Gölet var su yok su var gölet yok!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya'nın Doğanşehir ilçesi Erkenek mahallesindeki gölet alanını yeniden gündeme getirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Ağbaba, 2012 yılından bu yana inşaat çalışmaları devam eden, elektrik ve sulama sorunu çözülemeyen Erkenek Gölet alanını ziyaret etti, AKP milletvekillerine ve yetkililerine çağrı yaptı. Erkenek halkı her seçimde gölet yapılacak diye oyalandı. Ağbaba’nın açıklaması şu şekilde: “Yılan hikayesine dönen Erkenek Göleti’ni milletvekili olduğumdan beri dile getiriyorum. 2012 yılında Meclis’te yaptığımız bir tartışmada Veysel Eroğlu söz vermişti. Gölet 2012’den beri yapıldı, yapılacak. Şimdi geldiği hal bu. Önemli bir milli servet, sorumsuz siyasetçiler eliyle yok olmak üzere. Erkenek halkı her seçimde gölet yapılacak diye oyalandı, oy alındı. O günden beri her AKP milletvekili söz veriyor. Erkenek Göleti’nin durumu ortada. Erkenek halkı kandırıldı, yalan söylenerek insanlar oyalandı. Hala ortada bir gölet yok. Daha doğrusu gölet var su yok, su var gölet yok. Buradan yetkilileri göreve davet ediyoruz. Ayrıca Malatya’ya her geldiklerinde Kılıçdaroğlu’na ve CHP’ye laf söyleyen AKP milletvekillerine çağrı yapıyorum. Eğer Valiliğin, Kaymakamlığın araçlarını kullanmıyorsanız buraya kendi araçlarınızla gelin, hem de göletin içler acısı halini, hem de bu bölgedeki yapılmamış yolların halini görün. Eğer biraz utanıyorsanız gereğini yapın.”

Göletin yapım maliyeti yüz milyonlarca lira!

Erkenek gölet alanına ilişkin sorunları Meclis gündemine taşıdığını ifade eden Ağbaba, “Göletin yapım maliyeti bugünün parasıyla yüz milyonlarca liradan fazla. Bu kadar para boşu boşuna harcandı, halkın kaynağı adeta iç edildi. Şimdi göletin tahliye kanalı bile heder olmuş durumda. Erkenek halkı bu gölet için oy verdi. Ha bugün yapılacak, ha yarın yapılacak diye yıllarca beklendi. Şimdi ne gölet var, ne su var. Daha doğrusu su varken gölet yok, gölet varken su yok. Takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi. 

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN