Bütün suç domates salçasında - Abdullah Ergün

Bütün suç domates salçasında


Teknoloji ve tüketim çılgınlığı insanlar üzerinde olumsuz etki yaratmaya devam ediyor.

Arkadaşlar arasında yapılan muhabbetlerin konu başlıkları arasında Ev, Araba ve Cep Telefonları ilk sırada yer alıyor.

Bu üç konu başlıklarının arasına başka bir şeyin girme şansı şimdilik yok gibi.

Listenin birinci sırasında yer alan ev muhabbetlerinden gıcık olduğumu bütün arkadaşlar çok iyi biliyor.

Malatya’nın yeni yerleşim yerlerinde yeni yapılan sitede yer alan dairelerinden birinin 1.000.000 TL ye satıldığını duyunca arkadaşlara artık beni bu muhabbetler için çağırmayın demiştim.

Arkadaşlardan birisi yeni yapılacak sitede yer alan dairelerin 1.250.000 TL’ye şimdiden alıcı bulması karşında sadece ben değil orada bulunan herkes “hadi be” demeleri çılgınlığın geldiği son noktasını anlatıyor.

Evin özellikleri çok güzlemiş.

Mesela sen yoldayken mutfakta çay kendiliğinden yapılıyormuş.

Ocağın başında olan yemek kendi kendine pişiyormuş.

Oda sayısı da 3 kişilik aile için yeterli rakam olan 4-1’e uygun! Şekilde dizayn edilmiş.

Yanı 3 kişilik ailenin rahat etmesi için her şey düşünülmüş.

Böylesine lüks ve pahalı bir dairede oturan aile reisinin sitenin yakınındaki markete gidip domates salçasının zamlı fiyatına isyan etmesi de evin fiyatı kadar benim içinde sürpriz oldu.

Futbol sahasında yer alan ceza alanın büyüklüğündeki salonda sanat dünyamızın muhteşem! İsmi Fatih Ürek’ın sunduğu “ gelinim mutfakta” programını 3 metre büyüklüğündeki TV de izlerken diğer yandan iki odalı evde altı kişilik nüfusuyla Memet amca hayat mücadelesini vermeye devam ediyor.

Bırak marketteki salçanın zamlı fiyatına altı kişilik alilenin reisi Memet amca isyan etsin

Galiba bunlar bizin en iyi günlerimiz.

Akıllı telefonların geldiği son nokta bir başka çılgınlık.

İkinci el araba fiyatına satılan cep telefonunu almak için sabahın erken saatlerinde mağazaların önünde yerini alanlar için ne yazacağını şaşırıyorum.

Yakın bir gelecekte akıllı telefon markalarının amiral gemileri olarak lanse edilen son model telefonları ev fiyatlarına denk gelen fiyatlara satılacak günlere şimdiden hazırlıklı olun.

Araba çılgınlığı ev ve telefon çılgınlığıyla girilen yarışta haklı olarak listenin en tepesinde yer alıyor.

Arabasını değiştirenler, bankadan kredi çekip daha lüks araba alma mücadelesi verenler internetin arama motorlarına Almanya’daki araba fiyatlarlarını gördükten sonra yüzlerinde oluşacak ifadeyi tahmin edebiliyorum

Tüketim çılgınlığının önüne geçmek artık çok zor. Memlekette ekonomik krizin kimleri yakından vurduğu biliniyor.

Akıllı evler almak isteyenler için yeni tiyolar vereyim.

1.250.000 TL ye satılan akıllı evlerde aile fertlerinin 300 metre karelik evde birbirlerini bulmak için kapının girişinde 3 adet telsizin olacağı müjdesini yazayım.

Tüketim çılgınlığı, lüks araba, ev ve telefonlar konusunda birbirlerine çalım atmaya çalışanlar lütfen kıt kanat geçinen asgari ücretlilerin domates salçasına gelen zamlar konusunda geri planda kalsınlar.

Son olarak kriz ortamını bahane edilip sonrasında yapılan ekstra zamlar arasında ilk sırada yer alan domates salçasının ham maddesi olan domates’e kocaman bir özür borcumuz var.

1.250.000 TL’de oturanlar la 2-1 evde oturanlar için senin salça haline gelmen ve sonrasında iki tarafında senden şikayetçi olmaları karşımda şaşkınlığımı normal karşıla

Seninle kafa yapanlar ve fiyatınla dalga geçenlerin gerçek yüzleri kocaman sitelerin dev duvarlarına durmaya devam edecektir.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
28Ekm
27Ekm
26Ekm

Sistemin alev almış hali!

23Ekm

Özlenen görüntüler

22Ekm

Saygı duyulacak bir futbolcu