ABD üsleri kapatılsın

Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi, toplumun tüm kesimlerinin Türkiye'deki ABD'nin tüm üslerinin kapatılmasını gündemlerinin birinci sırasına almayana kadar, konuyu tutmaya devam edeceklerine dikkat çekti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
ABD üsleri kapatılsın
Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi, toplumun tüm kesimlerinin Türkiye’deki ABD’nin tüm üslerinin kapatılmasını gündemlerinin birinci sırasına almayana kadar, konuyu tutmaya devam edeceklerine dikkat çekti.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi, Malatya Yeni Cami Meydanı'nda Cuma namazından sonra düzenlediği basın açıklamasıyla NATO ve ABD üslerinin kapatılması çağrılarını yineledi, Mescid-i Aksa’ya yönelik Siyonist saldırıları kınadı. İnisiyatif adına basın açıklamasını okuyan Abdullah Ertekin, Türkiye'deki NATO ve ABD üslerinin kapatılması için 2 yıldır basın açıklaması düzenlediklerine dikkat çekti. Geride bıraktıkları 2 senenin sonunda, Türkiye’deki tüm ABD ve NATO üslerinin kapatılması için daha çok çalışmaları gerektiğini anladıklarını kaydeden Ertekin, "Yüzbinlerce vatandaşımız ülkemizdeki ABD elçiliklerinin ve NATO üslerinin önünde toplanıp ‘Katil Amerika- Katil NATO Türkiye’den Defol’ diye haykırmadıkça, siyasi partilerimiz halkımıza seçim vaadi olarak ‘NATO’dan çıkacağız, ABD ile stratejik ortaklığa son vereceğiz ve ülkemizdeki fitne yuvası ABD elçiliklerini kapatacağız’ sözünü vermedikçe, sivil toplum kuruluşlarımız, aydınlarımız ve alimlerimiz bu önemli konuyu gündemlerinin birinci sırasına almadıkça, Allah’ın (Celle Celaluhu) izniyle meydanlarda olmaya ve bu konuyu gündemde tutmaya devam edeceğiz" dedi. 

28 Şubat'ın arkasında ABD, NATO ve Siyonizm vardı

Ülkedeki tüm askeri darbelerde katil ABD ve NATO’nun elinin bulunduğunu söyleyen Ertekin, "28 Şubat post modern darbesinin yıldönümü geçti. 54'üncü Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a ABD elçiliği tarafından hangi şartlar dayatılmaya çalışılmıştı? Terörist ABD, Başbakan Erbakan hocamıza 18 maddelik bir ültimatom vermişti. Rahmetli Erbakan Hoca, bu ültimatomdaki maddeleri yerine getirmeyi reddedince de hükümetine karşı yerli işbirlikçiler eliyle 28 Şubat post modern darbesi yapılmıştı. Bu darbenin arkasında ABD emperyalizmi, NATO ve Siyonizm vardı. Biz millet olarak yaşanan bu hadiseleri unutmayacağız ve unutturmayacağız" diye konuştu. 

"ABD askerleri bölgeyi bir an önce terk etmelidirler!"

ABD’nin Batı Asya ülkelerindeki varlığını güçlendirmek için NATO kılıfı altında Irak’taki askerlerinin sayısını 500'den 4 bine çıkarma kararı aldığına dikkat çeken Ertekin, "Halbuki Irak parlamentosu, ülkedeki işgalci ABD askerlerinin tamamını Irak’tan çıkarma kararı almıştı. Irak halkı da yaptıkları milyonluk gösterilerle terörist ABD askerlerinin bu ülkeyi bir an önce terk etmesini istemişti. ABD, yine şeytanlık yaparak askerlerini NATO şemsiyesi altında bu ülkede tutmak istiyor. NATO demek, ABD demektir. NATO, ABD’nin komutası altındadır. Bu, ABD’nin yeni bir ayak oyunudur. NATO, Irak’taki varlığını DAİŞ’i engellemek için arttırdığını iddia etmektedir. Fakat bu iddianın tam tersine, Irak’ta ve Suriye’de DAİŞ’i ve diğer terör örgütlerini ortaya çıkaran, besleyen ve büyüten büyük Şeytan ABD’nin bizzat kendisidir. Tüm görüntüler ve deliller bunu açıkça göstermektedir. ABD bölgedeki terör örgütlerine tırlar dolusu mühimmat yardımı yapmakta ve onları helikopterleriyle bir bölgeden başka bir bölgeye taşımaktadır. Fakat büyük Şeytan ABD ve NATO şunu unutmamalıdır ki, bölge halkları ve bu halkların bağrından çıkan Direniş Cephesi eninde sonunda işgalci ABD askerlerini tabutlar içerisinde ülkelerine gönderecektir. Ülkelerine yatay olarak gitmek istemiyorlarsa dikey olarak bu bölgeyi bir an öne terk etmelidirler" açıklamasında bulundu.  Mescid-i Aksa’da yaşanan son gelişmelerin kendilerini tedirgin ettiğini belirten Ertekin, Filistin topraklarını işgal eden Siyonist işgal rejiminin, Kudüs’ün İslami kimliğini değiştirme girişimlerine hız vermesinin asla kabul edilemeyeceğini kaydetti. 
 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN