Diğer

Diğer Haberleri

Pay alma çabası

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Avrupa Birliği projelerine katılmanın önemine değinerek, 'Ufuk Avrupa ve ERA projeleri, Avrupa Birliği ve Avrupa Birliğine üye olmayı hedefleyen 44 ülkeyi kapsayan, neredeyse 100 milyar euroya yakın bir bütçe sağlayan projedir. İnönü Üniversitesi olarak hedefimiz bu projeden pay almaktır' dedi.

İcradan satılık tarla

Malatya 1. Sulh Hukuk Mahkemesi, Kale Kıyıcak Mahallesindeki 1422 m² tarlayı mahkemeden satacağını bildirdi.

İhtiyaç sahiplerine sıcak aş

Türk Kızılayı Malatya Şubesi Başkanı Ramazan Soylu, Malatya'da ve bölgede Ramazan ayında da yardım dağıtmaya devam ettiklerini belirterek, vatandaşların yardımlarını Kızılay'a yönlendirmelerini istedi. Soylu, 'Kızılay, ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine iftar yemeği götürüp yardımları da ulaştırıyor' dedi.

Rahmetle yad ediyorum

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Türkiye Cumhuriyetinin 8.Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal ve Malatya Belediyesi eski başkanlarından ve milletvekillerinden Hamit Fendoğlu'nun vefatlarının yıldönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Başkan Güder, 'Seçkin devlet adamlarından ve siyasetçilerden merhum Turgut Özal'ı ve Hamit Fendoğlu'nu vefatlarının yıl dönümünde rahmet ve minnetle yad ediyorum' dedi.

Ahlat ağaçları aşılanıyor

Malatya'da kırsaldaki ahlat ağaçları, kendine özgü aroması ve tadı bulunan, bebek maması yapımında da kullanılan "Akçadağ armudu"yla aşılanarak yöre çiftçisine gelir getirecek.

Şoförlü araç kiralama

Malatya İl Sağlık Müdürlüğü, şoförlü araç kiralama hizmeti alınacağını bildirdi.

Hayırlı olsun ziyareti

Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Basındaki teknolojik gelişmelerin dikkate alınarak Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu İnternet Yasasının hazırlanmakta olduğunu belirterek, 'İnternet Yasası üzerinde çalışmalar yapılıyor, yakın zamanda çıkmasını bekliyorum' dedi.

Sinyalizasyon işleri yaptırılacak

Karayolları Genel Müdürlüğü, karayolları sinyalizasyon işleri yaptırılacağını bildirdi.

Bitki satın alınacak

Elazığ Belediye Başkanlığı, çevre düzenleme ve peyzaj işlerinde kullanılmak üzere bitki satın alınacağını bildirdi.

Yama işi yaptırılacak

Yeşilyurt Belediye Başkanlığı, cadde ve sokaklarda asfalt yama ve kilit taşı yama yaptırılacağını bildirdi.

Ramazan Ayı mesajı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Ramazan Ayı mesajında, Ramazan Ayı'nın iyi değerlendirilmesini önerdi.

Ramazan Ayı mesajı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yayımladığı mesaj ile Ramazan ayını kutladı

Ramazan Ayı mesajı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Ramazan ayı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Ramazan Ayı mesajı

Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Ramazan Ayı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Ramazan-ı Şerif'i vesile edinerek içten ve samimi dualarımızla, huzur, coşku ve sevinçle geçireceğimiz bayram günlerine kavuşmayı Cenabı Allah'tan niyaz edelim ifadelerini kullandı.

Ramazan ayı mesajı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Ramazan ayı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında, Ramazan Ayı, rahmet ve mağfiret deryasından nasiplenmek, ilaveten ebedi kurtuluşa giden yolu bulmak içindir' ifadelerini kullandı.

Gürkan Emniyet'te

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş yıl dönümü münasebetiyle İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren'i ziyaret etti.

Huzura vesile olsun

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Ramazan ayının gelmesi nedeni ile bir mesajı yayımladı.

Sosyalhane yaptırılacak

Elazığ Belediye Başkanlığı, Bizmişen Mahallesine sosyalhane yaptırılacağını bildirdi.

Çayır biçme makinesi alınacak

Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü, diskli şartlandırmalı çayır biçme makinesi satın alınacağını bildirdi.

Toplam 1886 haber.