Savunmada yaşanan sıkıntılar - Abdullah Ergün

Savunmada yaşanan sıkıntılar


Yeni Malatyaspor'un son haftalarda aldığı skorlar sonrasında ortaya çıkan tablonun yankıları devam ediyor.

Son olarak Sivasspor maçında alınan saha içi skorundan çok Yeni Malatyaspor'un ortaya koyduğu futbolun masaya yatırılması lazım.

Süper ligin en iyi takım savunmasına yapan takımlar arasında ilk sıralarda yer alan Yeni Malatyaspor'un Sivasspor maçında elindeki en büyük silahı olan savunma yönünün de kaybolduğu görüldü.

Topu önde tutamayan, orta sahada rakibi karşında etkili olamayan, savunma hattı için zaten bilinen sıkıntılara bir yenisinin artarak devam ettiği bölgede bireysel anlamda yaşanan olumsuzlar sonrasında Yeni Malatya spor haklı bir mağlubiyeti kendi hanesine yazdıran taraf oldu.

Saha içindeki olumsuzluk maddelerinin saha içindeki doğruların çok üstünde olduğu bir maçı kalan haftalarda hiç seyretmedik.

Son haftaların formsuz isimlerini başında gelen Guilherme'nın kenarda olması kadar, maç öncesi Issam kriziyle son haftalarda yaşanan sakatlık sendromuna bu hafta da devam edilmesi geride kalan haftanın en büyük sıkıntılarının başında yer aldı.

Saha içinde zaten işler hiç iyi gitmiyor.

Mina'nın olmadığı savunma bloğun maçlar oynandıkça daha çok açık vermesi, savunmanın önünde görev yapan Murat Yıldırım'ın daha önceki maçlara oranla değiştirilme endişesi yaşaması takımın şu ana kadar en istikrarlı bölgesi olan ön liberoda da sıkıntıların yaşanmasına neden oluyor.

Donalt'ın iki yönlü futbolu oynama noktasında yaşadığı ikilem kadar savunma arkasında ve forvet hattında sürekli olarak değişik oyuncuların görev yapması da takımın dengesinin olumsuz etkilemiş görülüyor..

Teknik Direktör Erol Bulut'un" içimizdeki sorunları çözmeye çalışacağız" açıklaması aslında saha içinde işlerin neden iyi gitmediğini özetleyen bir açıklama oldu.

Ara transfer döneminde takıma katılan futbolculardan hala beklenen katkının gelememesi kadar, kadro istikrarı noktasında sürekli olarak sahada yer alan bazı futbolcuların savunma yönlerinin iyi olmamsı bazı futbolcuların saha içindeki görev sorumlularına ek yük getirdiği maçların sayısı oldukça fazla.

Süper ligde ara transfer döneminde takıma katılan futbolcuların takımlara yapmış olduğu olumlu görüntülerin aksine Yeni Malatyaspor'un bu konuda ligin en sıkıntılı takımı olmasının yanı sıra her hafta yaşanan sakatlık problemleriyle birlikte takımın dengesi artık içinden çıkılamayan bir hale geldi.

Yeni Malatyaspor, Sivasspor maçında ne savunmayı iyi yapabildi nede hücuma etkili çıkabildi.

Rakip kalede pozisyona girme noktasında büyük sıkıntılar yaşanırken ev sahibi ekibini attığı gollerde savunma hattında yaşanan bireysel hatalar ev sahibe zorlu maçın kazanılmasına doğrudan katkı yaptı.

Bu takımın en kısa zamanda en iyi yaptığı iş olan takım savunmasını yine ortaya koyması lazım.

Bu işin reçetesi; Murat Yıldırım, Donald ve Ahmet üçlüsü olduğu biliniyor.

Hücum hattında bir şekilde pozisyona girme noktasında problem yaşanacağını sanmıyorum. Kamara ve Biforma'nın olduğu hücum hattı daha ekili olacaktır.

Aleksic ve Guilherme ikilisinin Kamara ve Biforma'nın olduğu kadroda bireysel anlamda ön plana çıkmaları sürpriz olmaz.

 Moral olarak belli bir seviyeye gelinmesi kadar ideal kadronun sahada yer alması halinde ligin ilk yarısında olduğu gibi Yeni Malatyaspor yine adından övgüyle söz ettirecektir.

Bu takımın saha içindeki olumlu görüntüleri tekrar yaşaması için orta sahada etkili olan isimlerin maç listesine yazılması, sonrasında yazılacak isimlerin denge unsuru oyunculardan oluşması halinde yaşanan kriz ortadan kalkabilir.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Ekm

Özlenen görüntüler

22Ekm

Saygı duyulacak bir futbolcu

21Ekm

Aynı nakarat!

20Ekm
19Ekm

Korku tüneli