24 Haziran, Neden Amerika Ve Batıyı Rahatsız Ediyor? (2) - Lütfü Caner

24 Haziran, Neden Amerika Ve Batıyı Rahatsız Ediyor? (2)


Evet, yazımızın dünkü ilk bölümünü sonlandırırken,  ABD, burnumuzun dibinde Ermeni Komünist bir Kürt devleti kurmak isterken, Türkiye ve İran’ın kedisine engel teşkil etiğinden söz ederek yazımızı sonlandırmıştık. Amerika’nın Kürt devleti planı önünde engel teşkil eden her iki devlet, Türkiye ve İran’la aynı anda kapışmayı göze alamadığı için, önce 15 Temmuz ile Türkiye’den başlamak istedi, fakat bildiğiniz gibi başaramadı.

 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişimi ile 40 yıllık planı boşa çıkan Amerikan derin devleti adeta çıldırarak bütün batı ülkeleri üzerinde ki nüfuzunu kullanarak, bildiğiniz gibi her alanda Türkiye üzerinde baskıyı yoğunlaştırdılar.

Amerika 15 Temmuz darbesi yenilgisinden sonra,  Kürt devleti kurmanın önündeki engellerden önce hangisinden kurtulması gerektiğine karar veremedi. Çünkü 15 Temmuz’da 40 yıllık planı suya düşmüştü. Onun için İran’dan başlayacak olursa, buna Türkiye başta olmak üzere birçok bölge ülkesinin sesiz kalamayacağını bildiği için, Türkiye’deki güçlü iktidarı devirip yerine yine 2002 öncesi gibi onun sözünde dışarı çıkmayacak bir siyasi liderle istediği iktidarı kurdurtup bir yüz yıl daha Türkiye’yi esir alıp sömürmek daha kolay olacağını düşünüyor.

Amerika için Türkiye’de kendisine hizmet edecek iktidarın sağcı veya solcu olması hiç önemli değildir. Amerika Türkiye’de 80 yıl hem sağcı iktidarları, hem de solcu iktidarlar kullanarak her on yılda bir darbeler yaptırmadı mı?

Milletimizin önemli bir kesimi halen asıl tehlikenin farkında değildir. 24 Haziran seçimleri durduk yere erkene alınmadı. 15 Temmuz’da hedefine ulaşamayan Amerika,  Suriye’de terörist PKK ve PYD’ye 4 bin tır silah taşıdığı halde, yıllardır o kadar yer altı tünelleri yaptığı halde, El Babta, Fırat kalkanın da, Afrin de mağlubiyete uğradığı ve başarılı olamadığı için adeta çıldırmaktadır. Çünkü                    R. Tayyip Erdoğan Amerikan’ın 40 yıllık planlarını bozmuştur. Elbette ki Amerika R. Tayyip Erdoğan’ı devirip Türkiye’yi parçalamak için her fırsatı kollayacak ve yaklaşan 202’3’te, masa da karşısında güçsüz ve onların her dediğine boyun eğen pasif bir lider ve pasif bir iktidar isteyecektir.

Çünkü 2023’te Lozan, Misakı milli, Boğazlar meselesi ve daha birçok konu masaya yatırılacak ve görüşülecektir. Evet, işte 2023’te o masada güçlü ve milleti için canını ortaya koymuş güçlü bir lider ve güçlü bir iktidarla masaya oturmadığımız takdirde,  İsmet inönü’nün Lozan’da masada 12 adaları verdiği gibi ve daha milletimizin bilmediği birçok tavizleri verdiği gibi, bizde masada kaybederiz ve bir yüz yıl daha, Türkiye Amerika ve Hristiyan Batı Dünyasının sömürgesi olur.

İşte bütün bu gerçekler karşısında, bazı kesimlerin halen küçük siyasi hesapları ve küçük siyasi ideolojileri uğruna, körü körüne R. Tayyip Erdoğan düşmanı kesilip, 15 Temmuz’da Amerika’nın ülkemizi nasıl işgal ettirmek istediğini ve 40 yıldır PKK’yı nasıl besleyip desteklediğini ve Güneydoğu sınırımız da 40 yıldır asker, polis, sivil vatandaşlarımızı şehit ederek PKK’ya devlet kurdurtup ülkemizi nasıl parçalamaya çalıştığını eğer birileri halen göremiyorlarsa; yazıklar olsun, yazıklar olsun, yazıklar olsun.

Mesele R. Tayyip Erdoğan meselesi değildir. Bunu artık anlamamız gerekir. İşte biz milletçe asıl bütün bu gerçekleri görmeyip biri birimize düştükçe, onlar Sultan Abdülhamid’i tahtından indirip Osmanlıyı parçaladılar. Ezanları aslına çevirdiği için Adnan Menderesi astılar. Süleyman Demirel’i Defalarca İktidardan indirdiler. Merhum Turgut Özal’ı zehirlediler. Merhum Necmettin Erbakan’ın partisini 4 defa kapattılar ve 1997’de zorla iktidarda düşürdüler. Kemal Derviş’i Türkiye’ye gönderip, Merhum Bülent Ecevit’i üçlü koalisyon iktidarı döneminde diri diri hastanelerde görev yapamaz raporu verdirtip ülkeyi Kemal Derviş’e teslim ettirmek istediler. Bütün bunlar yakın tarihte hepimizin gözleri önünde gerçekleşti ve halen unutmadık.

Evet, 24 Haziran’da Türkiye’de 95 yıllık iki başlı sistem değişiyor, Amerika ve Batı Dünyası bu seçimlerde güçlü bir lider ve güçlü bir iktidar istemiyor, kendilerinin yönlendirecekleri, İktidarda kalmak uğruna, Türkiye’yi onlara peşkeş çekecek kukla,  pasif ve onların her dediğini yapan siyasi bir liderler istiyorlar. İşte bütün bu gerçekler karşısında, halen birileri asıl gerçeklerin farkında değilse; artık diyecek bir şey yoktur... Saygılarımla. / lutfucaner44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI