Yazık olur

Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir an önce piyasadaki fiyat istikrarsızlığına müdahale etmesini, bu duruma seyirci kalan sistemin de değiştirilmesini talep etti. Keskin, 'Sayın Cumhurbaşkanımız, bu ateşi bir an önce durdurunuz, çünkü durum gerçekten kötü' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Kimsenin umurunda değil

MESOB Başkanı Şevket Keskin, piyasada yaşanan fiyat istikrarsızlığı ve hayat pahalılığı ile ilgili yazılı açıklamada bulundu. Piyasada fiyatların bir ay öncesine, bir hafta öncesine göre değil artık bir gün öncesine göre değişmeye başladığına dikkat çeken Keskin, "Piyasada büyük bir kontrolsüzlük var. Aralık 2020’de 150 TL olan 50 kilogramlık unun torbası bugün 300 TL’ye çıkmıştır. Maya 90 TL’den 160 TL’ye, odun 500 TL’den 1.000 TL’ye yükselmiştir. Bu durum vatandaşın en temel tüketim maddesi olan ekmeğe yansımaktadır. Hem vatandaşa hem de esnafa yazık. Malatya’da 31 Mayıs 2021 tarihinde 200 gram ekmeğe 2 TL fiyat tarifesi verirken unun fiyatı 175-180 TL tutarındaydı. Unun fiyatı bugün iki katına çıkmıştır. Maalesef hiç kimsenin umurunda değil” dedi. 

Durum gerçekten kötü 

Keskin, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çağrı yapıyorum. Sayın Cumhurbaşkanım esnaf camiası olarak her zaman ve her şartta sizinle beraber olduk, sizinle birlikte saf tuttuk. Ama maalesef bugün yaşanan durumu sizlere aylar öncesinde anlatmak için istediğimiz hiçbir randevuya olumlu yanıt verilmedi, bürokratlarınız araya Berlin duvarı gibi girdi. Piyasada yaşananların milletvekilleri ve bürokratlar tarafından size zamanında ve doğru olarak aktarıldığına inanmıyoruz. Eğer zamanında müdahale edilmiş olsaydı bugünkü fiyat istikrarsızlığı ortaya çıkmazdı. Sayın Cumhurbaşkanımız, bu ateşi bir an önce durdurunuz, çünkü durum gerçekten kötü.” diyerek yaşanan sıkıntıları dile getirdi. 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN