'Yaz Etkinlikleri'ne yoğun ilgi

Anadolu Gençlik Derneği'nin (AGD) ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik 'Yaz Etkinlikleri' sürüyor. AGD Şube Başkanı Vahdettin Altınova, ülke genelinde 5 Temmuz'da başlayan yaz etkinliklerine, gençlerin bu yılda yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, Kur'an-ı Kerim, ilmihal, akaid, adab-ı muaşeret, çevre bilinci, ilk yardım, akıl ve zeka oyunları gibi yaz etkinliklerinin 20 Ağustos'a kadar devam edeceğini söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
'Yaz Etkinlikleri'ne yoğun ilgi
Anadolu Gençlik Derneği'nin (AGD) ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik 'Yaz Etkinlikleri' sürüyor. AGD Şube Başkanı Vahdettin Altınova, ülke genelinde 5 Temmuz’da başlayan yaz etkinliklerine, gençlerin bu yılda yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, Kur’an-ı Kerim, ilmihal, akaid, adab-ı muaşeret, çevre bilinci, ilk yardım, akıl ve zeka oyunları gibi yaz etkinliklerinin 20 Ağustos'a kadar devam edeceğini söyledi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

AGD Şube Başkanı Vahdettin Altınova, devam eden yaz etkinlikleri programı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Altınova, yıl içerisinde olduğu gibi yaz etkinliklerimizle de gençlerle bir arada birçok etkinlikte buluşmaya devam ettiklerini söyledi.  Altınova, "Milli Gençlik Vakfı’ndan Anadolu Gençlik Derneği’ne yaz dönemlerinin bir markası olan yaz etkinlikleri, birçok gencimizin yetişmesine vesile olan bir etkinliktir. Bu etkinliklerde öğrencilerimiz dost ve anı biriktirmiş, bireysel gelişimlerini ilerletmiş, toplumsal alanda insanlığa nasıl faydalı olabileceklerini öğrenmişlerdir. Bu doğrultuda tüm hijyen tedbirlerini alarak kaşif öğrencilerimizle bu yılda verimli bir yaz geçiriyoruz" dedi.

Eğitimlerden yıl boyu faydalanabilirler

Yapılan etkinliklerle ilgili bilgiler paylaşan Altınova, "AGD’nin yaz etkinlikleri, Kur’an-ı Kerim, ilmihal, akaid, adab-ı muaşeret, peygamberler tarihi, örnek şahsiyetler, çevre bilinci, ilk yardım, akıl ve zeka oyunları, robotik kodlama, sosyal medya kullanımı gibi derslerin yanı sıra sosyal, kültürel ve teknolojik faaliyetlerin de içerisinde olduğu, öğrencilerin eğlenirken öğrendiği ve tatil dönemini verimli geçirdiği bir etkinlik dönemi olarak öne çıkıyor. AGD’nin yaz etkinlikleri kapsamında, tarihe, çağa ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaşmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı, bilgili, inançlı ve çalışkan bireylerin yetiştirilmesi için gayret sarf ediyoruz. AGD Ortaokul Komisyonu’nun, ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlediği kâşif grupları sayesinde öğrencilerimiz yaz dönemi haricinde de yıl boyu eğitimlerden faydalanabiliyorlar.  AGD Yaz Etkinliklerine katılım sağlamak isteyen öğrenciler kendilerine en yakın AGD Temsilciklerinden kayıt yapmaya devam edebilirler. Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinden binlerce öğrenci ve eğitmen katılım göstererek verimli bir yaz dönemi geçirmeye devam ediyorlar. Konu ile alakalı detaylı bilgiye agdyazetkinlikleri.com ve AGD’nin sosyal medya hesapları üzerinden ulaşabilirsiniz" diye konuştu. 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN