Diğer

Diğer Haberleri

Altay Kışlası ne olacak?

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından gündeme gelen askeri birliklerin şehir dışına taşınmasıyla ilgili Milli Savunma, Hazine ve Maliye ile Çevre ve Şehircilik Bakanlıklarından oluşan komisyon iki yıldır halen 2. Ordu İstihkâm Alayı Komutanlığı’nın görev yaptığı Malatya Altay Kışlası hakkında karar veremedi.

Arguvan’da asfalt çalışmaları

Arguvan Belediyesi girişimleriyle Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Arguvan merkezinde asfaltlama çalışmalarına başlandı.

Altyapı çalışmaları sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Samanköy, Kendirli ve Suluköy’de 4 kilometrelik içmesuyu alt yapı çalışmalarını sürdürüyor.

Arguvan’a mobil kesimhane

Arguvan’ın sağlıklı et ihtiyacını karşılamak amacıyla DAP (Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı) desteği ile başlatılan mobil kesimhanenin yapımında son aşamaya gelindi.

Çalışmalar tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) 6 mahallede içmesuyu çalışmalarını tamamladı.

Bakımları yapıldı

Yeşilyurt Belediyesi Veterinerlik İşler Müdürlüğü tarafından, Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır karakolları ve Zeytin Dalı Harekatı'nda yürüttüğü terör operasyonlarına önemli katkılar sağlayan mayın arama köpeklerinin bakımı gerçekleştirildi.

Yaylalardaki üreticiler bilgilendirildi

Türkiye Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Doğanşehir ilçesindeki yaylalarda hayvancılık yapan üreticileri hayvan sağlığı ve çeşitli konularda bilgilendirdi.

Çalışmalar tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Güney İlçeler kanalizasyon çalışmaları kapsamında Akçadağ İlçesi Aydınlar, Aksaray ve Şeyhler’de fosseptik çalışmalarını tamamladı.

Büyükşehir çalışıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesince asfalt çalışmaları sürdürülüyor.

Esenlik önemli bir değer

Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, MESTON bünyesinde kurulan Kalker Ocağı Kırma ve Eleme Tesisinde incelemelerde bulunarak, MESTON Genel Müdürü Hulusi Boyraz’dan tesisteki çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Altyapı yenilendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Muhtelif İlçeler içmesuyu çalışmaları kapsamında, Akçadağ İlçesi Kepez Mahallesi’nde 3 bin 616 metrelik içmesuyu hattı çalışmalarını tamamladı.

5 bin ceviz fidanı dikildi

Hekimhan Belediyesi tarafından ilçede 5 bin ceviz fidanı dikildi.

MASKİ çevre dostu oldu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) kullandığı Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) ile kağıttan dijital ortama taşınan işlerle kırtasiye masraflarını minimum düzeye indirerek ekstra iş yükünü ortadan kaldırdı.

Güneşle aydınlatılıyor

Yeşilyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçenin değişik bölgelerindeki ana arterlere yapılan ‘Duvar bahçeler’ güneş enerjisiyle aydınlatılıyor.

Yaş kayısıda son günler

Malatya’da Haziran ayı başlarında manav tezgahlarında görülmeye başlayan yaş kayısı tezgahları terk etmeye başladı.

Yollara sıcak asfalt

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konak bölgesinde Yeni, Bahçebaşı ve Su Mahalleleri'nde asfaltlama çalışmaları yapıldı.

Üniversitenin saklı incisi

İnönü Üniversitesi içerisinde yer alan Arboretum Park Göleti üniversite çalışanlarının ve öğrencilerin dinlenmek için uğrak yerlerinin başında geliyor.

İstişare halinde olmalıyız

Malatya Minibüsçüler ve Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, oda olarak Malatya’daki tüm ilgili kurumlarla istişare halinde olmak istediklerini söyledi.

Çalışmalar tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Temmuz ayı çalışmalarını yaptığı 3. birleşimle tamamladı.

Toplam 1963 haber.