Diğer

Diğer Haberleri

Geleceğin şampiyonları

Osmanlı döneminde “Sultansuyu Çiftlikatu Hümayun” adı ile kurularak, ordunun binek at, keçe ve yapağı gibi hayvansal ürün ihtiyaçlarını karşılayan Malatya Sultansuyu Harası’nda 90 yeni şampiyon adayı dünyaya geldi.

Dinçer BİLSAM’ın konuğu

Milli Eğitim Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevlerinde bulunan Prof. Dr. Ömer Dinçer, BİLSAM’ın konuğu olarak Malatya’ya geldi.

25 bin kişi ziyaret etti

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen yaban hayatı tanıtım merkezini geçen yıl 25 bin kişi ziyaret etti.

Elazığ Belediyesi Baskil’e park yapacak

Elazığ Belediyesi, Baskil ilçesinde park ve mesire alanı yapacak.

Başkan Gürkan’dan Anadolu Selçuklu Ocakları’na ziyaret

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, sivil toplum kuruluşları ile istişare ziyaretleri kapsamında gençlerle bir araya geldi. Başkan Gürkan, milli ve manevi değerlere sahip gençlerin yetişmesinin önemine dikkat çekerek, “Memleketimize en iyi hizmet yolunun, en çok çalışmaktan geçtiğini bilmemiz gerekir” dedi.

Özalperliler Belediyenin yatırımlarını inceledi

Yeşilyurt Belediyesi tarafından hizmete sunulan yatırımlar, hizmet binaları ve sosyal yaşam alanları ilçe sakinleri tarafından yerinde incelenmeye devam ediyor.

MASKİ hız kesmiyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü 2018 yılında Malatya genelinde 599 kilometrelik altyapı yatırımı planlıyor.

Pütürge’ye Terminal Binası

Pütürge Belediyesi’nin kardeş ilçesi İstanbul Esenler Belediyesi arasındaki ortak çalışmalardan biri olan terminal projesi için bugün önemli bir adım daha atıldı.

Kudüs paneli

Malatya'da Yeşiltepe Anadolu Lisesinde, Kudüs konulu panel düzenlendi.

Iğdır, kayısısını festivalle tanıtacak

"Doğu'nun Çukurovası" olarak nitelendirilen Iğdır'da bu yıl düzenlenecek festivalle, kentte üretilen ve lezzeti ile öne çıkan kayısı türlerinin tanıtılarak yurt dışında pazarlanması hedefleniyor.

Ramazan ayında ibadete açılacak

Malatya’da yaklaşık iki yıl önce onarım çalışmalarına başlanılan Yeşilyurt Camii Kebir Cami’nin Ramazan ayı içinde hizmete açılması planlanıyor.

Kanalizasyon hattı yenilendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Hekimhan İlçesi merkezinde gerçekleştirdiği 43 kilometrelik kanalizasyon hattı çalışmalarını tamamladı.

Dikkatli ekim yapılmalı

Doğanşehir Ziraat Odası Başkanı Burhan Tanışık, havaların kurak gitmesi nedeniyle bölgedeki çiftçilerin sulama sıkıntısı çekmemeleri konusunda uyardı.

Suyun önemini anlattılar

Malatya’da Doğa Koleji tarafından “Dünya Su Günü” nedeniyle Malatya Park AVM’de iki günlük özel bir program düzenlendi. Programda öğrenciler tarafından yapılan etkinliklerle suyun önemi anlatıldığı ve suyun israf edilmemesi hatırlatılan etkinlikler yapıldı.

‘Depremsellik ve Güvenli Kent Planlaması’

Malatya Büyükşehir Belediyesi son günlerde ülke genelinde yoğun bir şekilde konuşulan deprem ve güvenli yapılaşma konusunda ‘Deprem ve Kent Planlaması’ ile ilgili bir panel düzenleyecek.

Uçak mezarın hüzünlü hikayesi

Malatya Sancaktar Mezarlığında bulunan uçak şeklindeki mezar görenleri şaşırtıyor.

Altyapı tamamen yenilendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) kapsamında Yakınca - Bostanbaşı Mahallesi’nde 12,9 milyon TL değerindeki 48,5 kilometrelik içmesuyu altyapı çalışmalarını tamamladı.

Şampiyon adayı taylar dünyaya gözlerini açıyor

Malatya'da safkan Arap atlarının yetiştirildiği Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Sultansuyu Tarım İşletmesinde damızlık olarak kullanılan şampiyon atların yavruları dünyaya gelmeye başladı.

Akçadağ'a Kadın Kaymakam

Malatya’nın Akçadağ ilçesine ilk kez bir kadın Kaymakam atandı.

Toplam 1886 haber.