SEÇİME RAMAK KALA! - Zeki Taşkıran

SEÇİME RAMAK KALA!


2 Gün kaldı seçimlere. Siyasetin dili o kadar iğrençleşti ki o kadar anormalleşti ki hakikaten insanın sandığa gidesi kalmadı! Akşener’in dediği gibi seçimden sonra da yüz yüze bakacaksınız bu kadar ağır konuşmayın diyoruz. Akşener’in sözünü aktardım diye Akşener’ci ilan etmeyin beni aman ha! Sadece doğru bir laf şu dönem için. Şu süreçte biri diğeri ile el sıkışsa, selam verse , karşılaşsa bir yerde hemen ittifak yada ortaklık yaftası yapıştırılıyor. Şu süreçte kendini çok alenice ortaya koyan en vicdansızca hal ve davranış TEHDİT ve İFTİRA dilidir. Hükümet kanadında hem Erdoğan hem de Soylu çok net bir şekilde AKP.li olmayan hem adayları hem de milleti tehdit edip duruyor ve millet iradesine çok rahat müdahale edebiliyorlar. Diğer cenah ise Erdoğan ve Soylu’nun baskıcı ve tehditkar tutumu yüzünden olsa gerek  yanlışa sapıp olmayacak destek ve ortaklıklara girebiliyor.

Yine HDP.liler ise Erdoğan insin de kim gelirse gelsin diyerek hangi bölgede hangi partinin kazanma ihtimali yüksekse ona oyları vereceklerini deklare edip duruyor. Bu iğrenç siyasi dil ve manevralar seçime ramak kala dozunu ayyuka çıkarmış durumda. Hem toplum içinde hem de uluslararası arenada Türkiye’nin imajını yerle bir eden siyasi davranış ve beyanatların bir an önce son bulması için seçimin bir an önce bitmesini diliyorum. Milletimizin vergi ve geliri ile kendi reklamlarını yaptıran mevcut belediye başkanlarının reklama değil hizmete birazcık yatırması için seçimlerin bir an önce başlayıp bitmesini diliyorum. 15 Temmuzdan beri Toplumun girdiği bunalım ve depresyonun bir an önce bitmesi için seçimlerin bir an önce başlayıp bitmesini diliyorum. Seçimlerden başka bir beklentim olmadığı için başka bir dilek dileyemiyorum. Çünkü Allah rızası için, çünkü millete hizmet için başa geleyim diye canhıraş şekilde çalışan kimseyi pek göremiyorum. Bir Milli Görüş Belediyeciliği Türkiye’de tarihe damgasını vurmuştur.

Bir tarafta da BEKA mevzusu. Değerli kardeşlerim hafızalarınızda 5 dakikalığına belediye seçimlerini bir kenara atıp beka sorunu varmı yokmu diye bir düşünün. 15 Temmuz- Suriye Savaşı-Pkk vs. zaten Beka sorunu ülkemizde had safhada iken Belediye seçimlerinin-yerel hizmet seçimlerinin Beka sorununa bağlanmasının altında yatan tek nedenin Siyasi rant olduğunu herhalde akıl ederiz diye düşünüyorum. Bu kadar saftirik bir millet değiliz Allah’ın izniyle. Bu ülkede artık bir şeylerin değişmesi elzemdir, kaçınılmazıdr. Özellikle Malatyamız açısından Faize batık bir belediyecilik anlayışı, İsrafa boğulmuş ve gelirin çoğunu hizmet yerine kendi reklamlarına vicdansızca harcayan bir Belediyeciliği ortadan kaldırma ve bir ders verme seçimi olmalıdır bu seçimler. Ne olursa olsun mevcutların içinde yine de en iyisi Milli Görüş Belediyeleridir diyor ve bu seçimlerin de milletimiz ve ümmet için hayırlara vesile olmasını Rabbimden diliyorum…  

av.zekitaskiran@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI