NBA final serisi başlıyor - Abdullah Ergün

NBA final serisi başlıyor


Dünyanın en çok takip edilen ve izlenen basketbol ligi olan NBA’ de mutlu sona ulaşmak isteyen Golden State Warriors ve Toronto Raptors final serisi bu gece başlıyor.

Tarihinde ilk defa finale çıkan Toronto Raptors ile son iki sezonun şampiyonu Golden State Warriors arasındaki final serisinin fazla uzayacağını düşünmüyorum.

Golden State Warriors açısından en kötü senaryo takımın yıldız isimi Kevin Durant’ın final serisinin ilk maçında oynayamayacak olması oldu.

Buna karşın son maçlarda form grafiği yukarıya çıkmış olan Draymond Green ve Andre Igudala’nın yanı sıra takımın skorer ismi Stephen Curry ve Klay Thompos ikilisi Golden State Warriors’n en büyük silahları olacak.

Bu sezon müthiş bir başarı gösteren Toronto Raptors için her şey takımın yıldız ismi Kawhi Leonard’a bağlı…

Yannis Andetokunbo’lu Milwaukee Bucks’u devre dışı bırakarak adını finale yazdıran Toronto Raptors’un Golden State karşında nasıl bir performans koyacağı merakla bekleniyor.

LeBron James’in olmadığı ilk final olması bakımından bu sezon final maçlarında bu konu hem maçları yayınlayan kuruluşların yorumcuları hemde televizyon başındaki basketbol severler tarafından gündeme gelecektir.

Bu sezon oynanan maçlarda sadece James Harden ve Kevin Durant’ın ön plana çıktığı NBA’ de yıldız isim konusunda sıkıntılar yaşandığı biliniyor.

Michael Jordan, Kobe Bryant ve son olarak LeBron James ile adından söz ettiren NBA’ de bu sezon yıldız basketbolcu kavramı bir alt basamağa düşmüş durumda…

Stephen Curry, Kevin Durant, James Harden, Kawhi Leonard ve oynadığı basketbolu hiç tutmadığım Yannis Andetokunbo ile yıldız ordusu olduğunu düşünen NBA patronlarının bu konu hakkında gerekli çalışmaları yapamadıkları taktirde NBA’in izlenme oranları beklentilerin altında kalabilir.

Bu sezon maçların yüksek skorlarla tamamlanmasının ana nedeni takım savunmalarının iyi olmadığı ve üç sayı gerisinden atış kullanana basketçilerin fazla olması olduğu görülüyor.

Houston Rockets’de James Harden, PJ. Tucker ve Eric Gordan’un kullanmış oldukları 3 sayılık atışlar NBA’nın bu sezon ana karakterini oluşturan tarafı oldu.

Aynı görüntüler Golden State Worriors’un yıldız isimleri Stephan Curry, Kevin Durant ve Klay Thampson içinde geçerli…

Bu sezonun en büyük hayal kırıklı ise tartışmasız Los Angeles Lakers oldu.

Yıldız isim LeBorn James’in takıma katılmasıyla ilk maçlarda iyi sonuçlar alan Los Angeles Lakers daha sonra LeBron’un sakatlanmasıyla birlikte play-offların dışında kaldı.

Oynadığı her takımda play-offlara kalan yıldız basketbolcu bu sezon ilk defa bu heyecanı yaşayamadı.

NBA, kendine özgü oyun kuralları, kulüplerin yönetim şekli, transfer konularında yaşanan karışıklık ve draft modeliyle her zaman ön planda kalmayı başarabiliyor.

Takım patronlarının bireysel showları, medyada sürekli olarak yer almaları basketbolcuların giyim tarzları ve sosyal sorumluluk projelerine olan bakış açıları bu ligin neden en çok izlenen ve takip edilen lig olduğunu gösteriyor.

Bugünden itibaren son yılarlın en sönük final maçları başlıyor.

Golden State Warriors büyük bir sürpriz olmazsa bu senede mutlu sona ulaşan taraf olacaktır.

Kevin Durant’dan yoksun seriye başlamaları Toronto Raptors için büyük avantaj olacaktır.

Her şeye rağmen sezonun son maçları olması açısından uykusuz kalmaya devam edeceğiz.

İnşallah kaliteli ve yedinci maça kadar devam eden bir final olur.

Yanı uykusuz kalmayı hak edecek maçlar oynanır.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
20Ekm
19Ekm

Korku tüneli

18Ekm

Hayata dönüş

15Ekm

Yeni bir başlangıç

14Ekm

Stefan Kuntz’un gözyaşları