Diğer

Diğer Haberleri

Hizmete devam

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü bayram tatili süresinde, içmesuyu ve kanalizasyon ekipleriyle hizmet vermeye devam edecek.

Bahri’ye sıcak asfalt

Battalgazi Belediyesi tarafından Bahri Mahallesi’nde başlayan sıcak asfalt çalışmaları devam ediyor.

7/24 çalışıyoruz

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Ambarcık Mahallesi’nde 3 kilometrelik kanalizasyon hattı çalışması yaptı.

Uluköy asfaltlanıyor

Battalgazi Belediyesi tarafından Uluköy Mahallesi’nde 15 km’lik yolun ikinci kat sathi kaplama asfalt çalışması devam ediyor.

Demirci baroya aday

Avukat Soner Demirci Malatya Barosunda ekim ayında yapılacak seçimlerde aday olduğunu açıkladı.

Şampiyon adayı taylar yeni sahiplerini buldu

Malatya'da, safkan Arap atlarının yetiştirildiği Sultansuyu Tarım İşletmesinde damızlık olarak kullanılan şampiyon atların tayları yeni sahiplerini buldu.

Doğanşehir’e pazar yeri yapılacak

Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, Malatya’nın Doğanşehir ilçesine pazarcı esnafı için yer yapımı noktasında çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Bebek gibi bakıyor

Malatya'daki Sultansuyu Tarım İşletmesinde tesadüfen başladığı seyisliği yaklaşık 20 yıldır sürdüren Oktay Hasan, işletmede değeri milyon liraları bulan safkan Arap atlarına adeta bebek gibi bakıyor.

Güzel işler yapılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kuluncak ilçesine yaptığı yatırım ve hizmetlerle Kuluncak’ı Malatya’ya yakınlaştırıyor. Büyükşehir Belediyesi Kuluncak ilçesinde Soğuk Hava Deposu, Kayısı Çekirdeği Kırma Eleme Tesisi’nin temelini atıp, yol altyapı çalışmaları ve Kuluncak İlçe Meydanı düzenleme projelerinin de açılışlarını yaptı.

Altyapıyı izliyorlar

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü şehrin kanalizasyon hatlarını kanal görüntüleme robotu ile inceleme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda 4 yılda 226 kilometre hat temizlemesi ve görüntülemesi yaptı.

Hasırcılar’a kanalizasyon hattı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Hasırcılar Mahallesi’nde kanalizasyon hattı döşeme çalışmalarını sürdürüyor.

Bakımları yapıldı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır karakolları ile Zeytin Dalı Harekatı bölgesinde görevli mayın arama köpeklerinin bakımı, Yeşilyurt Belediyesi Veterinerlik İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi.

Kaçağa geçit yok

Fırat EDAŞ, bünyesindeki uzman ekipler ile sorumluluk alanı bölgesinde kaçak elektrik taramalarını hızlandırdı. Usulsüz elektrik kullanımını azaltmak amacıyla yapılan tarama çalışmaları kapsamında tüketiciler, kaçak elektrik kullanmamaları konusunda da bilgilendirildi.

MASKİ ücretsiz değiştiriyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü 4.5 yılda Malatya genelinde 10 yılını doldurmuş 86 bin 729 tane sayacı ücretsiz olarak değiştirdi. Bunun yanı sıra arızalı, bozuk ve hassasiyetini kaybetmiş 65 bin 822 adet sayacın değişimini gerçekleştirdi. Böylece toplamda 152 bin 551 adet sayaç değişimi yaptı.

Kerpiç ev MESTON’a

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, ağustos ayı toplantısına yaptığı 2. birleşimle devam etti.

5 ödüle layık görüldü

Malatya Park, dünyanın en prestijli ödüllerini veren Stevie Awards’dan birçok dalda ödülün sahibi oldu.

Orgeneral Dündar Malatya'da

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Malatya'da 2. Ordu Komutanlığını ziyaret etti.

Kokudan durulmuyor

Malatya’da 1960 yılında sulama hizmetine açılan Şahnahan Mahallesinden gelen, Dilek ve Yaka Mahallesi sınırlarından geçerek Hatunsuyu bölgesine kadar giden sulama kanalındaki çevre kirliliği ve atıklar çevre halkının tepkisine neden oluyor.

DAP desteğiyle 83 proje

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü'nün, Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi desteğiyle 4 yılda 37,5 milyon lira maliyetindeki 83 projeyi hayata geçirdiği bildirildi.

Toplam 1963 haber.