Gergin Bekleyiş - Abdullah Ergün

Gergin Bekleyiş


Mutlu sona kim ulaşacak?

Haftalardır liderlik koltuğuna oturan Şarkışla Belediyespor mu?

Lideri takip eden Yeşilyurt Belediyespor mu?

Son yılların en ilginç çekişmesine sahne olan Bölgesel amatör ligde iki takımında uzun süreden beri puan kaybı yaşamaması ilginç bir tablo ortaya çıkmış durumda.

İki takımda seri galibiyetlerle ligin son haftalarına gelmiş durumda.

Yeşilyurt Belediyespor’un kendi sahasında Ankas İstiklalspor’u mağlup ettiği maçta ortaya koyduğu futbol lig standartların üstündeydi.

Orta sahada Harun, Ramazan ve Aladdin’ın oyunu forse etmesiyle konuk ekibin Yeşilyurt Belediyespor kalesinde etkili olma şansı yoktu.

Takımın fizik olarak çok iyi konumda olmasına karşın maçın tek golle sonuçlanması, Şarkışla Belediyespor ile olan farkın daha da açılmamasına yönelik psikolojik bir durumdu.

Maçın sonlarına doğru Arkas takımının orta sahayı çabuk geçtiği anlarda oluşan panik havası aslında bu takımın doğasında olan maddeler arasında yer almıyordu.

Maçın başından itibaren oyundaki kontrolü eline alan Yeşilyurt Belediyespor’un Vedat ve Erhan’ın ilk hazırlık paslarını kendi görev bölgelerinde yapması, Harun’un işini daha kolay hale getirdi. Ramazan’ın rakibi karşılamada etkili bir oyun ortaya koyması, Harun ve Alaaddin arasındaki pas trafiğinin olgunlaşması kadar hücum bölgesinde Cemre’nin stoperler arasında fazla yıpranmasına da engel oldu.

Maçta atılan tek golün Harun’un tek kişilik resitalinin taçlanması noktasında özel bir an olurken, Ramazan’ın bu takımın orta sahası için ne kadar etkili bir oyuncu olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

Kenardan Deniz ve İbrahim’in sürekli olarak hücuma verdikleri destek, Erhan ve Vedat’ın oyunun kenar şeklini de kurusuz uygulamalarını sağladı.

Ligde son haftalara girilirken iki takım arasında yaşanan psikolojik savaşın şu anki galibi lider Şarkışla Belediyespor.

Dersimspor gibi zor bir deplasmandan puan kaybı hesabı yapılırken Dersimspor’un ligden çekilmesi, Yeşilyurt Belediyespor’un sezon başı lig değerlendirmeleri arasında yer almıyordu.

Yeşilyurt Belediyepsor’un Dersim deplasmanında sahadan yenilgiyle ayrılması yazmak istediğim konunun ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Şarkışla Belediyespor, Dersimspor deplasmanından hükmen galip gelerek Yeşilyurt Belediyespor’un Ankas İstiklalspor maçında psikolojik olarak puan kaybı yaşamasını beklerken bunun gerçekleşmemesi kendilerini sıkıntıya soktu.

Ankas İstiklalspor bu ligin iyi futbol oynayan takımları arasında yer alıyor.

Yeşilyurt Belediyespor’un Ankas maçında puan kaybı yaşaması halinde Şarkışla Belediyespor büyük bir avantaj elde edecekti.

Ankas İstiklalspor maçında ev sahibi ekibin yaşanan gerilime rağmen ortaya koyduğu futbol alınan skordan çok daha önemliydi.

Şarkışla ve Yeşilyurt Belediyespor’un Malatya’da yapılacak olan kırılma maçına kadar iki takımında puan kaybı yaşayacaklarını sanmıyorum.

Ligin kilit takım ise Şanlıurfa Belediyespor oldu.

Kedi sahasında hem Yeşilyurt hemde Şarkışla Belediyespor ile yapacağı maçlar belki Malatya’da oynanacak olan maçın farklı bir noktaya gelmesine neden olacak

Yeşilyurt Belediyespor’un hafta sonunda karşılaşacağı Şanlıurfa Belediyespor maçını kayıpsız atlatması halinde iki takım arasında yaşanan heyecanın olumsuz etkisi lider Şarkışla Beleidyespor’u etkileyecektir.

İki takımda üst sıraları hak ediyor.

Hata yapan tarafın mutlu sona ulaşamayacağı ligde Malatya’da yapılacak olan maç hangi konumda olursa olsun bu ligin üstünde futbol kalitesine sahne olacak.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Ekm

Özlenen görüntüler

22Ekm

Saygı duyulacak bir futbolcu

21Ekm

Aynı nakarat!

20Ekm
19Ekm

Korku tüneli