Esnaf kan ağlıyor

MÜSİAD Malatya Şubesi Başkanı Muharrem Boyraz ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanlığını ziyaret etti. Yetkililere çağrıda bulunan Yıldırım, 'Lütfen esnafın çağrısına kulak verin. Esnafın borçlarını erteleyin, kullanmış olduğu su ve elektrik gibi temel ihtiyaçlarının bir kısmını karşılayın' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Esnaf kan ağlıyor
MÜSİAD Malatya Şubesi Başkanı Muharrem Boyraz ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanlığını ziyaret etti. Yetkililere çağrıda bulunan Yıldırım, "Lütfen esnafın çağrısına kulak verin. Esnafın borçlarını erteleyin, kullanmış olduğu su ve elektrik gibi temel ihtiyaçlarının bir kısmını karşılayın" dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

MÜSİAD Malatya Şubesi Başkanı Muharrem Boyraz ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanlığını ziyaret etti. Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkan Bilal Yıldırım başta ekonomi olmak üzere esnafın içler acısı halini dile getirerek yetkililere çağrıda bulundu. Yıldırım “Her kesimin haklı olarak desteklediği kapanma genelgelerine mukabil olarak, başta okulların kapanmasıyla birlikte, büfeci, kantinci, servisçi, bakkal, emlakçı, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, berber, kuaför, zücaciye, hazır giyim, mobilyacı, ikinci el eşyacı, pansiyoncu ve birçok esnaf ve sanatkârın işleri oldukça azaldı. Bu süreçte esnaf tabiri caizse kan ağlıyor. Mal alınan şirkete olan borçlar, kira borçları, kredi borçları, şahıs borçları gibi tüm konularda gelebilen icra işlemleri esnafın bu dönemde tamamen batmasına neden oluyor. Esnaf 2020 Mart ayından bu yana borcunu borçla kapattığı için zor günler geçiriyor. Genelge ile iş yeri kapatılan esnafın zaten bir kazancı yokken, çektiği kredileri dahi ödeyemez duruma gelmiş icralar ile karşı karşıya bırakılmıştır" diye konuştu.

Herkese inat kongrelere devam ediyorsunuz

Gelinen bu zor dönemde esnaf ve vatandaş ekonomik açıdan kan ağlarken iktidar partisi ve belediyelerin kongreler ve toplu organizasyonlar düzenlediğini belirten Yıldırım, "Pandemi tedbirleri genel anlamda halkı toplu alanlardan uzak tutmaya yönelik iken iktidar partisi ayrımcılık yaparak insanları kongrelere çağırmaktadır. Madem Kongrelerde insanlar sosyal mesafelere uymaksızın katılmak suretiyle sevk ediliyor o halde neden esnaflarımızın iş yerleri kapalı tutulmaktadır? Sizlerin toplu halde yapmış olduğunuz kongrelere ve toplantılara virüs uğramıyor mu? Olay esnafın iş yerini açmasına gelince bu virüs neden en büyük problem oluyor? El vicdan diyorum, birazcık vicdan varsa bunu yapmaz esnafı daha fazla ortada bırakmazsınız. Esnafın hali ortadayken, yanında olmanız gerekirken adeta esnafa - halka inat, doktorlara -sağlıkçılara inat kongrelere devam ediyorsunuz. Yazıktır, günahtır" ifadelerini kullandı.

Esnafın çağrısına kulak verin

Yetkililere seslenen Yıldırım, "Lütfen esnafın çağrısına kulak verin. Esnafın borçlarını erteleyin, kullanmış olduğu su ve elektrik gibi temel ihtiyaçlarının bir kısmını karşılayın. Esnaflara yanlarında olduğunuzu hissettirin. Esnafımızı kaderleriyle baş başa bırakmak devletimize yakışmayacağı gibi bu necip millete de yakışmaz. Bu virüs illetinin bir an önce bitmesi, okulların açılması, esnafımızın işbaşı yapması bizlerin ellerinde. Toplu alanlardan, toplantılardan ve kongrelerden vazgeçelim veya ileri bir tarihe erteleyelim" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Hakan | 12 Şubat 2021 09:49

    Kuaför ve berberler demişsiniz ayakta uyuyorsun gec n yıl epeyi kapalı kalan beberler evlerde tras ediyordu parayı kazanan onlar olldu ben 20tl ye saç trasi oluyodum eve gel beni 5dakka tras et dedim 35tl aldı bilmeden konusmayin

BUNLARA DA BAKIN