Suriye'de barış istiyoruz

Yazıhan Türkmen Dağ Köyleri Dernek Başkanı İsrafil Çatalkaya, Suriye de barış ve huzur istediklerini söyledi. Çatalkaya, 'ABD Mezopotamya'yı terk etmeden burada yaşayan hiçbir halk rahat etmeyecektir' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Suriye'de barış istiyoruz
Yazıhan Türkmen Dağ Köyleri Dernek Başkanı İsrafil Çatalkaya, Suriye de barış ve huzur istediklerini söyledi. Çatalkaya, “ABD Mezopotamya’yı terk etmeden burada yaşayan hiçbir halk rahat etmeyecektir” dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Dernek binasında konteynır kentteki Suriyeli altı muhtarla birlikte basın açıklaması yapan Çatalkaya, ABD gittiği her bölgede yaşayan halklar üzerinde fesat üretip kendi oyununu oynamaya çalıştığını bu durumun sorun olduğunu belirterek, “Suriye de barış ve huzur istiyoruz. ABD’nin her zaman söylediği gibi, sözde kaygılarımızı anlıyorlarmış Bizde ABD’nin kaygılarını anlıyoruz. ABD unvanın neresinde orada TEROR vardır. ABD gittiği her yerde bataklık üretir sinek ilacı satar. ABD büyük bir kaygı içerisinde, planları ne yazık ki tutmuyor, ABD çok rahatsız, Bilge lider Aliya Izzetbegoviç’in dediği gibi, ‘Korkusuz milletler gücü ne olursa olsun kaybolmaya mahkumdur.’ ABD nerede sorun orada, gittiği her bölgede yaşayan halklar üzerinde fesat üretip kendi oyununu oynamaya çalışıyor, haksız olduğu halde kendi gücünden yararlanıp haksızlığını örtbas ediyor. ABD ne Kürtleri sever nede tanır. ABD Türkleri de Arapları da sevmez. Mezopotamya’nın çimentosu Türkmenlerdir Taşı taşın üstüne veya yanına koysan yerinde durmaz ama çimento koyarsan derler ya o taş, can olur, yan olur, canan olur terör örgütleri ve ABD Mezopotamya’yı terk etmeden burada yaşayan hiçbir halk rahat etmeyecektir. Biz biriz beraberiz kardeşiz öylede devam edecektir tüm dünyaya duyurulur saygılarımla’’ şeklinde konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN