böbreğini vermesi ile sağlığına kavuştu. Ancak daha sonra da pankreas yetersizliği ile karşı karşıya kalan Damla, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde ilk kez yapılan pankreas nakli ile yeniden sağlığına kavuştu.

Şehit yakınları ve gazilere özel hizmet

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde şehit yakınları ve gaziler için destek birimi açıldı.

Acı kayısı çekirdeği gıda takviyesi oluyor

Turgut Özal Üniversitesinde yaklaşık 7 yıldır sürdürülen "Acı Kayısı Çekirdeğinin ve Amigdalinin (vitamin B17) Kanserli Hücrelerdeki Etkisi" başlıklı çalışma sonucunda, kansere karşı faydası olduğu belirtilen acı kayısı çekirdeği gıda takviyesi olarak pazara sunulacak.

TÖTM kök hücre naklinde iddialı

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kök Hücre Nakli Ünitesi Sorumlusu Prof. Dr. Mehmet Ali Erkurt, Turgut Özal Tıp Merkezinin bir organ nakli hastanesi haline geldiğini belirterek kemik iliği naklinde Türkiye’de 5’inci, kamu hastanelerinde ise 1’inci olduklarını söyledi.

Türkiye’nin göz bebeği

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Turgut Özal Tıp Merkezinin Türkiye’nin göz bebeği olduğunu belirterek Malatya’yı sağlık turizm merkezi haline getireceklerini söyledi. Hedeflerinin hiçbir hastayı Malatya dışına sevk etmemek olduğunu kaydeden Rektör Kızılay, “Hedefimiz Malatya'nın hiçbir hastasını dışarı göndermemek ve Türkiye'nin her yerinden Malatya’ya hasta gelmesini sağlamaktır. Ayrıca yurtdışından hasta getirmektir” dedi.

Bağımlılıkla mücadele için pedal çevirdiler

Yeşilay Malatya Şubesi tarafından bağımlılıkla mücadelede farkındalık oluşturmak için bisiklet turu düzenledi

Fitoterapi eğitimi

Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Botanik Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İffet İrem Tatlı Çankaya, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları kurslarında, doktor ve diş hekimlerine fitoterapi eğitimi verdiğini söyledi.

Yanık ünitesi bölgenin umudu

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 6 yataklı yanık ünitesi, bölgedeki il ve ilçelerden yüzlerce hastaya hizmet veriyor.

İç hastalıkları kongresi

İnönü Üniversitesi ve Malatya İç Hastalıkları Derneği işbirliğiyle, 2. İnönü İç Hastalıkları Kongresi düzenlendi. Kongrede, iç hastalıkları çatısı altında endokrinoloji, gastroenteroloji, genel dahiliye, geriatri, hematoloji, nefroloji, onkoloji, romatoloji, yoğun bakım klinikleri ile ilgili güncel bilimsel konuların ve yeniliklerin yer aldığı oturumlar gerçekleştirildi.

Toplam 244 haber.