Yolun açık olsun - Abdullah Ergün

Yolun açık olsun


Malatyalı futbolseverlerin takıma her yönüyle katkı yapan ve forması için her şeyini ortaya koyan futbolculara karşı vefa noktasında üzerine düşen görevlerini yaptıkları biliniyor.

Daha önce Malatyaspor formasını giyen ve görev yaptıkları süre içinde Malatyalıların gönlünde ayrı bir yere sahip olan futbolculara son olarak Sadık Çiftpınar’da eklendi.

Feyyaz Uçar’ın Yeni Malatyaspor’da görev yaptığı dönemde Akçaabatspor’dan Yeni Malatyaspor’a kazandırdığı Sadık için yapılan ilk değerlendirmelerde ortaya çıkan soru işaretlerine paralel ‘ Yeni Malatyaspor’a uzun süre hizmet edecek bir futbolcu takıma geldi” düşüncelerimi köşeme taşımıştım.

Gelişime açık genç futbolcuların çalışma yönünde en iyisini yapmaları halinde büyük kulüplere gitme şansının her zaman yüksek olduğu biliniyor.

Yeni Malatyaspor’daki ilk maçlarında savunmanın sağında görev yapan ve görev aldığı maçlarda savunma görevinin yanı sıra hücum bölgesine yaptığı katkıyla klasik sağbek anlayışının farklı yönünü ortaya koyan Sadık için daha sonra savunmanın ortasında görev yapacak imkanın ortaya çıkmasıyla bu bölgede de aynı başarıyı göstermesi genç futbolu için ilk izlenimlerinde farklı düşünce içinde olanlar artık genç futbolcu için daha olumlu konuşmaya başlamışlardı.

Günümüz futbolunda savunmanın ortasında görev yapan futbolcuların sadece rakip hücum oyuncuları marke etmekle sorumlu olmadıkları biliniyor.

Duran toplarda rakip kaleye gitme, oyunu geriden kurma, savunmanın ortasında görev yapan partneriyle son adam görev dağılımı sadece kendilerinin saha içinde ki rahatlığıyla değil, orta saha oyuncularının da rakip ataklar karşındaki görevlerini daha iyimser hale getirdiği biliniyor.

Sadık, Yeni Malatyaspor’da görev yaptığı süre içinde gelişim noktasında yaşanacak olan olası sıkıntıyı yaşamayan ve üstüne koyarak her futbolcunun hayalini süsleyen büyük kulüplere gitme düşüncesini gerçekleştiren ender futbolcular arasındaki yerini sonuna kadar hak ederek aldı.

Yeni Malatyaspor, bu transferden beklentileri alan taraf oldu. Yiğithan gibi genç bir oyuncunun Erol Bulut’un futbol okuluna gelmesi sadece Yeni Malatyaspor ve kendisi için değil Türk futbol içinde büyük kazanç olacaktır.

Altınordu futbol okulunda yetişen Barış da benzer düşüncelerle Yeni Malatyaspor’da daha olgunlaşmış olarak Fenerbahçe’ye geri dönecektir.

Sadık’ın Fenerbahçe’ye transfer olması genç futbolcuları içinde iyi bir referans oldu. Bu işin genel düşüncesi içinde çok çalışmak ve istikrar ilk sıralarda yer alıyor.

Sadık, Yeni Malatyaspor’da sadece futboluyla değil kişiliği ve savaşçı yönüyle hatırlanacaktır.

Erol Bulut’un Yeni Malatyaspor’da göreve başlamasından sonra savunmadaki savaşçı kimliğinin yanına geriden topu oyunu sokma ve savunma arkasına atılan toplarda çabukluğunu da ekleyen Sadık için artık Ersun Yanal’ın Fenerbahçe’ye uygulamaya koyacağı hücum futboluna katkı yapacağı futbol günleri başladı.

Sadık’ın Fenerbahçe’de de devam edeceği başarılı futbolunun yanı sıra müzik dünyasının unutulmaz isimlerinden Demis Roussos’a benzeyen yüz hatları ve saçlarıyla da konuşulacağını düşünüyorum.

Her şey için teşekkürler

Bu takıma çok şeyler verdin.

Savaşçı yönün ve görev aldığın her maçta Yeni Malatyaspor için en iyisini yaptın.

Her genç futbolcunun hayalı olan büyük kulüplerde forma giyme hayalını en kısa zamanda hak ederek kazandın.

Ersun Yanal’ın hücum futboluna bilinen oyun karakterinle büyük katkı yapacağını biliyoruz.

İlk açıklanacak mili takım aday kadrosunda da yer almanda sürpriz olmayacak

Malatya’ya olan sevgini imza töreninde giydiğin 44 numaralı formanla bizlere gösterdin.

Fenerbahçe’de de 4-4 lük futbolunu devam ettireceğini biliyoruz.

Uzun saçlarını, savaşçı futbolunu ve kişiliğini hiçbir zaman unutmayacağız.

Yolun açık olsun güzel adam.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
18Ekm

Hayata dönüş

15Ekm

Yeni bir başlangıç

14Ekm

Stefan Kuntz’un gözyaşları

13Ekm

Sisteme bağlı kalmak

12Ekm

Sistemin yabancısı değiller