Necmettin Erbakan Umut Ormanı

Saadet Partisi Kadın Kolları tarafından eski başbakanlardan Necmettin Erbakan anısına yanan ormanları, tahrip edilen doğayı yeniden yeşertmek umuduyla hatıra ormanı oluşturulacak.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Saadet Partisi Malatya Kadın Kolları, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan‘ın adını Hatıra Ormanı‘nda yaşatacak. 'Necmettin Erbakan Umut Ormanı' kampanyasına dair Yeni Camii Meydanında basın açıklaması gerçekleştiren Saadet Partisi Malatya Kadın Kolları Başkanı Emine Akkurt, kaybedilen değerleri ve güzellikleri tekrar kazanma umudu ile ülke genelinde başlatılan fidan bağışı kampanyasıyla 'Necmettin Erbakan -Umut Ormanın' da yeniden yeşertebileceklerini söyledi. 

Doğayı yeniden yeşerteceğimizi umut ediyoruz

Ülke olarak son yıllarda ve özellikle geçtiğimiz yaz aylarında, ciddi boyutta orman yangınlarının yaşandığını anımsatan Akkurt, "Günlerce süren yangınlar karşısında adeta ciğerlerimiz yandı. Bununla birlikte, yine ülkemiz, yıllardır, bir grup şirketin çıkarları için, beton uğruna; büyük bir yeşil alan kaybına uğradı. Doğa üzerinde meydana gelen tahribat, açılan yara gittikçe derinleşti. Ancak biz bu yarayı, birlikte sarabileceğimize, doğayı hep birlikte yeniden onarabileceğimize inanıyoruz. Yanan ormanlarımızı, mahvedilen doğayı; hep birlikte yeniden yeşerteceğimizi umut ediyoruz. Bu farkındalıkla, Saadet Partisi Kadın Kolları olarak, kurmak istediğimiz, Necmettin Erbakan -Umut Ormanı ile doğamızda ve sosyal hayatımızda kaybettiğimiz değerleri el birliği ile yeniden kazanacağımıza ve böylelikle yarınlara daha güzel bir ülke bırakacağımıza inanıyoruz. Üzerinde yaşadığımız bu dünya, Allah’ın bize emanetidir. İnancımız ve medeniyetimiz bize, “emanete sahip çıkma sorumluluğunu” yüklemiştir. “Kıyametin kopacağını bilseniz dahi, elinizdeki fidanı dikiniz” diyen peygamberimizin izinde, hem emanete sahip çıkarak doğayı ve çevreyi korumak, hem de bizden sonraki nesillere bırakacağımız daha Yaşanabilir Türkiye için canla başla çalışıyoruz. Betona kurban edilen doğayı; hep birlikte yeniden yeşerteceğimizi umut ediyor, Yeşil Türkiye için çalışıyoruz" dedi.

Adil bir Türkiye için çalışıyoruz

Akkurt, güvenli, güçlü, büyüyen, adil bir Türkiye için çalıştıklarını vurgulayarak, "Kadınların, toplumun her alanında çalışan, düşünen, öğreten, iyileştiren, güzelleştiren olduğunu biliyor; her kadının huzur içerisinde yaşadığı günleri umut ediyor, güvenli Türkiye için çalışıyoruz. Her işçinin hakkını tam ve zamanında aldığı bir ülke umut ediyor, kazanan Türkiye için çalışıyoruz. Gençlerimizin yarın ne olacak? Endişesini taşımadığı, geleceğe güvenle baktığı günleri umut ediyor, büyüyen Türkiye için çalışıyoruz. Çiftçimizin sevgi ve emek ile ekip biçtiği, hakkını aldığı bir ülke umut ediyor, üreten Türkiye için çalışıyoruz. Çocuklarımızın eğitim ve sağlık hizmetlerine eşit şartlarda ulaştığı dünya ile rekabet eden güçlü Türkiye için çalışıyoruz. Engellilerimize onurlu yaşam şartlarının sağlandığı, kerim Türkiye için çalışıyoruz. Yaşlılarımızın korunup kollandığı, muhtaç olmadan yaşadığı, şefkatli Türkiye için çalışıyoruz. Ülkemizde kaybolan adaleti; birlikte, yeniden tesis edeceğimizi umut ediyor, adil Türkiye için çalışıyoruz. Herkesin doyduğu, yüzlerin güldüğü bir ülke umut ediyor, mutlu Türkiye için çalışıyoruz. Bu sebeple, kaybettiğimiz değerleri ve güzellikleri tekrar kazanma umudumuzu; ülkemiz genelinde başlattığımız “fidan bağışı kampanyasıyla” kuracağımız, “Necmettin Erbakan -Umut Ormanın” da yeniden yeşertebileceğimizi ifade ediyoruz. Unutmayalım ki, dikeceğimiz her bir fidan, elimizdeki umuttur. Adalet için, huzur için, gelecek için, ülkemiz için, “umut elimizde yeşerecek!” diyoruz ve bütün vatandaşlarımızı “Necmettin Erbakan- Umut Ormanı” birer fidan bağışlamaya davet ediyoruz" ifadesini kullandı. 
 

Nevzat Kanar

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN