Üretime dayalı eğitim şart

Malatya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Avşar, tüm dünyayı sarsan korona virüs (Covid-19) salgınının birçok alana olduğu gibi eğitime bakışı da değiştirdiğini belirterek, üretime dayalı eğitimin öneminin bir kez daha kanıtlandığını söyledi. Avşar, 'Maskeden dezenfektana, video laringoskop cihazından N95 maske makinesine kadar Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu araçları üreten meslek lisesi öğrencileri, Türkiye'nin korona virüs mücadelesinde hayati görev üstlendi' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Üretime dayalı eğitim şart
Malatya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Avşar, tüm dünyayı sarsan korona virüs (Covid-19) salgınının birçok alana olduğu gibi eğitime bakışı da değiştirdiğini belirterek, üretime dayalı eğitimin öneminin bir kez daha kanıtlandığını söyledi. Avşar, "Maskeden dezenfektana, video laringoskop cihazından N95 maske makinesine kadar Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu araçları üreten meslek lisesi öğrencileri, Türkiye’nin korona virüs mücadelesinde hayati görev üstlendi" dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla gazetemizi ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Avşar, tüm basın mensuplarının gününü kutlayarak maske, dezenfektan ve siperlik gibi ürünlerden takdim etti. Tüm dünyayı sarsan koronavirüs salgını birçok alana olduğu gibi eğitime bakışı da değiştirdiğini ifade eden Avşar, "Üretime dayalı eğitimin önemi bir kez daha kanıtlandı. Maskeden dezenfektana, video laringoskop cihazından N95 maske makinesine kadar Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu araçları üreten meslek lisesi öğrencileri, Türkiye’nin koronavirüs mücadelesinde hayati görev üstlendi. Bu kapsamda Hasan Akbudak İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, Sıvı Sabun, Yüzey Temizleyici, Cam sil, Ağır Kir Çözücü, Ahşap Temizleyici, Bulaşık Deterjanı, Parfümlü Çamaşır Suyu, Yüzey Dezenfektan, El Dezenfektanı üretimiyle; Fatma Aliye İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz N95 maske üretimiyle, Bilim Sanat Merkezlerimiz ise ürettikleri Yüz Siperlikleri ile bu zorlu süreçte katkıda bulundu. Ayrıca  hem okullarına hem de ekonomiye katkı sağladı. Okullarımızın ürettikleri temizlik malzemeleri, dezenfektanlar ve yüz siperlikleri İlimizde resmi ve özel kurumların yanı sıra il dışında yer alan resmi ve özel kurumlara da gönderilmiştir. (Sivas, Kahramanmaraş, Elazığ, Tunceli, Bingöl ) Okullarımız halen üretimlerine devam ederek, ürünleri ihtiyaç duyulan noktalara ulaştırmaya devam ediyor" diye konuştu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Net Haber Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Hanifi Evren ise,  kovid 19 sürecinde meslek ve teknik liselerin ürettikleri maske, dezenfektanlarla mesleki okulların öneminin herkes tarafından görüldüğünü söyledi. Evren, "Özellikle eğitimde ilimizin gelişmesi, bir adım daha ileriye gitmesi noktasında elimizi taşın altına koymaya her zaman hazırız" şeklinde konuştu. 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN