Diğer

Diğer Haberleri

500 dekara kinoa ekildi

Arguvan ilçesine son yıllarda astronot gıdası olarak bilinen kinoa bitkisi ekildi.

Altyapı yenilenecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğünce Arapgir ilçe merkezinde 171 kilometrelik içme suyu ve kanalizasyon altyapısı çalışmalarına başlandı.

Kayısı çağlası tezgaha indi

Kayısının bu yıl erken çiçek açtığı Malatya’da kayısı çağlası tezgahlardaki yerini almaya başladı. Pazarcının yüzünü güldüren kayısı çağlasına vatandaşlar ilgi gösterdi.

Gazeteniz Nethaber 12 Yaşında

12. yaşımız vesilesi ile öncelikle, bugünlere ulaşmamızı bize nasip eden Rabbimize hamd, Peygamberimize salat ve selam olsun.

Kermese yoğun ilgi

Rabia Hatun kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencilerin düzenlediği kermes yoğun ilgi gördü.

ERTV ISO 90001 kalite yönetim sistemi belgesi

Malatya'da yayın yapan yerel ERTV ve aynı kurum bünyesindeki Ersan Taşımacılık, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından Türkiye’de ilk kez bir televizyon kuruluşu olarak ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesinin 2015 versiyonunu almaya hak kazandı.

Damızlık çalışması yapacağız

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, ziyaret ettiği Romanya’da yetiştiricilerle görüşmeler yaptığını, Malatya’da da damızlık üzerine bir çalışma yapacaklarını kaydetti.

Adak Ziraat Odasına Aday

Battalgazi ilçesinde uzun yıllardır çiftçilik yapan Yaşar Adak, Battalgazi Ziraat Odası başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Projelerini anlattı

Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, Malatya Valisi Ali Kaban’ı ziyaret ederek ilçede yapılması planlanan projeler hakkında bilgi verdi.

Bağlantı yolu asfaltlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kuzey Kuşak Yolunun önemli bir parçası daha tamamlandı. 50 metre genişliğinde açılan Çarmuzu-Kaynarca bağlantı yolu asfaltlandı.

Vakıflara yeni bina yapılacak

Malatya’da Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün yeni binasının İnönü Mahallesi Sanat Sokağı karşısındaki araziye yapılması kararlaştırıldı.

Çanakkale’yi gezdiler

Malatya'da yürütülen “Kol Kola Halaya Haydi Oynamaya Projesi” tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında 80 öğrenci Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl dönümünde savaşın gerçekleştiği tarihi mekanları gezerek yakından görme fırsatı buldu.

Yönetim sistemleri anlatıldı

BİLSAM tarafından “Bir Yönetim Bilimci Gözüyle Siyasetnameleri Yeniden Okumak” konulu konferans düzenledi.

Geleceğin şampiyonları

Osmanlı döneminde “Sultansuyu Çiftlikatu Hümayun” adı ile kurularak, ordunun binek at, keçe ve yapağı gibi hayvansal ürün ihtiyaçlarını karşılayan Malatya Sultansuyu Harası’nda 90 yeni şampiyon adayı dünyaya geldi.

Dinçer BİLSAM’ın konuğu

Milli Eğitim Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevlerinde bulunan Prof. Dr. Ömer Dinçer, BİLSAM’ın konuğu olarak Malatya’ya geldi.

25 bin kişi ziyaret etti

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen yaban hayatı tanıtım merkezini geçen yıl 25 bin kişi ziyaret etti.

Elazığ Belediyesi Baskil’e park yapacak

Elazığ Belediyesi, Baskil ilçesinde park ve mesire alanı yapacak.

Başkan Gürkan’dan Anadolu Selçuklu Ocakları’na ziyaret

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, sivil toplum kuruluşları ile istişare ziyaretleri kapsamında gençlerle bir araya geldi. Başkan Gürkan, milli ve manevi değerlere sahip gençlerin yetişmesinin önemine dikkat çekerek, “Memleketimize en iyi hizmet yolunun, en çok çalışmaktan geçtiğini bilmemiz gerekir” dedi.

Özalperliler Belediyenin yatırımlarını inceledi

Yeşilyurt Belediyesi tarafından hizmete sunulan yatırımlar, hizmet binaları ve sosyal yaşam alanları ilçe sakinleri tarafından yerinde incelenmeye devam ediyor.

Toplam 1880 haber.