Yanlıştan vazgeçin

Türk İş Malatya İl Temsilcisi, Demiryol İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Hikmet Kazgan, TBMM'de görüşülen esnek çalışma düzenlemesine ilişkin, 'Bu düzenlemeyi Türkiye Büyük Millet Meclisine getirenlere, getirilmesine sebep olanlara buradan tekrar sesleniyoruz, gelin bu yanlıştan vazgeçin. Salgınla, geçim sıkıntısıyla, işsizlikle, doğal afetlerle başa çıkmaya çalışan emekçileri daha fazla germeyin' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Türk-İş mensubu işçiler, Mecliste görüşülen esnek çalışma düzenlemesine ilişkin Malatya İstasyon Meydanında toplanarak basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklama yapan Türk İş Malatya İl Temsilcisi Hikmet Kazgan, mücadelelerini büyüttüklerini, "köleleştirme paketi" olarak adlandırdıkları istihdam paketine karşı bugün seslerini daha güçlü yükselttiklerini söyledi.

Arkanızda kötü miras bırakmayın

Mücadelede artık yalnız olmadıklarını vurgulayan Kazgan, iki gün önce HAK-İŞ ve DİSK'le ortak açıklama yaptık. "Esnek Çalışmaya Hayır" dedik. Yaptırımız ortak açıklamayla, Türkiye işçi sınıfının temsil hakları söz konusu olduğunda, nasıl bir arada ve dayanışına içinde bir araya geldiğini gösterdik. Bu düzenlemeyi TBMM'ye getirenlere, getirilmesine sebep olanlara buradan tekrar sesleniyoruz! Gelin bu yanlıştan vazgeçin! Vazgeçin ki arkanızda kötü bir miras bırakmayın' Vazgeçin ki emekçiler adlarınızı duyduğunda, yüzlerinizi gördüğünde size saygı göstersin! Vazgeçin ki, zaten emekçilerin sahip olduğu onlarca derdine bir dert daha eklemeyin" diye konuştu. 

Sizin derdiniz gerçekten salgın koşullarında istihdamı artırmak mı?

Kazgan, emekçilerin,  salgınla, geçim sıkıntısıyla, işsizlikle, doğal afetlerle başa çıkmaya çalıştığını dile getirerek, "Emekçileri fazla germeyin. Sizin derdiniz gerçekten salgın koşullarında istihdamı artırmak mı? O zaman gelin, enerjinizi kayıt dışı çalışmayı ortadan kaldırmak için harcayın! Gerçekten salgın döneminde emekçileri mi düşünüyorsunuz? O zaman onların istekleri dışında ücretsiz izine çıkan çıkarılmalarını engelleyin! Ücretsiz izine çıkarılan bir emekçinin ailesiyle beraber günlük 39 TL ile yaşayabildiğini hayal edin! Hayal edin ki yaptığınız yanlışların farkına varın! Dizler derdimizi anlatmaktan usandık, onlar bizlere yeni dertler üretmekten usanmadılar! Ama bizlerin mücadeleden vazgeçeceğimizi mi sanıyorlar? Eğer öyle sanıyorlarsa bizi henüz tanımıyorlar.  Bizler mücadeleden vazgeçmeyiz.  Ama bugün, ama yarın, bunun hesabını sorarız. Bu akşam ülke genelinde, mesai çıkışında alkışlarla bu paketi protesto ederek ilk mesajımızı veriyoruz! Mesajımızın alınacağım ümit ediyoruz. Bu köleleştirme paketi geri çekilmezse neler yapabileceğimizi herkese gösteririz. Bu mücadele çocuklarımıza mutlu bir gelecek, insanca yaşayacağı iş şartlarını sağlamak içindir, yaşasın mücadelemiz, yaşasın dayanışmamız. Yaşasın ekmek barış özgürlük mücadelemiz" şeklinde konuştu. 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN