ADAYLAR SAATLİK TAKİP EDİLECEK - Süleyman Keskin

ADAYLAR SAATLİK TAKİP EDİLECEK


AK Parti, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için bugüne kadar 75 il ve 58 ilçenin belediye başkan adayını açıkladı.

MHP adaylarının destekleneceği Adana, Mersin, Manisa ve Osmaniye'nin dışında kalan Aydın ve Muğla büyükşehir belediye başkan adaylarının hafta sonu duyurulmasının beklendiği AK Parti'de, manifestonun açıklanmasından sonra da 19 Şubat'tan itibaren resmi seçim kampanyası başlatılacak. Bu tarihe kadar adaylar, kendi programlarını uygulayacak, 19 Şubat'tan sonra ise parti genel merkezinin belirlediği günlük programlara uymaları istenecek.

Adayların, programa uyup uymadıkları saatlik takip edilecek. İllerdeki seçim koordinasyon merkezlerinin belirlediği programlara aday adayı olmasına rağmen, aday gösterilmeyen partililerin de katılımı istenecek.

Yedi binin üzerinde aday adayının başvurduğu AK Parti'de, aday olamayanların seçimlerde çalışıp çalışmadıkları seçim koordinasyon merkezleri aracılığı ile takibe alınacak.

Programlara gelmeyenler veya mevcut adayın aleyhinde çalışanlar anında genel merkeze rapor edilecek.

AK Parti kurmayları, bu kapsamda her il ve ilçede tüm aday adaylarının katılımı ile istişare toplantıları yapmaya başladıklarını dile getirdi.

Bu toplantılarda, aday adaylarında oluşan kırgınlık-küskünlüklerin giderilmesi hedefleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan da, katıldığı teşkilat toplantılarında "Ben aday değilim, öyleyse bana ne denilmemeli, tam aksine kendisi belediye başkanı adayıymış gibi hırsla çalışmalı" uyarısında bulunuyor.

Bu uyarıların Malatya’ya yansıması nasıl olacak?

Bekleyip görmek lazım.

Önceki gün gazetemizi ziyaret eden AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Ahmet Çakır’da bu minvalde konuşma gerçekleştirdi.

AK Parti’de eski il yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda gazetemizin sahibi Ahmet Keskin ile de ülke gündemine dair koyu bir muhabbet etti.

Muhabbet arasında Ahmet Çakır kendisinin sorumlu olduğu bölgedeki illere dair fikirlerini paylaştı.

Çakır, AK Parti'nin belediyecilik anlayışı ile kimsenin yarışamayacağını belirterek, “Bizim nazarımızda belediyecilik sadece millete hizmetkarlıktır, şehre olan aşktır” dedi.

Çakır, manifesto “2023, 2053, 2071'in şehirlerini ve bu şehirlerin yönetimini yaşabilirliğini yönetimini kültür, sanat, spor, eğitim, sağlık yani geleceğin şehirlerinde insan kendi varlığını anlamını ruhsallığını kültürünü kimliğini koruyarak bu şehirlerde nasıl yaşayacağını bir bildirge olarak paylaşımdır” dedi.

Çakır, 19 Şubat'tan sonra tüm kampanya verilerinin internete yükleneceğini söyledi.

Çakır, AK Parti’nin adaylarının belli olduğunu, etik gereği kendilerinin isim belirtmelerinin uygun olmayacağını söyledi.

Çakır, Ankara’da bakanlık düzeyinde tüm kenttin projelerini, yatırımlarını birebir takip ettiğini sözlerine ekledi.

Ahmet Çakır o kadar güzel konuştu ki insan muhabbetinin saatlerce sürmesini istiyordu.

Ne diyelim Allah yar ve yardımcısı olsun demekten başka. Vesselam.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Oca

2020 Muhasebesi

26Ara
19Ara

Yine rezil olduk

12Ara

Biz kardeşiz

05Ara

Bizim Başkanlarda laf var