Diğer

Diğer Haberleri

Büyükşehir çarşamba günü toplanıyor

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi ağustos ayı olağan toplantısı, 8 Ağustos Çarşamba günü saat 14.00’de gerçekleştirilecek.

İçmesuyu hattı yenileniyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Battalgazi İlçesi Bulgurlu Mahallesi’nde 3 bin 800 metre uzunluğundaki içmesuyu hattı inşasına devam ediyor. Bu kapsamında bin 300 metrelik bölüm tamamlandı.

Yıllardır gündeme geliyordu

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Turgut Özal ile Kırkgöz caddelerini birbirine bağlayacak yeni yol çalışmasını yerinde inceledi. Gürkan, “Yıllardır yolun yapılması gündeme geliyor, fakat her zaman bir engel çıkıyordu” dedi.

Bağlantı yolları asfaltlanıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi kuzey kuşak bağlantı yollarında asfaltlama çalışmalarını sürdürdü.

Bunlara itibar etmeyin

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şubesi Başkanı Mustafa Gözükara, son zamanlarda şehit aileleri ve gazilere yardım adı altında ürün satışı yapıldığını belirterek, bu konuda vatandaşların duyarlı olmasını istedi.

Kanalizasyon hattı yenilendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Karakaya Baraj Gölü Kültür ve Turizm Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (KAYHİB) kapsamında, Karakaya Baraj Gölü’ne sınırı olan ilçelerdeki bazı mahallelerde kanalizasyon hattı yapımı için çalışmaları yapıyor.

5 mahalleye kanalizasyon hattı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 5 mahallenin toplam uzunluğu bin 850 metre olan kanalizasyon hattını yaptı.

Göztepe’ye sıcak asfalt

Battalgazi Belediyesi, Battalgazi ilçesinin muhtelif bölgelerinde asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Göztepe Mahallesi’nde 10 sokakta sıcak asfalt serimi başladı.

Çalışmaları inceledi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilçam Caddesinin devamı olan ve Tandoğan Mahallesini Göztepe Mahallesine bağlayan 700 metrelik yolda değişim, dönüşüm ve yenileme çalışmaları yapıyor.

‘Kenger sakızı tescillensin’

Darende Kültür Sanat Derneği Başkanı İbrahim Alaattin Ateş, kenger sakızının doğanın insanlara sunduğu önemli bir bitki olduğunu belirterek, bitkinin Darende ve Malatya için tescillenmesi gerektiğini söyledi.

Çavuşoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Malatya Barosunda avukat olarak görev yapan Mehmet Çavuşoğlu geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Çavuşoğlu’nun cenazesi, öğrencileri ve meslektaşlarının gözyaşları arasında defnedildi.

Biyolojik mücadele yapılacak

Malatya’da kayısı yetiştiriciliğinde erik koşnili, şeftali güvesi, fidan dip kurdu ve kırmızı örümceklerle ilgili biyolojik mücadele yapılacak.

Lavanta üretiyoruz

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, ilçede üretilen Lavanta bitki yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması halinde ilçe ekonomisine önemli katkı sağlayacağını söyledi.

Altyapı yenilendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Akçadağ ilçesi Bahri Mahallesi’nde 5,7 milyon lira tutarındaki 47 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarını tamamladı.

Üç yapının yıkımı gerçekleşti

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Şehit Hikmet Özdemir Caddesi ile Köprüağzı Caddesini birleştiren noktada kavşak çalışmaları kapsamında üç yapıyı kamulaştırarak yıkımını gerçekleştirdi.

30 sokakta asfalt çalışması

Battalgazi Belediyesi tarafından altyapısı biten ve kaldırım düzenlemesi yapılan mahallelerde sıcak asfalt çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Bayduz seçildi

Gençlik ve Eğitim Derneği Genel Başkanlığına Ahmet Bayduz seçildi.

Şort giydirelim

Malatya Türk Ocakları Başkanı Nadir Günata, şehrin göbeğinde bulunan Atatürk Heykelinin yanında yer alan çıplak genç figürüne şort giydirilmesi için girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

Bayramda açılacak

Malatya’da eski özel idare binasının yerine yapılan LCW Mağazası Kurban Bayramı öncesinde hizmet vermeye başlayacak.

Toplam 1963 haber.