Yeşil Gıda Market'e tepki

Yeşilyurt Belediyesi tarafından dün açılışı gerçekleştirilen Yeşil Gıda Market'in, belediyenin asli görevi olmadığını esnaflarla rekabet etme hırsıyla marketlerin belediye tarafından açılmasına sert tepki gösteren Malatya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Aziz Hamamcı sessiz kalmayacaklarını belirterek, yetkilileri duyarlı olmaya çağırdı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Herkesin kendi işine odaklanması gerektiğini belirten Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Aziz Hamamcı yaptığı açıklamada belediyelerimizin karşımızda değil yanlarında olmaları gerektiğini söyledi.Hamamcı, "Her Sabah,Akşam selamlaştığımız veresiye yazdırdığımız bazen borç bile istediğimiz acı ve tatlı günümüzde birlikte olup omuz omuza verdiğimiz  yerel  esnaflarımız malum pandemiden dolayı  zaten zor günler geçiriyorlar. Bakkal, büfe,şarküteri ve küçük esnaflarımız Marketler karşısında ayakta duramıyorken günden güne yok olurken büyük işletmelerin yüksek rekabet gücü karşısında bakkal esnafımızın direnme gücü gün geçtikçe azalıyor. Küçük ve orta ölçekli esnaflarımız ve bir çok sektör bu zincir marketlerin satış politikalarından etkilenip zor günlerden geçiyorlar.  Birde bunun üstüne Yeşilyurt  Belediyemizin  zincir ve ulusal marketler azmış gibi yeni market açılışı yapmaları belediyelerimizden bizim beklentilerimiz küçük ve orta ölçekli esnaflarımıza sahip çıkması gerekirken rakip olmamasıdır. Bu sektördeki esnaflarımız vergisini veren kendi BAĞKUR'unu yatıran istihdama katkı sunan ve en önemlisi şehrimizin ve memleketimizin insanları, bu amaçla bütün hemşerilerimizi yerel esnafa sahip çıkmaya ve alışverişini yerel esnaftan yapmaya  davet ediyorum. Malatya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası olarak  buradan il ve ilçe belediyelerimizden  yerel ve zincir marketlerin sayısının sınırlaması ve yeni şube açılmamasına izin verilmemesini tüm esnaflarım adına istiyoruz. Belediyelerimizin karşımızda değil yanımızda olmalarını istiyoruz" dedi.

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Eski bakkal.. | 26 Eylül 2020 15:10

    50 tane esenlik açıldı bakkalların ?' iflas etti kapattı şimdimi bakkalları düşünmek aklına geldi. Hadi oradan Balkanlar odası Atı alan Üsküdar'ı geçti. Dükkanı kapatmak zorunda kalan bir bakkal olarak odaya verdiğim aidatları helal etmiyorum haram olsun.

BUNLARA DA BAKIN