Erdoğan’ı anlayın artık - Süleyman Keskin

Erdoğan’ı anlayın artık


Ak Parti sadece bir parti değildir, bir büyük hayalin siyasette vücut bulmuş halidir. Bu büyük hayalin iş dünyasında, fikir dünyasında, gönül dünyasında da başka vücut bulmuş halleri vardır. Bizim hayalimiz ümmetin derdiyle dertlenmek ve acısını dindirmek, Siyonizm’e karşı olmaktır.

Bu hayalin gerçekleşmesi için gecesini gündüzüne katan ve açık açık batının hegemonyasına hayır diyebilen lidere karşı yine kirli ittifak arayışları var.

Hatta birbirine düşman çevreler şaşırtıcı şekilde bir araya gelerek “Erdoğan’ı bitireceğiz” diyorlar.

Batılı ülkelerden tutunda sırtını milli olmayan sermayeye dayamış para babalarına kadar birçok isim Erdoğan karşıtı bir ittifakın bir parçası.

Erdoğan’ın AK Parti’yi kurduğundan beri içten, samimi ve halktan yana oluşu, bağımsız, kendine güvenli, ümmetçi, kuşatıcı ve milleti önceleyen söylemleri tabanın gönüllerini fethetse de tavan dediğimiz Batı coğrafyasında elit siyaset, sermaye ve medya çevreleri ve Türkiye’deki uzantılarını rahatsız etti.

Oysa Erdoğan tarzı bu politikayı halk sevdi…

Halkın sevdiğini kişisel hırs ve egosuyla hareket eden, batılı liderlerle görüşerek kirli ittifaklara, organizasyonlara, projelere doğrudan/ dolaylı destekler verenler bir türlü sevemedi.

Zaten sevselerdi şaşardık...

Bizi yaralayan AK Partili gözüküp AKP’li olan, “Bu iş Tayyip Erdoğan’la olmaz, Erdoğan yetersizdir, Erdoğan Başkan olmasın…” diyenler, daha açık yazayım mı politik fırıldaklar…

Ben bu fırıldakları konusunu kapatıyorum kapatmasına da “şeytan” bırakmıyor ve bana şu soruyu sordurtuyor: “Erdoğan 24 Haziran’da inşallah Başkan seçildiğinde bu fırıldaklar kaç tur dönerler?”

Benim görebildiğim kadarıyla vatandaş...

Bir yandan “Tayyip Erdoğan Başkan” seçilecek derken, bir yandan da “Ülke gündeminin yanı sıra yerel sorunları çözebilecek isimleri meclise taşısın” diyor…

O zaman gelsin, o gelmesi gereken soru:

“Allah’ına gurban Malatyalım söyleyin sizler kimi milletvekili olarak görmek istersiniz?”

Peki bu soru gelir mi dersiniz?

Gelmez…

Peki ya temayül?

Bugüne kadar temayülde çıkan hangi isim vekil oldu cevabı verilir.

Son günlerin klişelerine değineyim;

Birkaç yapımı devam eden büyük inşaatları gösterip “evler ucuzladı be abi” demek.

Sırf AK Parti’yi vurmak için “AK Parti ne yaptı ki bu şehre. Eğitimden, sağlık sektörüne kadar yapılan her şey 2002 öncesinde yapıldı” demek.

“Malatya nereye gidiyor” sorusuna “Abi adamların alternatifi yok” diye cevap vermek.

En küçük bir eleştiri karşısında hemen “Bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye...” karşılığını vermek.

Sırf kendi istedikleri yazarlar gelmediği için, “Ya bu kitap fuarı olmamış” yorumunda bulunmak.

En küçük bir eleştiri karşısında hemen “Bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye...” karşılığını vermek.

Bu arada bu klişeler yazmakla bitmeyecek en iyisi ben mevzuyu birçok insanın milletvekili adaylığını “sürpriz” olarak yorumladığı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın 9 yıl öncesi ve şimdiki fiziki görüntüsündeki değişimlere fena halde kafayı takmış durumdayım.

9 yıl önce Ahmet Bey, zayıf fakat siyah saçlı imiş. Ya şimdi saçlarına ak düşmüş.

Fakat anlıyoruz ki Ahmet Bey, 9 yılda belediye de saçlarına ak düşürecek neler yaşamış neler…

Ya Hakan Bey(Hakan Kahtalı) 18 Ocak 2015 tarihinden düne kadar iktidar partisinin Malatya’daki il başkanı…

Her iki isim de şimdi AK Parti Malatya Milletvekili aday adayı. Ne diyelim son olarak yapılan bunca hizmeti görmeme nankörlüğünden Allah bizi sakındırsın diyorum. Vesselam…

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Oca

2020 Muhasebesi

26Ara
19Ara

Yine rezil olduk

12Ara

Biz kardeşiz

05Ara

Bizim Başkanlarda laf var