Yanlıştan dönün

Milli Piyango'nun Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. Yıl dönümü nedeniyle 18 Mart'ta özel çekiliş yapmasını sert bir dille eleştiren Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin, 'Yüz binlerce Mehmetçiğin bu vatan uğruna, istikbalimiz, bayrağımız uğruna şehit düştüğü bir günü piyango kumarıyla kirletmeye kimsenin hakkı yoktur' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Yanlıştan dönün
Milli Piyango’nun Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıl dönümü nedeniyle 18 Mart’ta özel çekiliş yapmasını sert bir dille eleştiren Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin, 'Yüz binlerce Mehmetçiğin bu vatan uğruna, istikbalimiz, bayrağımız uğruna şehit düştüğü bir günü piyango kumarıyla kirletmeye kimsenin hakkı yoktur' dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Özelleştirilen Milli Piyango’nun Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıldönümü nedeniyle 18 Mart’ta özel çekiliş yapacağına ilişkin tepkiler artmaya devam ediyor.  Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin,  Milli Piyangonun da bir kumar olduğuna dikkat çekerek, ne devlet eliyle ne de devlet kontrolünde kumar oynatılmasına izin verilmemesi gerektiğini söyledi. Engin, "Vatan uğruna şehit düşen binlerce vatan evladının Milli Piyango İdaresi’nce çekiliş malzemesi yapılmasının yanlış bir karardır. Kumar oynatılmasının yanlışlığı ortadayken vatan, bayrak, milli manevi değerlerimiz uğruna şehit olmuş vatan evlatlarımızın 18 Mart Deniz Zaferinin yıl dönümünde milli piyango aracılığı ile kumar malzemesi yapılması bizleri derinden üzmüştür. Bu yanlıştan derhal dönülmelidir" diye konuştu.

Milli piyango kumardır

Milli Piyangonun da bir kumar olduğuna dikkat çeken Engin, "Şans oyunları ile bu vatan uğruna şehit olan ecdadımızın kemiklerini sızlatmaya kimsenin hakkı yok. Devletin eliyle yasal düzenleme ile kumar kapsamından çıkarılan şans oyunlarının da aslında kumardan hiçbir farkı yoktur. Çünkü bunlarda şans üzerine kurulu ve insan emeğinin zarara uğratıldığı oyunlardır. Dolayısıyla ne devlet eliyle ne de devlet kontrolünde kumar oynatılmasına izin verilmemelidir. Kaldı ki “Çanakkale Şehitleri Anısına Çekiliş” düzenlemek, bu özel günü kumar malzemesi yapmak ağlanacak halimize gülmektir. Şehitlerimiz kumar oynatılarak mı anılacak? Bu skandala bir an önce son verilmelidir" şeklinde konuştu.  

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN