Ulaşıma yüzde 20 zam

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri MOTAŞ A.Ş. tarafından şehir için otobüs ücretlerine bugün itibariyle zam yapıldı. Yeni tarifeye göre sivil tek binişler 3 TL olurken, öğrenci ise 2 TL'ye yükseltildi. Kartlarda yenileme ücreti 25 TL olurken vizeleme tutarı da 10 TL oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Malatya Büyükşehir Belediyesi Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nın, otobüslere yaptığı yaklaşık yüzde 20 zammı kararı aldığı aynı gün  uygulamaya başladı. Malatya Büyükşehir Belediyesi Basın Müdürlüğü tarafından basına gönderilen mailde yapılan zammın ücret güncellemesi olarak açıklanması ise dikkat çekti.

Zammın sebebi mazot ve yedek parça 

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Malatya Büyükşehir Belediyesi MOTAŞ bünyesinde hizmet vermekte olan şehir içi toplu taşıma araçları ücretlerinde UKOME Kararı doğrultusunda güncelleme gerçekleştirildi. Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığının 29 Temmuz 2021 tarih ve 2021/80 sayılı UKOME Kararı doğrultusunda şehir içi toplu taşıma yapan araçların taşıma ücretlerinde güncellemeye gidildi. 3 Ağustos tarihi itibariyle uygulamaya alınan karar gereği; sivil tek binişler 3 TL olurken, öğrenci ise 2 TL’ye yükseltildi. Tek binişlik kartlarda ise 2 binişlik kartlar 8 TL, 4 binişlik 16 TL, 6 binişlik ise 24 TL olarak güncellendi. Yeni tarifeye göre Kırık-Kayıp yenileme ücreti 25 TL, vizeleme ücreti ise 10 TL olarak belirlendi. Şehir içi toplu taşıma ücretlerinde son olarak 15 Ağustos 2019 tarihinde güncellemeye gidilmiş olup, son yıllarda artan yakıt gideri, yedek parça fiyatlarındaki artışlar nedeniyle fiyat artışı yapıldı."

Nevzat Kanar

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN