Yaramız hala kanamakta

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) Malatya Şubesi, 28 Şubat'tan dolayı mağdur olan insanların bu durumunun devam ettiğini belirterek, '2018'in son 28'i bugün. Yaklaşık 20 yıldır yüzlerce mağdur ve mağdur ailesi bu acıyı yaşamaktadır. Açılan yara hala kanamaktadır' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Yaramız hala kanamakta
İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) Malatya Şubesi, 28 Şubat’tan dolayı mağdur olan insanların bu durumunun devam ettiğini belirterek, “2018’in son 28’i bugün. Yaklaşık 20 yıldır yüzlerce mağdur ve mağdur ailesi bu acıyı yaşamaktadır. Açılan yara hala kanamaktadır” dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

MAZLUMDER Malatya Şubesi adına şube binasında basın açıklamasını okuyan Bahattin Anıl, 28 Şubat’tan dolayı mağdur olan insanların bu durumunun devam ettiğini belirterek, Çok sayıda kişi ve kurumun desteğiyle 2018 yılı boyunca 28 Şubat mahpuslarının halen devam eden mağduriyetlerinin giderilmesi için Türkiye genelinde cezaevi ve adliye önlerinde, meydanlarda ve dernek binalarımızda, haftalık ve aylık toplantılar düzenledik, mağdurları dinledik, basın açıklaması yaptık. Her bir eylemde ‘28 Şubat siyasi yargı kararları iptal edilsin’ ve ‘28 Şubat mahpusları derhal serbest bırakılsın’ talebini dillendirerek halen devam eden zulmün sonlandırılması çağrısında bulunduk. Gündeme gelen af yada şartlı tahliye indirimi mahiyetindeki düzenlemelerde de 28 Şubat mahpuslarının kapsam dışı bırakıldığını gözlemledik. Teşebbüsün ötesine geçip gerçekleşmiş bir darbe olarak gündemimize oturan 28 Şubat darbesi halen insan öğütürken 20-25 yıllık mahpusların aileleri cezaevi yollarında süründürülürken çocuklar babasız büyümek, anneler çocuklarına hasret bir ömür sürdürmek zorunda kalırken bir yılı daha geride bırakıyoruz” dedi.

Yargı zulümleri artık son bulmalı

Taleplerini yinelediklerini anlatan Anıl, “28 Şubat’ın brifingli yargısının kararlarıyla hapsedilen mazlumların tahliyesi, 28 Şubat’ın tahkim ettiği zemine basarak büyüyen paralel yargının kararlarıyla hapsedilen hemen her çevreden mazlumun tahliyesi, brifingli ve paralel yargı zeminde oluşan ön yargılarla oluşturulan içtihatlarla halen devam eden yargı zulümlerinin artık son bulması gerekmektedir. MAZLUMDER olarak, ‘28 Şubat siyasi yargı kararları iptal edilsin’ ve  ‘28 Şubat mahpusları derhal serbest bırakılsın’ talebimizi bir kez daha vurgularız” ifadelerini kullandı. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN