Yanlışlardan dönün

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Sultansuyu Harasının Malatya için çok önemli bir değer olduğunu ifade ederek, işletme yapılan yanlışlardan dönülmesi gerektiğini söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Kiraz, at yetiştiriciliğinde ve tarımda önemli bir yere sahip olan Sultansuyu Tarım İşletmesi’nin son zamanlarda skandallarla gündeme geldiğini belirtti. Sultansuyu’nun Malatya’ya önemli katkısının olduğunu ancak işletme üst üste yanlış iş ve işlemlerin yapıldığını dile getiren Kiraz, “Sultansuyu Malatya için çok önemli bir alan. Yıllardır Malatya’da dünyaca yarış atlarını yetiştirebilen bir merkez. Burada şampiyon atların tayları yetiştiriliyor. Her yıl tay satışından milyonlarca lira gelir elde ediliyor. Sultansuyu Harası doğal güzelliğiyle ve orada yetiştirilen farklı ürünleriyle, çiftlik alanlarıyla, insanların zaman geçirebileceği yerleriyle olağanüstü bir güzelliğe sahip olan bir noktadır. Son dönemler yapılan işlemlere baktığımızda Sultansuyu Harası’nda neler oluyor diye merak ediyoruz. Daha önce çeşitli birimlerin yıkıldığı ve yeniden yapılandırıldığı haberini almıştık. Son aldığımız bilgiye göre Sultansuyu Harası içerisinde misafirhanelerin yıkılmaya başlanacağı bilgisini almış bulunuyoruz” diye konuştu.

TİGEM Malatya’nın önemli bir değeridir

“TİGEM tarafından yıkımının gerçekleştirileceği bu konuyla ilgili ihaleye çıkılacağı belirtiliyor” diyen Kiraz, şunları söyledi; “Misafirhanenin bir bölümü taştan yapılmış, dayanıklı bir bina. Binanın yıkılıp yeniden yapılmak istenmesi birilerine rant sağlamaktan başka bir işe yaramayacaktır.  Geçmişte olduğu gibi Sultansuyu Harası’nın içinin boşaltılması noktasında çeşitli çabalar var. Bu çabaların kabul edilemez olduğunu belirtiyoruz. Şiddetle karşı çıkıyoruz. Bu tür hatalı yanlış uygulamalara karşı çıkıyoruz. Yıkım ve yeniden yapım işlemi Büyükşehir Belediyesi ilgili komisyona gelecek. Meclis üyelerimizde komisyonda partimizin karşı duruşunu belirtecekler. TİGEM Malatya’nın önemli bir değeridir. Bu değerin katkı sunularak büyütülmesi, geliştirilmesi gerekiyor. TİGEM’in Sultansuyu işletmesi at yarışlarının oynandığı bir hipodrom ile desteklenmeli, tesis ile büyütülmeli. Eğer bir para harcanacaksa yeni projeler için harcanmalı. Sağlam yapıları yıkıp, birilerine para kazandırmak için uğraşılacağına yeni ve daha sağlıklı yatırımlar yapılmalıdır. Bu olayın takipçisi olacağız. Sultansuyu gibi bir değeri asla kaybetmeyeceğiz.”

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Vatandas | 24 Mayıs 2022 21:38

    Neden muhalif gibi olmuyorsunuz onca şey varki belediyede KHK çalışanlar ezildi enflasyona hele bakın hallerine

BUNLARA DA BAKIN