Zam kaçınılmaz

Malatya Fırıncılar ve Unlu Maddeler İmalatçıları Esnaf Odası Başkanı Mehmet Büyükelçi, artan maliyetlerin ve un fiyatlarının yüzde 40 artması fırıncıları zor duruma soktuğunu belirterek, ekmek fiyatlarında yılbaşından geçerli olmak üzere artış yapılacağını söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Malatya Fırıncılar ve Unlu Maddeler İmalatçıları Esnaf Odası Başkanı Mehmet Büyükelçi, oda binasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak, un fiyatlarının 2 aydır yüzde 40 civarında yükseldiğini vurgulayarak, yılbaşından geçerli olmak üzere ekmeğe zam yapacaklarını belirtti.

Yılbaşına zamlı tarifeyle gireceğiz

Pide ekmeğe zam yapılması için yılbaşından önce müracaat edeceklerini söyleyen Büyükelçi, "Una çok büyük zam geldi. Bu zammın oranı yüzde 40 civarında. Bu zam üzerine ekmeğe tekrar bir zam yapmayı planlıyoruz. Zammı mecbur yapacağız. Somun ekmeğe zam yapalı daha 2 ay olmadı, pide ekmeğe ise zam yapalı 7 ay olmuştu. Hem somun ekmeğe hem de pide ekmeğine zam yapacağız. Pide ekmeğin gramını artırıp 2 TL’den satacağız. Bu zam planının istişaresini yapacağız. Ancak zam kesin olacak. Yılbaşına zamlı tarifeyle gireceğiz" şeklinde konuştu. 
 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

  • mehmet ismet KÖLÜK | 14 Kasım 2020 22:19

    k.maraşta 1.00 ile 1025 tl arasında sivas da aynısı.

  • Malatyalı delikanlı | 14 Kasım 2020 18:07

    Sen niye zammet ediyor 2 az az 2 .5 olsun çünkü seni bildik bileli hiç kurtarmı 6 ay sonra 3 TL diyeçen o zaman kurtarmıyor sa başta sen fırınını sonra fırınlar kapansın sorun yok

  • ... | 14 Kasım 2020 16:13

    Allah gözünüzü doyursun. Sen başa geldiğinden beri zam zam zam....

BUNLARA DA BAKIN