Sağlık

TÖTM test merkezi oldu TÖTM test merkezi oldu
Malatya'da evde kal çağrısı Malatya'da evde kal çağrısı
Malatya'da koronavirüs tedbirleri Malatya'da koronavirüs tedbirleri
Hamilelere 'Korona' uyarısı Hamilelere 'Korona' uyarısı
Egzersiz yapın Egzersiz yapın
Sağlık Haberleri

Can Kaybı Yükseliyor

Sağlık Bakanı Koca, " 17 hastamız hayata veda etti." dedi.

Detaylar belli oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Koronavirüs salgını ile mücadele ettiğimiz bugünlerde sağlık ordumuzu güçlendiriyoruz" diyerek, önemli bilgiler paylaştı.

TÖTM pandemi hastanesi oldu

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ali Beytur, hastanelerinin pandemi hastanesi olarak belirlendiğini bildirdi.

TÖTM test merkezi oldu

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Sağlık Bakanlığının, Turgut Özal Tıp Merkezini koronavirüsle mücadelede test merkezi olarak uygun gördüğünü belirtti.

İyileşenler var

Bakan Koca, koronavirüs tedavisinin ardından iyileşenlerin olduğunu sayının da fazla olduğunu bildirdi: "Önümüzdeki günlerde iyileşen vakalarımızı günbegün açıklayacağız. İyileşen vakalarımızın fazla olduğunu belirtmek istiyorum."

Malatya'da evde kal çağrısı

Malatya'da Darende Hulusi Efendi Devlet Hastanesi çalışanları da vatandaşlara "evde kal" çağrısında bulundu.

Sağlık çalışanlarına ücretsiz

Malatya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre “COVID19tr salgını için fedakarca görev yapan tüm sağlık çalışanlarımız, kurum kimlik kartlarını göstererek toplu taşıma araçlarımızdan ücretsiz faydalanabileceklerdir” denildi.

Turgut Özal Tıp Merkezi'nde 'korona' önlemleri

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde Korona Virüs salgınına karşı tüm tedbirler alındı.

Koronavirüs sebebiyle can kaybı 4'e yükseldi

Koronavirüs nedeniyle Türkiye'de 85 yaşındaki bir kadın daha hayatını kaybetti. Tespit edilen vaka sayısı ise 359'a ulaştı.

Sağlık çalışanlarını da kapsasın

Cumhurbaşkanlığı genelgesinin sağlık çalışanlarına da uygulanmasını talep eden Sağlık- Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, "Cumhurbaşkanlığı genelgesine uyarak engelli ve kronik rahatsızlığı olan memurlarına idari izin vermişken, korona virüsüne karşı en riskli meslek grubunu oluşturan sağlıkçılardan, hamile, engelli ve kronik akciğer rahatsızlığı olanlara dahi izin verilmemesi kabul edilemez" dedi.

Meslek liseleri maske üretecek

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Özer, "30 okulumuzda cerrahi maske üreteceğiz. Diğer taraftan N95 standardında maske üretmek için İstanbul, Bursa ve Hatay'ı seçtik." dedi.

Panik Yok Önlem Var

İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliğine “koronavirüs tedbirleri” konulu ek bir genelge daha gönderildi. Genelgeyle, dün gece yarısından itibaren tiyatro, sinema, kahvehane, internet kafe, kapalı çocuk oyun alanlarının faaliyetleri durdurulacak.

“Çöşnükte bir apartmanda karantina iddiaları

Sosyal medyada, özel kıyafetli sağlık görevlilerinin bir apatrmanın önündeki fotoğraflarını paylaşarak apartmanın koronavirüs nedeniyle karantina altına alındığına ilişkin paylaşımlara karşın, hasta ve karantina iddialarının doğru olmadığı bildirildi.

Sağlık akanlığı'ndan korona fırsatçılarına karşı uyarı

Sağlık Bakanlığı, vatandaşları Bakanlıktan geldiğini iddia eden kişileri evlerine almamaları konusunda uyardı.

Malatya'da koronavirüs tedbirleri

Malatya Valisi Aydın Baruş, Korona virüsü salgınına karşı kentteki tüm etkinliklerin ve programların Nisan ayı sonuna kadar ertelendiğini ifade ederek, 'Tüm kurum ve kuruluşlarımızda, camilerimizde, okullarımızda, servis, minibüs ve otobüslerimizde alınan hijyen önlemlerinin arttırılmasına karar verilmiştir' dedi.

Hamilelere 'Korona' uyarısı

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Meltem Erkmen, Korona virüsüne karşı hamilelere uyarıda bulundu.

Toplam 351 haber.