Devlet malı yetim hakkıdır

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, 'Türk esnaf ve sanatkarı Ahilik kültüründen geliyor. Esnafımız 'Devletin malı deniz …' anlayışında asla olmamıştır. 'Devletin malı beytül yetim hakkıdır' diye hareket etmiştir' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Devlet malı yetim hakkıdır
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “Türk esnaf ve sanatkarı Ahilik kültüründen geliyor. Esnafımız ‘Devletin malı deniz …’ anlayışında asla olmamıştır. ‘Devletin malı beytül yetim hakkıdır’ diye hareket etmiştir” dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve MESOB Başkanı Şevket Keskin, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Tekin Kutlu’yu ziyaret ederek, esnaf ve sanatkarlara yönelik hizmetler konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Malatya’ya yakışan hizmet binasını bekliyoruz

Bitlis’te helikopter düşmesi sonucu şehit düşen 11 askere ve tüm şehitleri rahmetle anarak başlayan Keskin, “Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürümüz Tekin Kutlu’nun, İnşallah bundan sonra güçlü bir şekilde ülkemize, milletimize hizmet edeceğine ben yürekten inanıyorum. Camiayı ve Malatya’yı çok iyi tanıyan, toplumun içerisinde olan ve kendisi de bir esnaf çocuğu olarak başarılı olacaktır. Özellikle müdürümüzü yeni SGK İl Müdürlüğü binasında ziyaret etmek istiyoruz. Malatya’ya yakışacak hizmet binasının bitirilmesini bekliyoruz.” dedi. 

Allah’a şükür, esnaf yetimin hakkını gözetiyor 

Esnaf ve sanatkarın üzerine düşeni her zaman yerine getirdiğini belirten Keskin, “Türk esnaf ve sanatkarı Ahilik kültüründen geliyor. Esnafımız ‘Devletin malı deniz …’ anlayışında asla olmamıştır. ‘Devletin malı beytül yetim hakkıdır’ diye hareket etmiştir. Allah’a şükür; esnafımız çocuğunun nafakasından keserek devletin kendisine yüklemiş olduğu sorumluluğu her zaman yerine getiren bir kesimdir” dedi.

Yapılandırmalar içerisinde en yüksek başvuru yapıldı

Bitlis şehitlerini anarak konuşmasına başlayan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Tekin Kutlu, ziyaret için ve SGK prim borçları yapılandırma uygulamasında MESOB’un üyelerini bilgilendirmesinden dolayı verdiği destek nedeniyle de Keskin’e teşekkür etti. 1 Şubat’ta a sona eren prim borçları yapılandırması ile ilgili olarak bilgi veren Kurum, “Şuana kadar çıkan yapılandırmalar içerisinde en yüksek başvuru yapıldı. İşveren boyutunda 6 bin 180 tane, 4B BAĞ-KUR boyutunda ise 9 bin 80 tane müracaat aldık. Bugüne kadarki yapılandırmalarda en büyük müracaat bunda oldu. İnşallah tahsilat oranlarımızda başvuru oranındaki gibi yüksek gelirse çok daha güzel bir yapılandırma sürecini geçirmiş olacağız” diye konuştu. Yeni SGK hizmet binası inşaatı ile ilgili olarak da bilgi aktaran Kutlu, “Yeni hizmet binası herhangi bir sorun olmazsa 2021 Eylül yada Ekim gibi bitirilmesi için müteahhit hızlı bir şekilde çalışmalarına devam ediyor” dedi. 

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Pütürgeli | 06 Mart 2021 18:16

    Yav geç bu hikayeleri yetime bırakırlarmı yetim elindekini alyurlar altlarda son model arabalar lüks yaşam nerden geçinecekler

BUNLARA DA BAKIN