Artık rahat uyuyabilirsiniz - Abdullah Ergün

Artık rahat uyuyabilirsiniz


Bölgesel amatör lige oynanan baraj maçı sonucunda Pütürge Belediyespor İnönü Üniversitesi Futbol Takımını penaltılarla geçerek mutlu sona ulaştı.

Maçın 18 dakikasından itibaren 10 kişi kalan Pütürge Belediyespor yardımlaşmaya dayalı takım savunmansı iyi yaparak yeni sezonda Malatya futbolunu Yeşilyurt Belediyespor ile birlikte temsil edecek.

İki yıl önce Malatya amatör liginde mutlu sona ulaşan ve geçtiğimiz yıl Bölgesel amatör ligde Malatya futbolunu başarıyla temsil eden İnönü Üniversitesi takımı artık amatör ligde mücadele edecek.

Geçen sezon Malatya futbolunu bölgesel amatör ligde temsil eden İnönü Üniversitesi takımının ortaya koyduğu performans, Malatya futbolunun yıllardır beklediği alt yapı gerçeğinin üst kademesini oluşturmasını beklerken bir anda İnönü Üniversitesi Senatosunun aldığı karar sonrasında takımın satılığa çıkartılmasıyla bütün ümitler ve beklentiler ortadan kalktı.

Murat Kurt’un teknik sorumluluğundaki takım saha içinde futbol adına bütün güzellikleri sergilerken rakiplerinde büyük beğenisini kazanmıştı.

Bir anlamda bu başarı İnönü Üniversitesi’nin hanesine olumlu yansırken bunun daha yukarıya taşınması halinde Malatya futbolu hep konuşulan ve bilinen sıkıntılardan büyük ölçüde kurtulmuş olacaktı.

Bölgesel amatör ligleri, mücadele edilen ligler arasında bana göre en zor olanı. Özelikle doğu gruplarında oynanan maçlarda saha iç ve saha dışında yaşanan olaylar gazetelerde yer almaya devam ediyor.

Bu sıkıntılara rağmen İnönü Üniversitesi futbol takımı saha içindeki başarının yanı sıra rakibe, seyirciye ve hakeme saygı gibi bu ligde fazla yaşanmayan görüntüleri bir sezon boyunca yerine getirerek hem İnönü Üniversitesini hemde Malatya futbolunu en iyi şekilde temsil etmişlerdi.

Geçen sezon11 Nisan takımıyla Urfa’da yapılan maçı izleyen Urfalı bir arkadaş” yıllarca bu ligde maç izliyorum. İlk defa saha içinde futbol adına iyi bir performans koyan ve bunun yansı sıra centilmenlik noktasında en süt seviyede bir takım seyrettim. İnönü Üniversitesi takımının hem futbolu hemde ortaya koyduğu centilmenliğin bu lige fazla geldiğini” söylemesi beni hiç şaşırtmadı.

Bu konuda benim yaşadığım mutluluğu takımı bu hale getirenler acaba yaşadılar mı?

Malatyalı futbolculardan oluşan takımın saha içindeki idaresi kadar kulüp başkanı Emin Kafkas’ın bizim bilmediğimiz fakat kendisinin iyi bildiği veya yaşadığı bazı sıkıntıları hiç gündeme getirmeden bu takımı sorunlar yumağının kıyısından alıp başarılı hale getirmeleri Malatya futbolu adına bir milat sayılmıştı.

Takımın satılığa çıkartılmasından sonra takımın aynı adla ligde mücadele etmesi ve ortaya çıkan problemler bir anlamda bir yıllık emeğin bir anda sıfıra inmesi anlamanı taşıyordu.

Aziz Yiğit’in kafasında oluşturduğu projelerin sadece kendisi tarafından yerine getirilmesinin mümkün olamayacağını bu işin ekip işi olduğunu kendisi de biliyordu.

Bu işin maddi boyutu proje takımı olmak için yeterli olabilirdi.

Sezon başında bilinen sıkıntılar sonrasında takımdan Teknik Sorumlu Murat Kurt ve bazı futbolcuların ayılmasıyla bu işin kolay olmayacağı belli olmuştu

Aziz Yiğit’in geçen sezon ligde çok iyi şeyler ortaya koyan İnönü Üniversitesi yakımın başında olması ve Akademisyen- Proje birlikteliyle daha iyi şeyler ortaya koyması futbolumuz içinde büyük artı olacaktı.

Yıllardan beri Malatya’da futbol adına doğru şeylerin yapılması için yüzlerce yazı yazdım.

İlk defa umutlu olduğum ve daha iyi şeylerin ortaya çıkmasını beklediğim İnönü Üniversitesi takımının sahibi tarafından saltığa çıkartılmasıyla artık bu şehide futbolun olumlu yanını düşünme şansım ve heyecanım kalmadı.

Bu takıma yazık oldu.

Herkesin beğenisi kazanan ve mücadele ettiği ligdeki ilk sezonunda çok küçük bütçeyle saha dışında Emin Kafkas ve yönetimi saha içinde Murat Kurt yönetimde iyi şeyler ortaya koyan İnönü Üniversitesi takımı bizlere büyük heyecanlar yaşattı.

Onları sahada izlerken bir futbolsever olarak büyük keyif adlım.

Pazar günü oynanan baraj maçıyla 2 yıllık bölgesel amatör lig macerasını tamamlayan İnönü Üniversitesi takımını bu hale getirenler rahat bir uyku çekebilirler.

İlk yıl saha içinde ve dışında yaşanan olumlu gelişmelerin kahramanları olan Kulüp Başkanı Emin Kafkas ve yöneticileri, Teknik Sorumlu Murat Kurt Antrenörler Ahmet Menevşe Soner Hoca, son olarak bu sezon İnönü Üniversitesi takımı için her şeyini ortaya koyan Aziz Yiğit ve Teknik Sorumlu Cafer Aypan’a teşekkür etmemiz lazım.

Malatya futbolu için en uygun olan bir takımı ligde tutamadık.

Gelinen noktasının kahramanlarına teşekkürlerimi (!) sunuyorum.

Artık rahat bir uyku çekebilirler.

Bunu fazlasıyla hak ettiler.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
18Ekm

Hayata dönüş

15Ekm

Yeni bir başlangıç

14Ekm

Stefan Kuntz’un gözyaşları

13Ekm

Sisteme bağlı kalmak

12Ekm

Sistemin yabancısı değiller