Sen Önce İki Futbolcunun Hesabını Ver! - Ahmet Polat

Sen Önce İki Futbolcunun Hesabını Ver!


Pazartesi günkü yazımda kadro dışı kararlarının alınacağını önceden belirtmiştim ki öyle de oldu. Ertaç ve Murat’ın kadro dışı kalması takıma fayda sağlar mı onu da sorgulamak gerekiyor. Futbol da oyuncuların cezalandırılması takıma ekstra bir motive kazandırmaz. Sahadaki havayı yakalamak için teknik adam değişiklikleri her zaman ön planda olmuştur. Yeni Malatyaspor yönetimi de gönderme tercihini oyunculardan yana kullandı. Bana göre de doğru bir karar ama sakatların çokluğundan dolayı zamanlanması çok yanlış. Bu nedenle daha çok kendilerini kurtarma durumu olarak görünüyor.

Şimdi bakın konu nerelere gelecek…

Bu sene hiçbir eleştiri de bulunmayan ben, gerçekten kendimi çok zor tuttum. Takımın kimyasını sadece Ertaç ve Murat mı bozdu? İçerideki söz geçirememe hükmünü kaybeden Erol Bulut’un suçu yok mu? Kulüp televizyonunda millete ahkâm kesen sportif direktör suçsuz mu? Olanlara müsaade eden yönetimde mi suçlu değil? Bunlar tamam da tek suçlu bu iki oyuncu mu? Kadro dışı kalan oyuncuların kişiliğini hiç bilmem, özelde hiçbir bağım yok, kaldı ki babamın oğulları da değil. Buradaki en büyük suç sportif direktöre aittir. Bu oyuncuları bu noktaya getiren etkenlere çözüm bulamadan, takımı eleştiren insanlara ağır tepkiler gösterme de ne demek!

Bu sözler sana hiç yakışmadı!

“Evinde eşlerini ve çocuklarını yönetemeyen insanlar bize akıl vermeye kalkıyor. Akıllarını kendilerine saklasınlar. O eleştiri de bulunanlara 4 koyunu verip gidin güdün deseler 1 tanesini bile güdemeyecek kişiler bizi eleştiriyor. Bizden daha başarılı kişilermi ki bizi eleştiriyorlar” açıklaması da ne demek oluyor? Ya sen şampiyonluğa oynamıyorsun. İyi günlerinin yanında kötü günlerin de olacak. İnsanların 4 koyundan 1 tanesini bile güdememesi seni ilgilendirmez. Sen öncelikle 2 futbolcuyu idare edememenin muhasebesini yap. Senin yapman gereken; “Şuanda zorlu bir dönemden geçiyoruz. İstemediğimiz sonuçlar alıp taraftarlarımızı üzdük. Bizi eleştiriyorlar ama bu eleştirilerden kendimize ders çıkartacağız. Bize inanıp güvensiler” diye konuş ve işin içerisinden sıyrıl. Bunu da benim öğretmeme gerek yok herhalde! Sen önce kendini sorgulayacaksın. İkinci yarıda nerede yanlış yaptıkta sürekli puan kaybediyoruz diye düşün taşın. Konuyu eleştirenlere getirip işin içerisinden sıyrılmak doğru değil. Ağır cümleler kurduğu kişileri bilmiyorum ama derhal sözlerimin yanlış anlaşıldığını düşünüyorum bahanesiyle özür dilemesi gerekiyor.

Şuanda ligde 6.sırada olan Yeni Malatyaspor başarısız değildir. Yönetim, teknik heyet ve futbolcular da benim gözümde başarılardır. Türkiye kupasında yarı finale kalmaları ise tarihi bir zaferdir. İlk günkü inancım hala devam ediyor ve edecekte. Ankaragücü maçı Yeni Malatyaspor için yeni bir süreç olabilir. İnşallah galip gelinir de kara bulutlar takımın üzerinden dağılır. Yoksa kadro dışı kararı, yönetim tarafından erkene alınarak Erol Bulut ve Sportif direktöre sıçrar benden söylemesi…

ahmetkeskin

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
27Ekm

O eski hali yok!

18Ekm
05Ekm

Sizin Suçunuz Yok Mu?

28Eyl

Şogun Paralar Nerede?

23Eyl

Dersimiz İrfan Buz