En güzel yarışma

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şube Müdürlüğü koordinesinde Malatya İmam Hatip Ortaokulları arası Genç Muhafızlar Hafızlık yarışması düzenlendi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
En güzel yarışma
İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şube Müdürlüğü koordinesinde Malatya İmam Hatip Ortaokulları arası Genç Muhafızlar Hafızlık yarışması düzenlendi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu konferans salonunda Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan yarışmada, kura ile sıraları belirlenen öğrenciler, jüri üyeleri ve izleyiciler önünde yarıştı. Yarışma öncesinde açılış konuşmasını yapan Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu Müdürü Orhan Yücel, bugün Malatya da hafızlıkla alakalı bir yarışma yaptıklarını bu durumun kendileri için çok onur verici olduğunu söyledi. Yücel, “Meselemiz evlatlarımızı yarıştırmaktan ziyade İmam-Hatipler olarak Türkiye genelinde, ilimizde evlatlarımıza akademik eğitimlerin yanında birçok etkinlik yaptırıyoruz. Genel Müdürlüğümüzün bir politikası gereği son üç yıldır okul içerisinde yapılan etkinliklerin il düzeyinde ilçe düzeyinde böyle programlarla yapmaya başladık. Bu vesileyle amacımız yarıştırmaktan ziyade ürünü, emeği sergilemek gibi bir hedefimiz var. Kimin birinci, ikinci, üçüncü olacağından ziyade, evlatlarımızın şuandaki yarışması hafızlık. Öğrencilerimizin okul hayatıyla birlikte hafızlık yaptığını ortaya koymaktır. Bu muhteşem bir şey şimdiden katılan yarışmacılarımızı tebrik ediyorum. Onlarla gurur duyuyoruz. Okul olarak bir özelliğimiz var. 667 öğrencimiz bulunmakta. Bunlardan 133 öğrencimiz hafızlık yapmaktalar. Müftülüğümüze ait kuran kursularımızla birlikte burada hafızlık projesi uyguluyoruz. Örgün eğitimle birlikte hafızlık projesini kapsamakta, proje kapsamında evlatlarımız hem beşinci sınıftakiler hem okula geliyorlar okuldan sonra hafızlık süreci için yurtta eğitimlerine devam ediyorlar. Altıncı sınıfta ara veriyorlar biz onlara destekleme kursu veriyoruz, gelecekteki ideallerindeki mesleklere ulaşabilmeleri için eğitimlerini aksatmadan devam ediyorlar. Bugün geldiğimiz nokta Malatya’mız için onur ve gurur verici özellikle emeği geçen müftülüğümüze çok teşekkür ederim” dedi. Daha sonra gerçekleştirilen yarışmada erkeklerde, Battalgazi Necip Fazıl Kısakürek öğrencisi İsmail Aydemir kızlarda ise, Somuncu Baba Ortaokulu öğrencisi Beyzanur Akdağ birinci oldu. Dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN