'Eserlerimizle varız'

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya'ya 19 yılda 35 milyar liralık yatırım getirdiklerini belirterek, '19 yıldır Malatya'da sadece hizmet ettik, yatırım yaptık, eser ortaya koyduk. Biz eserlerimizle varız. Yüzümüzü ağartacak çok hizmet ve icraatı sizlerle buluşturduk' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

AK Parti Malatya milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ile birlikte Akçadağ’ı ziyaret ederek, Aliçeri Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.  Burada vatandaşların sorun ve isteklerini dinleyen Çalık, Malatya’ya 19 yılda 35 milyar liralık yatırım getirdiklerini söyledi.  Çalık, AK Parti iktidarları döneminde Türkiye’ye önemli hizmetlerin yapıldığını belirterek, “Bugün geldiğimiz noktada yaptıklarımız, verdiğimiz mücadelelere değerdir. 19 yıldır verilen mücadelede insan hakları ihlallerini ortadan kaldırdık. İnsan hakları ihlallerini ortadan kaldırmak için verilen mücadele, en büyük ve önemli mücadeledir. Bir taraftan terör örgütleriyle mücadele ediyoruz, diğer yandan hizmetlerimizi ve yatırımlarımızı sürdürüyoruz. FETÖ’yle, PKK’yla, PYD’yle, YPG’yle, DEAŞ’la, DHKP-C’yle mücadele ediyoruz. Terör örgütleriyle mücadele ederken, yatırımlarımızı da sürdürüyoruz. Ulusal ve uluslararası terör örgütlerinin işbirlikçileri var. Bu işbirlikçilerine Akçadağ her dönem gereken cevabı verdi” dedi. “Başörtülü kızlarımız okullarına gitti, işlerine kavuştu” diyen Çalık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Başörtülü kızlarımız avukat, hakim, asker, polis, savcı oldu. Başı kapalı analarımızın orduevine giremediği dönemlerden şimdi başörtülü kahraman askerlerimiz var. Bunlar hepimizin gurur ve memnuniyet duyduğu konular.”

19 yılda 35 milyar yatırım

Malatya’ya 19 yılda 35 milyar liralık yatırım getirdiklerini kaydeden Çalık, konuşmasını şöyle sürdürdü: “19 yıldır Malatya’da sadece hizmet ettik, yatırım yaptık, eser ortaya koyduk. Biz eserlerimizle varız. Malatya’mıza bugüne kadar 35 Milyar lira tutarında yatırım yaptık. Akçadağ’ımızda yüzümüzü ağartacak çok hizmet ve icraatı sizlerle buluşturduk. Akçadağ’ın eski hastanesini hatırlayın, şimdi çok güzel bir hastane yaptık. Hemen yanına da aile sağlığı merkezini yaptık. 2022 yılı için yatırım programına Akçadağ Çatyol (Bahri), Esenbey ve Kozluca mahallerimize Aile Hekimliği birimi ve lojmanları teklif edildi. İki etap halinde TOKİ toplamda 516 konut yapmıştı. Şimdi Akçadağ ilçemize 250+250 şeklinde toplam 500 konut istedik, TOKİ başkanımızda ‘Yeri bulun, Akçadağ’a TOKİ’yi yapmaya hazırız’ dedi. Akçadağ’ımıza yeni TOKİ evlerimizi de kazandıracağız. Olimpik yüzme havuzu yapıldı, sentetik çim yüzeyli futbol saha inşaatı bu yılsonu bitmiş olacak. Güzyurdu ve Kepez Mahallelerimize 4 derslikli okul yapacağız. Devlet Su işleri de yatırımlarına devam ediyor. Taşevler Barajı, Kürecik Göleti, Harunuşağı Göleti ve Durulova Göleti, Sultansuyu Barajının rehabilitasyonu ile Suçatı Sulamasının rehabilitasyonu yapılacak. Malatya TKDK ve Akçadağ İlçe Ziraat Odamız tarafından Kayısı Eleme Kurutma ve Soğuk Hava Depolama Tesisi yapıldı. Akçadağ ilçemize Teksilkent fabrikasını kurulacak ve yaklaşık 500 genç istihdam edilecek.” 

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • orhan ince | 10 Eylül 2021 11:25

    YAPTIĞINIZ BU İŞTE Tebliğ” ve “Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonu Kararı”na 52 ilaç Sosyal Güvenlik Kurumu geri ödeme listesinden çıkartılmış ve eşdeğer ilaç taban fiyat uygulaması da %5’e düşürülmüştür. Bu kapsamda antienflamatuar ilaçlar olarak adlandırılan ağrı ve iltihaplanma (inflamasyon) tedavisinde lokal olarak kullanılan spreyler, eklem-kas ağrısı tedavisinde kullanılan jel ve merhem gibi topikal ilaçlar, çocukların diş çıkarma döneminde lokal kullanılan ağrı kesici topikal ilaçlar ve ağız spreyleri Kurum’un geri ödeme sistemi kapsamından çıkarılmış bulunmaktadır"

  • hasan | 10 Eylül 2021 08:15

    maşallah çok hızlısınız, geçen pazar günü olan olayı 5 gün sonra haber yapıyorsunuz.

BUNLARA DA BAKIN