Zabıtaya bu gücü kim verdi ?

Malatya'da zabıta ile seyyar satıcı esnaf arasında kavga çıktı. İddiaya göre zabıta ekiplerinin 3 seyyar satıcıya hem küfür ettiği hem de bıçak çekerek bir seyyar satıcıyı yaraladığı iddia edildi. Seyyar satıcılar, 'Böyle zulüm var mı? Bu sattığım ürünü amiri, memuru, garibanı, fukarası yiyor. Ben burada ne satıyorum?Yeşillik, bir zabıtaya kim bu gücü verdi ki, bana vursun?' diye konuştular. 

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO

İddiaya göre, Malatya Sebze ve Kasap Pazarı’nda denetim yapan Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ile seyyar satıcılar arasında bilinmeyen bir nedenle sözlü tartışma başladı. Tartışma daha sonra kavgaya dönüştü. Kavgada, 3 seyyar satıcının zabıta tarafından yaralandığı, el arabasındaki malzemelerin yere saçılarak ezildiği öne sürüldü.

Böyle zulüm mü var mı

Seyyar satıcılar, "Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin bugün burada yaptığı zulmü İsrail, Filistin’e yapmıyor. Yahudi Yahudi’ye yapmıyor. Geldi zabıta ekibi küfür ediyor. Komiser olmuş bu yıldızı verene ve yıldıza küfür ediyor. Ben bu vatanı severek askerlik yaptım. Ben burada 2 demet maydanoz, satıyorum. Malatya Büyükşehir Belediyesi 30 seyyar satıcıya bir çare bulamıyorsa, büyükşehir 10 insan kimse kusura bakmasın. Bunu bir dünya dinlesin. Bunun yaptığını Sebzelerimizi ayaklarıyla ezdiler, çiğnediler. Malatya Büyükşehir Belediyesi bundan 10 yıl önce de bu hareketi yaptı. Bunu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yaptırıyor. Bunun üzerini kimse kapatmasın. Böyle zulüm mü var mı? Bir zabıtaya kim bu gücü verdi ki, bana vursun?" diye konuştular. Yaklaşık 10 yıldır zabıta ekipleri ile tartıştıklarını iddia eden esnaf Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın kendilerine sahip çıkmasını istedi. Konuyla ilgili görüşmek istediğimiz Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığı telefonlara cevap vermedi. 

Haber Merkezi

Yusuf Cici

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 8

 • Akılsız insanlar | 01 Ocak 2021 00:34

  Kardeşim tek taraflı düşünmeyin hiç bir zaman senin dükkanın olsa ve hemen önüne seyyar açıp hem müşterileri rahatsız etse hemde musterini çalsa hoşunuza gider mi? Birde bence bu seyyar satıcılar yapılanlari biraz abartiyorlar hergun uyarılıyorlar ama laftan anlamıyor ve en son malzemelerine el konulunca bağırıp çağırıyorlar....bu ülkenin gerçeği seyyar satıcılar ama insanların ekmeklerini de mani olmayacalar

 • Oğuz | 31 Aralık 2020 15:35

  İşin boyutu değiştimi zabıta kötü kimse kimsenin hakkına girmesin diye görevini icra ediyor adamlar ama siyasetin en ağır işlediği bir memleket Malatya kanun kural boş ne yazık ki.

 • Pınar | 31 Aralık 2020 15:01

  Belediyeler sırf vergi almıyor diye yapıyorlar. Ne yapsın vatandaş hırsızlıkmı yapsın suç mu işlesin ne kazanıyorda ne vergi versinler.Yeter kene gibi kan emmekten bıkmadınız.Yaptığınız tek şey nasıl para toplayabilirim ama sizin asıl işiniz nasıl vatandaşa yardım edebilirim olmalı ama nerde.Ya Allah'tanda mı korkmuyorlar o nimetleri nasıl ezip çiğniyorsun günah milli servet milli israf.Allah ıslah etsin sizleri ...

 • Kazım | 31 Aralık 2020 12:37

  Yazık bu yapılmaz insanca uyarsın adam ne yapsın hırsızlıkmı yapsın iş yok zaten

 • Malatya sever | 31 Aralık 2020 09:58

  Gücü yetene ses edebiliyorlar bütün yerdeki herkes vergisini veriyor sanki bi seyyar satıcılar kaldı koca koca şirketlerin vergi borçları siliniyor evine ekmek götüren seyyar satıcı dan vergi alamıyor diye zoruna gidiyor sanki memleketi zabıtalar kalkindiracak yazık günah gerçekten

 • Adaletin yanında | 31 Aralık 2020 00:37

  Yazık yazık şimdi de garibanın ekmeğine mi düştüler.. 1 yıl önce şahit olduğum yeni caminin orda yaşlı amcaya yaptıklarını gördüm .. zabıta yaşlı amcamın malzemesini yükleyip arkasına bakmadan gitti. Zabıtaya bu gücü kim veriyor ? Bela ve musibetlerin niye geldiği ortada.. ihtiyacı olmazsa soğukta ne işi var pazarda ?

 • Serkan44 | 30 Aralık 2020 21:53

  Kardeş sakin ol vergini öde kiranı öde seni kimse rahatsız etmez öyle beleş tezgah açmak yok vermeden almak yok..

 • Orduzulu | 30 Aralık 2020 21:26

  Zabıtalar haklı seyar iş yapanlar oradaki esnafın ekmeğini çalıyor vergi yok dükkan kirası yok

BUNLARA DA BAKIN