“ATATÜRK İLAH DEĞİLDİR” DEMENİN NESİ SUÇ! - Zeki Taşkıran

“ATATÜRK İLAH DEĞİLDİR” DEMENİN NESİ SUÇ!


Edirne’de 10 Kasım törenleri sırasında Emine Şahin isimli bir hanımefendi, ‘Atatürk İlah Değildir….” Diyerek bağırdı diye önce alelacele gözaltına alındı. Sonra da tutuklandı.  2 gündür olayın aslı astarı nedir diye İstanbul’da arkadaşlara soruyorum. Hukukçular Derneği Genel Merkezi ile yaptığım görüşmede Emine Şahin isimli bu kardeşimizin ne bir kışkırtıcı ne meczup nede herhangi bir örgüt üyesi olmadığı, Üniversitede öğrenci olduğu yapılan görüşmede ve araştırma sonucu ortaya çıktığı söylendi. Hak olan, doğru olan bir sözü söylemek yada bir fiili yapmak neden hemen provakatörlük yada örgüt üyeliği olarak lanse edilmektedir.

Bu kardeşimizi tutuklayan hakim hangi yasa maddesine dayanarak ve hangi örgüt üyeliği ile tutuklamıştır. Hukukçu olmaya gerek olmadan ben değerli okuyucularıma soruyorum: Atatürk ilah mıdır? Atatürk Batı Kanunlarını Türkiye’ye getirmiş midir?  Şimdi Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Anayasamıza göre düşünce özgürlüğü Temel hak ve hürriyetlerin olmazsa olmazı değil midir? O zaman ben Atatürk’ün ilah olmadığı gerçeğini de haykırıyorum. Atatürk’ün muassır medeniyetler seviyesine Türkiye’yi getirmek için Batıdan birçok kanunu aldığını Hukuk Fakültesinde bana öğretildiği kadarıyla, kanunlarımızın batı ürünü olduğunu da söylüyorum. Hiç kimse, bu iki gerçeği inkar edemez.

Şu içinde olduğumuz 21. Yüzyılda bu nasıl bir çelişkidir ki hem Demokrat Muhafazakâr Bir Hükümet yıllardır ülkeyi idare etmekte ve bu içinde bulunduğumuz zamanda doğruyu, hakaret ve küfür asla içermeden dile getirmek suç kabul edilir olmuş. Bundan 5 ay önce Safiye İnci isimli provakatöre ceza verilmesine bir diyeceğimiz yok. Ülkeyi ve ortamı bozucu fiillere ve faillere asla izin verilmemelidir. Ama Emine Şahin gibi hiçbir örgüt mensubu olmayan ve yüksek İslami Hassasiyet sahibi bu kardeşimizin durumu çok farklı. Geldiğimiz şu asırda hakikaten hala insan hak ve özgürlükleri, düşünce özgürlüğü konusunda sınıfta kaldığımızı üzülerek analiz etmiş bulunuyoruz değerli kardeşlerim.

Son olarak şunu belirtmek isterim ki; Ne Atatürk ne Erdoğan ne Bahçeli Ne Erbakan ne ben ne de başkası, bizler aciz birer beşeriz. O yüzden hiçbirimiz tağut da değiliz tanrı da değiliz. Karşımızda ki Kim olursa olsun hak olanı hakikat olanı haykırıp haklının yanında haksızın da karşısında olacağız ki Ümmetin birliği, dirliği kardeşliği dağılmasın.  Rabbim hakkı hak bilip haykırmayı, batılı batıl bilip karşısında durmayı nasip etsin bizlere… İletişim:av.zekitaskiran@hotmail.com

av.zekitaskiran@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI