İkisi de hak ediyor - Abdullah Ergün

İkisi de hak ediyor


Yeşilyurt Belediyespor ile Şarkışla Belediyespor arasında süren şampiyonluk mücadelesinde iki takımın mücadelesinde ortaya koyduğu futbol beklenildiği bibi gerçekleşti.

Haftalardan beri liderlik koltuğunda oturan Şarkışla Belediyespor'un Yeşilyurt Belediyespor'dan alacağı bir puan kendilerini şampiyon yapacağı maçta ev sahibi ekip Şarkışla Belediyespor'u farklı mağlup ederek umutlarını kalan haftalara taşıdı.

Şarkışla Belediyespor'u ilk defa seyrettiğim maçta kaliteli ayaklara sahip olan takımın farklı mağlubiyete rağmen kaliteli bir takım olduğunu gördüm.

Yeşilyurt Belediyespor, daha önce yazdığım yazılarda bu ligin üstünde futbol oynuyorlar yakıştırmasını yaparken bazı arkadaşlardan sitem dolu söylemler duymuştum

Yeşilyurt Belediyespor, bölgesel amatör ligin batı grubunda yer almış olsaydı daha başarılı olabilirdi.

Türkiye liglerinin en zor ligi olan 1 ve 2 nci gruplarda saha içinde topa daha fazla sahip olmanız hiçbir şey ifade etmiyor.

Tamamen fiziksel özelliklere bağlı olan bu gruplarda daha çok pozisyona girme veya kalenizde daha aza pozisyon verme yerine rakibe top oynatmama, gerilimlerle beslenmeniz halinde daha başarılı olabilirisiniz.

Şarkışla ve Yeşilyurt Belediyespor takımları bu grubun üstünce futbol oynamanın verdiği avantajla son yılların en çekişmeli şampiyonluk mücadelesi de ortaya çıkmış durumda.

Yeşilyurt Belediyespor'un farklı kazandığı maçta bütün futbolcuların muhteşem performansları alınan skor kadar önemliydi.

İki gol atan Sharipov ve Selim'in hücumda etkili bir görüntü ortaya koymalarının yanı sıra orta sahada Ramazan, Alaatin ve Mehmet üçlüsü oyunun iki yönünü kusursuz sahaya yansıtmaları konuk ekibin saha içinde yapması gerekenleri yapamamasını sağlarken, pozisyon zenginliğinin ev sahibinde olması maçın tek taraflı hale gelmesi için yeterli nedenler arasında yer alıyordu.

Şarkışla Belediyespor'un takım kaptanı Cüneyt'in yanı sıra orta sahada görev yapan bir başka isim olan Rıdvan maçın görsel güzelliğine yetenekleriyle katkı yapan futbolcular oldu.

Yeşilyurt Belediyespor'un maçın hangi bölümlerinde risk alacağını düşünürken, Sharipov'un attığı ilk gol zamanlama olarak maçın kırılma anına denk gelmesiyle birlikte kalan bölümlerde Yeşilyurt Belediyespor orta sahasında görev yapan Ramazan'ın savunma önündeki etkili futbolu Sharipov ve Selim'e pozisyon zenginliği yaşatırken, Cemre'nin tek başına rakip stoperler arasındaki görüntüsü konuk ekibini savunmasını orta sahaya yakın olmasını da engelledi.

Maçta ortaya çıkan futbol kalitesi bölgesel amatör lig maçlarının çok üstünde olması kadar iki takım oyuncularının topu iyi kullanma istekleri iki takımı da bu ligin özel takımları arasında haklı olarak yer almalarını gösterdiği maçta ortaya çıkan futbol kalitesi ligin üstündeydi.

Şarkışla Belediyespor'un bir maç kaybetme opsiyonu Yeşilyurt Belediyespor maçıyla gerçekleşti.

Şanlıurfa Belediyespor geçtiğimiz hafta Yeşilyurt Belediyesporla berabere kalarak Şarkışla Belediyespor'a avantajı getirirken, kendi sahasında lider Şarkışla Belediyespor ile yapacağı maç sonarsında ligin şampiyonunu belirlemesi açısından bütün gözler kendilerinde olacak.

Şarkışla ve Yeşilyurt Belediyespor ortaya koydukları performansla şampiyonluğu sonuna kadara hak ediyorlar.

Ama bir takım mutlu sona ulaşacak.

Şarkışla Belediyespor, Şanlıurfa deplasmanında mağlup olmadığı taktirde mutlu sona ulaşan taraf olacak.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
26Ekm

Sistemin alev almış hali!

23Ekm

Özlenen görüntüler

22Ekm

Saygı duyulacak bir futbolcu

21Ekm

Aynı nakarat!

20Ekm