Sağlık

Adaletsiz bir sistem Adaletsiz bir sistem
Ameliyatsız tedavi edildi Ameliyatsız tedavi edildi
UMKE Malatya'da tatbikat yapacak UMKE Malatya'da tatbikat yapacak
Baskil'e tam donanımlı ambulans Baskil'e tam donanımlı ambulans
Turgut Özal Tıp Merkezi'nden bir ilk daha Turgut Özal Tıp Merkezi'nden bir ilk daha
Kalp boşluğu anjiyoyla kapatıldı Kalp boşluğu anjiyoyla kapatıldı
Rekor nakilde mutlu son Rekor nakilde mutlu son
Kadın Doğum Temmuz'da Açılıyor Kadın Doğum Temmuz’da Açılıyor
Sağlık merkezleri tek çatı altında Sağlık merkezleri tek çatı altında
Kan bağışçılarına plaket Kan bağışçılarına plaket
'Türkiye üs olabilir' 'Türkiye üs olabilir'
2020'nın ilk çeyreğinde hizmette 2020'nın ilk çeyreğinde hizmette
Yeni bir nakil rekoru hazırlığı Yeni bir nakil rekoru hazırlığı
Sevindirici gelişme Sevindirici gelişme
Ne zaman hizmete girecek? Ne zaman hizmete girecek?
KBB kongresi başladı KBB kongresi başladı
Ebelik Bölümü'nde mezuniyet sevinci Ebelik Bölümü'nde mezuniyet sevinci
5 hastanın da durumu iyi 5 hastanın da durumu iyi
İddiamızı kanıtladık İddiamızı kanıtladık
Viral hepatite dikkat Viral hepatite dikkat
Sağlık Haberleri

Adaletsiz bir sistem

Sağlık-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, sağlık çalışanlarının öncelikli sorunlarının başında döner sermaye adaletsizliğinin geldiğini belirterek, yaklaşan toplu sözleşme görüşmelerindeki öncelikli ele alınacak konulardan birinin döner sermaye sistemi olduğunu söyledi.

Ameliyatsız tedavi edildi

Malatya'da grip şüphesi ile doktora başvuran 17 yaşındaki gencin, yapılan tetkiklerde kalbinin doğuştan delik olduğu belirlendi. Tedavi altına alınan genç, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk kez uygulanan yöntemle ameliyatsız sağlığına kavuştu.

UMKE Malatya'da tatbikat yapacak

81 ilde faaliyet yürüten Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), 22-27 Temmuz tarihleri arasında Malatya'da tatbikat gerçekleştirecek.

Baskil'e tam donanımlı ambulans

Elazığ'ın Baskil ilçesinde tam donanımlı ambulans hizmete girdi.

Turgut Özal Tıp Merkezi'nden bir ilk daha

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde 69 yaşındaki hastanın kalbindeki boşluk bölgede ilk kez ameliyatsız olarak gerçekleştirilen anjiyoyla kapatıldı.

Kalp boşluğu anjiyoyla kapatıldı

Malatya'da 69 yaşındaki hastanın kalbindeki boşluk, bölgede ilk kez İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde gerçekleştirilen anjiyoyla kapatıldığı bildirildi.

Rekor nakilde mutlu son

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, 12 Haziran’da aynı anda karaciğer nakli olan 5 hastanın sağlık durumlarının iyi olduğu belirterek, hastaların bir kısmının taburcu olduğunu diğer hastalarının da yakın zamanda taburcu olacağını söyledi.

Kadın Doğum Temmuz’da Açılıyor

Malatya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, Kadın, Doğum ve Çocuk Hastanesi ilgili bir sıkıntı olmadığını belirterek, “İnşaat süreci bitmek üzere, malzemelerimizin çoğunu, özellikle birçok tıbbi malzememizi aldık. Temmuz ayı içerisinde hasta kabul etmeye başlayacağımızı ümit ediyoruz” dedi.

Sağlık merkezleri tek çatı altında

Malatya'nın Darende ilçesinde Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun geçici kabul aşamasına geldiği bildirildi.

Kan bağışçılarına plaket

Türk Kızılayı Malatya Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü tarafından, kan bağışı kampanyalarına katılan 6 bağışçıya madalya ve plaket verdi.

'Türkiye üs olabilir'

Dünya Aferez Birliği (WAA) Başkanı Prof. Dr. Fevzi Altuntaş, 18 ülkenin üye olduğu uluslararası bir organizasyon olan WAA'nın kan hastalıklarıyla ilgili çalışmalar yaptığını belirtti.

2020'nın ilk çeyreğinde hizmette

Darende ilçesinde yapı süren Hulusi Efendi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nin yüzde 60'lık bölümü tamamlandı.

Yeni bir nakil rekoru hazırlığı

Geçtiğimiz günlerde aynı anda 5 karaciğer nakli ile dünya rekoru kıran Turgut Özal Tıp Merkezi'nde bu sefer de aynı anda 10 ilik nakli yapılarak yeni bir rekora imza atılacak.

Sevindirici gelişme

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 55 ilacın daha geri ödeme kapsamına alınmasını değerlendiren Malatya Eczacılar Odası Başkanı Tahir Özelçi, “Geri ödeme yapılan ilaçların, ikisi kanser, 39 ilaç yerli üretim olması sevindirici” dedi.

Ne zaman hizmete girecek?

Aralık 2017 yılında ihalesi gerçekleştirilerek yapımına başlanan yüklenici firma tarafından 2019 Mart ayının sonunda teslim edilmesi gereken 300 yataklı Malatya Kadın Doğum Çocuk Hastanesinin ne zaman hizmete gireceği merak ediliyor.

KBB kongresi başladı

Malatya Kulak Burun Boğaz Derneği ve İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından düzenlenen 3. Olgularla KBB Kongresi başladı.

Toplam 276 haber.